Onkyo TX-RZ1100 vs TX-RZ3100

Drunk

New member
Bez reklam
Drunk, gratuluje zestawu.
Napisz jak sprawuje się bluray. Czy szybko wczytuje płyty, jakie ma menu? Oby nie rodem z PlayStation :)
Czy BR można obsługiwać pilotem od TV? lub TV pilotem od BR. Czy słychać kręcącą się płytę?
Czy udało ci się tak skonfigurować ampli i końcówkę aby włączał się włączając telewizor?
No i fotki, dawaj czymprędzej.

Odtwarzacz Sony sprawuje się bardzo dobrze. Działa bezgłośnie podczas odtwarzania, ładuje szybko. Menu ma podobne do telewizorów Sony z Androidem. Opcje są trochę mało intuicyjne w sensie logicznym, ale metodą prób i błędów da się przez nie szybko przebrnąć (pierwszy przykład z brzegu - wczoraj chcąc przetestować atomsa odpaliłem Batman vs Supermen i ku mojemu zdziwieniu ampli wyświetlał multi-ch pcm 7.1 zamiast atmosa. W menu playera nie można po prostu ustawić wyjścia jako bitstream, tylko są jakieś dziwne mało wymowne opcje które trzeba sprawdzić metodą prób żeby się dowiedzieć do "dają". Jednak ustawia się to tylko raz więc nie ma tragedii). Ogólnie jestem zadowolony z tego Soniaka. Jako odtwarzacz CD też się bardzo dobrze spisuje. Z wbudowanego przetwornika C/A nie korzystam, bo ampli jak na moje ucho ma o wiele, wiele lepszy.

Jeśli chodzi o HDMI CEC to nie ma problemu, konfigurujesz jak chcesz. Jak odpalam TV, to ampli razem z końcówką też startują. Musiałem jednak wyłączyć ARC w ampli i poprowadzić dźwięk z tv optykiem, ponieważ RZ1100 usilnie próbował prowadzić dźwięk ze źródeł przez telewizor, co bardzo mnie irytowało, być może wina leży po stronie tv a nie ampli, ale już nie chciało mi się tego wnikliwie tego analizować. Najważniejsze, że teraz działa wszystko po mojej myśli ;)
 

legzio

New member
Czesc,
Drunk, Mam pytanie do ciebie.
Napisales, ze miales problem w ustawieniu Dolby Atmosa. Ja mam podobny problem. Zakupilem RZ1100 ale ze standardowym budzetowym blue-ray onkyo BD-SP353. Na razie mam konfiguracje 5.0.2. No i po wlaczeniu plyty z Atmosem (u mnie akurat ostatnia Mission Impossible) nie umiem zmusic amplitunera , zeby pokazal, ze odtwarza w trybie Dolby Atmos.
Gdzies robie blad, ale nie mam pojecia, gdzie...

Pozdrawiam,
Krzysiek
 

Drunk

New member
Bez reklam
Czesc,
Drunk, Mam pytanie do ciebie.
Napisales, ze miales problem w ustawieniu Dolby Atmosa. Ja mam podobny problem. Zakupilem RZ1100 ale ze standardowym budzetowym blue-ray onkyo BD-SP353. Na razie mam konfiguracje 5.0.2. No i po wlaczeniu plyty z Atmosem (u mnie akurat ostatnia Mission Impossible) nie umiem zmusic amplitunera , zeby pokazal, ze odtwarza w trybie Dolby Atmos.
Gdzies robie blad, ale nie mam pojecia, gdzie...

Pozdrawiam,
Krzysiek
Napisz co jest wyświetlane po naciśnięciu przycisku "info" na pilocie amplitunera (naciśnij kilka razy to wyświetli: sposób dekodowania, sygnał wejściowy audio i wideo)/

W odtwarzaczu wyjście sygnału musi być ustawione jako bitstream lub auto. Zarówno w ampli jaki i odtwarzaczu nie powinien być ustawiony PCM.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak tam ten Twój RZ1100?
Poznałem serię 900, nie sądziłem, że to kiedykolwiek napiszę, ale to zupełnie inne brzmienie i jakość stereo które znam z Onkyo.
Tu w podobnym tonie.
Onkyo TX-RZ900 test - Hi-Fi Choice
Porównywałeś jakie są różnice względem Twojego?
Generalnie jakie są przełożenia na końcowy odbiór, bo samo stereo i tak idzie u mnie zawsze zewnętrznie, ale daje radę jak na ampli.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o mnie to jestem z mojego RZ1100 zadowolony w 100% jeśli chodzi o brzmienie. Nie ma żadnego charczenia, świstów ani szelestów w głośnikach niezależnie od tego jak podłe źródło mu podam.

RZ900 nie słuchałem, jest on oparty o tradycyjny wzmacniacz A/B, natomiast 1100 ma pod maską cyfrowy wzmacniacz Pioneera i to jest główna różnica między nimi bo przetworniki C/A mają identyczne.

Odnośnie "zupełnie innego brzmienia" to domyślam się że na +

Na amerykańskim forum wyczytałem dzisiaj że 3100 poza dodatkowymi dwiema końcówkami mocy, przeźroczystymi portami głośnikowymi i lepszym mikrofonem do kalibracji niczym innym się nie różni od 1100.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli ma cechy "900" i jest jeszcze lepiej, to uczciwie muszę przyznać, że jest dobrze. To duży progres względem to co znałem, dotychczas, a trochę tych Onkyo odsłuchałem i to nie była moja bajka.
Szkoda, że końcówka taka droga.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Mi też pasuje obecne brzmienie Onkyo, jednak wszyscy wokół (niekoniecznie na tym forum) narzekają że firma każdą kolejną generację okraja. Może i po części tak jest, ale ostatecznie liczy się to co trafia do ucha, a pod tym względem jest dobrze i pasuje mi bardziej od brzmienia Denona z którym mam największe doświadczenie.

Końcówka jest trochę droga, ale wiadomo że kupuje się ją raczej dożywotnio, póki nie wyzionie ducha, a że u mnie grzeje się mniej niż ampli (przy czym należy zaznaczyć że owe "grzanie się" jest bardziej ciepłe niż gorące), to myślę że trochę mi posłuży i koszt rozłoży się na te lata.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Może w przyszłość jak będę zmieniał ampli to się na niego pokuszę + przedwzmacniacz zamiast ampli, chociaż nie wiem czy taki procesor będzie kiedykolwiek sensowny(cena + kłopot ze sprzedażą), a różnica względem topowego amplitunera na tyle słyszalna.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
No tu jest problem z przedwzmacniaczem AV. Cena zawsze astronomiczna i pytanie czy bedzie zauwazalna roznica. Dlatego ja wziolem Marantza Sr. Bo ma 13 kanalow na pre out i dobry przedzwmacniacz. A Onkyo troche zaczelo mnie wkurzac oszczednosciami i niczym nowym.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kilka rzeczy jest przybajerzonych jeśli chodzi o test ale z pewnymi rzeczami jako ogólnie o Onkyo można się zgodzić.. O klasie D też można powiedzieć że z odpowiednim podejściem jest opisane.. przynajmniej z tego co mówili mi w sklepach o klasie D... to teraz zobaczymy co napiszą o 3100 ...
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Niestety w tescie nie ma zadnych ochow i achow. Tak naprawde nic nowego. Inny wyglad, wyzsza cena i czy az tak odstaje od poprzednich modeli ? Watpie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odstaje w stereo. W mojej ocenie, ale mowa o już starszych modelach względem nowych. Zwyczajnie, to już inaczej gra.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
No moze armanig ale powiedz mi jedno ampli kosztuja wiecej niz poprzednie modele a zbytnio sie nie roznia. A cena odrazu wyzsza.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Kilka rzeczy jest przybajerzonych jeśli chodzi o test ale z pewnymi rzeczami jako ogólnie o Onkyo można się zgodzić.. O klasie D też można powiedzieć że z odpowiednim podejściem jest opisane.. przynajmniej z tego co mówili mi w sklepach o klasie D... to teraz zobaczymy co napiszą o 3100 ...
Może Kolega rozwinąłby myśl odnośnie "przebajerzenia" o ile Kolega miał styczność z tym modelem ;). Jako posiadacz omawianego klocka, mogę obiektywnie zweryfikować to co napisał autor recenzji, a napisał praktycznie to samo co ja napisałem w swojej, z tą różnicą że lepiej ubrał wszystko w słowa. Dźwięk jest naprawdę czysty i nie słychać żadnych zniekształceń, może to właśnie zasługa dobrej separacji bebechów?

W sumie to powinna być jedna wspólna recenzja dla 3100 i 1100, bo to przecież jest to sam i różnicy w brzmieniu i tak nie będzie.
 
Do góry