Onkyo TX NR 646

SternQuest

New member
To są właśnie te trzy różnice między RZ800 a RZ900. Ogólnie wszystkie trzy cechy (pozłacane złącza, większa moc, transformator toroidalny) wpływają że amplituner lepiej wypada w odsłuchu stereo. Największy wpływ na to ma właśnie ten transformator toroidalny który wykorzystywany jest w większości wzmacniaczy stereo. Jeżeli chodzi o kino to wypadają bardzo podobnie. Sam miałem taki dylemat przed zakupem. W końcu doszedłem do wniosku że tak i tak skończy się na wzmacniaczu stereo - dlatego wziąłem RZ800. Ale powiem szczerze na razie i tak jestem zadowolony z tego jak gra w stereo, więc jeszcze trochę poczekam z zakupem wzmaka :)
Jeżeli nie zamierzasz rozbudowywać systemu o wzmacniacz to bierz RZ900.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bubafat

Active member
Bez reklam
marcin_now

Na pewno nie jest wielkim zaskoczeniem dla Ciebie, ze ludzie zyja roznymi przekonaniami. Upraszczajac swiat moich przekonan, w muzyce graja kolumny, a w kinie elektronika. Najbardziej i tak gra w tym wszystkim akustyka pomieszczenia. To kolumny dobierasz do rodzaju muzyki i instrumentow jakie bedziesz sluchal a do nich wzmacniacz.
Jesli kupisz drogi amplituner, a odpuscisz glosniki bedziesz miec drogi amplituner i gowniana muzyke. Ja rowniez namawiam Cie do zakupu lepszego i przede wszystkim wydajnego mocowo amplitunera. Problem polega na tym ze i tak bedziesz go chcial/musial wymienic, znacznie predzej niz glosniki. Jesli to ma ograniczyc Cie w kwestii wyboru glosnikow, polecam rozwiazanie bardziej praktyczne i przemyslane. Zwlaszcza ze amplituner przedstawia kiepski stosunek jakosci dzwiekudo ceny.
Teraz jest wyjatkowo niesprzyjajacy czas do kupowania nowych amplitunerow. Nawet starych modeli. Chyba ze celujesz w uzywke i masz w nosie nowe standardy. Ale wtedy za 2-3 lata czeka Cie wymiana tak czy inaczej.

Zeby nie bylo watpliwosci. Jestem calym sercem i rozumem za Onkyo.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Kolego @ marcin_nov. Zgadzam się z Kolegą @SternQuest. Jeśli nie będziesz rozbudowywał zestawu o dodatkowy wzmacniacz stereo, kupuj RZ900. Miałem okazję go posłuchać, gdyż właśnie mój Kolega kupił ten model. Nie wiem, jak gra RZ800, ale ten amplituner brzmi naprawdę bardzo dobrze i to zarówno w trybie stereo, jak i multichannell. A przy okazji - test. Oczywiście żadna recenzja nie powinna być wyznacznikiem, ale w tym przypadku, można ją było zweryfikować z rzeczywistością.
Co ciekawe. Zestawiono RZ900 z Pioneerem LX-79 – audio dla Onkyo, video dla Pioneera.
Pozdrawiam.
 

3echo

Member
Bez reklam
A jak wypada system kalibracji AccuEQ w porównaniu z Audyssey?Podobno zrezygnowali z DynamicEQ i Dynamic Volume.Czy zastąpili to czymś?
 

Aroo7

New member
Witam.
Mam ONKYO 646 od ok. 3 miesięcy.
Co do kolegi od buczącego trafo - u mnie nie ma takich dźwięków.
Mam jednak inny problem. Tutaj zwracam się do użytkowników Cyfrowego Polsatu. Udało się komuś zakodować pilota Onkyo do tunera HD PVR Sagemcom ESI-88? Niestety żaden kod wyszukiwarki w menu nie działa. Szukałem jako Cyfrowy Polsat, Sagemcom.
 

kisiel212

New member
onkyo 646

witam posiadam onkyo 646 od tygodnia z kolumnami melodkia bl 40 stereo jaki kino swietnie. pytanie do was forumowicze jak z tym skalowaniem do 4k podlaczam laptopa kablem hdmi 2.0 do amplitunera z amp do telewizora tel. 4k lg puszczam film 1080p i roznicy niewidze z ogladajac z usb na tv. a przez ampli prosze o pomoc.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
A czy ta funkcję się włącza w ogóle :) ustawiasz rozdzielczości obrazu na wyjściu HDMI i każdy sygnał jaki dostaje ampli skaluje do takiej jaka ustawiles .Ustawienia rozdzielczości video w ampli nie mów że takowej nie posiadasz ?;-) .Pzdr
 

slawkor

Member
Bez reklam
MONITOR OUT-RESOLUTION i wszystko jasne.(ja mam ustawione na through,ale możesz sobie ustawić jak chcesz)
Nie rozumiem tego zakłopotania;)
Szczerze to nie mogę tej opcji znaleźć w swoim 646. Możesz napisać w jakiej zakładce opcji to jest?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry