Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Kamil_89

Member
Model nie ma większego znaczenia, parametrami są takie same. Starsza wersja miała dodatkowo slot na SD. Ważne aby zestaw który kupisz miał pilot, bo padem mało wygodnie się steruje.
 

ukauka

Member
Witam.
Proszę o pomoc w wyborze zewnętrznej kieszeni na dysk HDD 3,5" ( TOSHIBA DT01ABA200 ) lub stacji dokującej, ale takiej która przejdzie samoczynnie w stan uśpienia wraz z uśpieniem NVS TV.

Jest sporo tego w ofertach, tylko nigdzie nie piszą czy dana kieszeń/stacja zostanie bezproblemowo obsłużona przez system Android

Obecnie mam zwykły dysk zewnętrzny na USB, lecz on on pracuje 24/24 bez względu na stan NVS
 

Kamil_89

Member
Dysk 3.5 ma zewnętrzne zasilanie więc chyba nie da się go wyłączyć Nvidią. Ewentualnie zastanów się nad listwą zasil. typu master/slave.
 

ukauka

Member
Dysk 3.5 ma zewnętrzne zasilanie więc chyba nie da się go wyłączyć Nvidią. Ewentualnie zastanów się nad listwą zasil. typu master/slave.



Kopiłbym - Unitek Stacja dokująca (Y-1091) która ma własny "system usypiania" i w teorii wszystko powinno zadziałać ( w windowsach działa ) jedyna wątpliwość tylko w tym, czy NVS z Androidem w ogóle wykryje urządzenie i będzie działać tak jak z systemami MS ? Dlatego chciałem przeczytać opinię kogoś, kto kompletował już podobny zestaw.
 

bomarek

Member
Podłączyłem z ciekawości do SHIELDA dysk USB 2 o pojemności 320 GB.
Po kilku minutach po uśpieniu SHIELDA dysk przestaje się kręcić więc pewnie przeszedł w stan uśpienia, jednak niebieska dioda na obudowie dysku się świeci.
Dysk 2,5 calowy, zewnętrzny.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

ukauka

Member
Jak przypuszczałem, to sprawa indywidualna konkretnego dysku, bo mój Seagate FreeAgent GoFlex 500GB kręci non stop bez względu na to, czy jest podłączony pod USB 1 czy USB 2.
Zauważyłeś może, czy po uśpieniu dysku NVS wybudziła go po jej włączeniu i był dostęp do jego zasobów bez jakiś kombinacji typu ; włącz/wyłącz USB w ustawieniach androida ?

Na marginesie dodam, że nic nie odwołuje się do zasobów na moim dysku i to nie może być przyczyną jego nieustannej aktywności.
 

bomarek

Member
Podłączyłem drugi dysk, 750 GB USB 3 Samsunga.
Obydwa dyski wchodzą w stan uśpienia, NVS je wybudza, mam dostęp do plików na dyskach.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

kismoMR

New member
witam
chciałbym sie podpytać o koszty subskrypcji na geforce now.... przymierzam się kupić nvidia shield ale zastanawia mnie ile będę musiał miesięcznie wydać na to by grać na streamowanych grach ?
przeczytałem że 10 euro ? ( nie wliczam gier zakupionych) i nie wiem czy można zawiesić tą opcje
pozdro
 

MacPaul

New member
Cześć. Czytam i czytam o tym urządzeniu. I nie mogę znaleźć jednoznacznych odpowiedzi. Na forach niemieckich piszą o koszmarnie dzialacym pilocie oraz kłopotach z podłączeniem do amplitunera po hdmi.
Moje potrzeby to właśnie tylko dobry obraz i przestrzenny dźwięk. Filmy z zewnętrznego dysku.
Tak więc kwestia pilota jest mniej istotna. Proszę o wypowiedzi tych którzy używają invidia jako odtwarzacza do kina domowego. Jaki jest obraz i jak to jest z dźwiękiem przez hdmi i amplituner. Do tej pory używałem WD Player i było ok. Kupiłem Fergusona 4K i totalna porażka. Jakość obrazu słaba a dźwięk tylko stereo.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Obecnie nie mam zadnych klopotow z dzwiekiem po HDMI (SR7010). Klopoty skonczyly sie jakies 2 aktualizacje firmeware'u temu i od tego czasu jest OK Najwieksze znaczenie w tym bezproblemowym dzialaniu ma Kodi 17.x.
Generalnie uzywam innych playerow wiec byc moze dlatego problemy mi sie po prostu nie zdarzaja.
 
Ostatnia edycja:

ukauka

Member
Ja problemów z pilotem nie obserwowałem, działa nawet z drugiego pokoju ( przedpokój po drodze ) klawisze chodzą bardzo elegancko, moim zdaniem pilot to bardzo mocna strona nvs. Na czym dokładnie polega ten problem ?
HDMI - na razie problemow brak, choć mam ją dopiero kilka dni. Jedno co mnie zastanawia, to na początku sama przestawiała się częstotliwość , ja ustawiłem 50hz a NVS sama przestawiała na "zalecaną" 59.940Hz, teraz zostaje na zadanej wartości...
 
Ostatnia edycja:

MacPaul

New member
Niemcy twierdzą że działa na bardzo mała odległość tylko.
Ale cieszę się że tego nie poteierdzacie.
Cieszę się również że macie dźwięk wielokanalowy na amplitunerze. Ja się w ogóle nie upieram na kodi. Wolałbym inny prosty zwykły player. Kodi jest dla mnie niepotrzebnie skomplikowane. Wspominałem o tym gdyż byłem do tej pory przekonany że tylko na nim mogę mieć dźwięk wielokanalowy.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Niemcy twierdzą że działa na bardzo mała odległość tylko.
Ale cieszę się że tego nie poteierdzacie.
Cieszę się również że macie dźwięk wielokanalowy na amplitunerze. Ja się w ogóle nie upieram na kodi. Wolałbym inny prosty zwykły player. Kodi jest dla mnie niepotrzebnie skomplikowane. Wspominałem o tym gdyż byłem do tej pory przekonany że tylko na nim mogę mieć dźwięk wielokanalowy.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Tak tylko dla jasnosci.
Piszac "inne playery", mialem na mysli inne pudelka. Kodi to podstawa. Inne (programowe) playery na NV Shield, zostaja w tyle, badz sa bezuzyteczne. :)
 

bomarek

Member
Potwierdzam, do odtwarzania tylko Kodi.
Co do pilota, też miałem problemy ale konsolę postawiłem za telewizorem i niestety zakłócenia od TV spowalniało pilota. Po przedstawieniu konsoli problemy zniknęły.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

tomdoe34

New member
Witajcie

Ktoś pomoże?

Także planuje zakup Shielda bo to chyba jedyna w miarę sensowna opcja jak czytam, tylko mam takie pytanie, mianowicie mając tv UHD 4k a konkretnie LG OLED55c6V i do tego soundbar Yamaha ysp-2700 to jak mialbym podlączyć NVS aby to wszystko zagrało, dodam ze mam około 2TB filmow na zewnętrzym dysku wliczając filmy 3D, ktore bede chciał podpiać do NVS, pytanie: wiadomo ze soundbar jest podpięty do tv jako zewnętrzne głosniki, tylko nie wiem gdzie podłaczyć NVS czy do soundbara czy bezpośrednio do tv? Dodam ze ten soundbar jest jak na soundbar w miare wypasionym urządzeniem z zewnetrzym subem, dlatego mie jestem pewny jak to wszystko podłaczyć

Za odpowiedzi z góry dziękuje
 
Do góry