Oled LG 55c9 - czyli nowa fala nadchodzi.

Misza89

New member
Hej, mam kalibrację od Ciebie ale ruch jest ciągle dziwny. Dlatego chciałbym wiedzieć które opcje modyfikować by to naprawić.
 

venomas200

New member
Bez reklam
Hej, mam kalibrację od Ciebie ale ruch jest ciągle dziwny. Dlatego chciałbym wiedzieć które opcje modyfikować by to naprawić.
Taką kalibrację zdalną to można do kosza wyrzucić.
To naprawdę nic nie da każdy TV jest zupełnie inny, taką kalibracją zdalną na papierku to nie tylko pogorszyć można obraź.
Ruch ustaw motion flow na 2-3
 

65AF8

New member
Jeszcze nie miałem czasu i mozliwości.Teraz kiedy moja firma przyhamowała ze względu na epidemię, są większe możliwości czasowe, postaram się otworzyć karton i przekazać Wam swoje spostrzeżenia laika czy ten obraz z Panasonica jest taki super jak wszyscy "tunerzy" opisują.
Zdejmę 65C9 (po kalibracji) i postawię 65GZ2000, jak będzie lipa zawołam pana Pawła ze skalibruj.pl.
Nakręcę parę filmów z SD,HD i 4K z Pioneer LX500 np. Helikopter w Ogniu.
Obiecuję napisać prawdę, nie jestem sprzedawcą tylko konsumentem tak jak Wy.


Jurek a jak Panasonic GZ 2000. Odpaliłeś go wreszcie? Jak tak to opisz jak się ma w stosunku do C9.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

65AF8

New member
Hej, mam pytanie jak ustawić TV by ruch był poprawny, obecnie zdarza się, że ruch jest nienaturalny, jakby spowolniony etc. Które opcje trzeba zmodyfikowac?


Szanowni Państwo,

jeżeli było Państwa stać na zakup tak drogiego TV to bardzo gorąco Państwa namawiam na zamówienie profesjonalnej kalibracji obrazu w zakupionym przez Państwa telewizorze.Po kalibracji zusyskaja Państwo obraz niedostepny zwykłemu śmiertelnikowi, dostaniecie coś co pozwoli wam na słynne "wow"
 

007marc

Member
@65AF8 czekamy na Recenzję :)

Najlepiej i najdokładniej by było gdyby obydwa TV były n.p. Skalibrowane (oczywiście test Panasa bez Kalibracji dla porównania też byłby OK) i stały koło siebie ..

Z tego co pamiętam to OLED`y Panasa (zwłaszcza topowe modele) w zeszłym roku wszędzie chwalili (wygrywały) jako najlepszy obraz czysty (fabryczny) bez Kalibracji !
 

Desverger

New member
Same minusy tej epidemii aż tu nagle jeden plus - będzie recenzja na, którą czekam bo jestem zainteresowany OLEDEM od Panasonica ale po głowie wcześniej chodził mi C9. Jerzy, czekamy na recenzję :)
 

65AF8

New member
Witam,
Dajcie mi kilka dni a wyświele Wam na zdjęciach 65GZ2000 (bez kalibracji) i następnie LG65C9 (po kalibracji), zdjęcia zrobię Canon 77D z obiektywem 18/270 ze stabilizacją obrazu VC.Zdjęcia w dzień i osobno w nocy.
Zdjęcia zrobię z naziemnej SD, NC+ HD, i 4K z Pioner LX500 np. "Predator" zobaczę który film jest zapisany HD 10, który HD10+ a któery w DV.
Dajcie mi szansę na dokładne zbadanie obrazu.
 

piotrflo

New member
A jeszcze jedno pytanie jak macie ustawiony Parametr gradacji przejść tonalnych, pytam bo momentami jest słabo. Nie jest płynnie tylko schodkowo. Dzięki za wszelkie info od użytkowników C9.
 

taddypl

New member
Witam,
zabieram się do kupna telewizora i biorę pod uwagę LG OLED55C9PLA, nie za bardzo wiem czy jest on na pewno dla mnie odpowiedni. Wyjaśnię o co mi chodzi. Na co dzień nie oglądam zbyt wiele moim dostawcą mediów jest UPC i nie miałem do tej pory zbyt wygórowanych oczekiwań. Pomieszczenie do którego kupuje (sypialnia) ma powierzchnie ok 10m. odległość od telewizora ok 3.1 m. pomieszczenie nie ma okien. Oglądam głównie wieczorami programy informacyjne, czasami jakiś serial, sporadycznie filmy, mam Netfilxa, czasami coś streamuje z sieci. Zastawiam się czy ten model przy moich potrzebach nie będzie przerostem formy nad treścią. w tej chwili mam telewizor 40 Sony sprzed ponad 10 lat. Prośba o uwagi ewentualnie propozycje, będę wdzięczny za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wybierzesz znakomity telewizor .
Masz specjalną ofertę dla niebieskich członków forum z pakietem gratisów.
Tu nie musisz iść na kompromisy.
Masz jeszcze w programie gdzie sam wybierasz ceny - Oleda Philipsa 55 854.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
 

Rodrik_AR

New member
Jeżeli w przewadze Twoich preferencji są programy informacyjne z paskami info na dole (Np: TVN24) to raczej odpuść sobie TV OLED (ryzyko wypaleń) i poszukaj dobrego LCD. OLED jest nie do pobicia w kinie domowym.
 

Zoreusz

New member
Jeżeli w przewadze Twoich preferencji są programy informacyjne z paskami info na dole (Np: TVN24) to raczej odpuść sobie TV OLED (ryzyko wypaleń) i poszukaj dobrego LCD. OLED jest nie do pobicia w kinie domowym.

Dokładnie tak. Nie bierz C9, bo i tak nie wykorzystasz możliwości tego TV. Lepiej wydać mniej i wziąć jakiegoś LCD.
 
Do góry