Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

Ayala73

New member
A co stało się z Twoim?
w moim RZ830 padło hdmi i też zwrot kasy ma być. No i szukam nowego ampli więc przyłączam się do posta :)
Szukam coś z atmos 5.1.4 bo taki mam setup


Nie mam zielonego pojęcia, wieczorem jeszcze grał, a na drugi dzień po powrocie z pracy była kaplica (nie dał się uruchomić). Ogólnie grał bardzo fajnie, ale miał kilka niuansów właśnie z HDMI.

Zainteresował mnie Denon AVX4700 ale nie wiem czy warto dopłacać czy brać 4500, 8k nie będzie mi dłuugo potrzebne. A jak Denony radzą sobie w stereo w porównaniu z rz840 ?
A może coś z Marantza będzie dobre.
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Do 4700 chyba nie warto jak nie myśli się o 11 kanałach i 8k.
840 jest w cenie 4500, z tym że Denon ma 3 x hdmi out i chyba lepszy wybór.

830 wcześniej wybrałem ze względu na cene, ale teraz już nigdzie nie idzie go dostać. Nawet z 840 czarnymi są bardzo duże problemy.
Z 830 byłem mega zadowolony bo chodzi mi tylko o kino, no ale te pechowe hdmi :/

Do wyboru jest jeszcze Pioneer VSX-LX504 i to tyle ??
Z tych trzech najlepszy wybór Onkyo lub Denon 4500 co


edit: jest jeszcze i chyba nawet dostępny Denon X3600h, co o nim myślicie? w zestawieniu z RZ830
 
Ostatnia edycja:

Ayala73

New member
W planach mam rozbudowę kina do 7.1.4, obecne miałem 5.1.4 dlatego ten rz840 pasował mi do mojego planu z dodatkowym wzmacniaczem.
Ten Denon4700 ma już możliwość zrobienia tej konfiguracji bez dodatkowego wzmacniacza ?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
W planach mam rozbudowę kina do 7.1.4, obecne miałem 5.1.4 dlatego ten rz840 pasował mi do mojego planu z dodatkowym wzmacniaczem.
Ten Denon 4700 ma już możliwość zrobienia tej konfiguracji bez dodatkowego wzmacniacza ?
Nie. Do 7.1.4, tylko X8500H lub X6700H. Wśród Denonów.
Urządzenie z 9cioma wzmacniaczami, co jest zaskoczeniem, gdyż taka liczba końcówek zaczynała się dopiero od serii 4... W dodatku z 11to kanałowym dekodowaniem. Wart rozważenia.
 
Ostatnia edycja:

Ayala73

New member
Nie. Do 7.1.4, tylko X8500H lub X6700H. Wśród Denonów.

Urządzenie z 9cioma wzmacniaczami, co jest zaskoczeniem, gdyż taka liczba końcówek zaczynała się dopiero od serii 4... W dodatku z 11to kanałowym dekodowaniem. Wart rozważenia.

To jeszcze zapytam czy 4700 czy 3700, który lepszy. Jak wyczytałem 3700 ma tuner FM niestety nie mogę nic znaleźć na temat tunera FM w 4700 (czy takowy posiada). Czy może jednak czekać na RZ-840 lub jego nowszego następcę.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ha. Temat wałkowany przeze mnie nie raz, z „fachowcami” z salonów audio, którzy niewiedzą, co sprzedają.
W 4700 nie znajdziesz tunera FM, ponieważ to wzmacniacz – AVC. Natomiast AVR, to amplitunery, gdzie uświadczymy - jeszcze - radio UKF. AVR – AVC. Taki drobny, lecz dość istotny szczegół gdzie jak widać, niewielu zwraca na to uwagę.
I tutaj muszę Cię zmartwić. 3700 na Europę, to… też wzmacniacz (AVC). Ty, czytając o radiu FM w tym modelu, czytałeś najpewniej o urządzeniu z rynku północnoamerykańskiego. Ew. z polskich bzdurnych stron, wprowadzających w błąd. Tam, nawet topowe Denony (8500, 6700, 6500) sprzedawane są jako ampliyunery (AVR). A dlaczego tak jest? Europa opowiedziała się za rezygnacją z UKF na rzecz DABa+. Denon, chyba za szybko, jak dla mnie, postanowił pójść w tę stronę. Niższe modele amplitnerów Denona mają już DABa. Sam możesz to sprawdzić. Jeśli chcesz radio FM, to pozostają Ci np. AVR-X4500H, czy też AVR-X3600H, na którym seria 600 się kończy. I takie są fakty.
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
I ja tak wyczytałem, że w X3700H nie ma radia.
I wtedy już nazywane to jest "wzmacniacz" a nie amplituner?

czy jeszcze czegoś mu brakuje względem klasycznego amplitunera?

Na ten moment to chyba mój faworyt, bo musze kupić nowy ampli, Onkyo nic nie zaprezentowało jeszcze, a 5mscy nie chce czekać bez ampli.

Zastanawiam się tylko jaka różnica będzie w KD Onkyo vs Denon - czy ktoś ma jakieś porównanie w tej kwestii ??

Z Onkyo RZ830 byłem mega zadowolony, ale dopłacając kilka stówek ma się już nowocześniejszy ampli wzg 840.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie tak. Amplifier to wzmacniacz. Amplifier + tuner = amplituner. I to jedyna cecha, różnicująca je. Lecz współczesne urządzenia AV, czy to wzmacniacz, czy amplituner, w pewnym sensie mają dostęp do radia. Poprzez Internet. Tzw. radio internetowe. Co prawda nie jest to klasyczne radio, ale być może, co niektórym w zupełności to wystarczy.
Jak pisałem wcześniej, 3700 to prawie to samo, co 4700. Lecz jest pewna istotna różnica między nimi. Model 4700 ma dekoder Auro-3D. Stąd model 3700 dla tych, którym nie jest on niezbędny, a przez co jest w niższej cenie.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
A moim faworytem został Denon AVC-X6700H produkt made in Japan, wersja silver premium. We wtorek, najdalej środa powinien do mnie dojechać... A dodatkowo Denon szanuje polskiego klienta, bo dodaje polskie menu.
Od pół roku wiszą u mnie cztery sufitowe Dali phantom H-80 i czas je wreszcie obudzić do życia.:D
Denona nie zdradzam już od kilkunastu lat, obecny to AVR-X4000, wcześniej topowy AVC-A1HDA, a jeszcze wcześniejszy to AVC-A11XV.
Przewinęły się też u mnie Onkyo 905 i 906 jakieś Yamahy i Pioneerki, ale Denon zawsze był u mnie górą...
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Jak pisałem wcześniej, 3700 to prawie to samo, co 4700. Lecz jest pewna istotna różnica między nimi. Model 4700 ma dekoder Auro-3D. Stąd model 3700 dla tych, którym nie jest on niezbędny, a przez co jest w niższej cenie.


Dzięki za odpowiedź! :)
Ty masz setup pod Auro 3D tak? do czego w ogóle używasz?
masz jakieś materiały w Auro?


X3700Hwiadomo kiedy dokładnie będzie w sklepach?
Można brać w ciemno czy lepiej poczekać na recenzje jak myślicie?


No i różnica w KD - Onkyo vs Denon czego się spodziewać? i już nie będę was chyba męczył.. :bober:
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tak. Mam Auro. Do czego używam? Do wszystkiego. Tzn. multichannel - filmy, koncerty. Natomiast stereo mam przez słuchawki, na lampie. W Auro wyszło niewiele filmów. Tak więc...
3700 zapowiedziany jest na sierpień.

Co do Onkyo, to nie wypowiem się, gdyż nie miałem i nie porównywałem.
 

Ayala73

New member
Ja zdecydowałem się na Marantza SR7013, właśnie do mnie idzie. Mam nadzieję, że będę zadowolony z dźwięku i w kinie i w stereo.
 

duber

New member
Hmm w sumie mam mate 20pro...
W pracy jestem to teraz nie spradze ale co wystarczy zalogować sie w jedną sieć wi fi i gadać do fona dusząc przycisk aby wyskovzyl asystent, czy poprzez jakaś apke?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
apki google,google home, google assistant i onkyo trzeba dodać jak urządzanie chromecast w google home tak to leciało mniej więcej.
 
Do góry