Odsłuch kabli głośnikowych

Borixon

Active member
Bez reklam
Słucham propozycji, pamiętaj też że kolumny chcąc nie chcąc stanowią wystrój wnętrza więc stylistyka musi zaspokoić upodobania estetyczne drugiej połówki. :-?



No u mnie stylistyka jest na drugim planie. Napisz czego oczekujesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

elgator

New member
Budżet - tak do 10k nie wykluczam szukania w używanych.
Stylistyka nie jest to główne kryterium, niech lepiej graja niż wyglądają ;) - na pewno drewno, naturalne kolory
Dźwięk - Czysty naturalny płynny przekaz, bogaty w detale.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Akkus F2S i zostanie Ci kasa. Equilibrium Atmos S7 magia dzwieku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Elgator gratuluję zakupu kabli i cieszę się że jesteś kolejnym użytkownikiem ktory slyszy różnice na kablu...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Popieram, tyle ze wg mnie, człowieka, który jest jak najbardziej za kablami, TAKIE kable do kolumn za 10 tys to za dużo. Tak jak napisał Drunk, teraz wypadałoby szukać czegoś znacznie wyżej ;)
Poza tym ,kable dopiera się już na samym końcu, do już gotowego systemu, czyli kolumn i elektroniki. Kable potrafią "zagrać" zupełnie inaczej z innym systemem, a nawet akustyką. Kiedyś słuchałem kabli na identycznym systemie w salonie audio. Po zabraniu do domu, było diametralnie inaczej.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Z jednej strony przynajmniej nie będą ograniczeniem dla żadnych kolumn.
Z drugiej faktycznie mogą zupełnie nie pasować do systemu po zmianie kolumn.

Chyba że są wyjątkowo neutralne...co się o nich piszę. Chętnie bym je sam przetestował.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie za 10k kupimy świetne kolumny. z Polskich produkcji mamy kolumny wyśmienite a jeśli nie to np focal 926 a ja szukał bym jakiś używanych z dobrych rąk Vandersteen. Studio 16 Hz również świetne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam takie zdanie na temat kabli że na kable (każdy pojedynczo - nie licząc zasilających bo tutaj mam trochę inne zdanie, choć najbliżej te 30% wydałbym na głośnikowy.. ) mogę wydać do 30% wartości kolumn i tak w wielu sklepach jest to robione.. Choć wielu co już ma lepsze klocki kupuje kable w granicach 20% wartości kolumn i to dla mnie jest ok. CI co maja kasę oczywiście wydają 40-50% tej wartości (o ile słyszą różnicę w stosunku do tańszych - bo nie zakładam tych co dla picu czasem coś kupują), a tym bardziej jak mają również odpowiednią elektronikę do kolumn. Przy czym osobiście kieruję się już ceną zakupową, a nie wyjściową - 20-30 %wartości kolumn ceny do kupienia mogę wydać na kable... ale warunek jest jeden muszę słyszeć tę różnicę..
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
30% ceny wartości kolumn za kable ? Za 6m drutu,gdzie tu logika?
To jest wymysł salonów audio żeby doić z ludzi ile się da.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Zgadzam się z Lolkiem lecz nie przekładam tego na %. Mam nie drogie kolumny lecz grają wg mnie i utwierdziły mnie w tym odsłuchy lepiej niż sporo droższe a kable do za polowe ich ceny. Skoro przynosi to porządane efekty to dlaczego nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
30% ceny wartości kolumn za kable ? Za 6m drutu,gdzie tu logika?
To jest wymysł salonów audio żeby doić z ludzi ile się da.

Po pierwsze to nie za 6 m tylko w większości przypadków to jest 5 m.. po drugie przepraszam za wyrażenie ale jesteś tak mało "poukładany" że dasz sobie wmówić że warto kupić kabel do Twojego systemu za powiedzmy 30% wartości kolumn jeśli Ty tego nie słyszysz?? Po trzecie dobre sklepy nic na siłę nikomu nie wmawiają (sugerują ale nie namawiają a to są dwie rożne rzeczy... nikt zdrowy w dobrym sklepie nie będzie Ci mówił że warto kupić np kabel siltecha 770 do Marantza/Denona, Onkyo .. ) jak chcesz możesz sobie kupić Accu 370 czy 470 i do tego zakupić kabel za 10 zl/ m Twoja wola - pytanie tylko po co wtedy kupować taką elektronikę jak nie stać człowieka na dobry kabel? A dobry nie musi oznaczać te 30% - ale jakby nie patrzeć musi to być przyzwoity kabel.. I ostania sprawa najważniejsza zobacz ostatnie zdanie jakie napisałem we wcześniejszym poście - bo to jest istota wszystkiego..


BORIXON pełna zgoda .. oczywiście ze jakby mnie było stać i czułbym różnicę to kupiłbym kable za 50% wartości kolumn.. tylko pamiętajmy, że w kablach im drożej tym różnice są mniejsze, a szczególnie jeśli słuchamy na tej samej elektronice i tych samych kolumnach.. Bo w wielu wypadkach okazuje się, że dany kabel nie pokazuje nic więcej bo osprzęt jest za słaby czy też kolumny droższe nic nie pokazują więcej od tańszych bo wzmak jest za słaby do tych lepszych kolumn..
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
30% ceny wartości kolumn za kable ? Za 6m drutu,gdzie tu logika?
To jest wymysł salonów audio żeby doić z ludzi ile się da.

Faktem jest ze rynek zepsuli bardzo bogaci audiofile...niestety

Ja podobnie jak koledzy nie patrze na % wartosci a przyrost lub jego brak w jakosci dzwieku. Po tym oceniasz co warto i za ile kupic.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Mnie również nie stać żeby kupować kable głośnikowe za 2k i interkonekt za ponad 2k.. Trafiła mi się okazja to wziąłem. Nie zapłaciłbym tego w detalu w obecnej sytuacji finansowej, wolałbym dorzucić do innej maści sprzętu jak kolumny czy wznak bądź CD/DAC.

Jasna sprawa że gdyby sosu aż się ulewało i wydanie kilkudziesięciu tysi na kable przyniosło roznice jaka mnie satysfakcjonuje to nie zawahał bym się nawet minuty.
Wszystko oczywiście poparte na odsłuchu i porównaniu nie widzę innej opcji przy wydaniu np pół banki na system... z reszta przy systemie jaki posiadam tez zazwyczaj tak się to odbywało [emoji5]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie podstawa to jest odsłuch. a nie %...jak przyrost jest słyszalny i stać kogoś to kupuje, a jak nie ma przyrostu czy też ewentualnie nie stać człowieka na lepsze to kupuje to na co go stać i też się cieszy..
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Przy tym Lolek nie zapomnijmy o zdrowym rozsądku. Bo nie zawsze jak doskonale wiemy to co z pod najlepszych brandów za kupę forsy nie jest najlepsze, niestety są ludzie, którzy właśnie tak kupują, musi być znak HiEndowej firmy bo będzie wiadomo przy gościach ze kosztowało majątek, nie mówię ze zawsze tak jest lecz nieumiejętne dobranie systemu z wysokiej półki wierze się z kilogramami banknotów w salonie a nie koniecznie z dobrym brzmieniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

piechu

Member
Bez reklam
Wy tu sobie dyskutujecie o kabelkach z tysiące złotych ale ja sobie pozwolę zapytać o kable za skromne parę set złotych za komplet, choć nie wiem czy w trakcie trwającej tutaj dyskusji w ogóle wypada poruszać tak przyziemny temat.
Co sądzicie o kablu Tellurium Q Blue? Ktoś miał go okazję słuchać, najlepiej w połączeniu za Marantzem, Zensorami?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Wy tu sobie dyskutujecie o kabelkach z tysiące złotych ale ja sobie pozwolę zapytać o kable za skromne parę set złotych za komplet, choć nie wiem czy w trakcie trwającej tutaj dyskusji w ogóle wypada poruszać tak przyziemny temat.
Co sądzicie o kablu Tellurium Q Blue? Ktoś miał go okazję słuchać, najlepiej w połączeniu za Marantzem, Zensorami?



Zapytaj Krzysztofradio on na bank słuchał bo sam ma Black. A może Equilibrium String??


KABLE Equilibrium String - 2 x 2,5m
https://www.olx.pl/oferta/kable-equilibrium-string-2-x-2-5m-CID99-IDmQsPc.html



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:
Do góry