Onkyo TX-RZ1100 vs TX-RZ3100

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Z tego, co widzę, to chyba już się tak utarło, że wszystkie ampli mające 11 wzmacniaczy kosztują powyżej 10 tys. zł. Co, jak wiemy, często jest nieadekwatne do niższych modeli serii.
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie do końca, bo jeśli chodzi o "silnik" to owszem, jednak co do kalibracji to Onkyo pozostał przy AccuEQ + AccuReflex (na zagranicznych forach twierdzą że została poprawiona i jest teraz ok) i przetworniki C/A ma też inne niż Pioneer, także obie marki będą brzmieć inaczej.

Co do mikrofali to myślę, że w sklepie nie trudno byłoby się pomylić... Jednak nie bądźmy powierzchowni, ważne żeby wnętrze było piękne.

Postawię tutaj jeszcze raz pytanie - gdzie jest te 5000zł różnicy między RZ1100 a RZ3100? Bo bynajmniej identyczna waga i moc mówią co innego, a to że w droższym modelu są podobno pozłacane porty głośnikowe a w tańszym nie, nie jest dla mnie argumentem za wyższą ceną a jedynie bezczelnością ze strony producenta, ponieważ to powinien być standard w tym zakresie cenowym...



Kiedyś czytałem że kalibracja jest żywcem z klonowana z MCACC ,być może są jakieś niuanse,ulepszenie,zubożenia ale rdzeń jest stary
Co do przetworników,jakieś różnice muszą być .D&M też zmienia coś poza obudowami

Z tego, co widzę, to chyba już się tak utarło, że wszystkie ampli mające 11 wzmacniaczy kosztują powyżej 10 tys. zł. Co, jak wiemy, często jest nieadekwatne do niższych modeli serii.
Onkyo musi też przetestować rynek po zmianie techniki ,może zrobić ten manewr właśnie ceną.Jeśli będzie sukces jaki problem jest w modelu 1200 zrobić cenę np 9999 a3200 12999
Wyposażenie i możliwości na jak się ma do polityki handlowej
 

Drunk

New member
Bez reklam
Może się mylę, ale wygląda na to że Onkyo próbuje sprzedać dwa identyczne klocki w dwóch różnych cenach i to w sposób ewidentny, bo nie zadali sobie nawet trudu, żeby w wyższym modelu zamontować chociażby 7.1 in dla niepoznaki.

Możliwe że moje oskarżenia się błędne i będę musiał zwrócić honor, nie mniej jednak uważam że nie są bezpodstawne. Testy pokażą tylko kiedy, a ciśnienie na zakup "czegoś" z każdym dniem większe ;)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Zważywszy na fakt, że moja cierpliwość się skończyła, będę miał przyjemność jako pierwszy na forum zrecenzować TX-RZ1100 przy wsparciu PA-MC5501 oraz Sony uhp-h1 co nastąpi zapewne po weekendzie ;)
 

DrWredman

Active member
Zważywszy na fakt, że moja cierpliwość się skończyła, będę miał przyjemność jako pierwszy na forum zrecenzować TX-RZ1100 przy wsparciu PA-MC5501 oraz Sony uhp-h1 co nastąpi zapewne po weekendzie ;)

No to czekam z niecierpliwością. Podobno Sony obsługuje słuchawki blutooth, jeśli możesz to sprawdzić byłoby super. Głównie chodzi mi o zasięg i jakość dźwięku.
 

Drunk

New member
Bez reklam
No to czekam z niecierpliwością. Podobno Sony obsługuje słuchawki blutooth, jeśli możesz to sprawdzić byłoby super. Głównie chodzi mi o zasięg i jakość dźwięku.
Obawiam się, że w kwestii słuchawek nie będę mógł pomóc, ponieważ sam takowych nie posiadam, a i pożyczyć też za bardzo nie ma od kogo, ale może sprawie sobie głośnik przenośny w niedalekiej przyszłości to wyjdzie na to samo.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Sprzęt dojechał. Onkyo TX-RZ1100 w punktach ocenić mogę tak:

Wygląd : 9/10 (1 punkt odjęty za małe guziczki nad gałką po prawej)
Funkcjonalność: 8/10 (u D&M są te sprawy lepiej rozwiązane)
Brzmienie: 11/10 (powyżej oczekiwań)

Na żywo RZ1100 wcale nie jest taki brzydki jak mi się wydawało, razem z PA-MC5501 prezentuje się wręcz dostojnie. Obie jednostki są solidnie wykonane i nie można mieć tutaj żadnych zastrzeżeń(no może poza brakiem pozłacanych portów głośnikowych w ampli). Oba klocki robią wrażenie masywnych i w rzeczy samej takie też są.

Do ampli podłączyłem 4 głośniki sufitowe, a 7 podstawowych do końcówki mocy. Ze wszystkich źródeł poprowadziłem oddzielnie dźwięk do ampli i oddzielnie obraz do TV, jako odtwarzacz służy mi Sony UHP-H1 (stereo wyprowadzone po analogu, a transport BD/DVD po HDMI), dźwięk wychodzi jako bitstream bez żadnej obróbki wstępnej.

Po podłączeniu wszystkiego od wyjęcia z kartonu po wetknięcie wtyczki do gniazdka co zajęło dobre 2h, zabrałem się za kalibrację. To była moja pierwsza styczność z AccuEQ. W porównaniu do Audyssey kalibracja trwa 3x dłużej i głośniki odzywają się wielokrotnie w kilku obiegach wydając zróżnicowane dźwięki. W moim przypadku musiałem powtórzyć kalibrację 3x żeby uzyskać satysfakcjonujący rezultat. Sub przy 1/4 głośności został ustawiony na -2dB, a reszta w przedziale -2~4dB, co zostało jeszcze skorygowane przeze mnie na "ucho". Odległości zostały obliczone prawidłowo.

Jestem zadowolony z efektu jaki dał AccuEQ ponieważ nie słychać żadnych interferencji ani dudnienia czy innych dziwnych rezonansów.

Dźwięk wielokanałowy w połączeniu z moim zestawem głośników jest potężny, mięsisty, detaliczny i bardzo przyjemny dla ucha. Nie ma szans żeby męczył nawet przy dużej głośności. Uzyskałem brzmienie którego szukałem i które wymusza uśmiech na twarzy nie tylko u mnie. Po części jest to zasługa przetworników C/A w RZ1100, a po części mocy PA-MC5501. Cały sprzęt w połączeniu ze sobą daje bajeczne brzmienie.

Testowałem na razie materiał HD-MA 7.1 i jeśli chodzi o dekodery to powiem tak: THX Cinema > Dolby Surr. > Neutral: x. O Atmosie wypowiem się jak przyjadą filmy, których kilka zamówiłem żeby mieć porównanie.

Odnośnie kwestii stereo, bałem się że przy moich głośnikach R/L które są ściśle kinowe, będzie bieda pod tym względem. Jednak muszę przyznać że jest całkiem nieźle. Muzyka jest przyjemna dla ucha i bardzo detaliczna. Nawet w podłej mp3 nie słuchać kompresji. Podejrzewam że po podłączeniu rasowych podłogówek byłby szczęko-opad gwarantowany.

Reasumując - brzmieniowo jest dynamit, przynajmniej w moim systemie nie mogę się niczego przyczepić jeśli chodzi o reprodukcję dźwięku. Ogólnie to przyczepić mogę się tylko softu, a co za tym idzie trochę gorszej obsługi i funkcjonalności niż w Denonie, gdzie jest większa mnogość opcji i ustawień. Jednak w ostatecznym rozrachunku najważniejsze jest brzmienie, a w tym przypadku nie pozostawia ono wiele do życzenia. Rz1100 to na pewno pozycja której warto posłuchać ;)
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Drunk, gratuluje zestawu.
Napisz jak sprawuje się bluray. Czy szybko wczytuje płyty, jakie ma menu? Oby nie rodem z PlayStation :)
Czy BR można obsługiwać pilotem od TV? lub TV pilotem od BR. Czy słychać kręcącą się płytę?
Czy udało ci się tak skonfigurować ampli i końcówkę aby włączał się włączając telewizor?
No i fotki, dawaj czymprędzej.
 
Do góry