OLED 65 CALI na miejsce Plazmy Panasonic NeoPDP G20

Status
Zamknięty.

jarekk7217

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam Panowie!
LG 55EG910V zakup 09.2016 do dzisiaj 0 problemów, do 03.2021 przepracowane ok. 6300 godzin

Pozdrawiam miłego oglądania:)
 

Attachments

  • 20210330_EG910.jpg
    20210330_EG910.jpg
    69,2 KB · Wyś: 13

Manarino

Banned
Nie zmienia to faktu, że dwie bardzo poważne wady są, koszmarne odbicia i możliwość wypalenia nawet przy specjalnym traktowaniu.

Jakie koszmarne odbicia ?
Człowieku, co Ty pleciesz ?

Widziałem dziesiątki oledów w oswietleniu sklepowym i zadnych odbić nie było . Mozna było zwyczajnie czerpać czystą satysfakcję z wyswietlanego obrazu .

Mam plazmę Kuro, która w stos do oledów świeci dużo słabiej, ale i tak można z niej smiało korzystać w nasłonecznionym pomieszczeniu .

Kolega wyżej podał Ci ilość przepracowanych godzin i sygnał, że wszystko jest ok .

Masz problem sam ze sobą, bo kupiłeś leda ze średniej półki cenowej , który jest lepszy od oleda tylko w aspekcie jasności, co naturalne . W każdym innym punkcie przegrywa .

Pokaż mi choć jeden model telewizora led, który dostał referencję ?
 

Manarino

Banned
SDman , zapytam raz jeszcze - czy led Samsunga q90t, który ppsiadasz , został profesjonalnie skalibrowany ? To znaczy profesjonalnym sprzętem do takiej kalibracji przez osobę, która posiada odpowiednie certyfikaty ?

Jeśli nie, to o jakim fantastycznym obrazie mówisz? O obrazie z przejaskrawionymi , przekłamanymi kolorami itp itd ? To jest ten fantastyczny obraz według Ciebie ?

NA CZYM POLEGA KALIBRACJA TV?

Kalibracja to optymalna regulacja twojego telewizora/ projektora za pomocą profesjonalnych urządzeń pomiarowych, celem zapewnienia najwyższej jakości obrazu.

Kalibracja telewizora gwarantuje właściwy klimat i wciąga widza w fabułę opowiadaną kolorem i obrazem.

Optymalna regulacja na twoim telewizorze lub projektorze obejmuje:

weryfikacja twojej konfiguracji sprzętowejregulacja jasności, kontrastu aby uzyskać maksymalną dynamikę obrazubalans bieli – aby biały był naprawdę biały10-punktowa regulacja skali szarościoptymalna jasność obrazu nie powodująca zmęczenia wzroku10-punktowa regulacja gamy barwregulacja kolorów – red, green, blue, cyan, magenta, yellowustawienia ostrości i proporcji obrazuprezentacja efektów po kalibracji – materiał demonstracyjnyraport pomiarowyTwoja satysfakcja z efektów

Do kalibracji telewizorów wykorzystujemy profesjonalne narzędzia takie jak spektrofotometry i kolorymetry.

Typowy scenariusz to podłączenie do twojego urządzenia wzorcowego generatora sygnałów video i odczyt parametrów obrazu laboratoryjnym czujnikiem świetlnym. Całość podłączona jest do komputera ze specjalistycznym oprogramowaniem.
 

Manarino

Banned
Każdy flagowy oled po profesjonalnej kalibracji zmiecie pod względem jakości Twojego q90t , bo żebyś nie wiem jak bardzo zaklinał rzeczywistość, nigdy nie osiągnie on tak smolistej czerni , kontrastu , jak oled .A przecież w pozostałych aspektach składających się na jakość oled również wygrywa .

Odbicia, które oczywiście występują ale napewno nie w takim natężeniu jak Ty to opisujesz jak również powidoki w żaden sposób nie przekladają się na jakość generowanego obrazu samą w sobie .
Oczywiście, w nasłonecznionym pomieszczeniu oled nie pokaże pełnej mocy, ale porównując jakość dwoch technologii zakladamy warunki pracy jak najlepsze.
 
Ostatnia edycja:

tt_skrzynski

New member
SDman ma trochę racji. Kupując TV trzeba sprawdzić gdzie ma stać i czy nie będzie odbić sztucznego światła w matrycy. To bardzo przeszkadza.... Na sklepowych półkach bardziej podatne na odbicia były oledy, zwłaszcza LG.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Manarino

Banned
Zgadza się . Do nasłonecznionego pokoju tylko led . Świeci jaśniej i tutaj jego przewaga nad oledem się kończy.
Tylko kto ogląda cokolwiek w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu ?
W takim nawet obiadu się nie jada .
 

tt_skrzynski

New member
Naslonecznienie jeat mniejszym problemem dla odbić. Większym są sztuczne źródła światła i ich odbicia.


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

tracer10

Member
Ja tam kupiłem wczoraj Panasa JZ1500 65' Z soundbarem Panasa bez żadnych rozważań o wypaleniach.
Wypalały się oledy takie jak mój LG 55B7V, normalnie używasz zero problemów.
Jak chcesz TVP INFO 12h/dzień kup lcd.
Ja kupiłem dla obrazu nie wiadomości z tv.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kupując TV trzeba sprawdzić gdzie ma stać i czy nie będzie odbić sztucznego światła w matrycy. To bardzo przeszkadza....

Wszystko zalezy od tego jak TV ma byc użytkowany.Jezeli docelowo ma chodzić cały dzień jako kolejna lampa w salonie promieniująca w domowników tvn24 lub innymi "serialami paradokumentalnymi" (a znam takie przypadki) to bezsprzecznie o połowę tańszy LCD będzie lepszym wyborem.
Jeżeli jednak ma pełnic role ekranu będącego centrum rozrywki dającemu jakąś namiastkę kina , na popołudniowo wieczornych seansach to tylko Oled.
Dlatego tez mówimy o kontrolowanych warunkach oświetleniowych,w kinach równiez nie mamy odsłoniętych okien lub świecacych lamp w każdym kącie.Oczywiście stosując takie porównanie nie mam na myśli kompletnego zaciemniania salonu i ogladania wyłącznie z wyłaczonym całkowicie oświetleniem .Jednak ,nawet dla własnego komfortu nie tylko podczas ogladania TV ilosc wpadającego z zewnątrz światła można przytłumić za pomocą żaluzji,zasłon etc. a sztuczne oświetlenie tak dopasować by nie powodowało refleksów na ekranie.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Zgadzam się w 100% , mat74 a w przypadku Philipsa można rozbudować
oświetlenie Hue , które daje nie zastąpione efekty podczas oglądania.
 

tt_skrzynski

New member
Niewielu kupuje TV tylko do oglądania filmów. Generalnie to ma być dosyć uniwersalne urządzenie.
Mnie np najbardziej zależy na sporcie z tunera sat. Ma być płynny co najmniej jak na starej 12 letniej Plazmie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

tt_skrzynski

New member
Ja tam kupiłem wczoraj Panasa JZ1500 65' Z soundbarem Panasa bez żadnych rozważań o wypaleniach.

Wypalały się oledy takie jak mój LG 55B7V, normalnie używasz zero problemów.

Jak chcesz TVP INFO 12h/dzień kup lcd.

Ja kupiłem dla obrazu nie wiadomości z tv.
Gdzie kupiłeś, bo nie widziałem tego modelu w sprzedaży jeszcze..... i jakie wrażenia. Panas podbił już raz moje serce... Jak się sprawuje w sporcie.. Jak płynność, kolor murawy na stadionach.. etc.?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

tt_skrzynski

New member
Porównaj sobie czasy reakcji matryc LCD/QLED i Oled .....
Na papierze wszystko wygląda dobrze. W sklepie na półce niestety bardzo źle. Oledy z sygnału DVB-T - transmisje ostatniego Euro, dawały tragiczny obraz, który nie nadawał się do oglądania. Piłkarze w ruchu byli w zdwojonej liczbie, a trawa w trybie sport pomalowana jak chodniki w PRL na wizycie naczelnego kacyka przejaskrawiona do bólu.
Za każdym razem jak już zbierałem się do zakupu, to sport w witrynach mnie skutecznie powstrzymywał.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem co ogladałes w sklepie na jakim sygnale i w jakim trybie był TV ,w każdym razie własnie ze wzgledu na szybkosc reakcji w Oledach nie wystepuje znany z LCD efekt smużenia a za reprodukcję kolorów ,płynność gradientów a co za tym naturalnośc odwzorowania barw odpowiada właściwie nieograniczony kontrast.Oczywiscie "odpowiednio ustawiając" spraprac mozna wszystko.....
Ostatni raz powtórzę: chcesz relatywnie tani TV do konsoli i sieczki z naziemnej telewizji- kup LCD , chcesz TV z najlepszym obrazem- kup OLed.
 

Manarino

Banned
Na papierze wszystko wygląda dobrze. W sklepie na półce niestety bardzo źle. Oledy z sygnału DVB-T - transmisje ostatniego Euro, dawały tragiczny obraz, który nie nadawał się do oglądania. Piłkarze w ruchu byli w zdwojonej liczbie, a trawa w trybie sport pomalowana jak chodniki w PRL na wizycie naczelnego kacyka przejaskrawiona do bólu.
Za każdym razem jak już zbierałem się do zakupu, to sport w witrynach mnie skutecznie powstrzymywał.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


Oled generuje fantastyczny obraz i do tego został stworzony . Dlatego priorytetem inżynierów nie było osiągnięcie w danym medelu świetnego skalowania . Jeśli na skalowaniu Ci zależy, to z pewnością na rynku znajdziesz coś odpowiedniego.
 
Status
Zamknięty.
Do góry