Onkyo TX-RZ1100 vs TX-RZ3100

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie poinformować mogę . Przed chwilą doczytałem ze maja 30 dni na naprawę. Jakaś masakra.
Ile onkyo daje gwarancji?

Na osobę prywatną to dwa lata, kiedyś było można było się zarejestrować i dochodził rok, też było tak ze można było na dodatkowy rok wykupić gwarancję tak jak np jest w Asusie.. A na firmę to chyba jest 1 rok gwarancji ..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale dzisiaj chyba nie jest 1 Kwietnia? ;)

Niestety nie jest.

Jest to potwierdzona informacja, zreszta Armanig to potwierdzi bo tez sprawdzal dla mnie te informacje. Istnieja sposoby aby to obejsc.... no ale nie o tym temat.

Chcialem kupic Onkyo, ale po tej informacji kupilem marantza.
 

Henry

Active member
Bez reklam
To jest po prostu jakaś kpina..., tak jakby w "firmie" sprzęt był kilkanaście razy więcej użytkowany...
 

werf

Active member
Bez reklam
Z kolumnami jest wszystko ok . Wina leży po stronie amplitunera .
Jest załączony tryb wielokanalowy, powiedzmy dolby surround i przy każdym przełączenie programu jest głośne Cykniecie tylko na kolumnach frontowych. Co ciekawe w trybie Purr Audio wszystko jest OK.
Jestem pewny ze wcześniej tego nie było .

To że z amplitunera dochodzi cykanie to normalne.

Trzeba będzie zerknąć czy nic się nie poluzwalo i w tedy się martwić.

Ten program zmieniasz gdzie bo nie mogę bardzo doczytać ?Nie masz przypadkiem turbodekodera n-kowego ?
 

JANUSZ1410

New member
Onkyo tx rz1100

Witam serdecznie.Mam pytanie do kolegi drunk.Czy w Twoim ampli tx rz 1100 przy regulacji barwy tonu tj bas i sopran przy przejściu z minus 1 db na zero i z zera na plus jedna db zanika w glosnikach dźwięk jest to przy niskich i wysokich i i przy regulacji w obydwu kierunkach z plus 1 db na 0 i na minus 1 db dalej juz jest ok.Jak masz możliwość sprawdź jeszcze czy wystepuje zanik dzwieku w takiej sytuacji sluchasz cd i nic nie zmieniając włączysz br.Po włączeniu bd zanika kilkukrotnie dzwiek na kolumnach mimo ze powinien grac caly czas cd.Sa to krótkie zaniku dźwięku do czasu aż w bd załaduje się nośnik i zaczyna się odtwarzanie.W trakcie zaniku dźwięku gasną też ikonki podłączonych kolumn na wyświetlaczu.
 

viki0987

Member
Ten program zmieniasz gdzie bo nie mogę bardzo doczytać ?Nie masz przypadkiem turbodekodera n-kowego ?

Dokładnie jest to dekoder nc+ ten biały z dyskiem zewnętrznym . Niestety u mnie te szczelnie w glosnikach nie jest tylko na dekoderze ale również przy wyłączeniu ps4 ,na odtwarzaczu multimedialnym przy zmianie filmów . Czasami nawet przy zmianie źródła na ampitunerze .Ostatnio nawet wchodząc w ustawienia głośności w amplitunerze i przeskakujac między kolumnami napierw jest cykniecie a następnie szum.
 
Ostatnia edycja:

viki0987

Member
Witam serdecznie.Mam pytanie do kolegi drunk.Czy w Twoim ampli tx rz 1100 przy regulacji barwy tonu tj bas i sopran przy przejściu z minus 1 db na zero i z zera na plus jedna db zanika w glosnikach dźwięk jest to przy niskich i wysokich i i przy regulacji w obydwu kierunkach z plus 1 db na 0 i na minus 1 db dalej juz jest ok.Jak masz możliwość sprawdź jeszcze czy wystepuje zanik dzwieku w takiej sytuacji sluchasz cd i nic nie zmieniając włączysz br.Po włączeniu bd zanika kilkukrotnie dzwiek na kolumnach mimo ze powinien grac caly czas cd.Sa to krótkie zaniku dźwięku do czasu aż w bd załaduje się nośnik i zaczyna się odtwarzanie.W trakcie zaniku dźwięku gasną też ikonki podłączonych kolumn na wyświetlaczu.

U mnie jest tak samo przy przejściu z -1 na zero jest zanik dźwięku ale to w niczym nie przeszkadza.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Witam serdecznie.Mam pytanie do kolegi drunk.Czy w Twoim ampli tx rz 1100 przy regulacji barwy tonu tj bas i sopran przy przejściu z minus 1 db na zero i z zera na plus jedna db zanika w glosnikach dźwięk jest to przy niskich i wysokich i i przy regulacji w obydwu kierunkach z plus 1 db na 0 i na minus 1 db dalej juz jest ok.Jak masz możliwość sprawdź jeszcze czy wystepuje zanik dzwieku w takiej sytuacji sluchasz cd i nic nie zmieniając włączysz br.Po włączeniu bd zanika kilkukrotnie dzwiek na kolumnach mimo ze powinien grac caly czas cd.Sa to krótkie zaniku dźwięku do czasu aż w bd załaduje się nośnik i zaczyna się odtwarzanie.W trakcie zaniku dźwięku gasną też ikonki podłączonych kolumn na wyświetlaczu.
Sprawdzę dzisiaj wieczorem czy występuje u mnie w/w przypadek nr1. Przypadku nr2 nie jestem w stanie sprawdzić ponieważ posiadam tylko, bd player który robi również jako cd player ;)
 
Ostatnia edycja:

JANUSZ1410

New member
Dziękuję Ci Kolego Drunk za odpowiedź i cheć sprawdzenia tej przypadłości.Rozmawialem na ten temat z kilkunastoma pracownikami salonów audio video w Polsce i zdania były podzielone kilku twierdzilo że jest to nieprawidlowosc,że tak nie może być jest coś nie tak ze sprzetem.Kilku twierdzilo że amplitunery serii RZ tak mają.Z tym ze zaden z rozmowcow nie mial w danym momencie podlaczonego amplitunera i nie byl w stanie tego zweryfikowac.Jedynie sprzedawca w firmowym salonie EIC potwierdzil ze amplituner tx rz 3100 ktorego mieli podlaczonego do kolumn zachowywal sie identycznie przy regulowaniu tonow niskich i wysokich.Rozmawialem o tym z serwisantem EIC czyli dystrybutora na Polske i nie był mi w stanie powiedzieć czy to jest wadą sprzętu czy taki jego urok.Moim zdaniem jest to albo wada fabryczna albo faktycznie niedociągnięcia konstrukcyjne które raczej nie powinny mieć miejsca w takim sprzęcie.Raczej rzadko by nie powiedzieć że w ogóle nie używam regulatora barwy tonów ale sama świadomość nie daje mi spokoju.Zatem będę wdzięczny jak sprawdzisz jak się ma sytuacja w Twoim egzemplarzu.Pozdrawiam
 

JANUSZ1410

New member
U mnie jest tak samo przy przejściu z -1 na zero jest zanik dźwięku ale to w niczym nie przeszkadza.
Dzięki za sprawdzenie i odpowiedź.Tak racja to w niczym nie przeszkadza zwłaszcza że praktycznie tych regulatorów nie używam.Chodzilo mi o to żeby zweryfikować prawdziwość oświadczenia sprzedawcy że ten model tak ma ,Co szczerze powiedziawszy początkowo traktowaniem jako opowiadanie bajek bo kilka ampli różnych producentów uzytkowalem i z takim czymś się nie spotkałem. Rozmawiałem ze sprzedawcami na ten temat ale albo nie testowali tego ampli albo jak testowali to nie używali regulatorów inni z kolei twierdzili ze mam wadliwy egzemplarz bo tak nie powinno byc,przy czym nie byli w stanie w tym momencie tego potwierdzić bo nie mieli podłaczonego sprzetu.Dlatego też wobec mnogości opinii na ten temat zglupialem i postanowiłem zapytać Was forumowiczów użytkowników tego ampli żeby rozwiać wątpliwości. Mimo to czytając inne posty widzę że chyba sprzęt jednak nie wszystkim się udał bo pstryka cyka itp.Smiem twierdzić że sprzęt z tej półki cenowej raczej takich atrakcji nie powinien serwować. Mój też jakoś,jak na mój gust trochę dziwnie się zachowuje o czym pisałem w pytaniu do Kolegi Drunka.Moim zdaniem jeżeli leci dźwięk z jednego źródła w moim przypadku CD to po włączeniu BD gdy caly czas jest włączone źródło CD nie powinien zanikac kilkukrotnie z przerwami dzwiek z CD zanim sie nie zaladuje nośnik BD.Bo raczej jedno z drugim nie powinno mieć nic wspólnego. A swoją drogą może ktoś z Forumowiczów ma możliwość sprawdzenia czy i u niego taki cyrk się dzieje?
 

Drunk

New member
Bez reklam
U mnie z regulacją barwy jest tak samo, czyli przy zmianie z 0 na +1 lub -1 krótki przerywnik, więc to raczej taki urok niż usterka. Mi to akurat nie przeszkadza, bo raczej barwy nie mam potrzeby regulować, a zwłaszcza nie powinno się podbijać treble na +. Moja sztuka nie sprawia mi żadnych problemów podczas użytkowania i mam nadzieję, że tak pozostanie :)
 

JANUSZ1410

New member
U mnie z regulacją barwy jest tak samo, czyli przy zmianie z 0 na +1 lub -1 krótki przerywnik, więc to raczej taki urok niż usterka. Mi to akurat nie przeszkadza, bo raczej barwy nie mam potrzeby regulować, a zwłaszcza nie powinno się podbijać treble na +. Moja sztuka nie sprawia mi żadnych problemów podczas użytkowania i mam nadzieję, że tak pozostanie :)
Dzięki Drunk oczywiście tego Ci oraz innym Forumowiczów życzę aby sprzęt sprawował się bez zarzutu.Wiesz ja ten "urok"tez odkryłem przypadkowo,bo jak skalibrowalem ampli za pomocą mikrofonu to nagle przestał włączać mi się subwoofer na niższych poziomach głośności,więc zacząłem kombinować o co kaman i użyłem podbicia basu a tu taka niespodzianka z zanikaniem dźwięku i stąd moje rozterki i drazenie tematu,ale juz sie wyjaśniło ze taki urok tego sprzetu.Oczywiście później też doszedłem gdzie tkwi"bolec"z niereagującym prawidłowo subwooferem.Nie sądziłem że automatyczna kalibracja "kastruje"do tego stopnia suba :smile:Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mnie z regulacją barwy jest tak samo, czyli przy zmianie z 0 na +1 lub -1 krótki przerywnik, więc to raczej taki urok niż usterka. Mi to akurat nie przeszkadza, bo raczej barwy nie mam potrzeby regulować, a zwłaszcza nie powinno się podbijać treble na +. Moja sztuka nie sprawia mi żadnych problemów podczas użytkowania i mam nadzieję, że tak pozostanie :)

Bo naturalnie jest mieć wszystko na zero - przynajmniej ja mam takie zdanie..
 

Drunk

New member
Bez reklam
Moim zdaniem jeżeli leci dźwięk z jednego źródła w moim przypadku CD to po włączeniu BD gdy caly czas jest włączone źródło CD nie powinien zanikac kilkukrotnie z przerwami dzwiek z CD zanim sie nie zaladuje nośnik BD.Bo raczej jedno z drugim nie powinno mieć nic wspólnego. A swoją drogą może ktoś z Forumowiczów ma możliwość sprawdzenia czy i u niego taki cyrk się dzieje?
Wydaje mi się że za taki stan rzeczy odpowiada funkcja HDMI CEC. Jak mam ją aktywną w playerze i włączę urządzenie "siedząc" na innym źródle, to obraz i dźwięk od razu przełącza się na playera. Natomiast jeśli hdmi cec jest wyłączone, to uruchomienie odtwarzacza nie powoduje żadnej reakcji amplitunera.


Drunk , co z Twoją nową końcówką Onkyo 5000 ?
Jest już w Polsce, teraz tylko kwestia przefakturowania, przelewu i wysyłki do mnie, czyli w przyszłym tygodniu testujemy.
 

JANUSZ1410

New member
Nie sprawdzałem czy na playera mam aktywne HDMI CEC muszę to sprawdzić ale dziwne jest to że te kilkukrotne zaniki dźwięku są tylko jak jak źródło ustawione jest cd przy innych urządzeniach audio a mam podłączony min.mini disc i deck coś takiego nie występuje jest to tylko jak jest włączone źródło CD.Inna sprawa jak jest na hdmi ustawiony CEC na playerze to z po jego właczeniu automatycznie zmienia się źródło na dvd/bd a u mnie nic takiego nie występuje poza kilkoma chwilowymi zanikami dzwieku.
 

viki0987

Member
Mam takie pytanie czy puszczając muzykę przez chromecast na amplituner da się zmienić tryb dźwięku np. Na Pur audio ? U mnie domyślnie stereo wielokanalowe nic nie idzie zmienić.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sensie czy nie przypalone?
Masz w menu opcje poziomow sygnalu, odpal i będziesz wiedział. Oczywiście musisz wpiac głośnik w kazdy kanal. Możesz pojedynczo przepisać zgodnie z tym co będziesz widział na ekranie tv. Nie musisz mieć wszystkich skrzynek wpietych.
 
Do góry