Onkyo TX-RZ1100 vs TX-RZ3100

bomarek

Member
Denon i Marantz prowadzą agresywna politykę marketingową i to procentuje.

Na razie wstrzymam się z zakupem do czasu, aż pojawią się jakieś testy tytułowych Modeli. Jeśli Okaże się że są nic niewarte to zakupię Pioneera z poprzedniej generacji (ze względu na przystępne ceny), bo te nowe to poza paroma niuansami i przetwornikami C/A mają te same "flaki" co ich odpowiedniki Onkyo.

Natomiast jeśli okaże się że nowe Onkyo są warte swojej ceny to zrobię tak jak wyżej napisałem, czyli TX-RZ1100 + PA-MC5501 (sufitowe zasilone z ampli, a reszta z końcówki).

Kupuj puki jeszcze są: LX79, LX89, nie wspomnę o LX59.
Jeżeli nie zależy Ci na pre dla gramofonu to LX59.

Ja jestem eksperymentatorem, ostatni chodziła mi po głowie Yamaha RX-A3050 ale poczekam na RX-A3060 ale ona jest lżejsza od poprzedniczki, ciekawe co wycięli, może zaoszczędzili na miedzi w transformatorze sieciowym.
Myślę, ze konstruktorzy nowych modeli amplitunera powinni dostać nagrodę Nobla a dlaczego , bo coraz mniejszej mocy pobieranej przez amplituner oddają coraz większą moc do głośników :)

Ale reklama robi swoje, i brak fizyki i matematyki na odpowiednim poziomie w naszych "wspaniałych" gimnazjach :-(
 

Drunk

New member
Bez reklam
To fakt nowe modele patroszone są sukcesywnie z wartościowych wnętrzności, ale ceny już nie... Dlatego z tego co zdążyłem się zorientować, to ubiegłoroczne Pioneer'y mają najlepszy stosunek jakości do ceny.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Myślę, ze konstruktorzy nowych modeli amplitunera powinni dostać nagrodę Nobla a dlaczego , bo coraz mniejszej mocy pobieranej przez amplituner oddają coraz większą moc do głośników :)
(

Akurat w procesorach do komputerów stacjonarnych i serwerowych taki postęp jest co roku wyższa moc a pobór prądu coraz mniejszy podobnie karty graficzne :)


Od kiedy pioneek zrobił fuzję z onkyo wszystko wycinają :D

Testy:
http://audiovision.de/2016/04/24/pioneer-sc-lx-89-test/
http://audiovision.de/2016/08/12/pioneer-sc-lx79-test/
http://audiovision.de/2016/04/06/pioneer-sc-lx59-test/

Kiedyś ktoś gdzieś pisał że po podłączeniu pionka tylko teraz nie wiem którego czy lx78 albo lx79 to mu szczeka opadła z wrażenia taki obraz był ładny na TV bo posiada procesor video. Onkyo od modeli z 2015r czyli 646-z800, nowe 656-rz810 ma wycięty procesor video..
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To fakt nowe modele patroszone są sukcesywnie z wartościowych wnętrzności, ale ceny już nie... Dlatego z tego co zdążyłem się zorientować, to ubiegłoroczne Pioneer'y mają najlepszy stosunek jakości do ceny.
Zgadza się. Tylko trzeba to jeszcze rozpatrzyć w kontekście nowych kodeków jak np. Atmos, DTS:X. Chyba, że nam to niepotrzebne.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Zgadza się. Tylko trzeba to jeszcze rozpatrzyć w kontekście nowych kodeków jak np. Atmos, DTS:X. Chyba, że nam to niepotrzebne.
I w tym tkwi właśnie haczyk. Gdyby nie nowe kodeki to posiadacze topowych ampli nie przesiadaliby się na nowe, no bo po co? Jednak jak wiemy, choroba (zamiłowanie) którą jesteśmy tutaj w większości dotknięci zmusza nas do bycia na bieżąco z nowymi kodekami i maksymalną obsługiwaną przez nie ilością głośników, a co za tym idzie wymiany sprzętu.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
I w tym tkwi właśnie haczyk. Gdyby nie nowe kodeki to posiadacze topowych ampli nie przesiadaliby się na nowe, no bo po co? Jednak jak wiemy, choroba (zamiłowanie) którą jesteśmy tutaj w większości dotknięci zmusza nas do bycia na bieżąco z nowymi kodekami i maksymalną obsługiwaną przez nie ilością głośników, a co za tym idzie wymiany sprzętu.
Dokładnie. Miałem to samo ze swoim AVR-4311, którego pożegnałem z żalem.
 

bomarek

Member
Właśnie skończyłem oglądać film w DTS:X Bogowie Egiptu.
Sufit podwieszany ocalał, tynk ze ścian nie odpadł a Pioneer po projekcji zimny :)

A nowe amplitunery Onkyo TX-RZ1100 chyba maja wzmacniacze cyfrowe tak jak Pioneery, ale nie jestem tego w 100% pewien.
 

werf

Active member
Bez reklam
Właśnie skończyłem oglądać film w DTS:X Bogowie Egiptu.
Sufit podwieszany ocalał, tynk ze ścian nie odpadł a Pioneer po projekcji zimny :)

A nowe amplitunery Onkyo TX-RZ1100 chyba maja wzmacniacze cyfrowe tak jak Pioneery, ale nie jestem tego w 100% pewien.

Jakie wrażenia po dts-x ? Ja jeszcze nie aktualizowałem
Robiłeś przez usb ?
Mój się jednak się nagrzewa na pewno nie tak jak D&M ale do Yamahy to mu trochę brak

New Onkyo całą technikę i zasilanie D-class łącznie z kalibracją przenieśli żywcem z pioneera,zostało logo i obudowa z mikrofalówki : )
 

bomarek

Member
Jakie wrażenia po dts-x ? Ja jeszcze nie aktualizowałem
Robiłeś przez usb ?
Mój się jednak się nagrzewa na pewno nie tak jak D&M ale do Yamahy to mu trochę brak

New Onkyo całą technikę i zasilanie D-class łącznie z kalibracją przenieśli żywcem z pioneera,zostało logo i obudowa z mikrofalówki : )
Robiłem w poniedziałek przez USB, wrażenia więcej niż pozytywne[emoji4]

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 

bomarek

Member
Jakie wrażenia po dts-x ? Ja jeszcze nie aktualizowałem
Robiłeś przez usb ?
Mój się jednak się nagrzewa na pewno nie tak jak D&M ale do Yamahy to mu trochę brak

New Onkyo całą technikę i zasilanie D-class łącznie z kalibracją przenieśli żywcem z pioneera,zostało logo i obudowa z mikrofalówki : )

Co do grzania się amplitunera. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na lewą boczną stronę amplitunera, jest tam mały perforowany otwór o boku ok. 6 cm. Jest to wylot ciepłego powietrza wyrzucanego przez wentylator z cyfrowych końcówek mocy. Trzeba zostawić dużo miejsca przy tym boku aby nie blokować wypływu ciepłego powietrza z wnętrza amplitunera.
 

werf

Active member
Bez reklam
Co do grzania się amplitunera. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na lewą boczną stronę amplitunera, jest tam mały perforowany otwór o boku ok. 6 cm. Jest to wylot ciepłego powietrza wyrzucanego przez wentylator z cyfrowych końcówek mocy. Trzeba zostawić dużo miejsca przy tym boku aby nie blokować wypływu ciepłego powietrza z wnętrza amplitunera.

Zwróciłem oczywiście, nie jest to mój pierwszy LX
Amplituner stoi praktycznie sam z boków po 0,5 m z góry 2 m przestrzeni : )
 

Drunk

New member
Bez reklam
New Onkyo całą technikę i zasilanie D-class łącznie z kalibracją przenieśli żywcem z pioneera,zostało logo i obudowa z mikrofalówki : )

Nie do końca, bo jeśli chodzi o "silnik" to owszem, jednak co do kalibracji to Onkyo pozostał przy AccuEQ + AccuReflex (na zagranicznych forach twierdzą że została poprawiona i jest teraz ok) i przetworniki C/A ma też inne niż Pioneer, także obie marki będą brzmieć inaczej.

Co do mikrofali to myślę, że w sklepie nie trudno byłoby się pomylić... Jednak nie bądźmy powierzchowni, ważne żeby wnętrze było piękne.

Postawię tutaj jeszcze raz pytanie - gdzie jest te 5000zł różnicy między RZ1100 a RZ3100? Bo bynajmniej identyczna waga i moc mówią co innego, a to że w droższym modelu są podobno pozłacane porty głośnikowe a w tańszym nie, nie jest dla mnie argumentem za wyższą ceną a jedynie bezczelnością ze strony producenta, ponieważ to powinien być standard w tym zakresie cenowym...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Najistotniejszą różnicą jest to, że RZ3100 ma 11cie wzmacniaczy. Nie mniej jednak i tak, nie tłumaczy to tak dużej różnicy w cenie.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Najistotniejszą różnicą jest to, że RZ3100 ma 11cie wzmacniaczy. Nie mniej jednak i tak, nie tłumaczy to tak dużej różnicy w cenie.
I jest to jedyna różnica, którą można wywnioskować z porównania specyfikacji obu modeli. Dlatego jak dla mnie powinno być 1000zł różnicy i podejrzewam, że nikt nie miałby zastrzeżeń.

Z tyłu oba modele też są identyczne. Tak na marginesie to dziwi mnie brak wejścia usb z przodu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry