OLED 65 CALI na miejsce Plazmy Panasonic NeoPDP G20

Status
Zamknięty.

tracer10

Member
it_skrzynski

Pytanie wraca w takim razie - ile masz max kasy ?


Skłaniam się teraz ku wielkości 75-77 cali.
Tu najbliżej mojego budżetu są 2 opcje
Samsung QN91 Neo QLED
LG Seria A, B OLED


Nie wiem o co biega komuś kto pyta o poradę jaki kupić tv, a jednocześnie robi tajemnicę z budżetu jaki posiada.
 

tt_skrzynski

New member
Cały czas się jeszcze waham z wielkością....
Ostatnio poczytałem też sporo dobrego o oledach Philipsa 806/12 tylko tutaj tylko 65 cali...


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Undziak

Member
Ja napiszę krótko.
Jako kontynuacja PDP to tylko OLED.
Sam mam CX 65" od prawie roku i moje uwagi są następujące:
- Vertical Banding - widzę go w wielu scenach (a panel miałem wymieniany)
- Zafarb po lewej stronie - miałem na starym panelu i na nowym to samo
- przy 65" będziesz widział więcej wad, szczególnie szybki ruch nie zawsze będzie dobrze skalowany szczególnie z gorszych materiałów i słabym bit rate.

PDP nie był tak dobry jak OLED ale był "równomierny" jeśli chodzi o obraz. Taki średniak bez wad.
 

tt_skrzynski

New member
Ja napiszę krótko.

Jako kontynuacja PDP to tylko OLED.

Sam mam CX 65" od prawie roku i moje uwagi są następujące:

- Vertical Banding - widzę go w wielu scenach (a panel miałem wymieniany)

- Zafarb po lewej stronie - miałem na starym panelu i na nowym to samo

- przy 65" będziesz widział więcej wad, szczególnie szybki ruch nie zawsze będzie dobrze skalowany szczególnie z gorszych materiałów i słabym bit rate.



PDP nie był tak dobry jak OLED ale był "równomierny" jeśli chodzi o obraz. Taki średniak bez wad.
To skalowanie szybkich scen zwłaszcza sportu niestety cały czas widzę i ja w OLEDach.... ale na coś trzeba się przesiąść...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Undziak

Member
Ruch wypada dobrze jeśli odtwarzamy 4K z odtwarzacza 4k. Wtedy skalowanie jest zbędne, pozostaje jedynie pokazanie ruchu i jest dobrze.
Ale innego wyjścia nie ma, tylko OLED.
Przy 55" zapewne jest to mniej widoczne.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
To skalowanie szybkich scen zwłaszcza sportu niestety cały czas widzę i ja w OLEDach.... ale na coś trzeba się przesiąść...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Zapewne nie chodzi Ci o skalowanie ale o upłynnianie ruchu. LG w swoich OLEDach, nie do końca dobrze sobie radzi z upłynnianiem materiałów o mniejszej ilości klatek. Objawia się to drganiem lub szarpaniem lub artefaktami czy operą mydlaną lub odpowiednią kombinacją wszystkiego po trochę (w zależności od przyjętych ustawień).
Pisałem o tym tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/1637037-post167.html
Niższe modele (B i A) dodatkowo mają słabszy procek do obrazu, co jeszcze zwiększa artefakty i pogarsza skalowanie, dlatego poniżej serii "C" bym już nie schodził.
 

Manarino

Banned
Zapewne nie chodzi Ci o skalowanie ale o upłynnianie ruchu. LG w swoich OLEDach, nie do końca dobrze sobie radzi z upłynnianiem materiałów o mniejszej ilości klatek. Objawia się to drganiem lub szarpaniem lub artefaktami czy operą mydlaną lub odpowiednią kombinacją wszystkiego po trochę (w zależności od przyjętych ustawień).
Pisałem o tym tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/1637037-post167.html
Niższe modele (B i A) dodatkowo mają słabszy procek do obrazu, co jeszcze zwiększa artefakty i pogarsza skalowanie, dlatego poniżej serii "C" bym już nie schodził.

Na jakich modelach LG testowałeś tą płynność ruchu ?
Na jakich modelach oledów w ogóle?
Na konkurencyjnym forum oledy pod kątem płynności wypadają bardzo dobrze . A napewno Twoje testy nie są tak rzetelne . Pewnie nawet w połowie nie są .
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Nie słuchaj "kowalskich" . Ich nie stać na obraz premium . Kupują ledy do kwoty 5 tys zł i swój niedosyt próbują zrekompensować sobie opowiadaniem wyższości leda na oledem pod kątem jakości obrazu. Sugeruj się opiniami tych , którzy posiadają oledy .

Przeczytaj ten artykuł i sam osądź, który panel daje lepsze możliwości.
Weź pod uwagę fakt, ze najlepsze ledy nigdzie nie dostają referencji .
Najlepsze oledy z kolei dostają je co roku .


Inżynierowie z Sony , do produkcji swojego referencyjnego monitora BVM-X300 V2 zastosowali matrycę oled a nie led.

Daniel Dubreuil tłumaczy, dlaczego :

Produkty TRIMASTER EL™, charakteryzujące się znaczną przewagą technologiczną i posiadające o wiele więcej zalet niż monitory produkowane w starszej technologii, są dostępne na rynku zaledwie od 18 miesięcy, a już sprzedały się na świecie w ilości ponad 20 000 sztuk. Monitory te zaczęły pojawiać się niemal wszędzie. Są wykorzystywane w***produkcji filmowej, do podglądu obrazu z***kamer, jako monitory referencyjne do profesjonalnej edycji oraz, coraz częściej, jako monitory referencyjne w***wozach transmisyjnych. Tak więc dzięki technologii***OLED TRIMASTER EL™***transmisje na żywo będzie można realizować w***znacznie lepszej jakości obrazu niż dotąd. „Podstawowy powód, dla którego warto wymienić stare monitory LCD na te wyprodukowane w technologii OLED w telewizyjnym wozie transmisyjnym to znaczna poprawa jakości wyświetlanego obrazu, wyższy współczynnik kontrastu, szeroka rozpiętość całkowita i doskonałe odwzorowania szczegółów czerni” – wyjaśnia starszy specjalista ds. produktów w firmie Sony, Daniel Dubreuil.

Precyzyjne odwzorowanie czerni

„Główną bolączką branży w poprzedniej dekadzie był fakt, że żadne z dostępnych monitorów LCD nie były w stanie w sposób dokładny wyświetlić obrazu uchwyconego przez kamerę. Dlatego jakość obrazu z kamery była niższa, co oczywiście odbijało się na jakości produkcji. Kontrola poziomu czerni to czynnik decydujący o***finalnej jakości materiału. Monitory OLED poprawiają widoczność szczegółów o***małej luminancji, a***przez to pozwalają dokładnie regulować poziom czerni”. „Kolejną zaletą technologii OLED, zwłaszcza przy wyświetlaniu szybkich akcji sportowych, jest brak ciekłych kryształów, które muszą zmieniać swój stan. Dzięki temu nie występują opóźnienia w***odwzorowaniu ruchu, tak samo jak w***monitorach kineskopowych”, dodaje Dubreuil. „W przypadku imprez sportowych, gdzie niezwykle istotne jest, by monitor nie pozostawiał smug spowodowanych szybkim ruchem obiektów, wyświetlacze OLED mają znaczną przewagę nad LCD. Podczas innych transmisji na żywo, na przykład z***opery, wierne oddanie ruchu nie jest oczywiście najważniejszym czynnikiem. W***takich przypadkach podstawowe znaczenie dla uzyskania pięknego obrazu ma odwzorowanie czerni, zatem monitor OLED nadal będzie ogromną zaletą”.

Zamieszczony artykuł w dużym stopniu ukazuje przewagę panelu oled nad panelem led w kwestii osiągnięcia jak najlepszej jakości obrazu .
Jeśli panel oled jest stosowany w profesjonalnym sprzęcie by osiągnąć jak najlepszy obraz , to w segmencie konsumenckim spełni podobne oczekiwania . Panel led nie da tej jakości- jednoznacznie wynika to z treści tego artykułu.

Resztę artykułu można przeczytać tutaj : https://pro.sony/pl_PL/products/broadcast-monitors/broadcast-obs-trimaster-el-oled-monitors
 
Ostatnia edycja:

tt_skrzynski

New member
Przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku że 65 cali będzie jednak lepiej wyglądał na mojej ścianie....
Teraz w głowie mi się to układa w tej kolejności:
Philips 856/12
Panasonic HZ1500
Samsung QN91
LG Evo G

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
Z podanych wybrałeś moim zdaniem odpowiednią kolejność, Panasonica dałbym na 1 miejsce ale za system i nie szanowanie planety nie daję.
Trzeba 11 kliknięć aby wyłączyć obraz na programie !
To dla OLED`ów jest bardzo istotne dla portfela i planety również.
Pozostałe marki robią to po 2-3 kliknięciach.
 

tracer10

Member
Maks 12 tys pln.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Za tyle to będziesz miał Panasa JZ1500 65' jak poczekasz parę-naście dni. JZ1500 wszystkie co wymieniłeś 2 posty wyżej zjada na śniadanie. Tyle w temacie.


PS
Bzdury SDmana omijaj szerokim łukiem. Koleś najmądrzejszy w oledach z tym, że nigdy go nie miał hehe.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Za tyle to będziesz miał Panasa JZ1500 65' jak poczekasz parę-naście dni. JZ1500 wszystkie co wymieniłeś 2 posty wyżej zjada na śniadanie. Tyle w temacie.


PS
Bzdury SDmana omijaj szerokim łukiem. Koleś najmądrzejszy w oledach z tym, że nigdy go nie miał hehe.

:eek:k: Nic dodać nic ująć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry