Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Alf2

New member
Ja pochromolilem kompromisy jakieś 2 tyg. temu, sprzedałem xtreamera sidewinder 3 i kupiłem nvidię. Rozważałem himedie pro, ale poczytałem różne fora i przy podobnej cenie wszedłem w nvidię. Kodi chodzi jak złoto, filmy z kompa po kablu czy podpiętym penie bez problemu. Pada xboxa nie sprawdzałem, ale widziałem na anglojezycznym forum nvidii, ze jest supportowany- poszukaj jej sobie dla pewności....
Polecam to pudełeczko- naprawdę wymiata- superszybka obsługa, bardzo przyszłościowe wg mnie...
 

piechu

Member
Bez reklam
Ja pochromolilem kompromisy jakieś 2 tyg. temu, sprzedałem xtreamera sidewinder 3 i kupiłem nvidię. Rozważałem himedie pro, ale poczytałem różne fora i przy podobnej cenie wszedłem w nvidię. Kodi chodzi jak złoto, filmy z kompa po kablu czy podpiętym penie bez problemu. Pada xboxa nie sprawdzałem, ale widziałem na anglojezycznym forum nvidii, ze jest supportowany- poszukaj jej sobie dla pewności....
Polecam to pudełeczko- naprawdę wymiata- superszybka obsługa, bardzo przyszłościowe wg mnie...

Już w zasadzie jestem zdecydowany za Nvidię, muszę pierwej opchnąć MED600X3D ale nie spieszy mi się więc pewnie w przyszłym miesiącu. Jedak bebechy Nvidi pozwalają wierzyć, że sprzęt nie zestarzeje się za szybko, dodatkowo oficjalne wsparcie googla i Kodi. Szkoda tylko, że brakuje cyfrowego wyjścia audio.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Szkoda tylko, że brakuje cyfrowego wyjścia audio.

NV Shield wysyla sygnal stereo lub 5.1 poprzez USB.
Dalej mozna juz uzyc adaptera, np takiego jak ten ponizej USB - TOSLink, lub bezposrednio do DAC-a, przez USB.

[youtube]yaN96ony4QA[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Serio? Przyznam szczerze, że gdy nie doszukałem się w specyfikacji wyjścia cyfrowego to już dalej nie drążyłem tematu. Bardzo sympatyczna informacja. Dzięki :)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Wiesz co sam nie probowalem. Tzn proboalem tylko podpiac sie pod DACA. Ale to bylo bardzo dawno, tj pod jakos zima 2015/2016r i wtedy byla lipa z probkowaniem (16/48kHz). Podobno najnowsze oprogramowanie umozliwia dowolne ustawienie (16/24/44.1- 192kHz)
 
Ostatnia edycja:

bomarek

Member
Własnie skończyłem testować wyjście audio USB, wykorzystałem do tego celu konwerter na XMOS S.M.S.L X-usb.
Gdy ustawimy tryb: "Stereo wysokiej jakości" i "Dźwięk przestrzenny 5.1" to Shiled konwertuje wszystko do192 kHz.

W opcji: "Stereo" konwertuje wszystko do 44.1 kHz.

Testowałem to w Kodi, ot koniec marzeń o wyjściu audio Pass-Through.

LG G6 podłączone do konwertera nie ma z tym problemu, Neutron wypuszcza sygnał bez konwersji.
Nvidia nie będzie sobie zawracała takimi błahostkami jak sterownik audio USB Pass-Through a szkoda.
Chyba przyjdzie mi zostać z moim Dune Smart D1 a Shileda trzeba zwrócić, myślę, że szkoda kasy jeżeli mamy zamiar wykorzystywać go jako odtwarzacz multimedialny.
 

bomarek

Member
Aż tak bardzo z drugiej strony nie jest mi to potrzebne. Przez chwilę pomyślałem, żeby ząstąpić Daphile Shieldem i pozbyć się jednego kamlota spod szafki rtv. Generalnie Shield ma mi służyć jako odtwarzacz Netflix HD/4K, youtube, player.pl + KODI.

Z Netflixem nie ma problemów, odtwarza 4k.

Ciąg dalszy testów audio, przez HDMI nie konwertuje plików PCM natomiast DSD128 degraduje do PCM 192 kHz.
 

roman106

New member
Czy komuś z posiadaczy Shield TV udało się zainstalować aplikację player.pl?
Tak, działa bez problemu. Instalacja z USB.
Wiem, że można playera "zawtyczkować" pod Kodi ale tam z tego co się orientuję player chodzi w 720p i jakość obrazu jest dość mizerna
720p mizerna? A myślisz, że z dekodera TV SAT w jakiej jakości odbierasz? 1080p?
przynajmniej na podstawie moich doświadczeń z KODI na PC.
Na Kodi masz przynajmniej bez reklam. Według mnie jakość lepsza, niż z playera.
Pytanie kolejne - czy da się sparować i normalnie używać bezprzewodowego pada X360?
Pad działa z odbiornikiem na USB. Jedyny minus, to migające diody, ale działa poprawnie.
 

piechu

Member
Bez reklam
Tak, działa bez problemu. Instalacja z USB.
720p mizerna? A myślisz, że z dekodera TV SAT w jakiej jakości odbierasz? 1080p?
Na Kodi masz przynajmniej bez reklam. Według mnie jakość lepsza, niż z playera.

Oczywiście, że wiem, że z pozostałych źródeł maks to 720p tylko subiektywnie odbieram jakość obrazu z wtyczki Kodi jakos gorszą jakościowo niż z dedykowanej aplikacji lub aplikacji w moim beznadziejnym samsungowym smarcie. Ot tyle.
 

roman106

New member
Ściągnąłem odtwarzany film przez Kodi (z serwisu player.pl). Rozdzielczość 720p, więc nie ma się do czego przyczepić.
 

piechu

Member
Bez reklam
Shield jest już u mnie od wczoraj. Fajna maszynka, przede wszystkim szybka jak Kubica w Valencii. Mam pytanie odnośnie gamepada. W zasadzie Shield będzie u mnie służył tylko jako strumieniowec treści wideo a granie za jego pomoca będzie tylko od wielkiego dzwona (PS4PRO i PC są dla mnie wystarczające) ale jednak będzie. W związku z tym chcę się pozbyć oryginalnego pada a w jego miejsce kupić coś znacznie tańszego co spełni swoją podstawową funkcję. Parowałem pada od X360 ale w kulku przetestowanych grach np. Asphalcie jest problem z gałkami analogowymi. Shield jakby nie wykrywał położenia "0" lewej gały i auto cały czas skręca w lewo - nie da się grać. Natomiast po sparowaniu Dualshocka 4 są źle zmapowane przyciski, można je remapować ale do tego z tego co się zorientowałem potrzeby jest root a w rootowanie Shielda nie chce mi się bawić. Czy ktoś z Was próbował korzystać z jakiegoś taniego alternatywnego gamepada pod android boxa, który dogadywałby się z Shieldem jak trza?
 

nowy57

Member
mam TV sony i tam mam android smart tv
nieporównywalnie szybsza jest nvidia shield tv
jestem bardzoo zadowolony z nvidii
brakuje mi tylko sprawdzonego rowziazania ktore daje mozliwosc wyplucia sygnalu optycznego czy tez elektrycznego cyfrowego na DACa
 

wojcik_dan

New member
Panowie. Właśnie sprzedaję swojego wysłużonego Foxconna nt-3700 bo potrzebuję coś z 4K. Myślałem, że znajdę coś podobnego tzn: na openelec ale nie mogę nic znaleźć w jakiś sensownych pieniądzach. Przeglądam teraz te androidowe chińczyki i zawsze coś jest z nimi nie tak aż trafiłem na Shielda.
Playera potrzebuje do obsługi 4K i streamowania z NASa. Czytając Wasze wypowiedzi chyba zdecydowałem się na nvidię.
I teraz mam pytanie odnośnie modelu. Czy mam jakiegoś unikać czy obojętnie czy to będzie 2016 ,15 lub 17. Nie ukrywam, że chciałbym kupić coś z drugiej ręki jak się da jeżeli nie ma znacznej różnicy w modelach.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry