Odsłuch kabli głośnikowych

AudioFan

New member
Ależ ja mniej więcej znam i możliwości i ograniczenia Zensorów i zdaję sobie sprawę, że po zmianie kabla nagle cała charakterystyka brzmienia nie zmieni się o 180 stopni. Zdaję sobie sprawę, że kolumna za 2000 zł nie zagra nagle jak kolumna za 20000 zł. Wiem tylko, że wymiana kabla z ProCab LS25 na QED Ruby dała już słyszalne efekty - bas stał się mniej rozlazły, bardziej kontrolowany. Szukam zatem kabla droższego (TQ Black w cenie 1200 zł to trochę chyba jednak za dużo), który jeszcze trochę ten efekt spotęguje (a może i doda jeszcze coś ekstra) ale nie spodziewam się, że nagle wyczaruje mi nowy komplet głośników w salonie ;)

Na pewnej giełdzie jest oferta 2x3m za 999zł, także z tego co napisałeś to myślę, że byłbyś zadowolony i polecam spróbować.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Żebyśmy się dobrze zrozumieli...nie słuchałem zensorów więc nie wiem jaki bas prezentują.
Kolega pytał o kable TQ pod kątem basu to zaproponowałem Blacka który jak na kabel wnosi sporo.

Zapytam przy okazji jak się sprawuje Singxer SU-1 i z jaką konkurencją w przypadku twojego toru wygrał ?

Rozumiemy się bardzo dobrze, spokojnie ;)

Su-1 podnosi o poziom wyżej granie w porównaniu do USB wbudowanego w DAC. Efekt jest świetny. Po przeróbkach jeszcze lepszy.
Kupiłem po bardzo pozytywnych opiniach na forum headfi.org
W stosunku do konkurencji ma przewagę w złączu I2S za pomoc gniazda hdmi.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Ależ ja mniej więcej znam i możliwości i ograniczenia Zensorów i zdaję sobie sprawę, że po zmianie kabla nagle cała charakterystyka brzmienia nie zmieni się o 180 stopni. Zdaję sobie sprawę, że kolumna za 2000 zł nie zagra nagle jak kolumna za 20000 zł. Wiem tylko, że wymiana kabla z ProCab LS25 na QED Ruby dała już słyszalne efekty - bas stał się mniej rozlazły, bardziej kontrolowany. Szukam zatem kabla droższego (TQ Black w cenie 1200 zł to trochę chyba jednak za dużo), który jeszcze trochę ten efekt spotęguje (a może i doda jeszcze coś ekstra) ale nie spodziewam się, że nagle wyczaruje mi nowy komplet głośników w salonie ;)

nie wierze w jakakolwiek zmiane dzwieku nawet gdyby kabel kosztował 5 kola...nie przy tych glosnikach...chyba ze w grubosci kabla byla kolosalna roznica...
 

piechu

Member
Bez reklam
Nikt Ci nie każe wierzyć. Ja wiem co słyszy moje ucho a w to co słyszy Twoje nie będę wnikał.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Niektórzy jak widać są audio-ateistami ;)

Kolego Piechu jakbyś mógł wypożyczyć coś na testy to wszystko wyszłoby w praniu. Od siebie z poprawiających bas mogę polecić Melodikę brown sugar.
 

piechu

Member
Bez reklam
Jak pisałem wyżej miałem już wypożyczone na chwilę QED Ruby i w przypadku tak tanich kabli słyszałem różnicę na plus w stosunku do moich kabli do betoniarki - wiem, że niektórym trudno w to uwierzyć a o pogodzeniu się z taką informacją już nie wspominam. Póki co szukam informacji i propozycji kabli, którymi powinienem/mógłbym się zainteresować. Same wypożyczenia i odsłuchy planuje dopiero na koniec sierpnia, początek września gdy już skończę remontowanie mieszkania i wrócę z zasłużonego urlopu.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widać to u wielu użytkowników że wielu z nas nie potrafi zrozumieć dlaczego niektórzy piszą o kablach w sensie wiary... to jest do zrozumienia.. normalnie jakby człowiek był na kongresie partii politycznej ..tu wiara nie ma nic wspólnego.. tu jest kwestia czy ucho danego użytkownika wyłapuje różnice czy też nie.. nikt o zdrowym umyśle nie kupi kabli powiedzmy za 4 tys do "Zensorów" bo to będzie wyrzucenie pieniędzy w błoto - kupi takie na jakich będzie czuł różnicę w stosunku do tańszych kabli..
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Nikt Ci nie każe wierzyć. Ja wiem co słyszy moje ucho a w to co słyszy Twoje nie będę wnikał.

jakby mi kazał to bym napisał...chodzi mo o to ze dobrej jakosci kabel nie musi byc wcale markowy...bo uwazam ze znalazlbym kabel w przystepnej cenie z miedzi beztlenowej(nie chinskiej) i o tej samej grubosci co te Wasze Quedziki itd i watpie ze roznice byłyby mega slyszalne...zaznacze przy tych glosnikach...jakby tak bylo to kazdy by sobie tak dzwiek "poprawiał" kablami...ale dobrze ze ucho masz sprawne...
 

bokciu

Banned
jakby mi kazał to bym napisał...chodzi mo o to ze dobrej jakosci kabel nie musi byc wcale markowy...bo uwazam ze znalazlbym kabel w przystepnej cenie z miedzi beztlenowej(nie chinskiej) i o tej samej grubosci co te Wasze Quedziki itd i watpie ze roznice byłyby mega slyszalne...zaznacze przy tych glosnikach...jakby tak bylo to kazdy by sobie tak dzwiek "poprawiał" kablami...ale dobrze ze ucho masz sprawne...

A kto powiedział, że kabel musi być z koniecznie z miedzi beztlenowej i że musi być gruby. Takie postrzeganie dobrego kabla głośnikowego poprzez średnicę drutu i jego kolor, przypomina mi czasy Diory i Altusów oraz znikomej wiedzy z zakresu audio.
 

elgator

New member
Chyba w tym wątku nikt nie ma na myśli "Qedzików".

Przyznam szczerze że sam wątpiłem kiedyś w jakość kabli ale zmieniło się to w momencie jak z przymusu zmieniłem kabel HDMI zakupiony na alledrogo za 80zl (po tym jak sie końcówka rozsypała od podłączania do laptopa) na Monstera za 400zł.

Poprawie uległa jakość dźwięku oraz orazu i nie jest to też tylko moje spostrzeżenie, ale osób które oglądają ze mną filmy.

Ostatnio chciałem po części spróbować poprawić coś w swoim kinie i przy okazji remontu zmienić kable na trochę lepsze.
Chciałem kupić do frontów nowe Equilibrium Tune ale trafiła się okazja i do swoich "badziewiarskich" Zensorów kupiłem używane Equilibrium Moonlight ale dlatego że była okazja cenowa.

Kable stanowczo poprawiły ich brzmienie i powiem że nie tylko ja jestem w szoku że jest taka zmiana.

Teraz po tych wszystkich doświadczeniach przymierzam się do wymiany HDMI ampli - TV i mam na to budżet do 1 tys.

Niestety fizyki nie zmienisz bo w kablu nie tylko chodzi o jakość miedzi.

Jeżeli ktoś uważa że kable i kabelki nic nie zmieniają to niech najpierw sprawdzi to sam na sobie zanim bezsensownie będzie obrażał osoby o innej opinii.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Na hdmi i optykach a także usb nie odczułem żadnych różnic, mam usb Wireworld i gra tak samo jak ten za 8zl, optyk tez bez różnicy, hdmi podmienialem ostatnio do ps4 z tego z kompletu na Bridge elite i tez nic.
Przy połączeniach analogowych czuć różnice, dlatego mam porządne kable, HDMI mnie zaskoczyłeś.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Chyba w tym wątku nikt nie ma na myśli "Qedzików".

Przyznam szczerze że sam wątpiłem kiedyś w jakość kabli ale zmieniło się to w momencie jak z przymusu zmieniłem kabel HDMI zakupiony na alledrogo za 80zl (po tym jak sie końcówka rozsypała od podłączania do laptopa) na Monstera za 400zł.

Poprawie uległa jakość dźwięku oraz orazu i nie jest to też tylko moje spostrzeżenie, ale osób które oglądają ze mną filmy.

Ostatnio chciałem po części spróbować poprawić coś w swoim kinie i przy okazji remontu zmienić kable na trochę lepsze.
Chciałem kupić do frontów nowe Equilibrium Tune ale trafiła się okazja i do swoich "badziewiarskich" Zensorów kupiłem używane Equilibrium Moonlight ale dlatego że była okazja cenowa.

Kable stanowczo poprawiły ich brzmienie i powiem że nie tylko ja jestem w szoku że jest taka zmiana.

Teraz po tych wszystkich doświadczeniach przymierzam się do wymiany HDMI ampli - TV i mam na to budżet do 1 tys.

Niestety fizyki nie zmienisz bo w kablu nie tylko chodzi o jakość miedzi.

Jeżeli ktoś uważa że kable i kabelki nic nie zmieniają to niech najpierw sprawdzi to sam na sobie zanim bezsensownie będzie obrażał osoby o innej opinii.

Tu nikt nie obraża kogokowiek poglądów...to po prostu dyskusja...teoria z kablem hdmi godna braw...mnie takie odgryzanie się nie wyprowadza z równowagi...i wiadomo że nie chodzi tylko o miedź...musisz jeszcze poznać znaczenie słowa obraza-obrazac...sam twórca nie postu raczej nie poczuł się obrażony a szczekasz za niego...kończę temat,miłego wieczoru
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Na hdmi i optykach a także usb nie odczułem żadnych różnic, mam usb Wireworld i gra tak samo jak ten za 8zl, optyk tez bez różnicy, hdmi podmienialem ostatnio do ps4 z tego z kompletu na Bridge elite i tez nic.
Przy połączeniach analogowych czuć różnice, dlatego mam porządne kable, HDMI mnie zaskoczyłeś.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bo masz racje Borixon...hdmi to typowy mit chyba ze jest fabrycznie uszkodzony lub linia produkcyjna znajduje sie w chinskiej chałupie...tak samo moim zdaniem jest z kablami glosnikowymi w pewnym przedziale cenowym o tej samej grubosci zaznaczam...ja tez wymienialem kable na monstery itp kable lepszej jakosci ale nie przełozylo sie to na lepsza jakosc obrazu i dzwieku...plusem dobrych kabli hdmi jest jakosc wykonania co moze przelozyc sie na zywotnosc ale nie na jakosc obrazu...
 
Ostatnia edycja:

elgator

New member
"pienionżek"
Niestety nie interesuje mnie twoja równowaga. Nawet nie obchodzi mnie twoja osoba.
Żyj sobie w swoim "zaszczekanym" świecie.

Borixon
Raz rozmawiałem ze swoim znajomym na temat kabli cyfrowych i też mi to tłumaczył że to kabel cyfrowy przesył 0 i 1 więc tańszy czy droższy działa tak samo. Niestety rzeczywistość pokazuje że jest inaczej.
A testy takich kabli jak choćby Wireworlda (np. Ultraviolet) mówią same za siebie a skoro i tak w nasze zestawy Audio- Video pakujemy tysiące to czemu by nie spróbować zmiany kabla za 500zł?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Nie ma co się kłócić i sobie dogadywać, w cyfrowe kable nie wierze bo nie zauważyłem różnic. Sorry miałem doświadczenie ze długi kabel usb za 5zl w ogóle nie przewodził sygnału a tak samo długi markowy grał już poprawnie, pewnie wina ekranowania.

Jeśli chodzi o analog, nie ma tu dla mnie znaczenia przekrój, miałem różne kable tych samych przekrojów i każdy grał inaczej, tu pewnie chodzi o technikę wykonania kabla, zwój, liczba żył, ich układ i znów pewnie ekran.
Każdy musi dobrać kable takie jakie mu pasują, nie cena czy przekrój jest tu wyznacznikiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry