Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
AD1. Nie nagrasz jesli nie wykorzystujesz DVB-S w TV (innymi słowy z zewnętrznego dekodera nie nagrasz)
AD2. Ciekawe pytanie ale chyba nie :)
 

martinus123

New member
@tdx

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie odnośnie oznaczeń matryc.
Na forum jest dużo sprzecznych informacji jakie jest podświetlenie w tych tv
 

tdx

New member
Bez reklam
E = Edge LED
D - Direct LED
V-?
S-?

Co do najbardziej Nas interesujących matryc na razie niczego pewnego nie znalazłem. Widać natomiast że różnią się matryce F6100/F6400 od F6500/6650 i w żadnym z nich nie jest to podświetlenie typu direct
 
Ostatnia edycja:

martinus123

New member
Dzięki to mnie właśnie bardzo ciekawi jakie podświetlenie jest w 6500.


Nawiązując do tego co napisał kolega HDTV_Fan, w portalu digitalversus testując 6550 napisali, że model ten niczym poza stopką i design nie różni się od 6770, więc opierając się na tym, matrycę ma też taką jak F6500/6550.
Napisali też że to EDGE LED z podświetleniem od dołu ale nie wiem na ile można temu wierzyć i czemu w takim razie przy oznaczeniu matrycy nie ma literki E
 

RafMat

New member
Jako że to mój pierwszy post więc - WITAM ;)

Zastanawiałem się nad ue40es7000 ale był za mały, potem myślałem nad ue46f6400 i w końcu wziąłem ue46f6500 ze względu na 400hz oraz że to model 2013. Tv użytkuje od poniedziałku a więc od 4 dni. Szczerze to w szoku jestem. Obraz i kolory są bardzo żywe oraz sam wygląd TV powala (ten model widziałem tylko na necie a potem dopiero jak wyjąłem go z pudełka). Funkcja sterowania głosem mile mnie zaskoczyła chociaż myślałem że to bardziej zabawka a naprawdę dużo komend rozumie.

Podpowiem Wam jeszcze że w neonecie jest fajna promocja. Za TV dałem 3599zł oraz SOUNDBAR HW-F550 za 500zł. Bez promocji soundbar kosztuje 1500zł. Tu znowu miłe zaskoczenie bardzo ładnie gra oraz TV łączy się z nim bezprzewodowo jak i same głośniki potrzebują tylko zasilania.

Mam dwa pytania które mi się na chwilę obecną nasuwają:
1. Mam podpięty dysk ale nie mam pojęcia jak uruchomić nagrywanie na nim. Dekoder z CP podpięty przez HDMI oraz zasilanie dysku idzie z dwóch wtyczek USB. Jak nacisnę przycisk GUIDE na pilocie to pisze coś tam że niedostępne. Podpowie mi ktoś?
2. Wiem że TV idzie wyłączyć komendą głosową ale czy da sie go w ten sposób włączyć? Oraz czy TV może w jakiś sposób reagować na komendę "Hi TV" jak to jest w seria ES7+ żeby nie naciskać tego przycisku "VOICE".

"Jak nie jak tak" :) Z własnej autopsji,da się włączyć Tv bez ruszenia pilota i mówienia do mikrofonu.Denerwowała mnie komenda Hi Tv więc zmieniłem ją na Smart Tv i tak też mówię Smart Tv włącz się.ps.czytaj wszystko co jest napisane na Tv wtedy cię zrozumie.:)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

tdx

New member
Bez reklam
F6100 A1AF0S
F6400 A1AF0S
F6500 A1AF6V
F6650 A1AF6V
F6800 A1AF6V - dodałem bo przyjechał ;)
F7000 A2UF7E
F8000 A2UF8E
 

lfanek

New member
"Jak nie jak tak" :) Z własnej autopsji,da się włączyć Tv bez ruszenia pilota i mówienia do mikrofonu.Denerwowała mnie komenda Hi Tv więc zmieniłem ją na Smart Tv i tak też mówię Smart Tv włącz się.ps.czytaj wszystko co jest napisane na Tv wtedy cię zrozumie.:)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

To napisałeś :p. Podziel się jak to zrobić?
 

AndrzejZ1983

New member
tdx kawał dobrej roboty odwalasz z tymi wszystkimi informacjami :)
Jest trochę zamieszania z modelami w tym sezonie i mam już niezły mętlik w głowie, a czas coś wybrać. Z tego co się zorientowałem to modele UE55F6770 i 6640 różnią się tylko obudową (micro diming, 600Hz) ? A może warto jednak dołożyć do UE55F7000 ?
 

tdx

New member
Bez reklam
tdx kawał dobrej roboty odwalasz z tymi wszystkimi informacjami :)
Jest trochę zamieszania z modelami w tym sezonie i mam już niezły mętlik w głowie, a czas coś wybrać. Z tego co się zorientowałem to modele UE55F6770 i 6640 różnią się tylko obudową (micro diming, 600Hz) ? A może warto jednak dołożyć do UE55F7000 ?

6640/6650 to to samo a 6670 nie miałem... Czy w F7000 będzie lepszy obraz - na pewno tak, czy jest wart swojej ceny? :)
Wydaje mi się ze 46F6500 za 3500/3600 zł to naprawdę dobra relacja ceny do jakości.
 

martinus123

New member
Stosunek ceny do możliwości i wyposażenia to największy plus tego tv.
Wersje 40 cali można mieć już za niewiele ponad 2600 PLN
 

Camillio

New member
piszą że to ten sam panel co przed rokiem w ES6300 i ES7000 a 40ES7000 ma matryce 40A2UF7E czyli właśnie EDGE ale 46F6650 ma 46A1AF6V więc jest to inna matryca od tych przed roku i zgadujemy czym się różni :)

Tak czy inaczej, to dobry tv wart swojej ceny. Dzięki za opis i za wszystkie uwagi i spostrzeżenia na temat tego tv. I oczywiście prosimy o więcej obserwacji z użytkowania :)
 

kuba378

Active member
Jak wg Ciebie to się spisuje? Jak jest z ilością szczegółów w ciemnych scenach? Widoć coś, czy ogólnie tylko czarna plama.
 
Do góry