Onkyo TX-RZ1100 vs TX-RZ3100

radoskur

New member
Tak z ciekawości przy najwyższym modelu i konfiguracji 7.1.4 bi-amp rozumiem że odpada? Sam myślę teraz nad wymianą ampli i rozbudową kina do 7.1.4 tylko obecnie używam 5.1 z Bi-amp.
 

Drunk

New member
Bez reklam
RZ1100 brzmi bardzo dobrze jako samodzielna jednostka i ma spory zapas mocy, jednak pa-mc5501 brzmi jak dla mnie lepiej bo cieplej. Mam zamiar niedługo dokupić m-5000r jako końcówkę stereo, a amplituner przestawić w tryb przedwzmacniacza. Co ciekawe procesor rz5100 różni się od rz1100 głównie ekranowaniem transformatora i bardziej wymyślnym mikrofonem do kalibracji, a kosztuje 2x tyle.

Jeśli chodzi o bi-amp to nie widzę żadnych przeszkód.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
RZ1100 brzmi bardzo dobrze jako samodzielna jednostka i ma spory zapas mocy, jednak pa-mc5501 brzmi jak dla mnie lepiej bo cieplej. Mam zamiar niedługo dokupić m-5000r jako końcówkę stereo, a amplituner przestawić w tryb przedwzmacniacza. Co ciekawe procesor rz5100 różni się od rz1100 głównie ekranowaniem transformatora i bardziej wymyślnym mikrofonem do kalibracji, a kosztuje 2x tyle.

Jeśli chodzi o bi-amp to nie widzę żadnych przeszkód.
No Drunk daj znac kiedy kupisz m5000r. Czarny czy srebro ?? Testowales pa mc5501 na roznym materiale ? Jak odczucia wzgledem typowych ampli ?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Zakup zaplanowałem na kwiecień/maj i będzie uroczysta prezentacja w moim wątku ;)

mc5501 obsługuje u mnie 7.1, a topy podłączone są do ampli. Brzmienie pasuje mi zarówno w materiałach muzycznych jak i filmach, a odczucia względem amplitunerów zawsze będą lepsze, ponieważ w końcówce mocy nie ma żadnych kompromisów w budowie, efekt może popsuć jedynie jakość sekcji pre-out w przedwzmacniaczu.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Zakup zaplanowałem na kwiecień/maj i będzie uroczysta prezentacja w moim wątku ;)

mc5501 obsługuje u mnie 7.1, a topy podłączone są do ampli. Brzmienie pasuje mi zarówno w materiałach muzycznych jak i filmach, a odczucia względem amplitunerów zawsze będą lepsze, ponieważ w końcówce mocy nie ma żadnych kompromisów w budowie, efekt może popsuć jedynie jakość sekcji pre-out w przedwzmacniaczu.
No nie moge sie doczekac. Ja tez za jakis czas bede robil prezentacje nowych zabawek 😄
Ale poki co trzeba podbudowac budzet bo wydatek bedzoe spory.
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Drunk , możesz podłączyć fronty i centralny pod RZ 1100 , a efekty pod końcówkę ?
Jestem ciekaw jak wypada samo RZ 1100 w stero w porównaniu do 5501 .

Dzięki :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Drunk , możesz podłączyć fronty i centralny pod RZ 1100 , a efekty pod końcówkę ?
Jestem ciekaw jak wypada samo RZ 1100 w stero w porównaniu do 5501 .

Dzięki :)

Spoko, mogę zrobić takie porównanie, ale dopiero jak kupię trzeci klocek i wtedy porównam wszystkie 3 za jednym grzebaniem, bo teraz za bardzo nie chce mi tam nura dawać ;)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Podniosę szafkę o 4cm, to 3cm będą na wentylację dla rz1100, który wyląduje na szczycie wieży, a w pre-amp mode nie powinien się zbytnio pocić. Mam tylko nadzieję, że mc5501 nie zostanie zmiażdżony jak mu położę 45kg na grzbiecie :)
 

fragles123

New member
Niech mi to ktoś wytłumaczy
Jeśli mam rz810 i 7 kanałów to za dodatkowe 2 mam zapłacić dwa razy więcej
A za 4 dodatkowe cztery razy więcej?
Gdzie jest haczyk?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niech mi to ktoś wytłumaczy
Jeśli mam rz810 i 7 kanałów to za dodatkowe 2 mam zapłacić dwa razy więcej
A za 4 dodatkowe cztery razy więcej?
Gdzie jest haczyk?

Taka polityka. Też uważam, że to głupota.
To dojenie klientów nic innego. Nie ma tu żadnego logicznego wytłumaczenia.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo u nas niektórzy jak zarobić to tyle muszą żeby od razu mesiem S klasą jeździć - głupota i nic więcej..
 
Do góry