Onkyo TX-RZ1100 vs TX-RZ3100

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego jeśli recenzent pisze że Onkyo gra ciepło --- to naprawdę trzeba troszkę wypić żeby nie zauważyć że onkyo żadne nie gra ciepło, ciepło to gra Denon.. a amplitunerom Onkyo daleko do tego żeby napisać że gra ciepło ..(chyba że ja co innego uważam za ciepło w muzyce) pytałem się w dwóch sklepach do których mam zaufanie i powiedzieli mi tam wyraźnie - jest to porównywalny poziom jak w poprzednich modelach z tej półki (tylko nie spytałem się o których mowa czy o ostatnim modelu najwyższym czy np do ostatnich dwóch -trzech ) choć nie w 100% ze względu na inne wzmacniacze jest odczuwalne że amplituner gra inaczej,,, choć bardziej jest to odczuwalne w stereo... co by było na plus ... choć patrząc na wzmacniacze klasy D bądźmy szczerzy Kolego jeśli amplituner koszt. 12 tys to też nie będą to z najwyższej półki - prawda ?? Ale może w grudniu będę miał możliwość odsłuchania to jeśli zagra ciepło plus inaczej zagra że tak powiem jak np mój amplituner to tutaj napiszę ale w ciemno daje, że nie ma szans żeby onkyo zagrało ciepło w 100% znaczeniu tego słowa.. to inna szkoła grania, ale nie mówię że to słaby amplituner - raz że nie słuchałem, dwa na pewno trzyma swój poziom i to nie podlega dyskusji.. a że testy zawsze są przybarwione to już inna bajka.. i to miałem na myśli.. ja osobiście Onkyo lubię..aczkolwiek mam duży dystans do tego.. bo i tak uważam że topowy Arcam czy CA nie ma co robić z onkyo jak i z każdym innym amplitunerem ale to moje zdanie.. oczywiście inne ceny są szczególnie na Arcama.
Ale najważniejsze jest to, że Tobie się podoba .. także życzę dużo radości :) bo niewątpliwie pozwala odczuć to uczcicie ...

Ps zgadzam się że to powinna być jedna recenzja obu tych amplitunerów bo w to że 3100 zagra inaczej nie wierzę nawet nie na 100% a na 1000%.. chyba że jednak ten 3100 ma coś innego w środku o czym nie było do tej pory w sieci.. a co ma wpływ na dźwięk czy to w KD czy tez w stereo.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Kolego nie będę wchodził w szczegóły bo to nie ma sensu, ale jeśli recenzent pisze że Onkyo gra ciepło --- to naprawdę trzeba nie mieć uszów żeby zauważyć że onkyo żadne nie gra ciepło, ciepło to gra Denon.. a amplitunerom Onkyo daleko do tego żeby napisać że gra ciepło .. pytałem się w dwóch sklepach do których mam zaufanie i powiedzieli mi tam wyraźnie że jest to porównywalny poziom jak w poprzednich modelach z tej półki.. czy lepiej , gorzej kwestia gustu ..aczkolwiek wiadomo, że ze względu na inne wzmacniacze jest odczuwalne że amplituner gra deko inaczej,,, same te wzmacniacze klasy D bądźmy szczerzy Kolego jeśli amplituner koszt. 12 tys to też nie będą to z najwyższej półki - prawda ?? Ale może w grudniu będę miał możliwość odsłuchania to jeśli zagra ciepło to tutaj napiszę ale w ciemno daje, że nie ma szans żeby onkyo zagrało ciepło.. to inna szkoła grania, ale nie mówię że to słaby amplituner - raz że nie słuchałem, dwa na pewno trzyma swój poziom.. a że testy zawsze są przybarwione to już inna bajka.. i to miałem na myśli..
Ale najważniejsze jest to, że Tobie się podoba .. także życzę dużo radości :)
Jak dla mnie wyciąganie wniosków na podstawie tego że ktoś komuś powiedział nie jest miarodajne. Umówmy się, że jak Kolega posłucha to wtedy wypowie się jeszcze raz ;). Jeśli chodzi o moje odczucia odnośnie dźwięku to chyba też mam kiepskie ucho, gdyż dla mnie omawiany model brzmi również ciepło ale jednocześnie szczegółowo i całościowo bardzo przyjemnie, a nie lubię suchego ostrego brzmienia bo jest męczące. Brzmienie Denona znam bardzo dobrze ale muszę przyznać, że obecne brzmienie Onkyo pasuje mi bardziej. Nie wiem czy jest sens porównywania nowej serii RZ do poprzednich generacji, tym bardziej że 1100 i 3100 zostały całkowicie przebudowane.

Ps zgadzam się że to powinna być jedna recenzja obu tych amplitunerów bo w to że 3100 zagra inaczej nie wierzę nawet nie na 100% a na 1000%.. chyba że jednak ten 3100 ma coś innego w środku o czym nie było do tej pory w sieci.. a co ma wpływ na dźwięk czy to w KD czy tez w stereo.
Na amerykańskim forum twierdzą że według oficjalnego oznajmienia dystrybutora na USA, poza tymi trzema pierdołami które wymieniłem niczym się nie różnią.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego napisałem podsłucham i napisze raz jeszcze.. bo wtedy jest to uczciwe na 100% aczkolwiek mam zaufanie do tych osób z którymi rozmawiałem..to nie są markety że o wszystko co się człowiek spyta to jest super.. co nie zmienia faktu że opieram się wyłącznie na tym co ja usłyszę.. i z tym co już do tej pory przerobiłem, a posiadałem tylko amplitunery onkyo..
a testy tak jak napisałem dla mnie one wszystkie mają swoje przebarwienia ale tak musi być :)

A odnośnie ucha to może źle tam się wyraziłem - każdy słyszy po swojemu i w ten sposób trzeba podchodzić bo faktycznie nie można mówić komuś że ktoś nie ma słuchu bo inaczej słyszy(bzdura) - także korekta do tego co wcześniej napisałem. :)

A co do 3100 to tym bardziej uważam, że to jeden test powinien być bo zagrają tak samo te amplitunery.. ale poczekamy na test :)

Ps jakiej muzyki słuchasz ? Wykonawcy, zespoły ?? Stereo słuchasz i to wszystko to Twoje odczucia poprzez słuchanie stereo przez amplituner czy przez wzmak - bo widzę ze i masz wzmak onkyo?
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Wiadomo że jak Onkyo czy inna firma daje klocka do testów, to oczekują samych superlatyw. Jednak jak już pisałem jeśli ktoś posiada recenzowany model to może ową recenzję zweryfikować. I dlatego moje zdanie jest takie, że 1100 jest wart swojej ceny, a 3100 nie. Zgadzam się z Kolegą że Pionkyo czy Denonomarantz nie mają czego szukać przy takim Anthem'ie czy CA, bo sprzęt należy oceniać biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny.

Ps jakiej muzyki słuchasz ? Wykonawcy, zespoły ?? Stereo słuchasz i to wszystko to Twoje odczucia poprzez słuchanie stereo przez amplituner czy przez wzmak - bo widzę ze i masz wzmak onkyo?
Z akustycznej głownie Metalu (Amon Amarth, Ensiferum, TYR, Epica, Nightwish, itp.), z elektronicznej większość niekomercyjnych podgatunków trance, oraz muzykę klasyczną dla relaksu. Wszystkie te gatunki brzmią w pełni zadawalająco na moim sprzęcie, jest dobrze jednym słowem i niczego w brzmieniu mi nie brakuje(pamiętamy cały czas o stosunku jakości do ceny). Najczęściej słucham w stereo, jednak w innych trybach też mi się podoba.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie rozumiem tylko jednej kwesti. Jesli model 11 kanalowy i to w dodatku topowy kosztuje ponad 10k to dlaczego do h..... dalej nie ma transformatora toroidalnego.... to naprawde az tak ich bedzie kosztowac ? Po podlaczeniu 11 kolumn spadek mocy jest drastyczny na kanal. Albo wsadzic choc 2 te aluminiaki .... a potem sie dziwic ze to chodzi jak piec kaflowy...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego jestem przekonany że pod względem mocy 3100 sobie poradzi i z 11 głośnikami.. nie jest problem w klasie D tylko w tym jak jakościowo dobre zastosowano wzmaki D w tych amplitunerach..

Zobacz na wzmaki firmy np. Devialet - zobacz jakie są to wzmaki pod względem wielkości a jaką mają moc i jakie kolumny potrafią te wzmaki na spokojnie napędzić i jak to gra - bo to najważniejsze.. a są to wzmaki klasy D.

Nawet marantz najnowszy PM 10 który również jest oparty na klasie D w stosunku do PM 11 jest z tego co można wyczytać o 100% mocniejszy zarówno w 4 jak i w 8 omach.. W klasie D nie ma co się bać o moc tylko o to jak dobry jakościowo jest i jak to zestrojono w całość..
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Nie rozumiem tylko jednej kwesti. Jesli model 11 kanalowy i to w dodatku topowy kosztuje ponad 10k to dlaczego do h..... dalej nie ma transformatora toroidalnego.... to naprawde az tak ich bedzie kosztowac ? Po podlaczeniu 11 kolumn spadek mocy jest drastyczny na kanal. Albo wsadzic choc 2 te aluminiaki .... a potem sie dziwic ze to chodzi jak piec kaflowy...
Pamiętajmy, że toroidalny trafo pociąga za sobą masywne radiatory, a co za tym idzie jest mniej miejsca na inne bebechy w obudowie. Chcąc napędzić 11 kanałów z dobrą jakością transformator toroidalny musiałby być całkiem pokaźny. Obecnie wszystkim amplitunerom w klasie AB i tak brakuje mocy i nie obejdzie się bez końcówki przynajmniej na fronty. Firma Onkyo postanowiła zmienić koncepcję w swoich amplitunerach i przesiąść się na wzmacniacze klasy D, teoretycznie żeby sprostać zapotrzebowaniu prądowemu 9/11 kanałów. Najbardziej ciekaw jestem konfrontacji RZ3100/1100 z AVR-X6300H jak wypadną pod kątem brzmienia i faktycznej mocy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi się wydaje że jakby włożyli mocniejsze toroidalne trafo to jeszcze więcej to by kosztowało (bo to się wiąże z chłodzeniem itp. sprawy), a oni chcą żeby było to konkurencyjne w miarę do innych firm.. a np. Arcamowi i tak nie dorównają i myślę że nie jest to ich celem ...chcą być konkurencyjnie dla HK, Denona<Yamahy czy też Marantza.. będą dobre wzmaki w klasie AB jak i D, a my mamy wybór i kupimy to co nam pasuje bardziej..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A i tak finalnie kupujemy to co najlepiej zagra dla nas.
Mnie już po za odsłuchami nic nie interesuje, jak się opinie/recenzje pokrywają to fajnie, a jak nie (co często bywa) to również bez znaczenia.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak piszesz - ale na pewno sobie posłucham 1100 a może uda się i 3100 to napisze jakie są moje odczucia..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pisał Kolega czym się różnią niby niczym szczególnym, natomiast jak zadzwonisz np do Onkyo to mówią coś o innych przetwornikach ale nie wnikałem w szczegóły..bo to co powiedzą to jedno a to co się usłyszy to drugie//
 

Drunk

New member
Bez reklam
Pisał Kolega czym się różnią niby niczym szczególnym, natomiast jak zadzwonisz np do Onkyo to mówią coś o innych przetwornikach ale nie wnikałem w szczegóły..bo to co powiedzą to jedno a to co się usłyszy to drugie//

TOP Modele:

PR-RZ5100
TX-RZ3100
TX-RZ1100

wszystkie mają Asahi Kasei, AK4490(front) i AK4458(surround)

niższe mają tyko: AK4458
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"PR" to PRE, jak wiemy, a 3100 jeżeli ktoś potrzebuje 11 końcówek.
Osobiście wolałbym 1100 i dorzucić zewnętrzną chociażby za różnicę w cenie, a ta nie jest niska. Dodatkowo odciążymy ampli.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Bzdury producenci pisza i wy powtarzacie. Czemu ulicha nazywacie amplitunery klasa D....??? Jak to ulicha nie jest zadna klasa D tylko juz predzej klasa C. Konstrukcja ampli nie ma nic wspolnego z konstrukcja wzmacniaczy klasy D. Kazdy elektronik wam to powie.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Mi się wydaje że jakby włożyli mocniejsze toroidalne trafo to jeszcze więcej to by kosztowało (bo to się wiąże z chłodzeniem itp. sprawy), a oni chcą żeby było to konkurencyjne w miarę do innych firm.. a np. Arcamowi i tak nie dorównają i myślę że nie jest to ich celem ...chcą być konkurencyjnie dla HK, Denona<Yamahy czy też Marantza.. będą dobre wzmaki w klasie AB jak i D, a my mamy wybór i kupimy to co nam pasuje bardziej..
Lolek mam Onkyo M5000r czyli klasa A/B z 2 toroidalnymi ktore sa poterzne i jest jeszcze kupa miejsca tam.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Wiesz, jeśli nie ma się wystarczających kwalifikacji żeby zajrzeć w bebechy i zweryfikować czy towar jest zgodny z opisem, to pozostaje się na łasce specyfikacji podanej przez producenta. Dlatego najlepiej kupować na ucho i weryfikować pod kątem tego jak gra w stosunku do ceny. Na pewno nie ma co słuchać sprzedawców, bo jak wiemy: "gdzie są pieniądze tam nie ma kolegów"
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Snikers miałem wykład (że tak powiem) :) o klasach wzmaków i powiem Ci że z tego co Gość powiedział z wykształcenia po elektronice że klasa C to jest klasa C a D to jest D - jak to nazwał jest kontynuacja C klasy.. ja się na tym nie znam ale naprawdę Gość rozpisywał wszystko na części pierwsze..
Dla przykładu Marantz PM 10 zadzwoń sobie do centrum marantza ja do dwóch dzwoniłem i w każdym dostałem jednoznaczną odpowiedź, że wzmacniacz jest oparty na klasie D.. Na AS "Japończyk" wiadomo o kim mowa - mentor marantza - również tak powiedział.

Wspomniane wzamcniacze firmy devialet również oparte są na klasie D - tak też mówią w dystrybucji RP.

Być może co elektronik to ma swoje zdanie w tym temacie :) nie znam się na tym..
 

Snikers89

New member
Bez reklam
To teraz ja ci powiem dlaczego wszedzie pisza ze amplitunery sa klasy D. Tu nie chodzi o budowe wzmacniacza klasy D tylko o nazewnictwo producenta. Bo one sa cyfrowe czyli Digital. I od Digital oni nazywaja je klasa D. Ale w zadnym razie to nie jest technicznie klasa D. Wogole inna technologia... niechciej wiedziec ile by kosztowal amplituner jesli by byl zbudowany w klasie D.
Ale jak to z producentami i specyfikacjami. PAPIER PRZELKNIE WSZYSTKO A LUDZIE W TO WIERZA.

A co do wykladow to ja tez mialem. Bo gosciu naprawial mi kiedys Onkyo tx NR616. A pracuje jako inzynier eletronik tu w UK. I robia prawie wszystkie serwisy dla Onkyo, Marantza i tak dalej. To mnie odeslal do ksiazek jak mu powiedzialem ze to klasa D. Tylko wstydu sie najadlem...

Najprostrza cecha wyrożniającą wzmacniacze klasy D lub tez tzw wzmaki impulsowe jest wysoka sprawność - tracą one bardzo mało energii w postaci ciepła. A a nasze amplitunery to piece kaflowe...
 
Ostatnia edycja:
Do góry