OLED55G13LA vs TX-55JZ1000E

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Jak dla kogo dla mnie cena Oled jest ok,
wcześniej za lcd czy led z górnej półki też płaciłem około 10tys w czym problem?
 

tt_skrzynski

New member
Jak dla kogo dla mnie cena Oled jest ok,

wcześniej za lcd czy led z górnej półki też płaciłem około 10tys w czym problem?
Samsunga kupiłem za połowę ceny Sony / Panasonic choć w testach to ta sama liga.... Biorąc pod uwagę trwałość matryc to oledy są zdecydowanie za drogie... Powinny być w cenach 50-70% ceny topowych LED, a jest odwrotnie...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć wszystkim. Podłączę się, bo tak jak autor wątku:

- dawno nie bywałem
- używam plazmy
- czysto teoretycznie i hipotetycznie rozpatruję zakup nowego wyświetlacza

Od ponad 13 lat użytkuję plazmę Panasonica TH-42PY80 (ukłony dla kiki i blackninja). Dziś sprawdzałem i mam "wyoglądane" 16922 godziny. Czyli nic. Telewizor śmiga, obraz jest świetny i nic się z nim nie dzieje. Powidoków brak. Użytkowany normalnie: trochę TV (w tym "przerażające" dla posiadaczy plazm programy z paskami informacyjnymi), trochę sport, trochę konsola. Obecna dyskusja przypomina mi te sprzed ponad 14 lat czyli z momentu, kiedy szukałem telewizora. Plazma to, plazma tamto, zdjęcia powidoków itp, itd. I co ? I nico. Przy przeciętnym użytkowaniu telewizora 3,5 godziny dziennie nic się nie dzieje. Przypuszczam, że tak samo jest i będzie z telewizorami OLED.

Ale do rzeczy. Jak wspomniałem czysto hipotetycznie rozpatruję zmianę wyświetlacza i rozpoznaję temat bojem. Naturalną koleją rzeczy oczy me zwrócone są na technologię OLED.

Czym jestem zainteresowany:

- wielkość 55-65 cali
- jakość obrazu, kontrast, czerń, kolory i płynność obrazu
- trwałość (plazma Panasa wysoko postawiła poprzeczkę ;-) )
- szybkie i płynne działanie OSu telewizora
- funkcje streamingowe (must have): Netflix, Prime Video, HBO GO => HBO MAX, Disney +, YouTube, TVP VOD, Ipla, Player

Czym nie jestem zainteresowany:

- wszelkimi funkcjami audio, to robi u mnie Harman-Kardon AVR235 + KEF iQ7+iQ10 (kolejne ukłony dla kiki i blackninja)

Wyświetlacz musiałby współpracować z:

- dekoderem IPTV
- konsolą starej generacji a docelowo nowej generacji lub odtwarzaczem BluRay 4K UHD

Pomieszczenie północne nigdy nie nasłonecznione.

Budżet: najchętniej 5K z potencjalną możliwością 6K.

Na jakie marki i modele musiałbym przy takich wymaganiach spoglądać ?
Z góry dzięki za sugestie. Zaznaczam, że jest to wariant czysto hipotetyczny i teoretyczny.

Pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym sięgał po 65Oleda Philipsa 805 .
To jedyna technologia która zagra lepiej od tego do czego się przyzwyczaiłeś .
I mieścisz się w klasie cenowej.
Jesteś niebieski , wiec masz z pakietem dodatkowo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena 5999 zł
Pakiet dla niebieskich bez zmian:
- kalibracja
- wtyczki
- aktualizacja
- sprawdzenie
- dostawa
Nie poganiam ale kończą się.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Cena 5999 zł
Pakiet dla niebieskich bez zmian:
- kalibracja
- wtyczki
- aktualizacja
- sprawdzenie
- dostawa
Nie poganiam ale kończą się.

I to jest ten wręcz legendarny pakiet dla "niebieskich".
No powiem Ci kiki...robi wrażenie:lol:
I pomyśleć ,że można mieć to wszystko już od 9,99zł
Chyba wstąpię do klubu i zamówię coś u Ciebie.Mniejsza o to co,tylko tak dla samego pakietu.:bober:
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
I to jest ten wręcz legendarny pakiet dla "niebieskich".
No powiem Ci kiki...robi wrażenie:lol:
I pomyśleć ,że można mieć to wszystko już od 9,99zł
Chyba wstąpię do klubu i zamówię coś u Ciebie.Mniejsza o to co,tylko tak dla samego pakietu.:bober:

Twoja wypowiedź nie wnosi niczego do tego wątku.

Cena 5999 zł
Pakiet dla niebieskich bez zmian:
- kalibracja
- wtyczki
- aktualizacja
- sprawdzenie
- dostawa
Nie poganiam ale kończą się.

Spokojnie :) Jak mówiłem to tylko hipotetyczne rozpoznanie tematu. Obmierzyłem też miejsce na TV i 65 będzie dla mnie za duży. Nie będę remontował pokoju pod zakup telewizora ;-). Jak wyglądają cenowo modele 55 cali 805 i 806 ?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ja bym sięgał po 65Oleda Philipsa 805 .
To jedyna technologia która zagra lepiej od tego do czego się przyzwyczaiłeś .
Otóż nie kiki i wiesz o tym doskonale.
Savatage kupił swoją plazmę 13 lat temu i wtedy ta plazma (oledów chyba jeszcze nie było) lała pod względem jakości obrazu prawie wszystko co było w zasięgu.Przez 13 lat nieco się zmieniło i dzisiaj całkiem spora grupa LCD-ków , a zwłaszcza mini-ledów wciągnie tą plazmę jedną dziurką od nosa a wydmucha drugą.
Sam oglądałem przez osiem lat 55ST60 ,czyli nieco wyższy model niż ten który ma Savatage.Teraz mam mini-leda i widzę różnicę w jakości na korzyść mini-leda.
Tak że nie tylko oled zagra lepiej od starej i poczciwej plazmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bez zmian. Moim zdanie najlepszym i wyższą technologią od plazmy jest Oled. I na razie nic tego nie zmieni.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Bez zmian. Moim zdanie najlepszym i wyższą technologią od plazmy jest Oled. I na razie nic tego nie zmieni.
Ani najlepszą ,ani wyższą technologią.
Nowszą,inną ,owszem tak.
Ile lat temu zaprzestano rozwijania plazmy? Osiem, dziewięć lat temu ?Coś koło tego. Więc mówienie ,że Oled to wyższa technologia od plazmy jest nieco niepoważne.Żeby można powiedzieć ,że Oled jest lepszy od plazmy,PDP musiałoby być w dalszym ciągu produkowane i rozwijane.I całkiem prawdopodobne, że gdyby PDP była dalej rozwijana to obecnie zjadałaby na śniadanie całą oledowo-ledową konkurencję. Ale tego niestety się nie dowiemy z wiadomych względów.
 

tt_skrzynski

New member
Już niebawem pixele w micro ledach będą tak małe jak w oledach i wówczas fizycznie oledy zostaną rozłożone na łopatki... ;-)
Generalnie zbliżamy się do granicy, w której ludzkie oko nie będzie w stanie odróżnić jednego TV od drugiego. Wszystkie będą dawały referencyjny obraz zgodny ze wzorem dolby czy innego ISO....
ale wówczas zamiast TV na ścianę założymy okulary na nos i będziemy mieć 100 cali lub tyle ile nam potrzeba.... może też być 360 stopni... ;-)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest i najlepsza i najwyższa.
Dlatego wszyscy bez wyjątku liczący się producenci w swoim najwyższym portfolio mają Oledy.
Samsung też docenił technologię i też będzie produkował z założenia ogromne ilości OLED TV.
Micro ledy to pieśń przyszłości o ile w ogóle wejdą do masowej produkcji.
Było wiele lepszych technologi w historii , które się nigdy nie przebiły z poziomu ceny na rynek konsumencki (HVS vs BetaCam).
Na razie Oledy górą.
Gonią je Mini Ledy ale to jeszcze długa droga.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Samsung też docenił technologię i też będzie produkował z założenia ogromne ilości OLED TV.
Samsung przede wszystkim reaguje na to że ich klienci chcąc Oleda muszą zrezygnować z marki i kupić coś od konkurencji.Firma traci zwyczajnie pieniądz.
Dorabianie do tego ideologii o wyższości oled na lcd jest mówiąc delikatnie śmieszne.
Na pewno pamiętasz,że Samsung z LG jako pierwsi zaczynali z technologią Oled.Tyle,że Samsung sobie odpuścił.
Gdyby obecnie chodziło o technologię jako taką to z powodzeniem Samsung mógłby kontynuować swoje prace rozwojowe nad Oled.Nie robią tego tylko będą kupować panele od LG bo prawdopodobnie nie widzą potencjału rozwojowego w Oled .
A miniled?
Mam i porównywałem go do Oleda LG.Nie chcę oleda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla jednych śmieszne, dla innych nie skoro wprowadzają QD Oledy jako najwyższą półkę cenową i jakościową ! Więc docenili Oledy.Przestali produkować bo nie mieli wystarczającej wiedzy !
A LG miało i wygrali i w jakosci i prestiżu.
Dlatego teraz wszystkie firmy gonią za Oled TV.
Również TCL będzie wprowadzał - jako ostatnia firma z czołówki.
Wszystkie inne firmy już mają Oledy.

Oled vs mini led - wiele pokazów na świecie.
Wynik ostatni oficjalny 29:1 wygrał Oled .
Więc różnica miażdżąca.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
29:1 dla oleda...:lol:
to tak jak Philips zwycięża w teście ,który sam zorganizował.
kiki,ja wiem ,że kasa musi się zgadzać ale nie jestem idiotą,nie obrażaj mnie.
A Samsung zaczynał prace nad oledami do spółki z LG więc wiedzę ma.Reszta jak wcześniej .
To tyle ode mnie bo temat nie o tym.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dla jednych śmieszne, dla innych nie skoro wprowadzają QD Oledy jako najwyższą półkę cenową i jakościową ! Więc docenili Oledy.Przestali produkować bo nie mieli wystarczającej wiedzy !

Tak dla jasności: SAMSUNG OLEDów nie wprowadza. QD OLED to inna, lepsza technologia bazująca jedynie na diodach organicznych.


http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/1...-londynie.html - zgłoś swoje uwagi do największego portalu w Europie.
Nawet możesz ich pozwać za zniesławienie...
To jak się czujesz - to sam wiesz najlepiej - tu nie pomogę.

To ślepy test.
Byłem na taki w Berlinie i Warszawie.
Wynik taki sam.
Przytaczanie miernego i ustawionego testu sprzed prawie 5 lat jest słabym argumentem. Nie przeczę, że OLEDY mają swoje zalety ale stawianie wyniku 29:1 (OLED vs LCD) jest nie tyle niepoważne, co wręcz śmieszne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry