Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

Przemo86

New member
Pytanie do osób, które mają podpięty owy amplituner pod Plazmę Panasa HD Ready. Czy jeżeli ustawicie opcje HDMI AUTO na wyjściu do TV, to też wam znajduje sygnał 1080p ?
 

rojass

New member
Czy ktoś z was spotkał się z uszkodzeniem wyjść surround ?
Słuchałem TV w opcji All Channel stereo i nagle sourroundy ucichły.
Reset nie pomaga, sygnału na obu wyjściach brak. Co i jak mogę jeszcze sprawdzić ?
 

lukast

Member
Witam,

Mam taki problem z moją 609. Otóż b często nie jest w stanie się połaczyć z internetem, pomimo poprawnego skonfigurowania adresów IP. Dzieje się tak zarówno gdy ustawione mam pobieranie adresu z DHCP jak i w przypadku gdy przypiszę ampli IP na sztywno. Po prostu zdarza sie że za cholerę NET nie działa (radia internetowe, Spotify itd.). Co pomaga: B szybkie wyłączenie i ponowne włączenie amplitunera z pilota. Ale musze to zrobic naprawde b szybko jedno po drugim. Czy spotkał sie ktoś z takim problemem może ?
 

psajtex

New member
Witam.
Odkopię niczym archeolog ten wspaniały wątek.
Dawno tu nie zaglądałem. Mam pytanie:
Czy owy amplituner obsłuży PlayStation 4 PRO w przesyłaniu obrazu w 4K HDR? Gdzieś czytałem, że HDMI musi być w wersji 2.2,a tu nie potrafię znaleźć informacji, jakie są. Dziękuję i pozdrawiam

Oneplus 3 & Tapatalk
 

psajtex

New member
Tak, TV ma 4K i chyba raczej podłączę konsolę bezpośrednio do TV kablem HDMI, a optycznym do amplitunera. Póki co konsoli jeszcze nie mam. Dzięki za info

Oneplus 3 & Tapatalk
 

dare2c

New member
Dzwięk na Onkyo z Tv Samsunga , optyczny.

Panowie mam pytanie w sprawie ustawień 609. Podłączyłem nowy TV Samsung model z serii 6400 dla ułatwienia jeśli ktoś posiada. Więc kabel optyczny z Tv wyjście do NR 609 wejście optyczne, zmieniłem źródło dźwięku na Tv na optyk i zewnętrzne głośniki, problem tylko w tym że wciąż nie mam dźwięku z Tv na głośnikach :( Przy HDMI zwrotnym kanale wszystko gra , optyk za cholerę , już drugi kabel!!! Jakiś pomysł?? Podejrzewam że robię gdzieś błąd w ustawieniach menu 609-tki :( Pomocy !!
:???: Zależy mi na optyku ponieważ słucham sporo radia internetowego i do szału doprowadza mnie świecący Tv, na kanale zwrotnym :(
 

dare2c

New member
Krzysiek1980 właśnie chodzi mi o ustawienia ampli, ustawiłem źródło cd/tv 2, na pilocie też cd/tv i echo, nie mam telewizji oglądam z kompa przez wifi divix i chciałbym mieć dźwięk 5.1, smart tv bez dvd czy BR.
Kapusta niestety koncuwki zdjęte inaczej nie włożysz kabla :eek: źródło ustawione i sprawdzone też na inne !!! Pozdrawiam i Happy new Year!!! :-D
 

Rafal7

Banned
Znam przypadki ze tak wkładali kabel a potem pisali ze nie ma dźwięku.

Chodzi Ci że wogóle nie masz dźwięku czy nie masz dźwięku 5.1?
 

dare2c

New member
Krzysiek1980 podłączyłem przez kanał zwrotny HDMI z kompa i YouTube ipt. i dźwięk jest ok. jak pisałem wkurza mnie świecący TV przy słuchaniu radia online i dlatego zależy mi na podłączeniu przez opti. Tv włącza się przy włączeniu ampli , gdy jest na kanale zwrotnym HDMI, może znacie sposób na obejście tego i dam sobie spokój z opti. Kapusta7 nie ma w ogóle dźwięku :( Można sprawdzić wejście opti inaczej ??? :D
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he. Fajnie się dogadujemy:razz: Więc konkretnie, podpinasz TV po optyku, włączasz jakiś kanał w TV i dźwięku nie ma? Czy tylko nie masz dźwięku puszczając przez kompa, bo już się pogubiłem? Posiadasz jakiś dekoder TV cyfrowej czy masz antenę naziemną?
 

dare2c

New member
ok ! :) Spróbujmy raz jeszcze, oglądam filmy z kompa przez WiFi na smart TV Samsung seria 6400, nie posiadam dekodera, czy telewizji naziemnej mieszkam w UK. Onkyo NR609 mam podłączony do tv prze optyczny i nie mam dźwięku z żadnego źródła, ani z kompa, ani z YouTube czy innego badziewia które TV odtwarza!! W tej chwili mam podłączony tele z ampli przez HDMI kanał zwrotny ARC i jest dźwięk na kinie 5.1:) Ale gdy chcę posłuchać radia online z ampli, NR609 posiada taką możliwość!!! Włącza się TV i mnie to doprowadza do szału !!! Nie mam podłączonego też DVD czy BR!!!! :D
 
Do góry