Oled LG 55c9 - czyli nowa fala nadchodzi.

waldy

New member
Na szczęście 120Hz robi robotę w sporcie. Na LG LED 43" Smart Tv (50Hz) wyglądało to wyjątkowo słabo...

Jestem własnie po 1 dniu "testowania" i w porównaniu do starego 65LA970 (również 120hz) piłka nożna wypada lekko słabiej. Sygnał HD z C+ sport i eleven. Dzisiaj zapewne uruchomię Canal+4k to sprawdzę jak przy 4k to wygląda ale nie chcę pisać że rozczarowałem się, nazwę to że "bez entuzjazmu na razie". Nie wiem czy zbyt duża ostrość nie powoduje widocznych rozmyć przy dynamicznych scenach. Postępem jest to że murawa wyraźniejsza przy szybkim ruchu kamery.
Może podpowiecie jakie macie ustawienia na oglądanie piłki.
Ja oglądam na " isf expert jasny pokój" bo na ciemnym za ciemno, motion flow -10. Telewizor kupowałem u kikiego (dzięki za dobrą cenę i ekspresowa wysyłkę) więc mam podobno skalibrowany tryb isf expert ciemne pomieszczenie ale jest on dobry do filmów a mecze piłki noznej muszą byc trochę jaśniejsze. Tryb fabryczny sport to juz całkowita pomylka i moze w sklepie dobry bo kolorowo i oczopląs pewny.
Pzdr
 

crollek

New member
Jestem własnie po 1 dniu "testowania" i w porównaniu do starego 65LA970 (również 120hz) piłka nożna wypada lekko słabiej. Sygnał HD z C+ sport i eleven. Dzisiaj zapewne uruchomię Canal+4k to sprawdzę jak przy 4k to wygląda ale nie chcę pisać że rozczarowałem się, nazwę to że "bez entuzjazmu na razie". Nie wiem czy zbyt duża ostrość nie powoduje widocznych rozmyć przy dynamicznych scenach. Postępem jest to że murawa wyraźniejsza przy szybkim ruchu kamery.
Może podpowiecie jakie macie ustawienia na oglądanie piłki.
Ja natomiast może niezbyt profesjonalnie, ale oglądam piłkę na eco. Mam od razu automatyczne oszczędzanie energii dotyczące oświetlenia OLED. Z tego co wyczytałem na RTINGS wyłączyłem w opcjach zaawansowanych "kontrast dynamiczny" oraz "super rozdzielczość". "TrueMotion" mam na gładki.
Podziel się z nami koniecznie jak wygląda piłka w 4K :)
W mojej kablówce - UPC aktualnie nie dysponują tego typu dekoderami i wcale nie zanosi się na jakiekolwiek zmiany w tej kwestii :roll:

BTW. Wydaje mi się, iż jesteśmy zbyt wymagającymi użytkownikami TV i zawsze wynajdziemy jakieś ale ;)
 
Ostatnia edycja:

waldy

New member
Podziel się z nami koniecznie jak wygląda piłka w 4K :)


BTW. Wydaje mi się, iż jesteśmy zbyt wymagającymi użytkownikami TV i zawsze wynajdziemy jakieś ale ;)

Po kilku meczach oglądniętych w canal+4k trudno mi było patrzeć na transmisje hd w eleven. Ciężko było się przyzwyczaić do rozmazanych sylwetek i piłki. Ruchome obiekty otoczone są taką aureolą z rozmazanych pikseli w transmisji hd. Natomiast w 4k zawodnicy w dobrej ostrosci cały czas a piłka dopiero po przekroczeniu pewnej szybkosci zaczyna być rozmazana. Piszę o szybkości składowej poziomej, spadająca piłka byla wyraźna, może po prostu to już była mala szybkosc.
Poprzednio pisałem, że nie odczuwam poprawy jakości względem starszego już 65LA970V i to chyba była pochopna opinia. Po prostu zapamiętałem obraz z odległości 3-4 m a w nowym C9 zacząłem się krytycznie przyglądać wszystkim niedostatkom z 1m. Po przeniesieniu i uruchomieniu starego tv mogłem porównać ten sam material i napewno jest lepiej na C9 a mecze w 4k z cyfry to już inna liga. Cyfra chwali się że oprócz hdr i wcg zwiększają płynność ruchu poprzez HFR tj. zwiększenie dwukrotne ilości klatek/s
https://pl.canalplus.com/poznaj-4k-ultra-hd/co-to-jest-hfr
C9 ma możliwość odebrania tego poprzez hdmi 2.1 ale jak może przesłać taki sygnał dekoder z hdmi 2.0 to nie wyjaśniają i zastanawiam się czy HFR działa czy jest tylko ściemą marketingową. Na wszelki wypadek zamówiłem kabel hdmi 2.1, może będzie lepiej ?
Pozdrawiam
 

crollek

New member
Po kilku meczach oglądniętych w canal+4k trudno mi było patrzeć na transmisje hd w eleven.
Dzięki za recenzję :eek:k: Narobiłeś apetytu na piłkę w znakomitej jakości.
Teraz tylko trzeba czekać aż drugi największy operator kablówki wprowadzi dekodery 4K...
BTW. Waldy czy jakość obrazu HD masz lepszą na kanałach Eleven Sports czy może Canal+sport2?
 

waldy

New member
Dzięki za recenzję :eek:k: Narobiłeś apetytu na piłkę w znakomitej jakości.
Teraz tylko trzeba czekać aż drugi największy operator kablówki wprowadzi dekodery 4K...
BTW. Waldy czy jakość obrazu HD masz lepszą na kanałach Eleven Sports czy może Canal+sport2?

Wydaje mi się że canal+ ma lepszą jakość, zapewne bitrate wyższy. Zastrzegam że to tylko moje odczucia nie poparte pomiarami ani dodatkową wiedzą na ten temat. Porównuje jakosc obrazu z sygnału canal + sport z satelity z jakością kanałów eleven z Telewizji Światłowodowej Evio IPTV Multicast gdzie jest wymagana prędkość min 20Mb/s , więc słabsza jakość wynika zapewne z materiału dostarczonego przez eleven.
Pozdrawiam
 

Kaputek

Banned
Mimo to że sieci kablowe biorą sygnał z satelity, to Żadna kablówka nie dorównuje platformą cyfrowym, może być i światłowód.
 

65AF8

New member
LG Oled C9

Szanowni Forumowicze,

Ale także inernetowi poszukiwacze informacji który TV kupić.Zaczynałem tak jak WY w 2011 roku na tym formu które pomogło mi w zakupie TV który do dzisiaj wyświetla wyśmienity obraz a jest to stary poczciwy SHARP.
Jak widać z mojego logo jestem zatwardziałym "soniakiem" ale w tym roku (2019) muszę oddać szacunek dla inżynierów z firmy "ucznia" czyli LG, po kalibracji obrazu przez firmę "zaprzyjaźnioną" obraz zmnienił się diametralnie na PLUS, zarówno w SD naziemna, HD satelita C+ i 4K UHD z płyty Pioneer LX500. OBRAZ PO KALIBRACJI JEST MEGA WSPANIAŁY, mój Sony 65AF8 wymiękł.
WAŻNA INFORMACJA, NIE MIĘKNIEMY PO ZAKUPIE TYLKO WOŁAMY skalibruj.pl I CIESZYMY OKO CUDOWNYM OBRAZEM.NIE ŻAŁUJ 600 pln SKORO WYDAŁEJŚ NA tv 9000 PLN.
NIE SZUKAJ USTAWIEŃ W NECIE BO KAŻDY PANEL JEST INNY.
CHCESZ MIEĆ KINO W DOMU TO ZAMÓW KALIBRACJĘ.

JUREK
 

65AF8

New member
Odebrałem i wysłałem dużo maili z kalibracją C55 i C65 i nie mogę uwierzyć że tylu z Was nie zamawia profesjonalnej kalibracji pomimo wydania bardzo dużej kwoty na TV OLED..................to są detale które powodują cudowny obraz.....wydałeś 9000 PLN daj jeszcze 580 pln i ciesz się przed kolegami PERFEKCYJNYM obrazem.
 
Ostatnia edycja:

Desverger

New member
Jurek a jak Panasonic GZ 2000. Odpaliłeś go wreszcie? Jak tak to opisz jak się ma w stosunku do C9.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

feromann

Member
W Q85 i Q90 jest tryb Intelligent Mode -TV sam dobiera ustawienia do źródła sygnału,ciekawe czy działa to dobrze i kalibracja jest potrzebna?
 

Misza89

New member
Hej, mam pytanie jak ustawić TV by ruch był poprawny, obecnie zdarza się, że ruch jest nienaturalny, jakby spowolniony etc. Które opcje trzeba zmodyfikowac?
 
Do góry