Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

duber

New member
Teraz jeśli 840 ma jedno wejście mniej to jak najlepiej połączyć ampli
Man tuner Nc+ i PC jako centrum medialne w domu...
PC na płycie głównej na wyjście optyczne i hdmi
eNka ma optyczne
Oba źródła miałem po światełku...
hdmi może robić jako przesył cyfrowy dzwięku np z enki?
wole aby pc miał przesył optyczny do ampli ze względu na jakość dzwięku CD z PC
 
Optyk nie jest chyba jednak lepszym wyborem niż HDMI moze tylko pod jednym względem zakłóceń(optyk ich nie zbiera) , ale jeśli zainwestujesz w dobrej jakości kabel HDMI z czystej miedzi beztlenowej i ekranowany to nie powinno być różnicy a HDMI można przesłać więcej informacji czyli nawet gęstsze pliki niż CD (16bit 48 kHz) do nawet dsd (24bit 192kHz), ja np między pc a Dac po USB przesyłam takie pliki i nie narzekam na jakość bo to sygnal cyfrowy więc w teori nie powinieneś widzieć różnicy. Tak HDMI można przesyłać dzwiek.
 

P-U-M-A

New member
jakie problemy możesz rozwinąć?
Miałem wymieniany układ HDMI. Nie działało drugie złącze wyjściowe HDMI. Na forach w USA też znalazłem 3 osoby które miały ten problem. 6 Tygodni bez amplitunera... Ostatnie moje onkyo. Poprzednio miałem 2 amplitunery Serii 6 i też były problemy z hdmi...
 

Fanek

New member
Bez reklam
Miałem wymieniany układ HDMI. Nie działało drugie złącze wyjściowe HDMI. Na forach w USA też znalazłem 3 osoby które miały ten problem. 6 Tygodni bez amplitunera... Ostatnie moje onkyo. Poprzednio miałem 2 amplitunery Serii 6 i też były problemy z hdmi...


Aż 6 tygodni wymieniali moduł HDMI ??
na gwarancji miałeś?


co dokładnie się stało że siadło?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Miałem wymieniany układ HDMI. Nie działało drugie złącze wyjściowe HDMI. Na forach w USA też znalazłem 3 osoby które miały ten problem. 6 Tygodni bez amplitunera... Ostatnie moje onkyo. Poprzednio miałem 2 amplitunery Serii 6 i też były problemy z hdmi...

Aż 3?! Wow to rzeczywiście masowo padają :D
 

duber

New member
Mam pytanko
Da radę zrobić w 840 tak aby kabel hdmi z enki i pc podlaczony do ampli dawal obraz na tv bez odpalania ampli?
 

Ayala73

New member
Moja 840 wyzionęła ducha, dostałem informację z onkyo że sprzęt nie do naprawy i zwrócą pieniądze. Mam szybkie pytanie czy kupować znowu rz840 czy może Danona AX4500 który też ma bardzo dobre opinie. Czego brakuje Danonowi w porównaniu z Onkyo ?
 

Ayala73

New member
840 juz chyba nie kupisz, ja chyba ostatnią sztuke w Polsce kupiłem tydzien temu


Dzwoniłem już w tej sprawie i da radę kupić jeszcze to onkyo, na razie muszę jeszcze czekać na zwrot kasy i wtedy będę podejmował decyzje.


blackninja a na nowe modele ile trzeba czekać i jakie ewentualnie?
 

Fanek

New member
Bez reklam
Moja 840 wyzionęła ducha, dostałem informację z onkyo że sprzęt nie do naprawy i zwrócą pieniądze. Mam szybkie pytanie czy kupować znowu rz840 czy może Danona AX4500 który też ma bardzo dobre opinie. Czego brakuje Danonowi w porównaniu z Onkyo ?


A co stało się z Twoim?
w moim RZ830 padło hdmi i też zwrot kasy ma być. No i szukam nowego ampli więc przyłączam się do posta :)
Szukam coś z atmos 5.1.4 bo taki mam setup
 
Ostatnia edycja:
Do góry