Odsłuch kabli głośnikowych

piechu

Member
Bez reklam
Zależy mi na uporządkowaniu basu w Zensorach, teraz jest misiowaty i rozlazły - miałem na próbę podpięte QED Ruby i brzmienie było lepsze niż na moich aktualnych ProCab LS25. Bas był lepiej kontrolowany. Dodatkowo zyskać trochę więcej rozdzielczości, detalu. Jeśli Stringi mogą dać to na czym mi zależy to nie widzę przeszkód aby się nimi zainteresować.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
To bardzo ułożony kabel. Detaliczny napewno. Z basen w zensorach możesz zrobić nie wiele, ja bym zaryzykował.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To już jest inna sprawa - ja zawsze pisze w kontekście takiej osoby co po pierwsze kupuje wyłączne dla siebie, a po drugie kupuje bo słyszy.. a jak kupuje bo słyszy, a przy okazji jest to drogie i stać kogoś zakupić np. droższe kable ... to dlaczego ma sobie tego żałować.. tylko dlatego że ktoś powie .... kupił dla znaczka i prestiżu firmy ??? To ich sprawa .... i na ile to co mówią jest szczere w 100% znaczeniu tego słowa.... a nie tylko fakt, że patrzą na to poprzez zasobność swojego portfela.. bo jak dobrze wiesz wielu z tych osób nawet na oczy takich kabli nie widziało, a już nie wspomnę o testowaniu ich..
 

piechu

Member
Bez reklam
@Borixon
A propos basu to mam trochę inne odczucia. Naprawdę przy tanich QEDach czuć było różnicę na plus. Zastanawiam się lepszy/droższy kabel jest wstanie wysupłać z połączenia Zensor/Marantz jeszcze więcej.
Niestety problem z kablami typu Equilibrium czy Tellurium jest taki, że w grę wchodzi tylko zakup na odległość
 

Borixon

Active member
Bez reklam
@Borixon
A propos basu to mam trochę inne odczucia. Naprawdę przy tanich QEDach czuć było różnicę na plus. Zastanawiam się lepszy/droższy kabel jest wstanie wysupłać z połączenia Zensor/Marantz jeszcze więcej.
Niestety problem z kablami typu Equilibrium czy Tellurium jest taki, że w grę wchodzi tylko zakup na odległość



Rozumiem. Equilibrium ma bardzo dobre produkty w stosunku do ceny co do Tellurium to się nie wypowiem bo nie słuchałem. Jasne ze coś poprawisz nie mówię ze nic ale głębiej patrząc wybitnego brzmienia nie uzyskasz.
Widać ze gość sprzedaje te kable z domu wpłać kasę i weź na testy może się zgodzi na ewentualny zwrot.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piechu możesz na odl. je wypożyczyć tylko trzeba kaucję zapłacić.. odsłuchujesz kilka dni i wysyłasz do nich z powrotem, a sklep zwraca Ci pieniądze na konto. Nawet z kablami bardzo drogimi takie rzeczy się robi.. znam przypadek jak Gość 3 kable za 400 tys zamawiał na odsłuch - na odl. i nie było żadnego problemu żeby takie kable do klienta wysłać..
 

piechu

Member
Bez reklam
W moim lokalnym sklepie audio nie ma problemu z wypożyczeniem kabli ale u nich niestety ubogo jeśli chodzi o mniej mainstreamowe marki. Jeśli jest tak jak piszesz, że na odległość też da radę wypożyczyć to problem się rozwiązuje :)
Nadal jednak fajnie byłoby poznać opinie użytkowników na temat kabelków, którymi mógłbym spiąć Zensory z Marantzem. Chciałbym się zamknąć w cenie 100-150 za metr stąd pomysł na Tellurium Q Blue, fajnie, że Borixon podrzucił także pomysł na Stringi :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Znam gościa który ma String wpięte do systemu za 50k bo poprostu te mu najlepiej podeszły, poważnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na 100% nie ma takiego problemu sam bym dał Ci kilka namiarów na sklepy gdzie sprzedawany jest np Tellurium (którym się interesujesz) i robią coś takiego ale niestety polityka forum zabrania promocji sklepów.. ale naprawdę łatwo w sieci złapać takie sklepy..
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja również dałbym Ci kontakt lecz nie mogę bo....
Equilibrium mają. Często tam bywam to wiem. [emoji5]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Borixon a może takie "maleństwa" kabelki posłuchamy :)





Tara Labs - masakruje:) ten jeden miałem w ręce kiedyś - mega uczucie trzymać mercedesa w ręku :- )
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Sprzedawałem nie dawno Tara Labs choć model zdecydowanie niższy [emoji23]
Foty mi się nie wczytuja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
jest to firma który ma swój sposób patrzenia na kable.. i strasznie podrabiana przez dziadów ...
 

AudioFan

New member
Wy tu sobie dyskutujecie o kabelkach z tysiące złotych ale ja sobie pozwolę zapytać o kable za skromne parę set złotych za komplet, choć nie wiem czy w trakcie trwającej tutaj dyskusji w ogóle wypada poruszać tak przyziemny temat.
Co sądzicie o kablu Tellurium Q Blue? Ktoś miał go okazję słuchać, najlepiej w połączeniu za Marantzem, Zensorami?

TQ Blue to ciepłe muzykalne granie z fajną przestrzenią, lekko zaokrągloną górą i nie polecałbym ich w twoim przypadku jeżeli chcesz opanować bas. W tym celu moim zdaniem najlepiej sprawdzi się TQ Black.
Miałem oba w swoim systemie i Black jest do dziś. Niektórzy słyszą jakby na Blacku było mniej basu ale prawda jest taka, że nie jest go mniej tylko jest bardziej zwarty i lepiej kontrolowany.
Takie opinie wynikają ze zbyt małego osłuchania się z dźwiękiem.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie zgodzę się z tym ale nie będę polemizował dla mnie i dla wielu Tara labs to jest prawie szczyt, a Audioquest (nadmieniam lubię firmę i złego słowa nie powiem) ale uważam że technologicznie, marketingowo są dalej niż TL... .. ale to moja opinia :- )
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
TQ Blue to ciepłe muzykalne granie z fajną przestrzenią, lekko zaokrągloną górą i nie polecałbym ich w twoim przypadku jeżeli chcesz opanować bas. W tym celu moim zdaniem najlepiej sprawdzi się TQ Black.
Miałem oba w swoim systemie i Black jest do dziś. Niektórzy słyszą jakby na Blacku było mniej basu ale prawda jest taka, że nie jest go mniej tylko jest bardziej zwarty i lepiej kontrolowany.
Takie opinie wynikają ze zbyt małego osłuchania się z dźwiękiem.

Ja uwazam ze zaden kabel Zensorom nie pomoze. Jest tak rozlazly z natury bo taka jest mechanika glosnikow.
Kontrola elektornika i kablem jest w bardzo ograniczonym stopniu.

TQ za to zdecydowanie pomoze w calej reszcie aspektow dzwieku. Te kable zdecydowanie pasuja do takiego zestawienia.
 

AudioFan

New member
Ja uwazam ze zaden kabel Zensorom nie pomoze. Jest tak rozlazly z natury bo taka jest mechanika glosnikow.
Kontrola elektornika i kablem jest w bardzo ograniczonym stopniu.

TQ za to zdecydowanie pomoze w calej reszcie aspektow dzwieku. Te kable zdecydowanie pasuja do takiego zestawienia.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli...nie słuchałem zensorów więc nie wiem jaki bas prezentują.
Kolega pytał o kable TQ pod kątem basu to zaproponowałem Blacka który jak na kabel wnosi sporo.

Zapytam przy okazji jak się sprawuje Singxer SU-1 i z jaką konkurencją w przypadku twojego toru wygrał ?
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Ależ ja mniej więcej znam i możliwości i ograniczenia Zensorów i zdaję sobie sprawę, że po zmianie kabla nagle cała charakterystyka brzmienia nie zmieni się o 180 stopni. Zdaję sobie sprawę, że kolumna za 2000 zł nie zagra nagle jak kolumna za 20000 zł. Wiem tylko, że wymiana kabla z ProCab LS25 na QED Ruby dała już słyszalne efekty - bas stał się mniej rozlazły, bardziej kontrolowany. Szukam zatem kabla droższego (TQ Black w cenie 1200 zł to trochę chyba jednak za dużo), który jeszcze trochę ten efekt spotęguje (a może i doda jeszcze coś ekstra) ale nie spodziewam się, że nagle wyczaruje mi nowy komplet głośników w salonie ;)
 
Do góry