Onkyo TX NR 646

slawkor

Member
Bez reklam
Pytam bo też się przymierzam do niego.Ale mam jeszcze na oku Yamahe 779.Specjalnie Ciebie zapytałem,bo zauważyłem Twojego avatara.Myślałem że może masz porównanie z Yamahą?

wysłane z mojego ciapatalk-a
Nie słyszałem Yamahy z tamtego roku ale zawsze grały dość ciekawie. Tyle, że na chwilę obecną Yamaha to wydatek około 2650zł a Onkyo kosztowało mnie nówka sztuka 2049zł także 600zł róznicy już robi róznicę.
Aczkolwiek jakbym już miał tyle dołożyć to byłby to Marantz 5009, którego można za cenę Yamahy czasem trafić.
 

aldik79

New member
Mam pytanie do użytkowników 646 - czy amplituner się mocno grzeje ? Pytam bo docelowa półka w szafce, o ile jest szeroka po bokach i głęboka to wysokości jest tam tylko 18,5cm, czyli w przypadku 646 tak trochę na styk. A jest to jedyne miejsce gdzie mogę go wstawić.
Niedawno zakupilem onkyo 646 i nie zauważyłem zeby bardzo sie grzal. Po obejrzeniu filmu obudowa leciutko nagrzana, nie wiem jak przy sluchaniu muzyki- jeszcze nie testowalem zbytnio. Mialem poprzednio onkyo 604 i ten amplituner grzal sie znacznie znacznie bardziej.
 

topick

New member
Amp nie chciał współpracować z PS3 do czasu wyłączenia DeepColor w ustawieniach obrazu konsoli. był dźwięk, nie było obrazu. A już chciałem iść do sklepu po markowy kabel ;)

Walczę dalej :/
 
Ostatnia edycja:

marcin_nov

New member
Witam Panie i Panowie.

Mam pytanko...zastanawiam się nad nowym ampli...w tej chwili mam onkyo TX ds 494 czyli starego trupa więc i tak czego bym nie wziął będzie dużo lepsze...

Zdecydowanie chcę kupić 646 ale po głowie chodzi mi 838...

Co wybrać...838 mocniejszy ale z kolei 646 ma więcej nowinek typu HDMI 2.0a DTS x nowszy DAC ...

Narazie moje kino to niestety zbierania głośników z których najlepsze to te na frontach elac 203...o reszcie nie warto nawet wspominać...

Teraz chce kupić ampli , trochę pozbierać i kupić jakieś lepsze nagłośnienie w tym również pod dolby atmos ...

Pomoże ktoś laikowi? bo raczej siedzę w kompach :)

Marcin
 
Ostatnia edycja:

Manky

New member
Masz racje, nie ma dtsx, faux pas :)
Gdybym mógł pozwolić sobie na 838 wybrał bym właśnie je, że względu na fundusze zakupie 646. Słuchałem obu. To tylko moja opinia :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam Panie i Panowie.

Mam pytanko...zastanawiam się nad nowym ampli...w tej chwili mam onkyo TX ds 494 czyli starego trupa więc i tak czego bym nie wziął będzie dużo lepsze...

Zdecydowanie chcę kupić 646 ale po głowie chodzi mi 838...

Co wybrać...838 mocniejszy ale z kolei 646 ma więcej nowinek typu HDMI 2.0a DTS x nowszy DAC ...

Narazie moje kino to niestety zbierania głośników z których najlepsze to te na frontach elac 203...o reszcie nie warto nawet wspominać...

Teraz chce kupić ampli , trochę pozbierać i kupić jakieś lepsze nagłośnienie w tym również pod dolby atmos ...

Pomoże ktoś laikowi? bo raczej siedzę w kompach :)

Marcin

zdecydowanie 838 , skok w jakość zdecydowanie lepszy

mam u sienie 609 , kuzyn 838 , różnica jest mocno słyszalna w kinie jak ii w stereo
 

musti

Banned
Nikt nie bierze pod uwagę, ze modelu 838 od dawna nie ma w dystrybucji i jeśli się gdzieś znajdzie to "półkownik"... albo używka.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Marcin_nov
Kup sobie 646, wymienisz go za 2 lata bez wiekszej straty, jak w przypadku drozszych klockow. W miedzyczasie uzbierasz na glosniki. To co proponuja Ci tutaj inni, nie ma zadnego sensu.
Pierwszym jesli nie jedynyn pytaniem jakie powinno pasc, to jak duze masz pomieszcze w ktorym grasz. Ewentualnie drugie o budzet, zeby doradzic Ci dalej. Tymczasem to co tu sie dzieje to partyzantka.
Najbardxiej zabawne jestnporownanie do 609, ktora w kwestii DAC-ow i systemu kalibracji nawet nie stoi obok 646 tylko jakies 2 polki nizej
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Ja kupiłem swoje onkyo 646 za 2049zł z polską gwarancją i gratisem w postaci słuchawek pioneera. Takze trzeba dobrze szukać.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 

marcin_nov

New member
Pomieszczenie to 20 m2...budżet...hmm...myślałem nawet o RZ900...zamknęło by mi to budżet na ten rok...ale czy jest sens...zawsze chciałem mieć dobry ampli...z drugiej strony przez ostatnie 12 lat wytrzymałem na tx ds 494 :) i wszystko bedzie w tej chwili lepsze...

Potem głosniki...tu znowu budżet...myślę ze jestem na nie w stanie przeznaczyć 5-6k z tym że nie wiem co zrobic z moimi elecami 203...grają naprawdę fajnie...

Generalnie głośniki to temat na przyszły rok...teraz kupuje ampli...u musi zagrać z tym co mam.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To że 12 lat słuchałeś na nijakim sprzęcie to jest argument by całe życie mieć niskie oczekiwania?

Elektronika jest co najmniej tak samo ważna jak kolumny! Bierz najwyższy model jaki dasz radę kupić. Metraż metrażem ale tu głównie chodzi o jakość a nie ilość więc warto..
 

marcin_nov

New member
Dobrze więc...a gdybym miał rozważyć zakup tx rz900 to czy warto dopłacać do niego względem rz800?

Pozłacane złącza głośnikowe pewnie mi nie zrobią/kapka wiecej mocy...nie wiem/nie wiem jaką przewagę maja transformatory toroidalne...

Przepraszam za takie lamerskie pytania ale jak kupie ampli to jeżeli wytrzyma , będzie grał pewnie z 10 lat...
 
Do góry