Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

Przemo86

New member
Odhaczyłem wszystkie opcje 2.0 i 7.1 w konsoli i głośniki z tyłu ożyły :)
Pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Przemo86

New member
Mam jeszcze pytanie do posiadaczy 609- czy u was też co jakiś czas słychać jakby "cyknięcie" jakiegoś przekaźnika? Nie jest to systematyczne, po prostu czasem się to zdarza.
Pozdrawiam
 

mors111

Active member
Bez reklam
Mam jeszcze pytanie do posiadaczy 609- czy u was też co jakiś czas słychać jakby "cyknięcie" jakiegoś przekaźnika? Nie jest to systematyczne, po prostu czasem się to zdarza.
Pozdrawiam

to słuchać jak przekaźnik załącza wiatraczek
jak będziesz słuchał na pograniczu jego załączania od czasu do czasu termostacik załączy przekaźnik i to właśnie jest słyszalne
 

Basu

New member
Witam.

Mam już drugi problem z HDMI w Onkyo 609.

Podłączyłem przez HDMI laptop Dell XPS i na latopie zniknęły ikony, pasek zadań, tylko czysta tapeta pozostała.
Laptop nie reaguje na żadne przyciski.

Po odpięciu HDMI trzeba laptopa zrestartować.


Co może być przyczyną?
Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za malo informacji podales. Na tv rozumiem ze masz ciemnosc? Objaw ktory opisujesz widoczny na pc to moze byc ktorys tryb rozszerzonego pulpitu. Mialem kiedys podobnie, przyczyna byla kwestia ustawien.
U Ciebie moze byc oczywiscie inaczej.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie. Po podłączeniu laptopa wyświetla się ekran z możliwością wyboru: Klon, ekran rozszerzony i jeszcze jakaś opcja, chyba że ekran w laptopie się wygasza a jest jedynie obraz na TV.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Basu

New member
Za malo informacji podales. Na tv rozumiem ze masz ciemnosc? Objaw ktory opisujesz widoczny na pc to moze byc ktorys tryb rozszerzonego pulpitu. Mialem kiedys podobnie, przyczyna byla kwestia ustawien.
U Ciebie moze byc oczywiscie inaczej.

Telewizor wyłączony.
Chciałem muzyki z laptopa posłuchać przez Onkyo, podłączyłem laptopa do wejścia HDMI w Onkyo i nagle na laptopie tylko tapeta się pokazała i zero reakcji na klawisze.
Pasek menu też znikną

Onkyo zobaczyło podłączenie PC.
 

Basu

New member
Dokładnie. Po podłączeniu laptopa wyświetla się ekran z możliwością wyboru: Klon, ekran rozszerzony i jeszcze jakaś opcja, chyba że ekran w laptopie się wygasza a jest jedynie obraz na TV.


Telewizor wyłączony.

Sęk w tym że na laptopie nic nie mogę zrobić po podłączeniu do Onkyo bo na laptopie wszystko znika i nie reaguje na klawisze.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A włącz TV i zobacz czy ruszając np. myszą, zamiast na laptopie nie przeniosło się to wszystko na ekran TV?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Basu

New member
Dzięki. Jest na TV. Czasami człowiek szuka a nie spojrzy na najprostsze rozwiązanie.

Co trzeba zrobić, żeby na monitorze laptopa było wszystko widoczne bez potrzeby włączania TV?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiedzialem ze tak będzie :)
Kliknij na pulpicie prawym przyciskiem myszki > "rozdzielczosc ekranu" a następnie masz opcje z listy: "Wiele ekranow" i tam sobie wybierz co chcesz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Basu

New member
Dzięki.

A możesz może pomóc mi w pierwszym problemie z brakiem dźwięku opisanym dwie, trzy strony wcześniej?
W skrócie.
HDMI podpięte po d ARC w TV Sharp Aquos i działa. Ale jak podepnę pod HDMI inne w telewizorze tuner TV sat to nie ma dźwięku w Onkyo z telewizora. Odepnie się tuner sat i jest ok. Co ciekawe nawet jak TV sat wyłączony a podpięte HDMI to dźwięku na Onkyo z telewizora brak.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No to jest logiczne. Wejście ARC powoduje powrót dźwięku do ampli po tym samym kablu HDMI, więc jak wyłączysz TV to go nie będzie. Inne wejścia HDMI nie prześlą ci dźwięku w drugą stronę. Najprościej jest podłączyć dekoder HDMI pod TV i optykiem/coaxial pod Onkyo. Wtedy oglądasz sobie TV z dźwiękiem, a kiedy chcesz załączasz Onkyo , wybierasz odpowiednie wejście i masz dźwięk na KD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Basu

New member
Może doprecyzuję.
Chodzi mi o brak dźwięku w Onkyo gdy do HDMI wpięty jest tuner satelitarny. Wpięty do jednego z wejść HDMI w telewizorze.
Onkyo wpięte do telewizora HDMI ARC.

Chodzi o to że żaden dźwięk nie jest odtwarzany jak wpięty jest dekoder satelitarny.

Metodami prób udało się raz, dwa razy uzyskać dźwięk do momentu wyłączenia sprzętu wpinając i wypinając. Tą metodą doszło się do przyczyny braku dźwięku na Onkyo z telewizora.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lukast

Member
Witam,

Słuchajcie, nie ukrywam że nadal poznaję sprzęt, a ponieważ już parę razy Waze uwagi tutaj były dla mnie b. cenne więc zgłaszam się z kolejnymi dwoma problemami jakie napotkałem.

Moja konfiguracja jest następująca:

- Onkyo 609
- PS3
- TV Sony KLD W4720 46' (model bez ARC)
- Dekoder (Kablówka UPC)

Podłączone to mam tak:

- Onkyo po HDMI do TV
- Dekoder po HDMI do TV, po optyku do Onkyo
- PS3 po HDMI do Onkyo

Na początku jak kupiłem miałem to inaczej troche podłączone (Wszystko do Onkyo), ale m.in. poprzez duże zużycie Onkyo w trybie pass thru podłączyłem to tak jak powyżej.

Problemy jakie mam:

1) Oglądam coś z kablówki, ampli. wyłączone, dźwięk leci na tv. Włączam ampli. ustawiam go na wejście tv/cd (tam mam konfigurowany dźwięk z optyka). Dźwięk pojawia się na kolumnach, ale niestety nie znika na tv. Tzn. dekoder nadal transmituje dźwięk po hdmi do tv i po optyku do ampli. Da sie jakoś to wszystko skonfigurowac tak by w takim przypadku nie było dźwięku na tv czy jedyna opcja do MUTE na tv ?

2) Żeby cokolwiek obejrzeć/zagrać na ps3 musze włączyć ampli. Nie dziwi mnie to, bo mam wyłączoną opcje pass thru. Ale:

a) By mimo wyłączonej opcji pass thru móc oglądać coś na ps3 przy włączonym ampli ale mając dźwięk tylko na tv musiałbym rozumiem ps3 bezpośrednio do tv po HDMI podłączyć, a po optyku do ampli (by czasem sobie dźwięk móc puścić na głośnikach ?)

b) Zakłładając że mam wyłączone pass thru i konfigurację tak jak teraz (czyli muszę włączyć ampli). Czy da się wówczas zmusić ampli by dźwięk przepuścił do tv nie puszczając go na kolumnach ?

3) Aktualnie puszczenie czegokolwiek na p3 jest mocno problematyczne i nawet mi ciężko to ogarnąć (masa pilotów + skomplikowana procedura). Wygląda to tak że żeby puścić film na dvd/blueray muszę:

a) Włączyć pilotem od tv telewizor
b) tym samym pilotem przełączyć na tryb na kanał HDMI w tv do którego podpięty jest ampli
c) Włączyć pilotem od ampli onkyo + przełączyć go na odpowiednie wejście do którego podpięte jest ps3
d) włączyć p3 pilotem od ps3

Zdaję sobie sprawę że ciężko skrócić tę procedurę. Ale czy kto z Was ma jakiś patent jak to wszystko uprościć ? Czy ampli sam nie może wykryć jakoś aktywnego wejścia i się na nie przełączyć ? Podobnie tv ? Próbowałem cos kombinować z jakimiś funkcjami RIHD w tv i onkyo ale bezskutecznie.
Jak tak dalej pójdzie to chyba wrócę do pass thru i przełknę te 30W/h bo wówczas jednak jest trochę prościej.
Z góry dzięki za uwagi.
 
Do góry