Oled LG 55c9 - czyli nowa fala nadchodzi.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena dla niebieskich członków forum specjalna w programie.
I masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

Desverger

New member
Czy ktoś z kolegów ma C9 po profesjonalnej kalibracji (takiej robionej w domu przez certyfikowanego kalibratora ISF). Napiszcie proszę waszą obiektywną ocenę obrazu po takim zabiegu. Niedawno kolega AF8 opisywał, że kalibracja nie tylko wpłynęła na odwzorowanie kolorów ale także usunęła problemy z nieprawidłowym wyświetlaniem pewnych scen (błyszczące elementy na tle czerni). Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

crollek

New member
Witam wszystkich forumowiczów :)

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem w/w modelu. Chciałbym dowiedzieć się jak sprawuje się on Wam podczas oglądania meczów piłki nożnej?
Wcześniej miałem LG 43uk6950 - brak 100Hz, więc w ogóle ciężko porównywać.
OLED aktualnie podpięty do Mediaboxa UPC, więc brak kanału C+ 4k.
Netflix czy HBO GO wyglądają bardzo fajnie.
Czekam z niecierpliwością na lepsze ustawienia obrazu od Kiki'ego i wtedy być może TV pokaże lwi pazur podczas audycji sportowych.

Pozdrawiam
 

venomas200

New member
Bez reklam
Witam wszystkich forumowiczów :)



Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem w/w modelu. Chciałbym dowiedzieć się jak sprawuje się on Wam podczas oglądania meczów piłki nożnej?

Wcześniej miałem LG 43uk6950 - brak 100Hz, więc w ogóle ciężko porównywać.

OLED aktualnie podpięty do Mediaboxa UPC, więc brak kanału C+ 4k.

Netflix czy HBO GO wyglądają bardzo fajnie.

Czekam z niecierpliwością na lepsze ustawienia obrazu od Kiki'ego i wtedy być może TV pokaże lwi pazur podczas audycji sportowych.



Pozdrawiam
Jak ty chcesz ustawienia zdanie?
Przecież to nie ma racji bytu, jedynie profesjonalna kalibracja ma sens.
Ja kupiłem własne urządzenie Calmana po LG licencję i to ma dopiero sens.
Efekty są lepsze niż się spodziewałem
 

crollek

New member
Jak ty chcesz ustawienia zdanie?
Przecież to nie ma racji bytu, jedynie profesjonalna kalibracja ma sens.
Ja kupiłem własne urządzenie Calmana po LG licencję i to ma dopiero sens.
Efekty są lepsze niż się spodziewałem
Oczywiście, że masz rację :)

Trochę pobawiłem się ustawieniami (zmiany w trybie eco) i jest lepiej jeśli chodzi o czerń.
Wydaje mi się, że kanał C+sport2 ma mniejszy bitrate niż np C+sport czy Eurosport (snooker wyglądał bardzo przyzwoicie).

Moje porównanie dotyczy sprzętu ojca - Sony 55w805a i tam murawa "nierozmywa się" przy szybszym ruchu kamery - ciężko mi to nazwać. Jak są zbliżenia na zawodników to jest wszystko w należytym porządku (LG).

BTW. Nadal podkreślam, że jest to super TV dla filmożerców :)
 

crollek

New member
nieeee... w sporcie szału nie ma
Właśnie w skokach narciarskich (TVP Sport) czy tenisie (Eurosport) jest szał :blagam: Chyba znalazłem odpowiednią dla siebie kalibrację. (co prawda na oko)
Po pierwsze to oglądaj w trybach kino lub isf, po drugie to pomyśl naprawdę nad kalibracja
W trybie kino jest strasznie "blado" a w isf trochę zbyt ciemno ;)

Dziękuję wszystkim za porady. TV wart swojej ceny :)
 

venomas200

New member
Bez reklam
Właśnie w skokach narciarskich (TVP Sport) czy tenisie (Eurosport) jest szał :blagam: Chyba znalazłem odpowiednią dla siebie kalibrację. (co prawda na oko)

W trybie kino jest strasznie "blado" a w isf trochę zbyt ciemno ;)



Dziękuję wszystkim za porady. TV wart swojej ceny :)
Co za problem w isf ustaw kontrast na 85 jasność jak masz ciemno 54-55 .
Podświetlenie matrycy na dark 25-28
Przede wszystkim nie trzymaj się ram że jasność musi być 50 bo są egzemplarze gdzie wycinają całkowicie detale w ciemnych scenach i w takich egzemplarzach trzeba ustawić jasność dużo wyżej, zdarzają się nawet powyżej 60 .
 

crollek

New member
Venomas200 słuszna uwaga :)
Trochę wziąłem ustawienia z Rting'sa, trochę od Kiki'ego i jestem naprawdę zadowolony. Nawet lepiej ogląda mi się pod kątem :shock:
Z jakiej odległości oglądasz/cie 55"? Wydaje mi się, że poniżej 2 metrów to bdb musi wyglądać tylko materiał w 4K i Full HD.

Na szczęście 120Hz robi robotę w sporcie. Na LG LED 43" Smart Tv (50Hz) wyglądało to wyjątkowo słabo...
 

65AF8

New member
Witaj,

Mam ustawienia kalibracyjne dla Twojego TV, wyslij mi maila na 65af8@o2.pl
Pamiętaj że każdy panel jest inny i ustawienia mogą niewiele pomóc.
Bo wszechwładny kiki może mi znowu zablokować konto.
 
Ostatnia edycja:

65AF8

New member
Witam,
Tak kolego przestało mi iskrzyć na ekranie na ciemnych scenach i obraz który wyłonił sie po kalibraci przez Pana P.K. ze skalibruj.pl okazał się dużoooo lepszy niż na ubiegłorocznym Sony 65AF8 skalibrowanym przez tę sama firmę.Teraz z olbrzymią niekłamaną przyjemnościa ogladam obraz wyświetlany na 65C9 ( nie spodziewałem się że po kalibracji będzie taki świetny, soczysty obraz zamówiłem Panasonica 65GZ2000 który stoi i czeka w kartonie na na swoją kolej......) .
 
Do góry