Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

nielot

Member
W tajemnicy powiem Ci że nawet przy Pass Through czasem trzeba ręcznie (z pilota) zmienić źródło sygnału w Onkyo. U mnie np jest tak że jak sobie gram na konsoli i wyłacze ampli i konsole to obraz ani dżwięk z dekodera N nie dociera do TV. Trzeba pamiętać żeby Onkyo przestawić z powrotem na wyjśco dekodera (u mnie CBL/SAT) bo jeśli się ampli wyłączy w trybie GAME to sygnału nie przekazuje.


A sprawdzałeś te 30W czy opierasz się na tym co tu zostało czas jakiś temu napisane ? Mój znajomy sprawdzał tylko że w innym modelu Onkyo - prze ARC i Pass Through pobór był 1.5W. 30W było przy Zone2. Ja chyba podjade do Castoramy po miernik
 

lukast

Member
W tajemnicy powiem Ci że nawet przy Pass Through czasem trzeba ręcznie (z pilota) zmienić źródło sygnału w Onkyo. U mnie np jest tak że jak sobie gram na konsoli i wyłacze ampli i konsole to obraz ani dżwięk z dekodera N nie dociera do TV. Trzeba pamiętać żeby Onkyo przestawić z powrotem na wyjśco dekodera (u mnie CBL/SAT) bo jeśli się ampli wyłączy w trybie GAME to sygnału nie przekazuje.


A sprawdzałeś te 30W czy opierasz się na tym co tu zostało czas jakiś temu napisane ? Mój znajomy sprawdzał tylko że w innym modelu Onkyo - prze ARC i Pass Through pobór był 1.5W. 30W było przy Zone2. Ja chyba podjade do Castoramy po miernik

Opieram sie na to co było tu napisane. A moglibyście ustosunkować się do moich pytań ? Thx z góry.
 

Przemo86

New member
Panowie nie ukrywam, że mam ten amplituner od roku i do tej pory ie poznałem jego funkcji. Po prostu były mi zbędne :) Na początek mam zamiar podpiąć ampli do sieci, aby posłuchać radia. Przypuszczam, że to nie będzie dla mnie problemem.

Bardziej ciekawi mnie wejście PC. Jakie ono daje możliwości i jaki potrzeba kabel? Chodzi tylko o posłuchanie muzyki? Czy amplituner można podpiąć zarówno pod laptopa, jaki i komputer stacjonarny?

Wybaczcie za banalne pytania :)

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na tylnym panelu masz szereg wejść HDMI, nazwy ( PC, SAT, BD itd) są przypisane opcjonalnie, więc do którego nie podłączysz będziesz miał to samo działanie. Jasne że możesz podpiąć laptopa czy stacjonarny pod warunkiem posiadania wyjścia HDMI. Podłączasz również kabelkiem HDMI. Powiem szczerze że nie testowałem tego wejścia na froncie ( Aux HDMI), ale podejrzewam że działa ono na takiej samej zasadzie co inne, jedynie nie jest przypisywalne. Do posłuchania muzyki możesz również podpiąć kompa do ampli zwykłymi czinczami czy kablem optycznym ( jeśli komp oczywiście posiada)
 
Ostatnia edycja:

Przemo86

New member
Krzysiek, a jeśli mam laptopa bez HDMI (oczywiście stacjonarny również ), to jakie połączenie należy zastosować? Jest w ogóle taka opcja?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Możesz spokojnie po staromodnemu:) podpiąć czinczami. Ja kiedys starą wieżę podpinałem kablem typu mini jack - 2RCA, do wejścia słuchawkowego w PC. Zależy jakie masz wyjścia, jaką kartę muzyczną itp.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Wiesz co ja w tym specem też nie jestem,ale u mnie wszystko zadziałało bez problemu.Więc tak:
Muzykę gdy słucham np. z laptopa,nie używam do tego Windows Media choć można,ale polecam do tego Foobara.Trzeba zainstalować ten program i pobrać do niego wtyczkę Dlna: foobar2000: Components Repository - UPnP/DLNA Renderer, Server, Control Point i wkleić ją do folderu components w tym programie.Foobar na pierwszy rzut oka wygląda marnie ,ale w opcjach można go sobie nawet fajnie pozmieniać.Naprawdę świetny program.
Można też użyć np. innego serwera np. Mezzmo,wszystko u mnie działa.
W amplitunerze nic nie ustawiałem, wszystko jakoś samo "poszło"
 

Przemo86

New member
Dzięki panowie : )

Map pytanie odnośnie włączania i wyłączania amplitunera. Po co w instrukcji napisane jest, że aby wł/wył konieczne jest naciśnięcie przycisku RECEIVER + ON/STANDBY, skoro można to zrobić tylko poprzez przycisk ON/STANDBY ?

Takich sytuacji jest więcej np. żeby użyć przygaszania/podświetlania wyświetlacza należy nacisnąć RECEIVER + DIMMER. Przecież wystarczy sam Dimmer.

Pozdrawiam
 

Przemo86

New member
Krzysiek1980, tylko nie bardzo rozumiem sens wciskania RECEIVER + ON/STANDBY by włączyć amplituner, skoro można to zrobić tylko poprzez wciśnięcie ON/STANDBY
 

ronin763

New member
Nie ma w tym nic dziwnego bo pilot moze obslugiwac wiecej urzadzen i jest to potrzebne tylko w przypadku przelaczenia na inne urzadzenie,wydaje mi sie to logiczne i intuicyjne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mrokness

New member
Nie wiem kiedy ten problem się pojawił. Czy był od początku, czy może coś w opcjach pozmieniałem. Nie pamiętam. Przycisk Volume reaguje bardzo powoli musze skierować pilot dokładnie w amplituner i trzymać przez kilka sekund żeby zaczęło zciszać / pogłaśniać. Inne klawisze reagują natychmiast i z wiele bardziej daleka jak w przypadku Volume. Też tak macie? A może bateria słaba?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od jakiegos czasu nie dziala AUPEO!, nie wiem czy jest to jakis bład po updacie firmware, czy moze zwyczajnie darmowa usluga przestala dzialac w naszym kraju. U Was tez tak jest?
 
Do góry