Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

tomdoe34

New member
tomdoe43
nie wiem po co tobie nvidia shield chyba tylko do grania skoro widzę że wszystko będzie śmigało aż miło
pozdrawiam

Niby tak, ale nie jestem pewny jak to jest gdy podłacze dysk 2tb do tv i odpale film w 4k 58GB, nie wiem czy tv to uciągnie a z drugiej strony taka Nvidia shield jest fajną zabawką z wieloma funkcjami i oczywiście grami dla zabicia nudy w weekend hehe
 

piechu

Member
Bez reklam
Pytanie do użytkowników Shielda. Czy występuje u was problem z obsługą urządzenia za pomocą pilota po podłączeniu do portu USB pendrive'a lub dysku? Wczoraj zauważyłem u mnie właśnie taki problem. Po podpięciu Pendrive'a Kingston DataTraveler R3.0 G2 32GB pilot na początku zaczyna lekko lagować by w końcu przestać w ogóle reagować. Dodam, że w tym samym czasie mogę bez problemowo nawigować i sterować urządzeniem za pomocą dołączonego pada.
 

piechu

Member
Bez reklam
Reset pilota robiłem, nie pomogło. Mogę jeszcze spróbować wymienić baterie (choć nie widzę powodu) i zresetować Shielda do ustawień fabrycznych ale perspektywa przywracania ustawień i biblioteki Kodi skutecznie mnie do tego zniechęcają.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a ten pilot, to jest dostarczany razem z Shieldem? Jesli jest to jakis uniwersalny, sterowany przez bluetooth (wraz z donglem wpinanym w USB), to wepnij dongla w inne wejscie USB,
 

piechu

Member
Bez reklam
W starym Shield'ie pilot miał wbudowaną baterię ładowaną poprzez micro USB. Nowa wersja Shielda ma przeprojektowanego pilota, w którym zasilanie to dwie baterie pastylkowe.
 

Kamil_89

Member
Kolego miałem podobny problem, lecz trochę inny. Shielda miałem obok dysku NAS, po zmianie ich miejscami problem znikł. Wiem wydaje się jak teoria spiskowa, ale może w jakiś sposób był zakłócany sygnał BT.
 

piechu

Member
Bez reklam
@drosophilia
Pisałem, że prawdopodobnie na tym się skończy ale nie chce tego robić bo nie mam zamiaru konfigurować i odtwarzać biblioteki na nowo w Kodim. Dla mnie to nie jest konic świata bo to był pierwszy raz gdy podpinałem coś pod USB a mam playera od kilku miesięcy - choć przyznam, że wczoraj mnie to zirytowało. Interesowało mnie to czy taki problem jest problemem na szerszą skalę czy tylko u mnie występuje.

@Kamil_89
Hmmm... teoria spiskowa jak nic ;) Jakoś wydaje mi się to mało prawdopodobne i nie wiem na czym dokładnie u Ciebie miała polegać "zamiana miejscami" (może mi brakuje wyobraźni ;) ) ale gdyby były jakieś zakłócenia BT to oprócz pilota nie działałby także gamepad a jak pisałem pilot lagował i przestał w końcu odpowiadać a pad działał bez najmniejszego problemu :) Po odpięciu pendrive'a pilot natychmiastowo zmartwychwstał :)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
@drosophilia
Pisałem, że prawdopodobnie na tym się skończy ale nie chce tego robić bo nie mam zamiaru konfigurować i odtwarzać biblioteki na nowo w Kodim

Nie trzeba odtwarzać na nowo. Wystarczy zainstalować dodatek Backup, zrobić sobie kopię na dysk i spokojnie z tego samego dodatku wszystko odtworzyć w nowym Kodi ciągu dwóch-trzech minut.
 

piechu

Member
Bez reklam
Próbowałem kiedyś tej metody ale niestety nie wszystkie ustawienia przywrócił i był problem z przywróceniem biblioteki. Być może był to jakiś jednostkowy przypadek ale jednak wystąpił. Więcej razy nie próbowałem.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Próbowałem kiedyś tej metody ale niestety nie wszystkie ustawienia przywrócił i był problem z przywróceniem biblioteki. Być może był to jakiś jednostkowy przypadek ale jednak wystąpił. Więcej razy nie próbowałem.

Używam długo i bezproblemowo. Oczywiście w przypadku przechodzenia na wyższą wersję trzeba najpierw zrobić bezpośredni update stara na nową, następnie dobrze jest zrobić backup, odinstalować w całości, zainstalować nową na czysto i przywrócić ustawienia z backupu.
 

leszekgd

Member
Czy przy podłączeniu do konsoli amplitunera i aktywowaniu HDMI CEC można sterować regulacją głośności w ampli za pomocą pilota konsoli? Czy można tym pilotem wł/wył TV oraz amplituner?
 
Do góry