Onkyo 606 pilot

lysy0800

New member
Cześć wszystkim!

W zasadzie od początku posiadania Onkyo 606 mam taki problem- żeby móc cokolwiek zrobić pilotem, muszę najpierw wcisnąć przycisk RECEIVER. Bez uprzedniego wciśnięcia go, Onkyo odbiera jego fale- zapala się czerwona lampka na ampli, oznaczająca odbieranie fal z pilota, ale nic poza tym się nie dziej. Tak, jakby pilot był w stanie TV, który się programuje.

Wie ktoś może jak zrobić, żeby nie tryb TV a RECEIVER był domyślny w pilocie?
 

lysy0800

New member
Właśnie o to chodzi, że ja nie przełączam pilota w żaden tryb- oprócz tego, że aby go użyć z ampli, muszę wcisnąć guzik RECEIVER. Tak, jakby tryb TV był domyślnym trybem pilota.

Mam jeden guzik POWER. Czasem, jak go wcisnę i zapomnę o wcześniejszym wciśnęciu RECEIVER, ampli przechodzi w tryb ZONE 2.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pkomp

New member
zajrzyj do instrukcji czy jest coś na temat programowania pilota - o ile sie nie mylę to za pomocą kodów był programowany - te nowe tak są programowane
Może jakiś reset mu trzeba zapodać albo wklepać kod

jakby w polskiej instrukcji nie było to sięgnij do angielskiej ze strony onkyo
 

lysy0800

New member
Już wiem, o co chodzi. Otóż mam pod ampli podpięte kilka urządzeń, np pod przyciskiem GAME/TV mam przypisany HDMI pod PS3.

I teraz, po włączeniu ampli i wybraniu wejścia GAME/TV pilot automatycznie przełącza się na tryb urządzenia, pod jakie jest teoretycznie podłączone (kody wprowadzone są fabrycznie). W tym momencie pilot jest w trybie TV i muszę użyć guzika RECEIVER.

Inny przykład- klawisz DVD, pod który mam podpięty Popcorn. Po wybraniu tego wejścia pilot przechodzi w tryb sterowania odtwarzaczem DVD Onkyo.

Żadne resety nie pomogły. Pomyślałem, że mógłbym pod każdy klawisz przypisać kod pod Onkyo 606, ale nie ma takiej możliwości. Mnie to wkurza, bo pilotem od ampli nie mogę sterować urządzeniami, jakie mam w domu.

Ktoś może walczył z tym tematem, żeby nie trzeba było za każdym użyciem pilota wciskać guzika RECEIVER?
 
Do góry