OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

janunio

New member
Bez reklam
PANASONIC zapowiedział szybką korektę kontroli jakości TV na panelach OLED.
To wszystko stało się po tym jak testy na duńskim portalu FLATPANELHD wykazało bublowatość algorytmów PANASONIC PQ.
Zapewne nowe wersje dojadą na sklepy już w październiku 2018. Na święta w Polsce z pewnością. Póki co należy TV PANASONIC omijać dużym łukiem.
 

myc

New member
PANASONIC zapowiedział szybką korektę kontroli jakości TV na panelach OLED.
To wszystko stało się po tym jak testy na duńskim portalu FLATPANELHD wykazało bublowatość algorytmów PANASONIC PQ.
Zapewne nowe wersje dojadą na sklepy już w październiku 2018. Na święta w Polsce z pewnością. Póki co należy TV PANASONIC omijać dużym łukiem.

Nie rozumiem... skąd te informacje ? Panasonic wyraźnie napisał ze seryjne TV nie maja tego problemu w oficjalnym oświadczeniu. Piszesz na podstawie jakiegoś źródła czy własnych przemyśleń ?
 

myc

New member
Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu po 3 tyg EURO odezwało się ze TV jest dostępny dalej po cenie mojej rezerwacji 11 500 ;) + 2 raty gratis :D

Tylko rozważam opcje ubezpieczenia... ponoć do 5 lat mogę dostać pełny zwrot kosztów za powidoki.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 12 lipca 2018 r . recenzent Phil Hinton na portalu AVForums.com opublikował recenzję telewizora Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-65FZ952/FZ950 . :neutral:

https://www.avforums.com/review/panasonic-tx-65fz952-fz950-review.14474

Oszałamiająca dokładność kolorów zarówno po wyjęciu telewizora z kartonu :neutral: jak i kalibracji , doskonałe opóźnienie wejścia , doskonałe poziomy czerni . Oszałamiająca jakość obrazu SDR . Bardzo
dobra jakość obrazu HDR10 i obrazu HLG . System My Home Screen 3.0 jest prosty w użyciu , intuicyjny i ma wszystko co możesz potrzebować . Jest szybki w użyciu , bez lagów i nie powoduje awarii .
Telewizor otrzymał wyróżnienie portalu AVForums : HIGHLY RECOMMENDED AWARD .
Ogólnie telewizor firmy Panasonic 65FZ952 ma najbardziej kinową jakość obrazu , jaką kiedykolwiek widzieliśmy z telewizora OLED .

BTW , niestety testowany telewizor nie należy do tanich , cena jego jest wysoka .



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

rpzem

New member
Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu po 3 tyg EURO odezwało się ze TV jest dostępny dalej po cenie mojej rezerwacji 11 500 ;) + 2 raty gratis :D

Tylko rozważam opcje ubezpieczenia... ponoć do 5 lat mogę dostać pełny zwrot kosztów za powidoki.
Szczerze zazdroszczę. To była naprawdę super okazja.
Takiej ceny można się będzie spodziewać z końcem roku zapewne.
Ten model wg. niemieckiego forum hifi ma najlepszy stosunek jakości do ceny.
Droższy model TX-65FZ950E nie wypada już tak korzystnie i warto rozważyć zewnętrzny soundbar, z większym zejściem basu. Reszta jest ta sama.

Osobiście od lat używam sprzętu TV Panasonic, zaczynałem od plazmy 42 cale, później 50 cali VT30 (obydwa do dziś bezproblemowo działają u mojej rodziny), a u mnie nadal 55VT60 - ostatnia plazma tego producenta.
Również praktycznie żadnych problemów (jedynym był hałas wentylatorów chłodzących w tym modelu oraz ZT), ok. 10 000 godzin przepracowane - mija już 5 lat.

Ta marka to dla mnie referencja.
 
Ostatnia edycja:

Lettner123

New member
Szczerze zazdroszczę. To była naprawdę super okazja.
Takiej ceny można się będzie spodziewać z końcem roku zapewne.
Ten model wg. niemieckiego forum hifi ma najlepszy stosunek jakości do ceny.
Droższy model TX-65FZ950E nie wypada już tak korzystnie i warto rozważyć zewnętrzny soundbar, z większym zejściem basu. Reszta jest ta sama.

Osobiście od lat używam sprzętu TV Panasonic, zaczynałem od plazmy 42 cale, później 50 cali VT30 (obydwa do dziś bezproblemowo działają u mojej rodziny), a u mnie nadal 55VT60 - ostatnia plazma tego producenta.
Również praktycznie żadnych problemów (jedynym był hałas wentylatorów chłodzących w tym modelu oraz ZT), ok. 10 000 godzin przepracowane - mija już 5 lat.

Ta marka to dla mnie referencja.
Ja na tej promocji kupiłem 2 sztuki 55fz800 . Jedngo sobie zostawiam a drugi jest na sprzedaż w dobrej cenie jak by ktoś chciał:)
 

myc

New member
Szczerze zazdroszczę. To była naprawdę super okazja.
Takiej ceny można się będzie spodziewać z końcem roku zapewne.
Ten model wg. niemieckiego forum hifi ma najlepszy stosunek jakości do ceny.
Droższy model TX-65FZ950E nie wypada już tak korzystnie i warto rozważyć zewnętrzny soundbar, z większym zejściem basu. Reszta jest ta sama.

Osobiście od lat używam sprzętu TV Panasonic, zaczynałem od plazmy 42 cale, później 50 cali VT30 (obydwa do dziś bezproblemowo działają u mojej rodziny), a u mnie nadal 55VT60 - ostatnia plazma tego producenta.
Również praktycznie żadnych problemów (jedynym był hałas wentylatorów chłodzących w tym modelu oraz ZT), ok. 10 000 godzin przepracowane - mija już 5 lat.

Ta marka to dla mnie referencja.

W tym roku faktycznie model 950 wydaje mi się że jest bezsensownym przepłacaniem parametry te same jedynie pilot inny (to akurat boli:p) i ten soundbar który u mnie jak u wielu osób jest zbędny przy kinie domowym.

Mam nadzieje że też przetrwa wiele lat jak twoja plazma i nie będzie żadnych powidoków ani innych defektów.
W zeszłym roku przez 2 tyg miałem Panasonica 55EZ950. Do obrazu i jakości nie miałem żadnych zastrzeżeń poza tym że przydało by się jednak by miał 65" przy odległości 3,4m ;) i tu miła niespodzianka niewiele drożej wymieniłem 55EZ950 na 65FZ800 w tym roku :)

Myślę że 65FZ800 spadanie do ceny 10-11tys wszędzie w okolicach stycznia.
A Euro powtarza często promocje 2-3 raty gratis.
W zeszłym roku największe spadki cen OLED Panasonica były na przełomie listopada-stycznia.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wtedy właśnie będę wymieniał swój TV. Wybór padnie albo na FZ800, albo 77C8, o ile cena znacząco za niego spadnie, bo na razie wciąż jest nieprzyzwoita.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

2018 HDTVtest UK TV Shootout

Wyniki :
Najlepszy telewizor - Panasonic 65FZ802 OLED
Najlepszy telewizor HDR - LG 65C8 OLED
Najlepszy telewizor do gier - Samsung 65Q9FN QLED
Najlepszy salon TV - Sony 65AF8 OLED
Najlepszy telewizor do kina domowego - Panasonic 65FZ802 OLED

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry