Onkyo TX NR 646

bubafat

Active member
Bez reklam
No ja na codzien, nie uzywam amplitunera kinowego do sluchania muzyki, chyba ze trafi sie koncert. ale wiekszosc tak robi. Napisze tylko tyle, zeby nie jatrzyc, ze jako zrodlo wg mnie daje rade.
Jesli chcesz wiedziec co sadze o tym jak sobie radzi w kinie, w ktorym repertuar w stosunku do muzyki jest raczej niewielki i wszelkie preferencje sluchacza, czy responsywnosc sytemu i wierosc oddania brzmienia poszczegolnych instrumentow, timingu i wszystkich elementow, ktore stanowia o indywidualnym odbiorze muzyki przez kazdego z nas, schodza na plan dalszy, bo liczy sie przede wszystkim dynamika i latwiej znalezc wspolny mianownik do oceny napisze Ci, obrze sobie radzi. O ile nigdy nie podniecalem sie specjalnie Atmosem, o tyle niestety mlocka z poscigu z Jupiter Ascending jest nie do podrobienia, przy uzyciu FH-ow.
Brakuje mi go. Trudno mi sie przyzwyczaic z powrotem do programow NR818.
Co do muzyki, to latwiej zaprezentowac ja siedzac w swoim pokoju, niz pisac cos do kolesi, ktorzy nie koniecznie ogarniaja, ze cos moze sie podobac bardziej lub mniej i dlaczego. O takich rzeczach to sie rozmawia siedzac w tym samym pokoju i wspolnie sluchajac, wskazujac na detale, ktore sa wg bas znaczace.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dobrze ze kazdy ma swoje zdanie czy to Henry, bubafat itp. Forum jest po to aby dyskutowac ,przedstawiac fakty z zycia , bo czesto recenzje o kant d*** mozna rozbic. Dla mnie bardzo wazne jest jak ktos dzieli sie swoimi wrazeniami i szczegolami , co wplynelo na decyzje itp. Np Bipo, Ruxpin o ile dobrze pamietam , Lobos i kilka innych kolegow z forum pisalo wlasnie jak opisalem wyzej. Niestety w wiekszosci przypadkow gro ludzi jezeli czegos nie popiera to odrazu krytykuje i co wazniejsze nie zwraca uwagi na punkt odniesienia - kasa, dotychczasowe doswiadczenie, rozroznienie terminologii audio i jaki chce osiagnac cel lub zalozenie.

Pzdr dla wszystkich ktorzy wiedza ocb :)
 

SternQuest

New member
Słyszałem 626 i 636, w stereo, w pure direct dla mnie szału nie ma dooopy nie urywa, a przynajmniej dla mnie jest to podstawowa cecha, która dla mnie jest wyznacznikiem jakości sprzętu.
Nie wiem na ile poprawili sekcję stereo w 646.
Ale to moja własna ocena.
A ja uważam że wcale nie był gorszy w porównaniu z Marantzem SR5006/5007. Fakt dooopy nie urywa ale zagrał na podobnym poziomie. Porównywałem w salonie przy zakupie właśnie z tymi modelami. Ogólnie to kwestia gustu. Moim zdaniem Onkyo gra bardziej dołem i ma świetną średnicę, Marantz ma lepszą górę, niezły dół za to słabszą średnicę. Kwestia gustu co komu pasuje. W tej kwocie uważam 636 za naprawdę przyzwoity amplituner.
P.s. A tak przy okazji gdzie słuchałeś 626/636 i z czym i po co porównywałeś? Masz zamiar coś wymienić ;)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Henry.
Ja mam tylko nadzieje, ze zauwazyles, ze ja porownuje Onkyo do innych modeli Onkyo.
Odezwalem sie, bo nie moge zgodzic sie z twierdzeniem, ze "jest gorzej" skoro wiem, ze" jest lepiej".
Ciach ciach
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Co do muzyki, to latwiej zaprezentowac ja siedzac w swoim pokoju, niz pisac cos do kolesi, ktorzy nie koniecznie ogarniaja, ze cos moze sie podobac bardziej lub mniej i dlaczego. O takich rzeczach to sie rozmawia siedzac w tym samym pokoju i wspolnie sluchajac, wskazujac na detale, ktore sa wg bas znaczace.

Dziękuję za zaproszenie, Irlandzkim piwem i whisky nie pogardzę ;)


No ja na codzien, nie uzywam amplitunera kinowego do sluchania muzyki, chyba ze trafi sie koncert. ale wiekszosc tak robi. Napisze tylko tyle, zeby nie jatrzyc, ze jako zrodlo wg mnie daje rade.
Jesli chcesz wiedziec co sadze o tym jak sobie radzi w kinie, w ktorym repertuar w stosunku do muzyki jest raczej niewielki i ..........
Bubcio, ale napisałem, co wg. mnie, moim zdaniem, jest dla mnie czynnikiem decydującym o wyborze sprzętu....w tym przypadku stawiam przede wszystkim na jego "muzykalność", być może nie zgadzasz się z tym, ale ok. Ja jestem zboczony na tym punkcie i jest to dla mnie priorytetem.
Jak zauważyłeś nie negowałem możliwości tych amplitunerów w KD, a jedynie zaznaczyłem, na co ja i być może inne osoby zwracają uwagę. I to tyle.

Henry.
Ja mam tylko nadzieje, ze zauwazyles, ze ja porownuje Onkyo do innych modeli Onkyo.
Odezwalem sie, bo nie moge zgodzic sie z twierdzeniem, ze "jest gorzej" skoro wiem, ze" jest lepiej".
Ciach ciach
Tak zauważyłem i swoją opinię wyraziłem w stosunku do dwóch modeli Onkyo - 626 i 636, które to odsłuchiwałem.

P.s. A tak przy okazji gdzie słuchałeś 626/636 i z czym i po co porównywałeś? Masz zamiar coś wymienić ;)
626 odsłuchiwałem przy okazji zakupu poprzedniego amplitunera, porównywałem go bezpośrednio z X2000, Yamahą 674, Pioneerem 923, Marantzem 5008, podpinane były do Rothów RA, Wafli Diamondów, MA BXów, Tagi Platinum, Bostonów i Klipschów. W tym zestawieniu najmniej podobał mi się Onkyo.
636 odsłuchiwałem "przypadkiem", stał w sali odsłuchowej gdzie porównywałem SR7008/ 7009 i X4100. Skorzystałem z okazji, że akurat podłączone pod niego były Ikony, utwierdziłem się w przekonaniu, że to nie moja bajka. Nie porównuję go tutaj do D/M, które tego dnia odsłuchiwałem, a jedynie o wrażeniach z wysłuchania kilku utworów(od jazzu, bluesa po metal).
Nie piszę nigdy o NICZYM, jeśli tego CZEGOŚ nie dotknę, nie posłucham ;)
Masz zamiar coś wymienić ;)
Jeśli nastąpi wymiana, to za jakiś i raczej na nowszego Marantza, podpasowała mi ta marka z wszystkimi jego wadami i zaletami ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ok. Zapraszam Cie w takim razie na inauguracje mojego nowego Old Dog's Den-a.
Wlasnie dostalem pozwolenstwo od malzonki, na zabrania kawalka jej malutenkiego ogrodeczka i zrobienia tam sobie salki kinowej. Do kwietnia-maja mam nadzieje sie wyrobie.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Tez tak uwazam.
Tylko radze uwazac na przypadkowych sprzedawcow, rzekomych melomanow, co to maja "w nosie filmy" ale gustuja w setupach typowo kinowych, szukajac Swietego Grala stereo, wsrod aplitunerow KD, wspomaganych przez urzadzenia do kalibracji sejsmografow. Co ciekawe w zyciu nie mieli kondycjonera, czy chocby listwy filtrujacej, ani kawalka przyzwoitego kabla. W dziwnych okolicznosciach chca sprzedac bardzo atrakcyjnej cenie, w nakreconym przez siebie watku, najnowszy amplituner. Odbior wlasny,lub przesylka za pobraniem, czy testowe pytanie o Paypala, traktuja jako obrazliwe, albo wykrecaja sie innym sianem.
Zalecam ostroznosc w takich przypadkach
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Spoko Bubcio, ja nie z tych co najpierw robią, a później myślą.
Do stereo mam wzmacniacz, a Atmos, jak w twoim przypadku zaczeka "na kawałek ogródka".
Na razie brak odpowiednich warunków, więc byłby to przerost formy nad treścią. Wyznaję zasadę, że wszystko z głową ;)
 

specmenos

New member
U mnie trafo w 646 nadal jest słyszalne (takie ciche buczenie) - na razie potwierdziła to jedna osoba. Ma ktoś podobne doświadczenie?
 

Zigix91

New member
Czy Onkyo TX-NR 646 poradzi sobie z zestawem Focal'i 714 + 706 + cc700?
Jeżeli nie to co byście innego poradzili? Zamierzam jutro zamówić ampla i cały czas się biję z myślami.
Z racji braku czasu nie za bardzo mam jak jechać odsłuchać to Onkyo.
Testowałem ostatnio ten zestaw na Marantz'ie SR5007 i w kinie było ok, choć wysokie tony były czasami irytujące, to niestety przy większości kawałków w stereo wysokie tony mnie już o wiele bardziej drażniły.

Ampl oczywiście do kina, sporadycznie będzie grał w stereo, jednak póki nie odłożę na wzmaka i dwie większe kolumny będę musiał zadowolić się 714-kami i amplem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli dźwięk drażnił cię na Maranztu, to na Onkyo wysokie mogą być jeszcze bardziej "wyraziste", posłuchaj dobrze przed zakupem ;)
 

Rafal7

Banned
Jak zamierzasz kupić później wzmacniacz to Onkyo odpada, nie ma wyjścia PreOut na fronty.Nie połączysz wzmacniacza z amplitunerem.
 

Zigix91

New member
Wzmacniacz później owszem, ale do niego będą kupione inne kolumny ;)

Onkyo po prostu wydaje mi się dobre pod względem ceny i możliwości.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Będziesz miał dwa osobne zestawy?
Jeśli nie, to szukaj czegoś z pre-out, oczywiście można kombinować i łączyć w inny sposób, ale jeśli nie masz jeszcze sprzętu, to etapie wyboru warto mieć to uwadze i uniknąć kombinowania ;)
 

Zigix91

New member
Będziesz miał dwa osobne zestawy?
Jeśli nie, to szukaj czegoś z pre-out, oczywiście można kombinować i łączyć w inny sposób, ale jeśli nie masz jeszcze sprzętu, to etapie wyboru warto mieć to uwadze i uniknąć kombinowania ;)

Tak, planuje mieć osobny zestaw w przyszłości :) Focale grały by wówczas tylko w kinie(zresztą pokój właśnie tylko pod kino przystosowuje).

Zestaw głośników jest już u mnie, brakuje mi właśnie ampla i wykończenia pomieszczenia.

Ogólnie jak wrażenia posiadaczy na temat tej 646? Co z tym buczeniem?
Jeżeli nie to onkyo to co innego pod focale w granicach do 3 tysięcy?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli nie masz w planach atmosa i typowo do kina, to poszukaj starszych Onkyo z serii 8, Marantza z serii 6, Denona z serii 4....
 
Do góry