Onkyo TX-RZ1100 vs TX-RZ3100

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To wszystko zależy ile dla Ciebie znaczy 1800 zł w stosunku do tego co usłyszysz na plus ?? Ale na to pytanie sam sobie musisz odpowiedzieć..
 

viki0987

Member
Pytanie dotyczące Rz 1100 i tidala. Tidal przez Bluetooth słabo to gra . Przez dedykowaną apke do onkyo jest dużo lepiej, niestety Tidal jest dość mocno okrojony.
Czy z dedykowanej aplikacji do tidala idzie bezpośrednio strumieniowac muzykę do RZ 1100 pomijając bluetooth ?Tak jak to jest w Spotify.

SPOTIFY - przekierowani zostajemy do firmowej aplikacji Spotify, gdzie ONKYO pokazuje się nam jako urządzenie do wyboru, na które chcemy przekierować strumień.
TIDAL - uruchamia się wewnątrz aplikacji z bardzo odchudzonym interfejsem. Funkcjonalność pozostaje ta sama, ale zubożona jest szata graficzna (czyt. brak szaty). Poruszamy się więc po nazwach i nazwiskach, a nie obrazkach, jak to jest w firmowej aplikacji. Jest mniej wygodnie, ale szybciej.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o TIDAL'a to sprawy organizacyjne (jak np. tworzenie listy odtwarzania) ogarniam na komputerze, bo nie lubię utrudniać sobie życia, a ampli służy tylko do odsłuchu.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ale ampli czy odtw. sieciowy jest tylko przekaźnikiem na kolumny, spotify jak i tidal, a cała zabawa z listami itp to komp lub tel tylko i wyłącznie
 

moto2004

Member
U mnie w RZ-900 co prawda Tidala nie ma gdyż nie był mi potrzebny- jak dla mnie jest zbyt uboga baza kawałków, a te most wanted mam we flac i zapodaję po USB do Ampli. Natomiast Spotify pokazuje tylko jakieś tam mizerne zdjęcie, oraz podstawowe informacje. Co prawda zdarzały mi się zacinki niestety :(
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Drunk , kiedy testy ? Już kwiecień !
Sprawdź proszę opcję , fronty i centralny pod Onkyo 1100 i sourandy pod 5501 .
Jest jakaś różnica , jak wszystko podpięte do 5501 ?

Dzięki
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Taki offtop, ale tidal HiFi a plyta CD, to niebo, a ziemia, sprawdzalem. Oczywiscie z korzyscia dla CD (grane przez kabel z tel. Tidal HiFi)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Taki offtop, ale tidal HiFi a plyta CD, to niebo, a ziemia, sprawdzalem. Oczywiscie z korzyscia dla CD (grane przez kabel z tel. Tidal HiFi)

Przez kabel tak... co ty wymagasz od daca wielkosci 1 groszowki.


Ale pusc Tidala HIFI po airplay, albo chociaz z PC -- ampli -- do wzmaka.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Drunk , kiedy testy ? Już kwiecień !
Sprawdź proszę opcję , fronty i centralny pod Onkyo 1100 i sourandy pod 5501 .
Jest jakaś różnica , jak wszystko podpięte do 5501 ?

Dzięki
M-5000R zamówiłem już jakoś pod koniec marca, więc jak tylko przyjedzie to będziemy testować, bo teraz nie mam czasu ani chęci żeby przy tym grzebać, a i tak będę musiał wszystko później porozpinać, dlatego zrobię to za jednym zamachem.
 

viki0987

Member
Panowie co może być z amplitunerem ,ostatnio pojawiło się cykanie w glosnikach frontowych? U was jest to samo ? np .przy przełączaniu kanałów najpierw jest dość głośne irytujące cykniecie.
 

viki0987

Member
Jak będzie chwilka czasu zerkne z tyłu amplitunera czy coś się nie poluzwalo. Niestety z racji tego że ampli jest w półce wiąże się to z rozlaczeniem wszystkiego.

Przy okazji po przeprowadzeniu autokalibracji pokazuje nam się okno jak na zdjęciu. Co mam wybrać ? Rozumiem ze akcept front L R
 
Ostatnia edycja:
Do góry