Oled LG 55c9 - czyli nowa fala nadchodzi.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz go w specjalnym programie , gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
Jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.
 

IllartPL

New member
Na PW poszedł e-mail.
Najtaniej znalazłem za 4800, myślicie że po premierze spadnie poniżej tej kwoty czy brać?
Druga sprawa to telewizor mam ustawiony w nogach łóżka czyli jakieś 1,8m od głowy. Teraz mam 42" więc przeskok będzie jak w sali kinowej prawie, nie za duży? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled C9 nie ma . Ale i tak cena podniesiona.
Ale są 65Oledy 804 w rewelacyjnych cenach, a na pokazach wygrywały z LG.
 

Cisekx5

New member
Witam,

Wczoraj zakupiłem LG C9 OLED. I mam pewnien problem z utratą dźwięku. Posiadam jak na razie jeden kabel hdmi i muszę go wypinać z dekoderu i wpiąć do PS4 aby w niego pograć. Później jak ponownie wpinam kabel hdmi do dekoderu to zupełnie tracę dźwięk na wszystkich kanałach. Na youtube dzwięk jest normalnie i na PS4 też jak ponownie podłączam. Zmiana w ustawieniach nic nie pomaga i trzeba ciągle resetować telewizor do ustawień fabrycznych aby odzyskać dźwięk podczas oglądania kanałów.
Miał ktoś już taki problem? Zapomniałem dodać, że wczoraj ten problem się nie ukazywał tylko dziś zaczęło się coś psuć.

Pozdrawiam
 

korgan

New member
Drodzy Forumowicze,
Przewertowałem cały wątek poświęcony C9 z próbą znalezienia odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, mianowicie w jaki sposób zmusić C9 do skalowania obrazu HD/FHD do 4K. Nigdzie w instrukcji tego nie znalazłem. Korzystam z dekodera Horizon od UPC podbpiętego HDMI do TV, nie widzę by obraz był skalowany. Odtwarzacz Oppo 93EU podpięty jest do ampli Denona, on świetnie skaluje materiał z plików MKV lub płyt Blu-Ray do 4K. Jeśli podłączę dysk zewnętrzny do TV to pliki mkv odtwarzane są w natywnej rozdzielczości dla danego filmu zazwyczaj jest to FHD.

Czy da się włączyć skalowanie do 4K niezależnie od źródła? Jeśli tak to gdzie jest taka funkcja w ustawieniach TV.
 

korgan

New member
Tak powinno być, jak klikam w informcja o źródle to pokazuje 720 lub 1080p. Przy oglądaniu treści z blu-ray i skalowaniu z ampli mam OK czyli 2160p.

Czy pominąłem coś w ustawieniach?
Support LG powiedział że TV nie skaluje obrazu do 4K a wyświetla go jak materiał natywny jest w 4K.
Już nic z tego nie rozumiem.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ja tego nie rozumiem. Przecież właśnie "Telewizor samodzielnie upscaluje obraz do rozdzielczości matrycy."

Czyli, że jak, film 1080p puszczony z odtwarzacza Oppo, TV pokazuje jako 2160p a z dysku zewnętrznego jako 1080p? Jeśli tak pokazuje, to chyba i tak nie ma różnicy w jakości dlatego, że właśnie "Telewizor samodzielnie upscaluje obraz do rozdzielczości matrycy." To może być tylko "sucha" informacja, film i tak automatycznie leci w rozdzielczości matrycy. Najlepiej ściągnij sobie cały obraz płyty na dysk zewnętrzny (tego filmu co masz na płycie w 1080p) i sam porównaj jakość obrazu.
 

korgan

New member
Dzięki basket4rap za odpowiedź.
Oglądałem film w 1080p podłączony z dysku zwenętrznego bezpośrednio do portu USB w TV, uwierz mi był słabszej jakości w porównaniu do Oppo + skalowanie do 4K w Denonie. Klikając na informację o danym materiale wyświetla zastosowany dzwięk oraz rozdzielczość w tym przypadku 1080p co jest natywne dla filmu.
Ten sam film podłączony do portu USB w Oppo + wyjście na Denon i skalowanie do 4K sprawia że widzisz różnicę.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Panowie włączcie logiczne myślenie. KORGAN - masz w odtwarzaczu ustawiony sygnał wyjściowy w rozdzielczości 4K i taki trafia do TV. Dlatego TV pokazuje taką rozdzielczość bo taki sygnał/rozdzielczość/ trafia do niego z odtwarzacza. Nie oznacza to, że sygnał źródłowy/ dysk, płyta/ jest w takiej rozdzielczości !!! Tam może być 720 lub 1080, a na wejściu TV i tak widzicie 2160 !!!

Jak podłączysz dysk bezpośrednio do TV z pomięciem odtwarzacza to pokazuje on faktyczną rozdzielczość.

Różnica skalowania może być ale nie tak wyraźna.
 

korgan

New member
Dzięki Slav7, właśnie zacząłem się logicznie zastanawiać.
Posiadam Oppo 93EU, wyjście ustawione jest na sztywno 1080p dlatego że ten model nie obsługuje 4K (model z 2011r.), odtwarzacz jest podłączony do portu HDMI w X4400H. W tym trybie obraz na TV wygląda obłędnie. Co ciekawe, Oppo podłączone poprzez HDMI bezpośrednio do TV wyświetla wyraźnie słabszą jakość obrazu. Stąd zacząłem się zastanawiać gdzie to skalowanie w TV włączyć. Jeśli to działa automatycznie to skąd wynika różnica w jakości tego samego materiału źródłowego odtwarzanego bezpośrednio z TV, TV+ OPPO a najlepiej OPPO+Denon w skalowaniu do 4K.
 

korgan

New member
jeszcze dodam że wszędzie używam tych samych kabli HDMI, horizon UPC do TV, oppo do denon, denon do TV. Dodatkowo używam kabla optycznego na wyjściu z Oppo do wejścia Denon`a w celu odsłuchu płyt CD dla źródła dzięku CD.
 

korgan

New member
Właśnie w tym rzecz że ja też zgłupiałem, dlatego zacząłem Was szanownych kolegów pytać.
Dodatkowo support LG twierdzi że TV nie skaluje obrazu do 4K tylko odtwarza go jeśli sygnał źródłowy jest w tym formacie. I rzeczywiście, obraz z Youtube`a, Netflixa w jakości 4K był wyświetlany w perfekcyjnej jakości. Filmy UHD podpięte przez dysk zewnętrzny do TV również wyglądają bardzo dobrze,TV wtedy informuje o źródle jakim jest obraz 4K.

Więc jak jest naprawdę to nie wiem. KIKI jest tu guru, skoro On twierdzi że TV robi to automatycznie to za cholerę tego nie widać na oglądanym materiale.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
No bo to jest naturalne, że TV automatycznie dopasowuje obraz o niższej rozdzielczości do swojej natywnej, czasem lepiej czasem gorzej. Dlatego też czasem materiały o rozdzielczości FHD mogę wyglądać gorzej na TV 4K niż na TV FHD. W każdym razie wychodzi na to, że jeśli to prawda, to odtwarzacz miałby jakieś funkcje polepszające obraz, coś jak już w miarę realne podnoszenie rozdzielczości przez sztuczną inteligencję. Jednak z kolei to nie zbyt pasuje do informacji, że kiedy Oppa jest bezpośrednio podłączony do TV, to obraz wcale nie jest taki dobry. Wychodziło by na to, że to ampli robi, ale to z kolei wydaje się być absurdem.
 
Do góry