OLED 65 CALI na miejsce Plazmy Panasonic NeoPDP G20

Status
Zamknięty.

tt_skrzynski

New member
Dzień dobry,
Nie chcę ale muszę... wymienić TV z bardzo dobrego na nie gorszy...
Jestem bardzo zadowolonym użytkownimiem Plazmy Panasonic NeoPDP Seria G20 46 cali, którą kupiłem po konsultacjach na tym forum. Nastał jednak czas na przesiadkę na coś lepszego...
Z dostępnych technologii tylko OLED wydaje się być najlepszą alternatywą obecnie.
Po wstępnym rozeznaniu biorę pod uwagę 2 modele.
1. Panasonic HZ1500
2. Sony A80J
jako alternatywa
3. LG GX lub C1

Co mi doradzicie bym był zadowolony z zakupu przez następne 10 lat :)

Budżet do 10 tys. zł

Odległość to ok 3m

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok 30m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - ok 3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? – wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju? - od boku

7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic NeoPDP Seria G20 46 cali

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry HDR

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? 4K HD i SD.

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - Tuner Satelitarny Tuner satelitarny 4K, Nvidia Shield

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? - 3-4 godziny

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - bez znaczenia

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, piłka nożna, tv, netflix, youtube

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? – nie

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile %, Tak sporadycznie 5%

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? – 65

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - kiepska płynność sportu w TV

19. Preferencje co do marki? - Panasonic

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? - nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 10 tys zł

22. Jak często wymieniasz TV? - co ok 10 lat

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb faktycznie jako kontynuacja - to Oledy :
- LG 65G13
- Philips 65Oled 865
- Sony 65A90J
Wybierałbym w takiej kolejności.
Jak będziesz niebieski - masz w specjalnej cenie z pakietem dodatkowo.

A za niewielką dopłatą masz już oleda LG 77"A13
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Sdman .Jesteś już nudny z tymi atakami na Oledy, nie stać nie chcesz to nie kupuj. Żadna inna technologia nie daje tak dobrego obrazu.
Masz LCD z doklejonymi lampkami czyli Qleda udającego Oleda i lampki udające Ambilight. Twój wybór, po co to czarno widzenie?
 

tt_skrzynski

New member
Uwaga SDman trochę mi dala do myślenia...
W cenie do 10 tys zauważyłem TV miniLED Philipsa S9506, który podobno oferuje jakość na poziomie OLED. Czy ktoś już porównywał OLEDy Philupsa z tymi miniLED.
Dodam, że w sobotę rano przez kilka godzin jest dosyć jasno w salonie z TV.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mam drugiego Oleda i moim zdaniem te historie o ich wadach są warte tyle samo co opowiadane kilkanaście lat temu historie o wadach plazm....Dla mnie obraz z LCD-ków w porównaniu do kiedyśplazm a teraz oledów był i jest nieakceptowalny jakkolwiek by się one obecnie nazywały.
Miałem jednego z pierwszych Oledów LG (jeszcze full hd) obecnie mam Panasonica gz950 , mam również bezpośrednie porównanie z LG cx syna.Wziął LG bo zależało mu na hdmi 2.1 pod konsolę.Ja nie gram więc priorytetem była dla mnie jakość obrazu w filmach ,tv etc.
Panasonic jest lepiej skalibrowany "po wyciagnięciu z pudełka" w porównaniu do LG , to można skorygować profesjonalną kalibracją jednak Panas również lepiej radzi sobie ze skalowaniem sygnału a tego już nie skorygujesz ,chyba że wszystko bedziesz puszczał przez Nvidie.
Dodatkowym atutem Panasa jest obsługa obydwu formatów , zarówno DV jak i HDR10+.

ps.Na innego Oleda niż Panas skusiłbym się tylko wtedy gdyby w gre wchodziło 77".
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Dla wiarygodności mógłbyś coś więcej napisać oczywiście o pierwszym LG FHD. Ile grał u Ciebie lat, ile miał przepracowanych godzin, jak i do czego był używany.
Zapewniam również Ciebie, że mit o tragicznym obrazie LCD jest, a i był tylko mitem.
Miałem w 2009 wysoki model Philipsa 9664 bez problemu radził sobie z PDP ST60 -została ST na 8 lat bo była 8" większa 42" vs 50"
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
LG to był model "gięty" , nie pamietam już w tej chwili jego symbolu a nie chce mi się szukać .MIałem go prawie 5 lat ,ilosc godzin- nie wiem ,nie sprawdzałem,do niczego nie było mi to potrzebne.Odkupił go ode mnie kolega "z pocałowaniem w rękę" przesiadając się z LCD, nadal działa ,nadal jest zadowolony.
Odpowiada Ci obraz z LCD- ok , "jeden lubi ogórki ,druki ogrodnika córki" mi nie odpowiada ,przede wszystkim ze względu na poziom/odcień czerni i co za tym idzie kontrast.Jedyne LCD ,które obecnie maja dla mnie obraz "do przyjęcia" to nowe ,wysokie modele Samsunga.Aczkolwiek moim zdaniem brak Dolby Vision ,które obecnie jest bardziej popularne w serwisach streamingowych jest ich poważną wadą.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Pena zgodność no i byłeś z tych co mieli fart, sporo jednak osób takiego szczęścia nie ma wystarczy wejść na OLX.
Osobiście znam 1 osobę z OLED i po 1,5 roku wymiana matrycy, no i nikogo nie mogę ze znajomych na OLED`a namówić.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Według mnie to raczej ci z olx mieli wyjątkowego pecha.Natomiast co do namawiania- nie widze w tym najmniejszego sensu.Jezeli ktoś chce "po prostu kupić tv" to kupi LCD bo i ceny (prócz topowych modeli) inne i jest tego całe zatrzęsienie,Jeżeli komuś zależy na jakości obrazu to przy bezpośredniej konfrontacji w warunkach nie sklepowych moim zdaniem nie mozna wybrać inaczej niż Oled.Dodatkowo miałem możliwość w domu, w kontrolowanych warunkach oświetleniowych (co jest bardzo ważne) porównać LG i Panasonica ,modele właściwie równoważne ,oparte na tych samych matrycach a jednak obraz dające inny.Przy 4k w Dolby Vision są to kolorystyczne niuanse (aczkolwiek zauważalne) różnica robi się tym większa im gorszy sygnał.Przy czym LG i tak deklasuje wszystkie LCD które miałem okazję widzieć pracujące i nie mówie tu jakimś marketowym badziewiu ale o Qledach w cenie Oledów.
 

SDman

Banned
Dużo osób nie potrafi ustawić LCD i pewnie takie widziałeś, skoro piszesz o "deklasowaniu"
Topowe LCD to jak bardzo mocny wzmacniacz tranzystorowy ( po co komu 300W prawdziwej mocy) ano po to aby
zagrać na jej 5-10 procentach - zagrać wyśmienicie.
Samsung Q90T gra jak PDP (gdyby świecił jak żarówka to nie miałby najmniejszych szans) i to był pierwszy test jak stały jeden obok drugiego.
Świetnie rezultaty daje tryb eco ! To on jest moim zdaniem kluczem do nawiązanie walki z OLED (PDP nie ma z nim najmniejszych szans HDR, WCG, 4K)
Drugi to brak odbić, który daje fantastyczne rezultaty jeśli ktoś ma pokój nasłoneczniony -mega komfort.
Dałem mu szansę (miałem możliwość zwrotu) bo chciałem dać i to był strzał w dychę, nikogo ze znajomych, którzy widzą u mnie co potrafi LCD nie udami się namówić na OLED`a, a szkoda bo chciałbym móc zobaczyć porównać , przekonać się na moich ustawieniach i materiałach.

Musiałbym kłamać, że wypalenia to mit, a wydaje mi się, że nadal można mieć pecha.
 

tt_skrzynski

New member
Wyszedłem właśnie z Media Markt i potwierdzam, że ten nowy model Samsunga zrobił i na mnie wrażenie. Nie był lepszy od OLEDa Sony A90J ale też nie gorszy.... Jest też prawie 2x tańszy...
Nad LG OLED góruje brakiem odbić światła na matrycy...
Brak Dolby Vision i Atmos trochę zniechęca, choć tłumaczą, że zamienniki Samsunga są równie skuteczne....
Panasonica niestety nigdzie na ekspozycji nie ma. Przypuszczam, że obraz jest na poziomie Sony... Niestety to znikanie Panasa z witryn budzi trochę moje obawy o pozostanie bez wsparcia...


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
Nie wiem o co chodzi ale każdy material DV zapala tryb hdr i obraz jest fantastyczny, też się tego obawiałem ale zupełnie niepotrzebnie.
Same ustawienia dla HDR to pełna kontrola tak jak lubię, to ja mam decydować.
 

filcek

Member
Nie można z minusów robić plusów . Brak DV czy kodeków jak DTS to wada, a nie zaleta . Chciwość producentów nie zna granic a ludzie , którzy takie braki usprawiedliwiają , dają furtkę do dalszych cięć producentom ... W takich przypadkach wojna LCD vs OLED schodzi na drugi plan .Może i zwykły Hdr wygląda ok , ale co z tego jak jest od groma filmów ze świetną implementacją DV i takowe produkcje prezentują się znacznie lepiej .
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Świetnie rezultaty daje tryb eco ! To on jest moim zdaniem kluczem do nawiązanie walki z OLED (PDP nie ma z nim najmniejszych szans HDR, WCG, 4K)

Żaden tryb eco nie zmieni róznicy technologicznej polegajacej na wygaszaniu pojedynczych pikseli a własnie to jest przyczyną róznic w obrazie.To wpływa na kontrast i poziom/odcień czerni.
Poza tym jak sam sobie zdajesz z tego sprawę , maksimum mozliwosci ekrany pokazują na materiale HDR ,który z grubsza mówiąc opiera się własnie na wyciągnieciu maksimum z matrycy.W tym momencie twierdzenie ,że ekran zyskuje gdy się ograniczy jego możliwości (bo de facto tym własnie jest tryb eco) jest dla mnie poprostu absurdalne

Wyszedłem właśnie z Media Markt i potwierdzam, że ten nowy model Samsunga zrobił i na mnie wrażenie. Nie był lepszy od OLEDa Sony A90J ale też nie gorszy.... Jest też prawie 2x tańszy...
Nad LG OLED góruje brakiem odbić światła na matrycy...
Brak Dolby Vision i Atmos trochę zniechęca, choć tłumaczą, że zamienniki Samsunga są równie skuteczne....

Wybacz ale porównywanie TV w sklepie na pólkkach to żadne porównywanie....Chyba że to specjalistyczny sklep ze specjalnym pomieszczeniem do tego przeznaczonym gdzie mozliwa jest kontrola oświetlenia.Domowe warunku są w wiekszości przypadków całkowicie inne od sklepowych bo raczej rzadko kto ma w salonie mocne,chłodne,halogenowe/neonowe oświetlenie a to naprawde konpletnie zmienia subiektywny odbiór obrazu.
"Zamiennikiem" Dolby Vision w Samsungu jest HDR10+ i owszem jako posiadacz TV pracującego w obydwu tych trybach mogę stwierdzić ,że są one mniej-wiecej równoważne.Jednak żaden TV nie zrobi konwersji DV do HDR10+ lub odwrotnie.By taki format był wyświetlany sygnał musi być w takiej formie podany.Obecnie większość platform streamingowych korzysta jednak z DV , HDR10+ najczęściej pochodzi od Amazona bądż to jako oryginalne produkcje bądż dystybucja produkcji innych z reguły amerykańskich platform (HULU,STARZ etc.). Jeżeli więc nie masz wykupionego Prime Video i ta drogą nie wykupujesz również dostępu do innych,nieobecnych w Polsce platform streamingowych to HDR10+ mozesz sobie raczej w buty włozyć.
Co do Atmosa- Samsung nie ma żadnego zamiennika , bo takowy własciwie nie istnieje.Widocznie miałeś kontakt z niższymi modelami ,które po prostu nie obsługują tego kodeka , co tłumaczy również wspomniany przez Ciebie poziom ceny (2 razy taniej).

Nie wiem o co chodzi ale każdy material DV zapala tryb hdr i obraz jest fantastyczny, też się tego obawiałem ale zupełnie niepotrzebnie.
Same ustawienia dla HDR to pełna kontrola tak jak lubię, to ja mam decydować.

DV i HDR10+ to tryby aktywne HDR które niejako powodują aktywne dostrajanie się TV na miarę swoich, maksymalnych mozliwosci do podawanego im sygnału.Z tego faktu wynika również konkluzja ,że w takich trybach (w pasywnym HDR własciwie też) nie ma co ustawiać (prócz kalibracji kolorystycznej rzecz jasna) bo TV powinien dostać "wolną rękę" by móc pokazać co potrafi.
 

SDman

Banned
Jak napisałem wcześniej nie wnikam co Samsung robi przy materiałach z DV, ważne jest, że efekt jest fantastyczny i chwała mu za to, że daje możliwość pełnej ingerencji w ustawienia HDR (działa również w trybie ECO !)
Oglądając ten model w jego maksymalnych ustawieniach czy tam jak piszesz możliwościach nie postałby u mnie ani dnia.

Tutaj jest największy problem osób, które nie mają pojęcia jak poprawnie powinien być ustawiony TV LCD.

Wróżysz z fusów i wyciągasz absurdalne wnioski, a osobiście nie posiadasz danego modelu w domu ale chwilę wcześniej piszesz, że tylko w domowych warunkach można dobrze ustawić, przetestować dany model.
Zapewniam Ciebie, że lubię "najlepsze ogórki i najpiękniejsze córki ogrodnika"
 

filcek

Member
SDMAN co ty za bzdury piszesz jakie Dolby Vision oglądałaś na Samsung ?? Kompromitacja na całego i brak wiedzy odnośnie formatów HDR. Dolby vision na Samsung wygląda tak jak na tv bez hdr , czyli fioletowo zielony materiał. Odnośnie oglądania HDR w trybie eco , to czysta herezja
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Wow,sami specjalisci- zapraszam na lekcję. Dobra kawa gratis.
Sorry ale to Ty dalej się kompromitujesz, a myślałem, że odpuściłeś.
 

filcek

Member
Proszę wytłumaczyć jak udało Ci się włączyć dolby vision na Samsung. Rozumiem że to za pomocą wyobraźni . Zapewne jest Pan w stanie porównać Hdr 10 plus vs Dolby Vision
również hipotetycznie ... nie widząc Dolby Vision na własne oczy . Dynamiczne mapowanie tonów jest włączone na stałe na Samsung co często powoduje artefakty oraz sztucznie prześwietlone elementy obrazu , które nie są zgodne z wizją reżysera , natomiast w trybie Dolby Vision dynamiczne mapowanie jest zawsze wyłączone
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry