Onkyo TX NR 646

Bipo

Active member
Bez reklam
ta , wg testów jest inaczej :

Onkyo TX-NR609 A/V Receiver HT Labs Measures | Sound & Vision

co nie zmienia faktu , że wzmacniacz zagra lepiej

ja na brak mocy nie narzekam :

Five channels driven continuously into 8-ohm loads:
0.1% distortion at 81.0 watts
1% distortion at 95.1 watts
Read more at Onkyo TX-NR609 A/V Receiver HT Labs Measures | Sound & Vision

w stereo też jest spory zapas

Ok, tu się zgodzę ale to jest podana wartość dla 5 kanałów a co będzie jak podepniesz reszte? Napisałem Ci co będzie jeśli podepniemy wszystkie głośniki łącznie z atmosem a nie tylko podstawowe 5..;-)
Tutaj mamy np. test denona 7200, i kilka danych odnośnie mocy przy 8ohm jak podepniemy następującą ilość głośników :

1 głośnik:180W
2 głośniki 168W
3 głośniki 142W
4 głośniki 119W
5. głośników 108W

Jak widzimy dokładają tylko 1 głośnik moc spada powiedzmy średnio o 15-20W więc teraz sobie gdybam, że jak podłączymy następne głośniki łącznie z atmosem i wykorzystamy wszystkie końcówki mocy to pozostanie nam miej więcej tyle mocy:

6 głośników 90W
7 głośników 75W
8 głośników 60W
9 głośników 45W
10 głośników 30W
11 głośników 15W

To są tylko moje gdybania, ale idąc tokiem spadku mocy podłączając po 1 głośniku wg. testu widzimy że z mocy 180W przy jednym głośniku, po podłączeniu i wykorzystaniu wszystkich końcówek pozostaje nam zaledwie 15W. Nie wiem może się mylę, ale tak sobie gdybam na chłopski rozum. Reasumując ile by tej mocy nie pozostało +/- chcąc rozbudować system powyżej 5.1 wskazane jest rozszerzenie go o dodatkowe zewnętrzne końcówki mocy. Tyle, takie jest moje zdanie...;-)
 
Ostatnia edycja:

specmenos

New member
Buczenia u mnie nie stwierdziłem, ale sprzęt mam dopiero 2 tygodnie, za to po ok 40 minutach od włączenia pojawia się cyknięcie jak przy wyborze stereo/dolby surround. Amplituner gra wybornie w porównaniu z Yamahą RX-V473 którą sprzedałem, dźwięk jest "cieplejszy".

U mnie słychać ciche buczenie z odległości nawet 2-3m, oczywiście w pokoju nie może być innych dźwięków. Przykładając ucho - z lewej strony, trafo. Jest to denerwujące, mam nadzieję że serwis nie będzie ściemniał, że taki urok "mocy". W sklepie tego nie było. Sprzęt mam ok.1 miesiąc.

Poza tym ampli rewelacyjny, grafika menu na tv jak z lat 90, ale to "szczegół", nie o to chodzi. U mnie gra z audio pro avanto 5.1.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Zgadza się po trochu
W Onkyo 609 wg tego testu przy 7 głośnikach moc też spada ale do 77w na kanał zamiast 81w przy 5 głośnikach .więcej kanałów seria 6.. nie ma
 

deusexe

Member
Faktycznie jest i u mnie ciche buczenie... Ale nie wiem czy było od początku czy jak teraz zacząłem się wsłuchiwać, zwracam na to uwagę...
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Pisaliśmy o tym jakiś czas temu, przy okazji wejścia modelu 626.
Wykastrowano ampli dodając BT i WiFi co można było zauważyć po wadze i zasilaczu właśnie.
Ogólnie widać było wtedy zależność, że serie 626,727 itd. to odpowiedniki starszych 509-515, 609-616.
mors111, sam nawet to zauważyłeś pisząc w tym temacie ---> http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/118782-onkyo-545-a.html#post1160428
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
To ciekawa opinia. Nie tlumaczy jednak postawionej tezy.
Zanim bedziesz mial okazje bezposrednio odniesc sie do modelu o ktory zapytalem i szczegolowo opisac co jeszcze dodano w modelach pozniejszych 636 i 646, zadam Ci pytanie.
Czy slyszales 636 albo 646 z nowymi DAC-ami?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Odnosiłem się do porównania wyposażenia 609/616 a 626/636 w momencie kiedy nowsze wchodziły na rynek.
Dysponowały słabszym wzmacniaczem, nie miały certyfikatu THX... 726 pozbawiono wyjścia pre-out... Waga stopniała o 1-2 kg pomimo dołożenia modułów BT i WiFi. Tak wyglądało porównanie nowych serii do starszych.
Pod względem wyposażenia nowsze odpowiadały o oczko niższym seriom.
Nie będę kruszył kopii bo może muzycznie są nadal na tym samym poziomie jednak na papierze wyglądało to wtedy troszkę inaczej.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Wystarczylo krotko napisac: "Nie mam takich danych".
Nie pytam po to, aby udowodnic, ze nie masz podstaw do kreowania opinii, tylko aby ustalic na jakiej plaszczyznie bedzie nam latwiej sie porozumiec i od czego zaczac dyskusje. Ty jak widze chcesz ja jak najszybciej uciac, argumentujac, swoje przypuszczenia, podejrzeniem wystepowania analogii.
Nie zgadzam sie z analogia, jak i nie zgadzam sie z teza glowna, ale odlozmy to na chwile. Idac bowiem Twoim tokiem rozumowania, kolejna iteracja produktow Onkyo, powinna cofnac linie 6 do poziomu modelu jeszcze nizszej serii, tak?
Proponuje zerkanac chociaz w tabele porownawcze funkcji i wrocic do dyskusji jutro, ze swieza glowa. Chyba, ze wolisz porownywac nasze wagi. Uzywalem 636 przez rok. Mam odniesienie do modeli 606 616 818. Chetnie uslyszalbym cos rzeczowego na temat 646. Opinii, ze jest to wykastrowana 609 nie moge przyjac za powazna, nie z powodu braku argumentow, tylko z umocowanego doswiadczeniem przekonania, ze jest ona falszywa, z racji tego, ze 646 nie ma powodu byc "slabsza" od 636, ktora zjada pod kazdym wzgledem 609, chyba, ze rozpatrujemy wartosc zlomu, na podstawie roznicy wagi, ktora jest Twoim jedynym prawdziwym argumentem.
Staje okoniem w tym konkretnym przypadku, bo uwazam, ze muzycznie sa na wyzszym poziomie od poprzednich modeli.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
chodzilo tak jak mowił quasimodek...nie mam na mysli brzmienia tylko przeskok modeli na podstawie wyposazenia...generalnie szostki byly wyposazone lepiej niz obecne...pewne bajery sa teraz w modelach od serii 7 gdzie kiedys były stosowane od serii 6...okrojone wejscia itp...kiedys takie modele jak obecna seria 6 byly odpowiednikami serii 5...powtarzam chodzi o pewne elementy zlaczy ,THX,itd...
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Dobra. W takim razie ja podsumuje z mojej strony dyskusje, ktora sie niestety nie odbyla. Uwazam, ze 6xx nie byly lepiej wyposazone. Onkyo na pewnym etapie sporo namieszalo z dywersyfikacja swoich produktow, wprowadzajac zbyt duzo modeli. W pewnym momemencie funkcjonowaly modele z tego samego lineupu seri 3,4,5,6,7,8,9,10,30. Troche zaburzylo to konsekwencje pozycjonowa serii, jednak wprowadzanie pozadanych ficzerow do coraz nizszych serii, trwalo nadal. Bodajze 609 stala sie pierwsza NR-ka wsrod 6, ale niedlugo pozniej stalo sie to z seria 5, do ktorej rowniez zawitalo drugie wyjscie HDMI.
Skupianie sie na wszechobecnym obnizaniu wagi, to w moim odczuciu zla metoda oceny. Zwlaszcza jesli nie bierze sie pod uwage innych elementow, ktore ulegly zmianie.
Czy posiadacz projektora i telwwizora 4k moze zignorowac obecnosc dwoch wyjsc HDMI (609 ma tylko 1) i obecnosc HDMI2.0 z HDCP 2.2, ktorych brak w dzisiejszych czasach, rowna sie z ogladaniem czarnego ekranu? TX-NR636 to pierwszy model posiadajacy takie HDMI (4k@60Hz, 4:4:4, dla wszystkich zlacz ) posrod modeli budzetowych. Pisanie z pogarda o wbudowanych modulach Wi-Fi/BT, dziwi, tak jak pominiecie tego, ze TX-NR636 odgrywa nie tylko FLAC-i streamowane, czy poprzez oba USB, ale i wysokie DSD. Przewaga nad 609 w tej kwestii nie jest bynajmniej teoretyczna, bowiem to gra naprawde dobrze. Zwazywaszy koszt mnie kosztowal 360e) nalezaloby powiedziec bardzo dobrze, zarowno ze wbudowanego wznacniacza jaki i po line-outcie, na wzmacniaczu zewnterznym. Prawdziwe binding posty dla strefy 2, w porownaniu do malutkich zaciskow 609, moznaby pominac, ale skoro podnoszone sa takie kwestie jak brak "znaczka THX", to postanowilem o tym wspomniec.
A'propos THX. Mnie go nie brakuje ( a mam w domu sprzet z etykietkami THXUltra2) i dziwilbym sie gdyby komus brakowalo trybow THX. Odkad 636 wprowadza dekodowanie Atmos, a wraz z nim upmixer Dolby Surround, tak zreszta jak i wczesniesze modele DTS-NeoX, Dolby PLZ, czy Audyssey DSX, tryby THX poszly u mnie w zapomnienie i nie sadze abym byl ododsobniony w tym wzgledzie.
Temat stanowi o modelu nowszym TX-NT646, o ktorym wiadomo, ze dostal nowe, lepsze DACi i kompatybilnosc z DTS-x. Fajnie byloby posluchac cos na ten temat, o wrazeniach osob, ktore maja stycznosc z tym sprzetem, nie zas deliberowac o jego marnosci, jedynie na podstawie blednych wyobrazen, czy spierac sie o to, jak inaczej postrzegamy rozwoj produktow tej kategorii. Wszystkich sceptykow, ktorych nie zainteresuje doswiadczenie z nowymi modelami Onkyo pozdrawiam i polecam przed ferowaniem wyrokow zapoznac sie z mozliwosciami sprzetu i operowac danymi empirycznymi, a nie utartymi sloganami.
Kupilem 636 rok temu dla szybkiego sprawdzenia jak dziala Atmos. Pomimo, ze obok stal znacznie mocniejszy duet 818/905 przelaczylem glosniki jedynie kilka razy, aby udowodnic moim gosciom fenomen, ktory mnie zadziwil. Nie planuje zakupu NR646 czy RZ900, ale musze przyznac ze jestem bardzo ciekaw, jak prezentuja sie sonicznie.
Znaleziony test 636
http://www.soundandvision.com/content/onkyo-tx-nr636-av-receiver-test-bench#5D20VfQxGY64HyY7.97
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Bubcio, ale elaborat wysmarowałeś ;)
Dodałbym jedną rzecz, a mianowicie, czy amplituner ma służyć wyłącznie do kina czy jako urządzenie wszechstronnego zastosowania, także do odtwarzania muzyki.
Słyszałem 626 i 636, w stereo, w pure direct dla mnie szału nie ma dooopy nie urywa, a przynajmniej dla mnie jest to podstawowa cecha, która dla mnie jest wyznacznikiem jakości sprzętu.
Nie wiem na ile poprawili sekcję stereo w 646.
Ale to moja własna ocena.
 
Do góry