Oled LG 55c9 - czyli nowa fala nadchodzi.

korgan

New member
"Wychodziło by na to, że to ampli robi, ale to z kolei wydaje się być absurdem"
I w tym rzecz Szanowny kolego.
W oppo wszystkie ulepszacze obrazu są albo wyłączone lub w pozycji auto/default. Uważam że C9 powinien lepiej wyświetlić obraz danego filmu niż 9 letni odtwarzacz.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
DENON X4400 ma wyjście 4K. Dlatego tak jest jeśli masz podłączony odtwarzacz do ampli, a ampli to TV. Skaluje amplituner
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ciekawe, czyli wychodzi na to, że jakikolwiek dobry sprzęt ze wspomagaczem obrazu, robi dużą różnicę w porównaniu do puszczanych bezpośrednio filmów z TV z USB.
 

korgan

New member
To wiem, tylko dlaczego ten sam materiał nie jest skalowany przez TV gdy go ogladasz bezpośrednio z USB lub podpietego odtwarzacza?
 

devil905

New member
Ja może zmienię temat na chwilę. Nie dawno co tu też zresztą pisałem zakupiłem u kiki c9. Telewizor jest skalibrowany przez firmę Pana ******************. Obraz itp jest dla mnie świetny. Po paru dniach zaobserwowałem coś co delikatnie mnie zdziwiło. Mianowicie 3 poziome jakby linie tylko ani czarne ani białe tylko jakby za mgła. Takie cienie. Te linie są równiutkie. Jedna z 15 cm od dołu druga centralnie przez środek a 3 ta sama odległość od krawędzi tylko z góry. Wszystkie poziomo od linijki. Zauważyłem to na planszach testowych na YouTube gdzie przełączają się plansze kolorowe. I to nie widać odrazu jak załączy sie plansza tylko po jakimś czasie, dobrych parunastu sekundach. Musi obraz trochę pozmieniać tych kolorów. Widać to jak się wpatrujesz w to lub ruszasz wzrokiem góra dół. Na jednolitych planszach, w grach gdzie najedziemy na białe tło lub niebieskie niebo na pierwszy rzut oka ciężko zauważyć ale jak zacznę sie wpatrywać i ruszać kamera to idzie to wychwycić. Tak wiem tak się nie ogląda transmisji itp. ale jak raz coś takiego zauważysz to później twój wzrok tego szuka. Kiki został o tym poinformowany bo oczywiście do niego nic nie mam, bo sprawdził mi tv tak jak chcialem. Zgłosiłem to do LG i ma przyjechać technik i sprawdzić czy ja sobie coś wkręcam czy poprostu taka jest konstrukcja tv. Czy tv sobie tak reguluje podświetlenie na dłuższym statecznym obrazie ze wtedy widać takie cienie, te linie, nie wiem. Napisałem to tutaj czy ktokolwiek coś takiego zauważył. Szukałem na internecie i nie znalazłem żeby ktoś miał podobny problem. Nagrałem filmik telefonem ale ciężko uchwycić telefonem coś w co trzeba i tak się wpatrywać wzrokiem ludzkim. Jeżeli dacie jakoś filmiku na HD to wtedy idzie to zauważyć. Pozdrawiam.

https://youtu.be/E-ePuQtsoNs
 

Zoreusz

New member
Może mnie wzrok zawodzi po całym dniu przed komputerem, ale szczerze mówiąc to nie widzę tam problemu, o którym piszesz.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Też nic tam specjalnie nie widzę, a poza tym niemalże graniczy z cudem, aby trafić na jakikolwiek egzemplarz, jakiegokolwiek TV, gdzie wszystko jest idealnie w najmniejszym stopniu.
 

darqman

Member
Ja również nic na tym filmie nie wypatrzyłem, może na siłę chcesz coś znaleźć :D;-)
 
Ostatnia edycja:

Jacekbo

New member
Zastanawia mnie po co Ci kolego ten Horizon, lepszy obraz będziesz miał z karty CI. Ja Tak zrobiłem dekoder odstawilem na półkę bo nie ma umowy z samą kartą CI jestem mega zadowolony, jednego pudła i pilota mniej.


Drodzy Forumowicze,
Przewertowałem cały wątek poświęcony C9 z próbą znalezienia odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, mianowicie w jaki sposób zmusić C9 do skalowania obrazu HD/FHD do 4K. Nigdzie w instrukcji tego nie znalazłem. Korzystam z dekodera Horizon od UPC podbpiętego HDMI do TV, nie widzę by obraz był skalowany. Odtwarzacz Oppo 93EU podpięty jest do ampli Denona, on świetnie skaluje materiał z plików MKV lub płyt Blu-Ray do 4K. Jeśli podłączę dysk zewnętrzny do TV to pliki mkv odtwarzane są w natywnej rozdzielczości dla danego filmu zazwyczaj jest to FHD.

Czy da się włączyć skalowanie do 4K niezależnie od źródła? Jeśli tak to gdzie jest taka funkcja w ustawieniach TV.
 

korgan

New member
Drogi Kolego Jacekbo, swego czasu używałem modułu CI w TV od Toshiby z 20014/2015 roku. Powróciłem do dekodera tylko dlatego że przełączanie pomiędzy kanałami było zdecydowanie szybsze. Zgadzam się, jest to lepsze rozwiązanie bo jednego pudła mniej.
Czy rzeczywiście obraz z mudułu CI jest lepszy, możesz przesłać jakiś link do porównania?
 

Aerofan

Member
Ja może zmienię temat na chwilę. Nie dawno co tu też zresztą pisałem zakupiłem u kiki c9. Telewizor jest skalibrowany przez firmę Pana ******************. Obraz itp jest dla mnie świetny. Po paru dniach zaobserwowałem coś co delikatnie mnie zdziwiło. Mianowicie 3 poziome jakby linie tylko ani czarne ani białe tylko jakby za mgła. Takie cienie. Te linie są równiutkie. Jedna z 15 cm od dołu druga centralnie przez środek a 3 ta sama odległość od krawędzi tylko z góry. Wszystkie poziomo od linijki. Zauważyłem to na planszach testowych na YouTube gdzie przełączają się plansze kolorowe. I to nie widać odrazu jak załączy sie plansza tylko po jakimś czasie, dobrych parunastu sekundach. Musi obraz trochę pozmieniać tych kolorów. Widać to jak się wpatrujesz w to lub ruszasz wzrokiem góra dół. Na jednolitych planszach, w grach gdzie najedziemy na białe tło lub niebieskie niebo na pierwszy rzut oka ciężko zauważyć ale jak zacznę sie wpatrywać i ruszać kamera to idzie to wychwycić. Tak wiem tak się nie ogląda transmisji itp. ale jak raz coś takiego zauważysz to później twój wzrok tego szuka. Kiki został o tym poinformowany bo oczywiście do niego nic nie mam, bo sprawdził mi tv tak jak chcialem. Zgłosiłem to do LG i ma przyjechać technik i sprawdzić czy ja sobie coś wkręcam czy poprostu taka jest konstrukcja tv. Czy tv sobie tak reguluje podświetlenie na dłuższym statecznym obrazie ze wtedy widać takie cienie, te linie, nie wiem. Napisałem to tutaj czy ktokolwiek coś takiego zauważył. Szukałem na internecie i nie znalazłem żeby ktoś miał podobny problem. Nagrałem filmik telefonem ale ciężko uchwycić telefonem coś w co trzeba i tak się wpatrywać wzrokiem ludzkim. Jeżeli dacie jakoś filmiku na HD to wtedy idzie to zauważyć. Pozdrawiam.

https://youtu.be/E-ePuQtsoNs

A ta czarna pozioma linia na środku ekranu to co to jest ???
 

Aerofan

Member
O tutaj na zdjęciu poniżej:
 

Attachments

  • Bez nazwy 1.jpg
    Bez nazwy 1.jpg
    758,5 KB · Wyś: 75

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@korgan i @jacekbo

horizon i moduł CI.
Moim zdaniem:
1) wygodniejszy jest CI
2) horizon za to pozwala na odtwarzanie pewnej ilości kanałów (które mnie interesują) nawet tydzień wstecz i pozwala nagrywać chyba do 4 na raz (co prawda nagrywałem tylko raz 3 w jednym czasie)
Ja wybrałem horizon, za to mojej teściowej (ze wzgledu na jej wiek) wybrałem CI ze względu na łatwość obsługi.
 

korgan

New member
Doczytałem też że za obróbke obrazu odpowiada TV w przypadku używania modułu CI, z dekodera TV dostaje już przetworzony obraz. Wydaje mi się że jakościowo lepiej wyjdzie obraz z modułu CI. Akurat nie korzystam z nagrywania, oglądania programów kilka dni wstecz itp. Najzwyklejsze oglądanie National Geographic lub Eleven Sports i tylko tyle z kablówki potrzebuję.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
Jasne, każdy wybiera to co jemu najbardziej odpowiada. Ja tylko starałem się pokazać co przemawiam za wyborem każdego z wariantów.
Dobrze jest wybór a nie jedno narzucone rozwiązanie.
 

devil905

New member
O tutaj na zdjęciu poniżej:

To jest prawdopodobnie ten cień co ja widzę tylko tak wygląda na stop klatce. Te 3 linie takie cienie. Ogólnie serwis mnie olał za pierwszym razem. Przyjechał technik widział to co ja, tylko według niego to jest za slabe zeby LG cos z tym zrobiło. Ze na 99 procent nic z tym nie zrobią bo trzeba się wpatrywać i telefonem ciężko uchwycić to na zdjęciu. Kazał czekać czy się pogorszy i najlepiej tego nie szukać. Nie spodobało mi sie to bardzo i poprosiłem kiki u którego kupowałem tv o pomoc. Pan Kszysiek powiedział też, że dziwi go bardzo podejście technika i serwisu do mnie, zwłaszcza że porobiłem zdjęcia i udało mi się to ewidentnie uchwycić. Kiki od paru dni załatwia za mnie sprawę z serwisem. Bądźmy dobrej myśli.
 
Ostatnia edycja:

Szejk

New member
Z racji, że mało kto posiada CX, zwracam się o pomoc do właścicieli C9. Potrzebuję solidnych ustawień pod kanały sportowe, samemu coś tam wydłubałem, ale do końca nie jestem zadowolony.
 

devil905

New member
Sprawa mojego C9 została wyjaśniona. Serwis czyli tym razem centrala do której uderzył kiki podtrzymała stanowisko serwisanta, że na pewnych planszach testowych cos takiego może być widoczne. Gdy zobaczyłem ich stanowisko zagotowałem się. Pojechalem dziś specjalnie po pracy do większego sklepu niż u mnie w mieście sieci media expert. Puściłem bajke że chce kupić c9 lub b9. Sprawdziłem 4 tv LG oled w 55 calach w tym 2 wyciągnięte specjalnie na moją prośbę z pudla oryginalnie zapakowane. C9, 2sz b97 i b9. I teraz najciekawsze, na wszystkich tv jest to samo. Nie wiem jak ja poprzednio oglądałem że tego nie zauważyłem w sklepie ale może dlatego że był dość wysoko i nie widziałem go w poziomie swojego wzroku. Każdy ten TV ma to samo. Widziałem to ja, moja dziewczyna oraz pan który sprzedaje tam te oledy. Wychodzi na to że poprostu ja coś zauważyłem przypadkiem a jest to normalne bo nie możliwe żeby każdy tv był trefny z różnej serii. Każdy ten oled ma ta sama matrycę. Jest to bardzo słabo widoczne i prawdopodobnie sposób montażu matrycy tak widać. Tylko najśmieszniejsze jest to że ja zauważyłem coś w tych tv LG czego serwisant który przyjechał o tym nie wiedział. Ja przynajmniej jestem uspokojony i zakańczam temat. Kiki dziękuję za, wsparcie.
 
Do góry