Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

didotom43

New member
A czy jest możliwość, aby używac HDMI ARC bez HDMI CEC. Wolałbym, aby ampli nie włączał się razem z TV.

Wedug mnie nie ma możłiwości, a najbardziej ostatnio mnie drażni, że po wyłączeniu amplitunera, tunera nc plus i tv, jak chce włączyć ncplus bez amplitunera, to nie włącza mi sie ncplus mimo wlaczenia opcji przekazywania obrazu przy wyłączonym amplitunerze, i teraz muszę robić tak że jak chce bez amplituenra w nocy ogladac ncplus to musze na chwile włączyc amplituner i odrazu go wyłączam ,wtedy dziala bez amplitunera ncplus do czasu az nie wylacze tunera ncplus. Moze ktos wie dlaczego tak jest kiedys tak nie było
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niskie noszą po mieszkaniu, nawet w trybach nocnych ampli.
W TV wiadomo, coś brzdęka, jakość marna, ale jest spokojnie.
 

didotom43

New member
didotom43 musiałeś coś namieszać , bo to akurat Standby Throubh działa u mnie działa bez problemu


Pytanie co, też się zastanawiam,wcesniej przez pare miesięcy nie było problemu, muszę zrzucić do fabrycznych i od nowa ustawić, ale to wymaga strojenia z mikrofonem,a z dwójką maluchów w domu to ciężko o ciszę, z kolei w nocy to pobudzę ich :)
 

P-U-M-A

New member
Panowie może ktoś miał podobny problem z swoim 830.
Mianowicie na HDMI Main podłączony LG OLED na HDMI SUB projektor SONY.
Ogólnie od początku te urządzenia wszystkie się gryzły. Mianowicie z APPLE TV oglądając na LG ciągle przerywało obraz. Na Projektorze wszystko wyśmienicie. Z źródła SAT bez problemu na TV oraz Projektorze.
Dzisiaj wyłączyłem korki wymieniając gniazdko w piwnicy. Od czasu włączenia prądu niestety nie mam obrazu na HDMI SUB(Projektor).

Ma ktoś jakieś pomysły co może być grane może coś trzeba wyłączyć w ustawieniach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kup ampli innej marki i po sprawie.
U mnie w innych markach też na SUB nie zawsze był sygnał, bodajże na dwóch Marantzach tak miałem, okazało się, że kwestia kabli - zagięcia ich, cholera wie.
Jak zmieniałem projektory, to też na Onkyo raz działało, raz nie.
Jak już znalazło sygnał, to działa i winię tutaj kable i ich humory, ew. słaba ich jakość.

Natomiast jak u Ciebie faktycznie padło gniazdo, to lipa.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja miałem już chyba z dziesięć różnych ampli Onkyo,nowe i używane i żaden mi się na szczęście nie popsuł.I miałem też wzmaka od Onkyo A9070,też obyło się bez żadnej awarii.
 

maciek8792

New member
Panowie może ktoś miał podobny problem z swoim 830.
Mianowicie na HDMI Main podłączony LG OLED na HDMI SUB projektor SONY.
Ogólnie od początku te urządzenia wszystkie się gryzły. Mianowicie z APPLE TV oglądając na LG ciągle przerywało obraz. Na Projektorze wszystko wyśmienicie. Z źródła SAT bez problemu na TV oraz Projektorze.
Dzisiaj wyłączyłem korki wymieniając gniazdko w piwnicy. Od czasu włączenia prądu niestety nie mam obrazu na HDMI SUB(Projektor).

Ma ktoś jakieś pomysły co może być grane może coś trzeba wyłączyć w ustawieniach.

Witam ja miałem te same problemy main i sub.
Rozwiązanie u mnie następujące - projektor dałem na main, a TV na sub. Tylko że, jak włącze w opcjach main+sub, to rwie mi się dźwięk - zanika na pół sekundy co kilkanaście sekund.
Ostatecznie przełączyłem ręczie na main, przekonuję rodzinę, żeby oglądała projektor tylko a tv tylko netflix. Zapominam za każdym razem przełączać z main na sub.

Miałem tez problemy z arc (trzeba było resetować onkyo co jakiś czas), odpusciłem i dałem wszystko bezpośrednio do ampli (tylko jeden kabal wychodzi z ampli do tv i arc jest wszędzie wyłączone).

Nie mam doświadczenia z innymi amplitunerami, ale to co tutaj widzę to dziadostwo. Równoważy mi to jakość dźwięku w filmach, na koncertach, ale drugi raz chyba nie kupię onkyo. Słuchaj z tymi problemami które miałeś - sprawdź czy włączyłeś enhanced HDMI, bo (kolejne dziwacto onkyo), trzeba ręcznie aktywować tryb pełnego hdmi.


pozdrawiam Maciek
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Mnie się nigdy żaden ampli nie popsuł ale ja znowu innego niż Onkyo już nie zamierzam kupować.
Chyba że Anthem. Ale prędzej Onkyo amp i końcówki Anthem ;)
 

zegan

New member
Panowie szukam rozwiązania w odtwarzaniu muzyki z Tidal. Chciałbym sterować utworami z poziomu smartphona lub laptopa. Niestety mój Amp (tx-rz820) na to nie pozwala i sterowanie jest z jego poziomu. Proszę więc o radę.
 

DarkMag

New member
To ciekawe czy jakby chromecast w RZ działał to czy z apki poszedłby master.
Ja używam tidala z ampli i Onkyo controller.
Co ciekawe Spotify z apki normalnie łączy się z ampli.
Tidala tylko raz mi się udało połączyć.
 

castel

Member
Soundcloud też nie ogarnia niby widzi ampli ,ale nie łączy
 

Attachments

  • 80615529_604239313662746_7505576721240817664_n.jpg
    80615529_604239313662746_7505576721240817664_n.jpg
    36,2 KB · Wyś: 26
Do góry