Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

lfanek

New member
Szukam i nie mogę znaleźć opcji żeby włączyć go głosem. Kogoś wyobraźnia poniosła :p? Jaki jest kod do menu serwisowego?
 

aj75

New member
Ogólnie lepiej dla mnie wypada samsung piszę oczywiście o F6500, widząc ET60 w akcji ani razu nie stwierdziłem że gra lepiej, choć bardziej mi się podoba z wyglądu :)
Mnie też bardziej z wyglądu podoba się Panas ale mam wrażenie, że Samsung jest bardziej multimedialny, a ja lubię gadżety. Panasonic ma niestety brzydką podstawę z nieszczotkowanego metalu. Ciężki wybór.
 

tdx

New member
Bez reklam
smużenia nie ma, przecięcia są ale tutaj wiele zależy od bitrate i ustawień motion plus ja lubię ultrapłynny na PS3 nie zacina na BR też nie na filmach to już różnie... Jak ustawie wyraźny to nic nie przycina.

ja brałbym samsunga ale najlepiej zobaczyć interesujące Cię TV na własne oczy
 

aDi118

New member
Mam już swojego Samsunga F6500 :)
Mam pytanie odnośnie podłączenia wieży do wejścia Mini Jack 3.5
Telewizor od razu wykrywa wejście słuchawek i problem w tym że nie mogę zmienić trybu dźwięku, a przez to brakuje mi basu i sam dźwięk nie jest najlepszej jakości.
Zmiana ustawień w EQ wieży prawie nic nie daje, niskie tony podciągnięte na maksa, a basu nadal nie ma :/
Może ktoś wie w czym problem?
 

tdx

New member
Bez reklam
wiele zależy od bitrate źródła sygnału i ustawień TV. Wczorajszy mecz oglądało się naprawdę dobrze ;)
 

aDi118

New member
Wczorajszy mecz oglądałem właśnie na F6500.
Źródło sygnału DVB-T. Tryb obrazu film, motion plus - płynny.
Zauważyłem czasami dziwną przypadłość do chwilowego przycinania i spowolnienia ruchu.
Jest to spowodowane poprzez źródło, czy ustawienia TV?
Czy tryb film nadaje się do oglądania meczów?
tdx - jakie było twoje źródło i tryb?
 

Durf

New member
hmm czy nie jest dziwne, że w telewizorze tej klasy, na który musimy wydać 3,5 k zł występują przycięcia i spowolnienia ? W moim 5-6 letnim lcd sharpa nawet przy jakości sd nie występują przycięcia, nigdy nie zauważyłem żadnego spowolnienia, a przy hd to jest w ogóle już bajka. Czy te przycięcia teraz są widoczne tylko gdy się bardzo dokładnie przyjrzy czy naprawdę przeszkadzają w oglądaniu ?
 

tdx

New member
Bez reklam
hmm czy nie jest dziwne, że w telewizorze tej klasy, na który musimy wydać 3,5 k zł występują przycięcia i spowolnienia ? W moim 5-6 letnim lcd sharpa nawet przy jakości sd nie występują przycięcia, nigdy nie zauważyłem żadnego spowolnienia, a przy hd to jest w ogóle już bajka. Czy te przycięcia teraz są widoczne tylko gdy się bardzo dokładnie przyjrzy czy naprawdę przeszkadzają w oglądaniu ?

Nie rozumiesz, jak wyłączysz motion plus albo ustawisz na wyraźny to żadnych zwolnień i przycięć nie uświadczysz. Przycięcia są wtedy gdy włączysz tryb płynny. W PS3 wszystko idzie super w filmach BR też. Ale np przy sygnale z sat/kablówki już w grę wchodzi bitrate i tam już widać że "doczytuje"
Ja jestem fanem ultrapłynności. A ktoś powie że to teatrzyk i nie da się tego oglądać :)
Więc nic się nie martw wszystko jest kwestią ustawień
 

tdx

New member
Bez reklam
Funkcja HbbTV jest domyślnie wyłączona. Aby skorzystać z funkcji HbbTV, przejdź do opcji Menu ekranowe
> System > Kanał z danymi i wybierz dla niej ustawienie Włączony
 

wwns

Member
Trzy pytania:
1 Czy pofałdowana matryca 55 cali to norma dla wszystkich samsungów ( jak patrzymy z boku to widać)
2 Jak włączyć menu serwisowe
3 Na co funkcja w tv led ochrony przed wypalaniem (powidok)
 

tdx

New member
Bez reklam
ad1 nie
ad2 info-menu-mute-power
ad3 powidoki mogą też powstać na LCD jest to oczywiście znacznie trudniejsze ale możliwe
 

wwns

Member
Bo w moim 6640 jest pofałdowana więc co z tym robić ? (Efekt jest taki że jak patrzymy z boku to widać jak by fala na nim była a nie równa tafla)
Cała jest pofalowana a nie równa tafla zobacz jak się odbij aświatło

I ?

1.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry