Oled LG 55c9 - czyli nowa fala nadchodzi.

taddypl

New member
dziękuję za pomoc

Witam,
zabieram się do kupna telewizora i biorę pod uwagę LG OLED55C9PLA, nie za bardzo wiem czy jest on na pewno dla mnie odpowiedni. Wyjaśnię o co mi chodzi. Na co dzień nie oglądam zbyt wiele moim dostawcą mediów jest UPC i nie miałem do tej pory zbyt wygórowanych oczekiwań. Pomieszczenie do którego kupuje (sypialnia) ma powierzchnie ok 10m. odległość od telewizora ok 3.1 m. pomieszczenie nie ma okien. Oglądam głównie wieczorami programy informacyjne, czasami jakiś serial, sporadycznie filmy, mam Netfilxa, czasami coś streamuje z sieci. Zastawiam się czy ten model przy moich potrzebach nie będzie przerostem formy nad treścią. w tej chwili mam telewizor 40 Sony sprzed ponad 10 lat. Prośba o uwagi ewentualnie propozycje, będę wdzięczny za pomoc.




Czy w waszej opinii zrezygnować z OLED-ów i kupić coś innego, proszę zatem o podpowiedź. Szukam czegoś w budżecie do 4-4.5 tPLN. Nie szastam pieniędzmi i unikam jak ognia tzw. promocji i zakupów w sklepach typu RTV ... MEDIA coś tam. Kupię coś co jest warte pieniędzy nie kierując się marką lub uprzedzeniami (marki typu Xiaomi lub inne są ok).
 

Zoreusz

New member
Czy w waszej opinii zrezygnować z OLED-ów i kupić coś innego, proszę zatem o podpowiedź. Szukam czegoś w budżecie do 4-4.5 tPLN. Nie szastam pieniędzmi i unikam jak ognia tzw. promocji i zakupów w sklepach typu RTV ... MEDIA coś tam. Kupię coś co jest warte pieniędzy nie kierując się marką lub uprzedzeniami (marki typu Xiaomi lub inne są ok).

Sony seria XF lub XG
 

AdaMo71

New member
Kiki, jak można Cie prosić podeślij mi na pw promocje. Szukam oleda do salonu i jeszcze nie mogę się zdecydować czy LGC9, Panasonica GZ960 a może Philipsa 854.
 

jacekf1234

New member
Czy wiadomo kiedy będą w sprzedaży w polskiej dystrybucji serie CX? Jakie są różnice między seriami oprócz procesora nowszej generacji i czy wiadomo w czym nowszy procesor jest lepszy od alfa2?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, będą około 10.05.
Można już zamawiać.
Masz specjalną cenę z pakietem.
Różnic jest kilkanaście na korzyść C10..
 

majkidelta

New member
Czy z racji wejścia nowego modelu CX, można spodziewać się promocji na C9? Czy wychodzi z produkcji, mniejsza podaż i cena się utrzyma/wzrośnie?
 

matifcb

Member
hej koledzy od lat jestem z wami i sledze forum. Na pokladzie jakies 2 lata kolejna plazma panasa 65cali. Mysle o uzywkach 275cm okolo wiec i 70cali mysle. Jak myslicie jest na cos rozsadnego zmieniac ? Kiki rabaty duze na te oledy ? moze szukac plazm ?
 

devil905

New member
Witam.
Od wczoraj posiadam c9 od Pana Krzysztofa i jestem mega zadowolony. Przeszedłem z Sony xf9005 i jest mega różnica na korzyć Oleda, niemniej mam parę pytań. Czy opcja odświeżanie pikseli to jest tzw. czyszczenie matrycy? Jak często tego używać? Druga sprawa przeczesałem internet że nie powinno się ustawiać jasności na oledzie na maksymalne wartości a opcja oświetlenie oled? Są to 2 osobne funkcje czy one działają na tej samej zasadzie? Gdy włączyłem film uhd na bluray oświetlenie oled ustawiło się samo na 100, czy to nie zaduzo? I na koniec chciałbym zapytać które funkcje macie powlaczane jeżeli chodzi o ustawienie obrazu np. Łagodna gradacja itp co warto? Dodam że kalibracja będzie robiona w poniedziałek. I na koniec jsk macie ustawiony upłyniacz?
Pozdrawiam.
 

Antałek

New member
Czy na chwilę obecną wiadomo, czy seria CX ma ten sam panel co seria C9 ? Czy raczej zmiany dotyczą głównie oprogramowania?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam , nie ma już ani B9 ani C9.
Masz z programie gdzie sam wybierasz ceny jeszcze 65Oled804.
 

devil905

New member
Ja juz po kalibracji przez firme *********************************.pl Jestem bardzo zadowolony, gdyby ktoś chciał jakieś ustawiania lub pomocy to można pw :)
 
Do góry