OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

jarswi

New member
Kiki trochę przesadzasz i mocno manipulujesz danymi.
Nieraz piszesz, że porównywać należy modele z jednego rocznika a tu z premedytacją dajesz info o różnych tv - raz piszesz o tegorocznym Panasonicu a zaraz potem dajesz linka do ubiegłorocznych tv. Nie mam sentymentu do Panasonica - nigdy nie używałem ich sprzętu ale jeżeli piszesz o jakości obrazu w tv i dyskryminujesz go oraz przytaczasz wyższość lg i Philipsa to podziel się danymi źródłowymi twojej oceny.
My możemy tylko korzystać z testów dostępnych na innych portalach - Tam opinie o tym tv są diametralnie inne i na poparcie tych opinii pokazane są testy - u Ciebie puste słowa .
Skąd masz informacje, że ten tv został porównany do LG na rynku w USA?
Pewnie też Philipsa tam ocenili w taki sam sposób bo też tam go nie ma.
Co do gorszych aplikacji niż w Mancie to też manipulacja - ma więcej aplikacji ale napisz prawdę - nie tyle lepsze co inne - a jeżeli są równe jak np Netflix to skąd wiesz, że w Panasonicu jest on gorszy - ja zakładam, że jest wręcz odwrotnie. Konkluzją Twojego stwierdzenia jest również to że LG ma gorsze aplikacje od Manty.
Sądzę, że podobnie myśli większość kupujących bo niuanse między obrazami OLED tv są bardzo znikome - dla mnie pewnie wręcz niedostrzegalne. Co do systemu na pewno wolę zamknięty system Panasonica od androida - mamy przykład na sąsiednich wpisach w Philipsie o ciągłym poszukiwaniu nowej wersji systemu i co chwilę porady jak odkręcić to co zostało przed chwilą spieprzone systemowo - tv nie ma być problematyczną zabawką. W moim przypadku (i też sądzę , że większości użytkowników) tv ma służyć do jak najlepszego wyświetlania dostępnych treści a nie do zabawy aplkacjami - tu i tak nic nie przebije zwykły komputer.
W Euro cena 7499 - jekie OLEDY tegoroczne modelowo mają niższą cenę?
- Ja osobiście wolałbym kupić ubiegłoroczny model za niższe pieniądze a w chwili obecnej LGb7 jest bezkonkurencyjny.
I na koniec jeszcze jedno - czy ten Panasonic 55Fz800 jest u Ciebie w sklepie dostępny? - sądzę, że tutaj tkwi problem Twojej stonniczości.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Niestety, ale zgoda z przedmówcą.

Kiki, jako profesjonalny sprzedawca powinieneś być obiektywny, a nie jesteś do końca.

Jeszcze raz z mojej strony: porównujemy modele tegoroczne, pod kątem jakości obrazu. Wniosek jest taki, że niemal wszystkie znaczące portale recenzujące TV stawiają C8 oraz FZ na tym samym praktycznie poziomie, przy czym LG wygrywa większą jasnością (mniej agresywniejszym ABL), natomiast Panasonic cechuje się po kalibracji referencyjnymi barwami.
 

Lettner123

New member
W każdym teście fz jest bliższy referencji obrau niż c8 do tego cena jest niższa także wybór jest prosty przynajmniej dl mnie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co tu i za czym "stroniczyć" ?

32705425_1793565387371911_7415436159540527104_n.jpg

Panasonic ma 1% udziału w rynku, LG ma prawie 80%.
To ludzie nie są głupi i nie chcą przepłacać za napis.

LG ma już sztuczną inteligencję a Panasonic oparty na starym FireFox.
LG wprowadziło już nowy procesor Alpha 9, Philips P5 a Panasonic leci na starych mniej wydajnych.

Zwykli ludzie na pokazach w Londynie przydzielali oceny:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...e-i-zdecydowanie-oled-philipsa-55pos9002.html
I to w ślepym teście.
Mam nadzieję, że wiecie ci to ślepy test...

Spodziewaliśmy się, że nie będzie wyraźnego zwycięzcy, na obrazach niemal identycznych.
Jednak uczestnicy, czyli aktywni członkowie AVForums wybierali jak poniżej.
Wyniki I części testu:
1.Ekran C (Philips 9002) - 33%
2.Ekran D (LG C7) - 22%
3.Bez preferencji - 21%
4.Ekran A (Sony A1) - 16%
5.Ekran B (Panasonic EZ952) - 8%

I o czym tu deliberować.

Panasonic na ostatniej konferencji podał, że stawia wszystko na Oledy. Żal mi ich.
Jak tak dalej pójdzie skończą jak Sharp, JVC, Toshiba, Sanyo...
Mieli świetne produkty tylko zero pokory dla konkurencji.


36363154_1850738474987935_3188523724152242176_o.jpg

Niestety to konkurencja pokazuje im plecy. W Polsce są już za Mantą a na świecie już za Haierem..
Ludzie mają zero szacunku za osiągnięcia sprzed 20 lat. Trzeba być ciągle na baczności a załoga Panasonica siadła na laurach i jest jak jest.
Brak oceny rynkowej, brak wizji i brak czucia potrzeb nowych użytkowników.
W Polsce tez kierunek i zjazd raczej na 3% co niczego dobrego nie wróży.

A przecież dominowali na rynku !

Nowe modele OLED TV LG, Sony, czy Philipsa są ogólnie znacznie lepszym wyborem niż Panasonic. I tak samo oceniają to ludzie.
A za kilka dni wchodzi Toshiba ze swoimi modelami z Dolby Vision więc Panasonic będzie miał jeszcze bardziej pod górę.

Czy Oled Panasonica jest zły ? Nie !
Ale jak w ślepym teście - konkurencja i tańsza i lepiej oceniana.
Ja Firmie Panasonic życzę jak najlepiej - ale nic się nie zmieni póki nie wymienią jak w Sharpie, Philipsie, Toshibie - kadry.
Potrzeba nowych gniewnych co się oglądają w historię za siebie i cudowne osiągnięcia sprzed 20 lat.
To se nie wraci...


5.Ekran B (Panasonic EZ952) - 8%
 

jarswi

New member
Kiki syntetycznie bez wklejania Twoich wypowiedzi dam odp.

Udział % w rynku ma się nijak do jakości - chyba nie muszę tego rozwijać.

Lg ma bardzo bobry system - wg mnie najlepszy w TV - ale co ma system do wyświetlanej jakości - a to jest najważniejsze.

Odnośnie wydajności procesorów prosimy o testy i przykłady ja osobiście nie znalazłem nigdzie porównań wydajności procesora w nowym Panasonicu do innych tv
- papier wszystko przyjmie więc opierajmy się na faktach.

Ślepy test porównania - znowu wciskasz ciemnotę - czy ten test dotyczy linii tv z 2018?

Jeśli piszesz o Panasonicu, że jest za Mantą to znowu poruszasz udział % w rynku - jak pisałem nijak ma się to do jakości towaru. Ile wynosi udział w Polsce tv LOEWE - je jednakowoż masz w sprzedaży.

Masz rację - dominowali na rynku i niestety coraz gorzej sobie radzą. Teraz pewnie za jakiś czas pozbędziemy się następnej marki a wg, mnie szkoda,
szkoda bo mało kto tak jak ONI teraz przekłada jakość obrazu nad multimedialnością (ale mimo wszystko dla przeciętnego użytkownika to co dają w systemie jest zupełnie wystarczające).
Szkoda też, że to właśnie dzieje się teraz między innymi przez Ciebie - przez takie porównania i np tak jak na końcu Twojej wypowiedzi znowu wracanie do ślepego testu z listopada 2017 przy omawianiu tv z 2018 oraz znowu pisania o lepszym wyborze LG i Philipsa od Panasonica bez merytorycznych uzasadnień.

P.S. Też z niecierpliwością czekam na OLEDA od Toshiby ale raczej obawiam się, że nie Panasonic straci % ze swojego malutkiego kawałka rynku - jego wybierają ludzie świadomi że najważniejsza w TV jest jakość obrazu oraz dźwięku. Nawet jeżeli tv toshiby byłby tańszy od Panasonica to stracą raczej inni ze szczególnym wskazaniem na Philipsa z uwagi na właśnie przez Ciebie tak zachwalany system (taki sam jak w Mancie) i coraz częstsze głosy o problemach, łatkach i ogólnym brakiem profesjonalizmu programistów. Miejmy nadzieję, że Vestel wyciągnie z dna Toshibę po 3 latach marazmu spowodowanego przez poprzedniego właściciela (Compal) i doczekamy się prawdziwego rynku gdzie klienci nie będą tylko dojną krową ale będzie się nas i nasze pieniądze szanować - wg mnie sytuacje, że tv po upływie roku traci 60% wartości i nadal jest produkowany i sprzedawany z zyskiem wybitnie świadczy o tym jak łatwo dajemy sobą manipulować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Udział w rynku to jest najczystsza forma oceny zaufania do marki.

Cena nie jest oceną żadną manipulacji.
Masz słabe pojęcie raczej na ten temat.

Pokaz w Londynie wyraźnie pokazał różnicę pracy i oceny procesora .
Oceniali to zwykli użytkownicy .
I licz się się ze słowami.
Porównanie dotyczyło modeli bieżących na daną chwilę - więc głupie uwagi zachowaj dla siebie.

O Toshibę też nie musisz się obawiać.
 

Lettner123

New member
Udział w rynku to jest najczystsza forma oceny zaufania do marki. Większej bzury nie slyszałem . Jaki udział w rynku ma np porsche ? niewielki To znaczy że nie moża im ufać i nei kupywac ich produktów chociaż są świetne ?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Eeee tam mam panasa z 2016 i nic mi więcej nie potrzeba :D a te wszystkie rankingi wiszą i powiewają bo najważniejsze jest to, że tv mi pasuje i spełnia swoje zadanie.
 

Zulus

Member
Wszystko pięknie, ale nikt nie pisze o swoim zadowoleniu z nowego oleda Panasonica. Euro telewizory rozsyła, a nikt się nie chwali, nie pisze czy jest zadowolony, lub nie, zdjęć nie wrzuca. Oled FZ950 z 9.999 podskoczył Euro na 11.999. Czyli te w promocji rozeszły się błyskawicznie. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Porsche nie ma matrycy LG.
Panasonic ma.
A LG duży jest krok przed nimi pod każdym względem dlatego wygrrywa na pokazach i nie ma się co tu podniecać.
 

cezary69

New member
Bez reklam
LG taaa znajomy kupił minęła właśnie gwarancja i problemy z podświetleniem matrycy po prostu zaczyna padać ot balszaja technika na dwa lata :D
 

jarswi

New member
Cezary wątek o Lg gdzie indziej - nie troluj i ciesz się puki możesz.

Przykra wiadomość - ceny się wyrównały - nawet 55 cali o 3000 droższe - już 9999 w Euro.
Skaczą cenami jak szaleni - ma ktoś tam (w Euro) jakieś układy i chociaż plotki przekaże czy był to błąd, krótka promocja czy układ cenowy? (Tu pewnie nawet plotki nie powstaną ze strachu przed UOKiK)
 

myc

New member
Ja dalej mam rezerwacje w systemie na 11 500 zł za 65FZ800 ale zero odzewu czy zamierzaj mi ściągnąć ten TV :( nawet jak dzwonie mówią że się odezwa bo musza się skontaktować z innym działem...

Podejrzewam ze telewizor ściągnęli ze sklepu by pokasować zamówienia takich jak ja po dobrej cenie:(
Zastanawiam się tylko czy nie maja jakiegoś obowiązku ze względu że go już wstępnie kupiłem u nich... ale podejrzewam że nie i dlatego tez nazywają to w systemie rezerwacja.
 

Lettner123

New member
Porsche nie ma matrycy LG.
Panasonic ma.
A LG duży jest krok przed nimi pod każdym względem dlatego wygrrywa na pokazach i nie ma się co tu podniecać.
A co to ma wspólnego zę panasonic ma matryce lg tym co napisałeś że Udział w rynku to jest najczystsza forma oceny zaufania do marki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kup spokojnie Oleda Panasonica za 9999zł
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-55fz800e.bhtml
Ja kupię dwa Oledy Philipsa 55POS9002 i to model który został wybrany jako najlepszy Oled w Europie .
https://www.eisa.eu/awards/philips-55pos9002/?lang=pl

A wkrótce będzie nowy Oled Philipsa 2018 - 803 za 6999 zł
Będzie na pewno test porównawczy na IFA w Berlinie.
Zobaczymy czy warto dopłacać 4 tyś zł.
Bo będzie i z kalibracją profesjonalną i z HUE za 800 zł w prezencie.
Prezentuje się rewelacyjnie, pierwszy taki pomysł na świecie.
 

ebola1972

Member
Tak z ciekawości: czy kalibracja profesjonalna zostanie przeprowadzona w domu klienta czy też w Olsztynie. I czy jak ostatnio wyczytałem, że klient zapłacił za profesjonalną i dostał kalibrację na meila z ustawieniami z kosmosu...
 
Do góry