OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszego dla kogo ?
W ocenach światowych na wszystkich dotychczasowych porównaniach wypada gorzej niż Philips , Sony czy LG. Poczekamy na IFA w Berlinie, tam z całą pewnością będzie pełne porównanie.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Komuś tu się chyba franczyza na sprzedaż P. skończyła ;)

Prawda jest taka, że różnice są marginalne, pomiędzy najlepszymi.
LG w dodatku jako jedyne w tym roku sprzedaje 77”. Czekamy na innych!

Czekam z ciekawością na jesienną premierę AF9. Może tegoroczna matryca LG.display pomoże Sony wywindować się na szczyt?

Philips ma dobre OLEDY ale ich niedokładności w odwzorowaniu barw mnie dziwią. Widać mają inne priorytety, jak Ambilight.
 

myc

New member
Boże przestańcie już z tym ślepym testem, bo już widzę ten link 10 raz.

Ślepy test jest niczym (tak pewnie podniosłem ciśnienie teraz), my tu rozmawiamy o sprzęcie odzwierciedlającym rzeczywistą jakość obrazu a nie z podkręconymi ustawieniami czy kolorami na który wszyscy polecą. Co mi po tym ze trawa będzie bardziej zielona niebo bardziej niebieskie jak będzie to sztuczne, ale masy na to poleca i zachwycą sie tym.

Własnie bardziej daje mi do myślenia jak masa "nie expertów" rzuca sie na coś. Większą wartość dla mnie ma test na 1 portalu zajmującym sie tym tematem niż opinia 100 przypadkowych osób. Podobnie jest w każdej dziedzinie, są sprzęty np audio dla ludzi którzy cenią porządny dźwięk od (2tys do 50tys) ale 100 innych ludzi kupi BOSE lub inne "cos" bo ma podbite niskie pasma a to ludziom sie podoba (w ślepym teście BOSE mógłby wygrać ze sprzętem za 10 tys lub więcej) ale dźwięk jest nienaturalny i sztuczny ale ich to nie obchodzi i nie robią nic złego, każdy chce czegoś innego. Producenci są tego również świadomi a przykładów można szukać wszędzie.

Każdy producent celuje w swój segment, nie ma producenta który zrobi idealny TV dla wszytkach, tu ludzie cenią Panasonic za cechy których nie ma LG ani Philips i są gotowi za to dopłacić.

To nie jest temat na rozpisywanie sie co jest lepsze załóżcie oddzielny temat na to jeżeli tak bardzo chcecie już ludzi przekonywać do innych marek.
 

myc

New member
Jak często powinno się włączać czyszczenie matrycy w Panasonicu ?
Raz na miesiąc, tydzień czy jak najczęściej nawet codziennie ?
 

accu

New member
Bez reklam
Jak często powinno się włączać czyszczenie matrycy w Panasonicu ?
Raz na miesiąc, tydzień czy jak najczęściej nawet codziennie ?

Witam uprzejmie,

Ja bym zainteresował się funkcją : przesuw piksela i ją włączył . Funkcja ta powoduje przesuwanie w regularnych odstępach czasu pikseli , aby uniknąć znakowania .(utrwalania obrazu)
Natomiast do funkcji : konserwacja panelu , która wyłącza ekran i rozpoczyna konserwację , podchodziłbym ostrożnie , tj. używałbym tej funkcji
oszczędnie .(od czasu do czasu) Zdaje się , że świeci się wówczas dioda koloru pomarańczowego na dole telewizora .
Jest jeszcze bodajże: komunikat o konserwacji panelu - włączanie wyświetlania powiadomienia o regularnej
konserwacji panelu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Włączaj ją sobie codziennie. Podobnie robiłem ze swoją plazmą, puszczając szum analogowy przez minutę, dwie.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Widzisz, ja nie miałem z tym problemu, aby minutę dziennie poświecić na konserwację plazmy, a Ty ciagle go widzisz i wymyślasz coraz to ciekawsze odniesienia, teraz w stosunku do OLED’a. Szkoda czasu na dalszą dyskusję, faktycznie.
 

Alf2

New member
Czy funkcje o których piszecie są identyczne dla wszystkich producentów, czy tez niektórzy z nich mogą dodać coś extra „od siebie” w swoim oprogramowaniu tv?
 

accu

New member
Bez reklam

myc

New member
Ktoś coś rzucił podkreślając "ze nie ma pojęcia" i nagle staje sie to prawda powtarzaną przez innych, już widzę ten sztab ludzi wyłączając knserwację panelu a za pół roku będą płakać ze zostali oszukani:D

Bardziej wierze w takie testy niż ludzi mówiących: słyszałem, czytałem lub powtarzających za innymi...
LG OLED TV analysis after 5000 hours of use – still great picture? – HD Televizija – HDTV eZine

W skrócie po 5 000 godzin używania OLED wszytko dalej great :popcorn:
Ja tam dalej wracam do testowania mojego 65FZ800 :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
W zeszłym roku przez 2 tyg miałem Panasonica 55EZ950. Do obrazu i jakości nie miałem żadnych zastrzeżeń poza tym że przydało by się jednak by miał 65" przy odległości 3,4m ;) i tu miła niespodzianka niewiele drożej wymieniłem 55EZ950 na 65FZ800 w tym roku :)

Witam uprzejmie,
Miałeś więc możliwość zapoznać się z instrukcją tego telewizora .
Zapewne napisano w niej o procesie pozwalającym chronić matrycę przed samoczynnym wypaleniem , o algorytmie uruchamiającym czyszczenie matrycy . Proces ten jest automatyczny , który jest inicjowany w chwili przejścia telewizora w stan czuwania . ( w przypadku pracy telewizora powyżej trzech godzin) I fajnie .
Ale jest jeszcze tak , że gdy telewizor OLED Panasonic przepracuje 1500 godzin , użytkownik powinien otrzymać komunikat , że istnieje możliwość wykonania specjalnego czyszczenia matrycy , trwającego 80 minut .(czyszczenie+ostygnięcie panelu) I co do takiego długiego czyszczenia matrycy ,
moim zdaniem należy się zastanowić , czy z tego skorzystać . Warto być ostrożnym .
Istnieje też możliwość ręcznego wygenerowania procesu z poziomu menu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Ktoś coś rzucił podkreślając "ze nie ma pojęcia" i nagle staje sie to prawda powtarzaną przez innych, już widzę ten sztab ludzi wyłączając knserwację panelu a za pół roku będą płakać ze zostali oszukani:D

Bardziej wierze w takie testy niż ludzi mówiących: słyszałem, czytałem lub powtarzających za innymi...
LG OLED TV analysis after 5000 hours of use – still great picture? – HD Televizija – HDTV eZine

W skrócie po 5 000 godzin używania OLED wszytko dalej great :popcorn:
Ja tam dalej wracam do testowania mojego 65FZ800 :)

Witam uprzejmie,
Mylisz się . Nikt nie będzie płakał , bo nikt nie został oszukany . :-|
Tester chorwacki Darko Hluśićka ani razu przez 2.5 roku używania telewizora OLED firmy LG nie użył algorytmu długiego czyszczenia matrycy trwającego 60 minut i manualnie włączanego . Korzystał tylko
z automatycznie włączanego algorytmu krótkiego czyszczenia matrycy . :-| Przedstawia to zdjęcie , które zamieścił w swoim teście .
Więc działał rozważnie . Napisał również , że ważne jest , aby nie poddawać nowego telewizora OLED statycznej zawartości w ciągu pierwszych 100 godzin , aby zapewnić równomierne działania panelu przez cały okres jego użytkowania .
BTW ,
a nie masz ochoty zamieścić zdjęć telewizora Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-65FZ800 , który
sobie spokojnie testujesz . ;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ustawienia obrazu telewizora Panasonic TX-55FZ800E i wskazówki . Chorwacki recenzent Darko Hluśićka na filmiku w aplikacji YouTube to przedstawia dnia 22 lipca 2018 r . :-|

https://www.youtube.com/watch?v=hUP2ovGOqdQ

BTW , lubię testy tego chorwackiego recenzenta .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry