Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

P-U-M-A

New member
Witam ja miałem te same problemy main i sub.
Rozwiązanie u mnie następujące - projektor dałem na main, a TV na sub. Tylko że, jak włącze w opcjach main+sub, to rwie mi się dźwięk - zanika na pół sekundy co kilkanaście sekund.
Ostatecznie przełączyłem ręczie na main, przekonuję rodzinę, żeby oglądała projektor tylko a tv tylko netflix. Zapominam za każdym razem przełączać z main na sub.

Miałem tez problemy z arc (trzeba było resetować onkyo co jakiś czas), odpusciłem i dałem wszystko bezpośrednio do ampli (tylko jeden kabal wychodzi z ampli do tv i arc jest wszędzie wyłączone).

Nie mam doświadczenia z innymi amplitunerami, ale to co tutaj widzę to dziadostwo. Równoważy mi to jakość dźwięku w filmach, na koncertach, ale drugi raz chyba nie kupię onkyo. Słuchaj z tymi problemami które miałeś - sprawdź czy włączyłeś enhanced HDMI, bo (kolejne dziwacto onkyo), trzeba ręcznie aktywować tryb pełnego hdmi.


pozdrawiam Maciek

Onkyo w serwisie. Jako że okres taki że wieczorami jest trochę czasu pojechałem do salonu i nabyłem dla odmiany Denona X4500H. Trochę też ze względu że chciał bym iść w Auro. Ale to osobny temat.
Niestety kolejny raz zawiodło mnie Onkyo dlatego po powrocie z serwisu wystawiam go na znanym serwisie aukcyjnym. Może ktoś kto nie użytkuję tylu wyjść HDMI kupi. Nie da się ukryć że po za tym problemem to sprzęt rewelacyjny.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ciekawe czy Denon ci podpasuje. Ja nie lubie ich balansu tonalnego, jest efekciarski z podbitymi skrajami pasma. Poza tym menu i jego możliwości tak samo słabe jak w Marantzach (dla mnie zbyt zubożone).
 

P-U-M-A

New member
Ciekawe czy Denon ci podpasuje. Ja nie lubie ich balansu tonalnego, jest efekciarski z podbitymi skrajami pasma. Poza tym menu i jego możliwości tak samo słabe jak w Marantzach (dla mnie zbyt zubożone).
Na razie ciężko powiedzieć jestem po jednym seansie dopiero. Relację zdam po czasie. Spoko było to że podłączyłem wszystko do denona podłączyłem do prądu i wszystko działało. Bez problemów z obrazem itd.
 

P-U-M-A

New member
Mój onkyo po miesiącu w naprawie wrócił do mnie. Wymienili płytę DSP czy coś takiego. Jak by ktoś był zainteresowany to chętnie sprzedam. Jeszcze rok gwarancji.
 

zbk2007

New member
Jak sprawuje się Denon?
Ja też zawiodłem się na Onkyo 609 i planowałem kupić 830 bo miały być niezawodne ale jak czytam masze forum to widzę że onkyo to straszna lipa i kupie chyba Denona AVR-X2600 DAB+.
 

P-U-M-A

New member
Jak sprawuje się Denon?
Ja też zawiodłem się na Onkyo 609 i planowałem kupić 830 bo miały być niezawodne ale jak czytam masze forum to widzę że onkyo to straszna lipa i kupie chyba Denona AVR-X2600 DAB+.
Jeśli chodzi o kino bo praktycznie tylko do tego korzystam z niego to jestem bardzo zadowolony. Zdecydowałem się kupić denona ze względu na dlugi okres oczekiwania aż wróci onkyo z gwarancji oraz planowaną rozbudowę do auro 3d.
 

Robert_G7

New member
Witam wszystkich. Zostałem posiadaczem RZ830, ale muszę zmienić sekcję głośnikową :) oprócz suba (yamaha sw45), który to wystarczy, bo mieszkanie jest w bloku :/ pomieszczenie to około 16-17m2
Filmy 80%, muzyka 20%
Obecne 5.0 to stare Eltaxy. Szukam konfiguracji 5.0 w budżecie 3-3,5tys zł. Warunek jest taki, że fronty jak i tyły muszą być na uchwyty ścienne, np BT77. Brałem pod uwagę Indiana Linę Tesi 2x261, 2x241 i centralny 761.
Co jeszcze jest warte uwagi i do ewentualnego odsłuchu?
Na zdjęciu na fioletowo miejsce montażu frontów. I przyszłościowo ekran do projektora
667a3004d5fcadf27b995e81f8474db0.jpg
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
- Czy są znane jakieś problemy z modelem RZ830 ?
- czy tutaj wśród użytkowników ktoś jakieś miał?
- jesteście zadowoleni czy kupując ponownie kupilibyście coś innego?
- RZ830 czy Denon x3600h ?

Stoje przed wyborem, będzie używany głownie do filmów w atmos
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
- Czy są znane jakieś problemy z modelem RZ830 ?
- czy tutaj wśród użytkowników ktoś jakieś miał?
- jesteście zadowoleni czy kupując ponownie kupilibyście coś innego?
- RZ830 czy Denon x3600h ?

Stoje przed wyborem, będzie używany głownie do filmów w atmos

Zdecydowanie obecnie tylko Onkyo jak dla mnie. To jest dźwięk najbardziej prawidłowy dla mnie, czyli o właściwym balansie tonalnym bez podbić jakichś części pasma akustycznego. Dobrze dociążony i dynamiczny.
Do tego dobrze działający soft dający spore możliwości dopasowania ustawień pod siebie czego na pewno nie mają np Denon/Marantz.
 

Zibiu

New member
Posiadam Onkyo RZ 840, nawiązując do twojego pytania czy kupiłbym ten model ponownie to odpowiadam, że tak. Mam go od ponad roku, jak do tej pory żadnych problemów. Jakoś dźwięku w filmach jak i w muzyce naprawdę bardzo dobra, porównując do wcześniejszego modelu Denon X2100W, którego miałem.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Ok dzięki za wypowiedzi, tylko utwierdziliście mnie w przekonaniu, że to dobry wybór :)
840 to praktycznie to samo co 830 widze, dodane pare kosmetycznych funkcji.

btw 830 ma upscale 4K? FHD do 4K ?
 

Fanek

New member
Bez reklam
Dziś przyszło mi Onkyo, pierwsze wrażenie kawał ampli i waga :D
Czy ma ktoś manual po polsku pdf?

Nie dostałem w pudełku żadnego manualu, tylko beginning 2 kartki.
 
Do góry