Onkyo TX NR 646

specmenos

New member
Wrażenia bardzo pozytywne, ładnie gra z Audio Pro Avanto.
Mam od 3 miesięcy i nic nie buczy.


Spróbuj ściszyć źródło albo przełącz wejście na "puste" i posłuchaj - z lewej strony amplitunera.


U mnie także gra z Audio Pro Avanto, miód malina; ale niestety buczenie z trafo jest słyszalne (przy amplitunerze, nie w głośnikach).
Słychać to, po wyciszeniu głośników, ciche buczenie z lewej strony amplitunera. Zbieram się z odesłaniem na serwis, szkoda mi trochę blokować się na czas naprawy, no ale w końcu trzeba się zebrać i wysłać. Buczenie przeszkadza zwłaszcza wieczorem, przy wyciszeniu utworów lub cichej nucie zaczyna być denerwujące. Na początku także nie zwracałem na to uwagi, teraz zwracam cały czas i jest to denerwujące.


Mam jeszcze problem z pojawiającymi się sporadycznie (co 5- 10 min) pojedynczymi "trzaskami" po optyku z TV. Badam temat, czy problem po stronie TV czy ampli.

Grafika na ekranie TV jak z końca lat 90. Z większej odległości mało czytelne. Miniatura albumu np. ze spotify ma zdecydowanie za niską rozdzielczość. Menu konfiguracji głośników także jakieś takie "laboratoryjne", prostackie. Ikony konfiguracji nieczytelne i nieintuicyjne, jak we wcześniejszych modelach. Szkoda, że nie dopracowano szczegółów tak fajnego sprzętu.


PS. lopek3 - masz jakieś uchwyty do satelit Avanto?
 
Ostatnia edycja:

lopek3

New member
Po wyciszeniu nic u mnie nie buczy. Przykładałem ucho i nic. Słyszę jedynie cichy szum dysku dekodera UPC. Wygląda na to, że to Twój egzemplarz tak ma. TV mam po HDMI, zero trzasków.
Nie mam uchwytów do satelit. Obie mam na wysokości uszu, z jednej stony na parapecie okiennym, z drugiej na szafce.
 

Tunde

New member
Mam pytanie do użytkowników 646 - czy amplituner się mocno grzeje ? Pytam bo docelowa półka w szafce, o ile jest szeroka po bokach i głęboka to wysokości jest tam tylko 18,5cm, czyli w przypadku 646 tak trochę na styk. A jest to jedyne miejsce gdzie mogę go wstawić.
 

3echo

Member
Bez reklam
O góry to on powiniwn mieć najwięcej miejsca.Może pomyśl o jakimś slimie.

wysłane z mojego ciapatalk-a
 

Tunde

New member
O góry to on powiniwn mieć najwięcej miejsca.Może pomyśl o jakimś slimie.

wysłane z mojego ciapatalk-a

No właśnie chciałbym cos wydajniejszego od slimów ... W tym momencie stoi w tej półce stara yamaha wysoka na ok 15cm z haczkiem i nic się nie dzieje (ale i nie grzeje się zbytnio)
 

azimut

New member
Onkyo 646 potrafi nagrzać się dosyć mocno. Na obudowie od góry nawet naklejka jest naklejona ostrzegająca przed poparzeniem.
 
I

irek6311

Guest
Te grzanie się Onkyo z akcentem na budżetowe modele to standard, trudno taki sprzęt polecać do wymagających kolumn, upiecze się bez dobrej wentylacji :|
 

specmenos

New member
Jak tam z odgłosami z okolic trafo u was? U mnie sprzedawca z uporem maniaka mi wmawia, że minimalne buczenie to taki standard jest i nie jest to objaw zły. Wkurza to zwłaszcza wieczorem. Słyszę przy sciszonym źródle nawet z 2-3m.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Specmenos.
Zapytaj go jak Onkyo pozycjonuje model 646. On zapewne powie Ci ze to srodkowa polka. Nie bardzo ma podstawy, a wlasciwie nie moze napisac, ze to "entry level", bo sa nizsze, znacznie rozniace sie funkcjonalnoscia i budowa modele. Wtedy mozesz zapytac go, czy wyobraza sobie, aby "srednia polka" miala buczec i czy to wg niego dopuszczalene, oraz czy rownorzednie pozycjonowane modele, konkurencyjnych marek, tez bucza, bo jesli nie, to zyczysz sobie wymienic.
A teraz z innej beczki. Czy ta 646 ma zerowanie? Ja pamietam, ze 636 (UK wersja) nie miala. Jak jest z 646 nie wiem, ale buczace trafo to jedno, a inne potencjalne zrodla buczenia, to druga sprawa.
 
Ostatnia edycja:

lopek3

New member
Jak tam z odgłosami z okolic trafo u was? U mnie sprzedawca z uporem maniaka mi wmawia, że minimalne buczenie to taki standard jest i nie jest to objaw zły. Wkurza to zwłaszcza wieczorem. Słyszę przy sciszonym źródle nawet z 2-3m.

Już raz odpisywałem Ci a propos buczenia. U mnie nic nie buczy, po prostu cisza. Może nie rozmawiaj ze sprzedawcą tylko z serwisem Onkyo. Zadzwoń tam po prostu. Namiary masz w karcie gwarancyjnej.
 
I

irek6311

Guest
Jak to na gwarancji to Serwis lub wymiana, żaden Pioneer jaki przeszedł przez moje ręce nawet taki za 900zł nie bzyczał czy buczał, albo to kiepsko zmontowane w obudowie albo felerny zasilacz, tak na marginesie trafo powinno być odizolowane od obudowy by wibracji bo zawsze jakieś są nie przenosiło.
 
Ostatnia edycja:

specmenos

New member
Już raz odpisywałem Ci a propos buczenia. U mnie nic nie buczy, po prostu cisza. Może nie rozmawiaj ze sprzedawcą tylko z serwisem Onkyo. Zadzwoń tam po prostu. Namiary masz w karcie gwarancyjnej.

Onkyo jest w reklamacji u sprzedawcy, on jednak z uporem maniaka twierdzi, że taki cichy odgłos z trafo to norma. Problem,że dostałem gwarancję sprzedawcy, a nie jak było w opisie przy zakupie -producenta. Zajarzyłem jak dosłali drukowaną przez siebie instrukcję pl.

Nie będę odpuszcza. Albo naprawią, albo wystąpienia o niezgodność.

Dziękuję za pomoc.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Może ktoś z użytkowników wie jak (i czy wogóle da radę) przestawić ze stereo all channel do zwykłego stereo sygnał, który dociera przez USB z tyłu ampli?
Naciskam przycisk stereo na pilocie i nic się nie dzieje.
 

SternQuest

New member
Może ktoś z użytkowników wie jak (i czy wogóle da radę) przestawić ze stereo all channel do zwykłego stereo sygnał, który dociera przez USB z tyłu ampli?
Naciskam przycisk stereo na pilocie i nic się nie dzieje.

Spróbuj przed przyciskiem stereo wcisnąć przycisk receiver obok zone dwa (Remonte Mode na pilocie).
 

slawkor

Member
Bez reklam
Według mnie model całkiem udany. Miałem brać Marantza 5009 ale cena była za wysoka a Onkyo trafiłem 500zł taniej niż wszędzie z gratisem.
Jeszcze go całkiem nie ogarnąłem ale z tego co tej pory się zdążyłem pobawić to ma wszystko co mi potrzeba. Muszę jeszcze podłączyć go do frontów w bi-ampingu tylko kabla mi zabrakło. Z tymi jamo 608 gra to całkiem nieźle, do filmów suba nie potrzeba choć w stereo przydałyby się inne kolumny kasa:(
Myślę, że w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz.
 

3echo

Member
Bez reklam
Pytam bo też się przymierzam do niego.Ale mam jeszcze na oku Yamahe 779.Specjalnie Ciebie zapytałem,bo zauważyłem Twojego avatara.Myślałem że może masz porównanie z Yamahą?

wysłane z mojego ciapatalk-a
 
Do góry