OLED 65 CALI na miejsce Plazmy Panasonic NeoPDP G20

Status
Zamknięty.

filcek

Member
Nie Youtube nie obsługuje Dolby Vision , nawet w natywnej apce na webos nie ma Dolby Vision. Sdman wciąż proszę o udzielenie odpowiedzi odnośnie DV na Samsung
 

filcek

Member
Oczywiście tylko , że w takim wypadku to jest konwersja na zwykły Hdr 10 bez plusa . Jeśli to był twój sposób na testowanie Dolby Vision to zazdroszczę wyobraźni , bo tak tylko zobaczyć można zwykły Hdr ... Nie ma opcji aby obraz Dolby Vision konwertować na Hdr 10 plus... Dochodzę do sedna Dolby Vision mogłeś widzieć tylko oczami wyobraźni .
 

Manarino

Banned
Zdecydowanie oled deklasuje leda, jeśli rozmawiamy o jakości obrazu . Każda z marek w swoim flagowym telewizorze stosuje matrycę oled a nie led .
Sony w studyjnym monitorze BVM-X300 V2 również zastosowało matrycę Oled a nie led .
Panasonic z roku na rok ogranicza produkcję telewizorów led na rzecz telewizorów oled . . Jeżeli najwyższa jakość obrazu to tylko Oled, napewno nie led .
Doskonale wiedzą o tym producenci.Nawet Samsung przekonał się o tym , że chcąc mieć w swej ofercie najlepszą jakość, nie pozostaje nic innego jak zainwestować w produkcję telewizorów oled, dlatego zakupił od LG kilka milionów matryc oled. Oczywiście nie zrezygnuje z technologii Quled, ponieważ zainwestował w nią grube miliony . Jednak led to nie oled.
Led to bardzo dobra jakość ale napewno nie ta oledowa .

Posiadacze telewizorów led za wszelką cenę będą twierdzić, że ich tv ma "fantastyczny " obraz , ale to tylko bicie piany .
Fantastyczny obraz to oled .
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Oczywiście tylko , że w takim wypadku to jest konwersja na zwykły Hdr 10 bez plusa . Jeśli to był twój sposób na testowanie Dolby Vision to zazdroszczę wyobraźni , bo tak tylko zobaczyć można zwykły Hdr ... Nie ma opcji aby obraz Dolby Vision konwertować na Hdr 10 plus... Dochodzę do sedna Dolby Vision mogłeś widzieć tylko oczami wyobraźni .


Podejmij rękawice, podaj link do materiału z YT z DV wybierz scenę taką wg Ciebie pokazującą najlepsze cechy DV (podaj czas) i zrób fotkę najlepiej jak potrafisz (tylko zamieść ją w pełnym rozmiarze do pobrania -potrafisz ?) ja zrobię to samo :cool:.


@Manarino niestety nie masz racji, bierz OLED`a pod pachę i zapraszam.
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Jak napisałem wcześniej nie wnikam co Samsung robi przy materiałach z DV, ważne jest, że efekt jest fantastyczny i chwała mu za to, że daje możliwość pełnej ingerencji w ustawienia HDR (działa również w trybie ECO !)
Oglądając ten model w jego maksymalnych ustawieniach czy tam jak piszesz możliwościach nie postałby u mnie ani dnia.

Tutaj jest największy problem osób, które nie mają pojęcia jak poprawnie powinien być ustawiony TV LCD.

Wróżysz z fusów i wyciągasz absurdalne wnioski, a osobiście nie posiadasz danego modelu w domu ale chwilę wcześniej piszesz, że tylko w domowych warunkach można dobrze ustawić, przetestować dany model.
Zapewniam Ciebie, że lubię "najlepsze ogórki i najpiękniejsze córki ogrodnika"

Przepraszam , a Ty posiadasz jakiś Oled w domu ?
 

Manarino

Banned
Podejmij rękawice, podaj link do materiału z YT z DV wybierz scenę taką wg Ciebie pokazującą najlepsze cechy DV (podaj czas) i zrób fotkę najlepiej jak potrafisz (tylko zamieść ją w pełnym rozmiarze do pobrania -potrafisz ?) ja zrobię to samo :cool:.


@Manarino niestety nie masz racji, bierz OLED`a pod pachę i zapraszam.

Sony budując swoj studyjny, referencyjny minitor również nie miało racji ?

Chcesz porównywać jakosc obrazu leda samsunga q90 , telewziora ze średniej półki cenowej , telewizora dla Kowalskiego do powiedzmy jakosci obrazu oleda Jz2000 Panasonica , gdzie Japończycy dopieścili, dopraciwali ten telewizor do perfekcji ?

Zrozum , że telewizor ktory posiadasz to zwykły led . Jego jakość jest bdb dla zwykłego Kowalskiego , moze byc nawet fantasryczna , ale wszystkie szanujące sie portale mówią zupełnie co innego . Model q90t nie dostał nigdzie referencji , nawet się o nią nie zaczepił, ponieważ do fantastycznego obrazu mu daleko . Z kolei najwyższe oledy dostają ją regularnie .

Z czym i po co walczysz, jak fakty rzeczywistość jest po stronie oled.
 

SDman

Banned
Wypalenia i mocne odbicia zniechęciły mnie do tej technologii ale gdyby nie Q90T musiałbym z tym się pogodzić.
Nigdy nigdzie nie napisałem, że LCD jest lepszy od OLED. Zawsze jednak staram się aby osoba, która chce się cieszyć była w pełni świadoma zakupu.

Mierżą mnie jednak wypowiedzi o deklasowaniu, przepaści czy latach świetlnych na korzyść OLED.
Zwyczajna paplanina osób, które nigdy nie widziały poprawnie ustawionego LCD oczywiste jest, że musi być to półka najwyższa i ze świetną powłoką antyrefleksyjną -tylko
wtedy może stanąć do walki, a w niesprzyjających warunkach dla OLED`a nawet ją wygrać.
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
Podejmij rękawice, podaj link do materiału z YT z DV wybierz scenę taką wg Ciebie pokazującą najlepsze cechy DV (podaj czas) i zrób fotkę najlepiej jak potrafisz (tylko zamieść ją w pełnym rozmiarze do pobrania -potrafisz ?) ja zrobię to samo :cool:.


@Manarino niestety nie masz racji, bierz OLED`a pod pachę i zapraszam.

Tłumaczę po raz kolejny na Youtube nie ma Dolby Vision!!!!!!!!!!
 

Manarino

Banned
Wypalenia i mocne odbicia zniechęciły mnie do tej technologii ale gdyby nie Q90T musiałbym z tym się pogodzić.

Nie rozmawiamy o wypaleniach i odbiciach a o jakości obrazu .

Posiadasz telewizor ze sredniej polki cenowej, ktory ma bardzo dobrą jakosc obrazu ale model który posiadasz nigdzie nie dostał referencji a jedynie wysokie oceny . Oledy z najwyższej półki co chwilę dostają referencję ponieważ to właśnie one generują fantasryczny obraz.

Powtórzę się.
Proszę odpowiedz mi, dlaczego Sony w swoim studyjnym referencyjnym monitorze zastosowało matrycę Oled a nie led . Przy opracowaniu najlepszej elektroniki, zastosowaniu najlepszych algorytmów itp itd równie dobrze mogli użyć matrycy led. Jednak zastosowali matrycę oled . Dlaczego ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To z innego strimingu, który ma DV.

Wykup sobie prime video ,potem porownaj ten sam material z wlaczonym hdr10+ i wylaczonym ,czyli w wersji zwyklego hdr10 (wylaczenie hdr10+ chyba jest mozliwe w samsungu).Jak przeprowadzisz takie doswiadczenie to powrot do dyskusji z Toba na temat DV i rodzajow HDR bedzie mial jakis sens.
 

SDman

Banned
Odpowiedź jest banalnie prosta, nie wiesz ? wiedzą to nawet dzieci :
Bo technologia OLED jest najlepszą technologią (mającą jednak swoje wady)
Musi być też cała reszta świetna jak sam panel, a tak często nie jest.
 

filcek

Member
Wykup sobie prime video ,potem porownaj ten sam material z wlaczonym hdr10+ i wylaczonym ,czyli w wersji zwyklego hdr10 (wylaczenie hdr10+ chyba jest mozliwe w samsungu).Jak przeprowadzisz takie doswiadczenie to powrot do dyskusji z Toba na temat DV i rodzajow HDR bedzie mial jakis sens.

Sdman nie musi w domu testować Dolby Vision ani nawet HDR 10+ , ponieważ widział w sklepie jak kupował nową pralkę wyłączony Oled obsługujący Dolby Vision , który odbicia miał większe od bębna nowej pralki.
 

Manarino

Banned
Odpowiedź jest banalnie prosta, nie wiesz ? wiedzą to nawet dzieci :
Bo technologia OLED jest najlepszą technologią (mającą jednak swoje wady)
Musi być też cała reszta świetna jak sam panel, a tak często nie jest.

Wady ?
Rozmawiamy o obrazie . O jakosci obrazu a jakość obrazu generowana przez oled jest wyborna .
W przypadku leda bez względu na model , markę już taka nie jest .

Czy Twój Samsung q90t , led ze średniej półki cenowej z wszystkimi wadami tej technologii został profesjonalnie skalibrowany ?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Nie zmienia to faktu, że dwie bardzo poważne wady są, koszmarne odbicia i możliwość wypalenia nawet przy specjalnym traktowaniu.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Odbicia :) ogólnie oglądam wieczorami żadne odbicia mi nie przeszkadzają , co do wypaleń mam obecnie ponad ROK 65OLED805 ZERO PROBLEMÓW! Oglądam wszystko czasami też programy informacyjne , zdjęcia itd. Obraz jak to Oled rewelacyjny, miałem 2017 roku Philips 65PUS8102 bardzo dobry model ale Oled nie ma konkurencji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry