Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

RAF1977

Banned
No właśnie nie wiem,
Przecież w Polsce jest już Amazon i parę osób na forum korzysta.
Tego chromecasta ultra bym sobie wziął. Jak by miał amazona.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja nie napisem, że Amazon jest w Polsce niedostępny, tylko ze go nie używają, bo tam nic nie ma. W PL jest ogolem mniej filmów niż w UK, czy US w 4k. Poproś kogoś żeby Ci policzyl i sam porównaj. Żałość. Jedyna rada to proxy.
Chromcast ma sens ze starszy,mi tv. Kto ma nowego smarta z vp9 i i przyzwoitym WiFi, nie będzie miał zbyt wiele z niego pożytku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Są jakieś tutoriale, jutro sprawdzę. Szczerze mówiąc Amazon nie jest w kręgu moich zainteresowań.
Podobnie jest z Kodi, też jest sporo w sieci w kontekście Chromecasta, ale olewam.

Tobie naprawdę się nudzi :D

No widzisz, motam się co kupić i jak zwykle skończy się na tym, że wszystkie kupie i porównam.
Teraz przynajmniej nie muszę odpalać PC żeby obejrzeć kilkunastominutowy film na YT na dużym tv.
Zresztą do niczego już nie muszę odpalać, jedynie do filmów (kinowych), ale ja założenia wolę PC.
Tu mam całą baze pod kursorem myszki. Czasami latam po fragmentach i myszką jak znalazł.
Często też jak oglądam film, to okazuje się, że to flaki z olejem, wówczas zmniejszam player do dowolnego rozmiaru i na drugiej połowie ekranu przeglądam inne pierdoły.
Żadne urządzenie mi tego nie da w takim stopniu, a do tego wszystko szybko i sprawnie wspomnianą myszką. Żadne klikanie w lewo/prawo pilotem.
Na tel. jest jeszcze podgląd tego co możesz załączyć, bez względu na to co już leci na tv.
Zresztą miałem swojego czasu popcorny i w firmie kilka gotowców, tam się sprawdzają.
Warto dodać, że tel/tablet służy tylko jako pilot, chromecast ciągnie bezpośrednio z sieci.

Za to google do Netfixa i reszty jak znalazł.
Przypominam, że nie mam rozbudowanego Smarta w tv. Jest zdaje się Netflix, ale tu mam dużo szybciej.
Już nie wspomnę o przeglądaniu zdjęć z telefonu i innych pierdołach, a jest tego trochę do strumieniowania.
Podsumowując, pełne zadowolenie i to za 200 stówki. Genialne w swojej prostocie.
Żałuje, że wcześniej o tym nie pomyślałem.

Wezmę chyba jeszcze na testy Xiaomi Mi Box.
W zasadzie to już bym kupił, ale nigdzie nie ma od ręki.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Żałuj. 3 lata,!!
A Kodi w wygodny sposób ze smartphone'a , ze wszystkimi posterami, info, etc , wlacznie ze streamowaniem do wszystkich DLNA rendererow w domu, steruje się tak eleganckoco najmniej 2x dłużej. Po prostu czytałeś nie to forum ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie czytam, ja sam sprawdzam, a okładki to ja mam, sam widziałeś :D
Wiem Buba o co chodzi, będzie i Shield lub coś w ten deseń.
Natomiast o Chromecast słyszałem sporo, ale nie wiem, amok jakiś widocznie. Żałuje, bo było sporo chwil (chociażby rodzinnych) gdzie sprawdziłbym się doskonale.
Nie wiem tylko czy Shield Tablet czy Shield TV.
Za Tabletem przemawia możliwość podłączenia myszki BT (chyba) i zdaje się pada od XB, a te gadżety mam.
Dash też na całym ekranie w trybie "konsoli", a nie mirroringu, bo to ja mam teraz na Chromecaście, ale to lipton jest.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ale ja nie nakręcam Cię na Shielda. Sam go nie używam. Kupiłem wyłącznie do testów.
Jakbym miał ja 5, albo 3 lata temu to byłoby coś. Teraz to już mi na grzyba. Kodi nie uzywam, w sypialni mam smarta, a do iso Duna ma najlepszy obraz. Plyty tez nie zagra. Faktem jest, że to nadal najbardziej wszechstronny sprzęt i ta nowa, mała na wakacje ( jak się ma dzieciaka albo gra się samemu), to idealna sprawa. Zresztą do domu jako multimedia player z Kodi nie do przebicia. Droga niestety, ale od czego są wyprzedaże.
Pisze, ze żal, bo jakbyś, czytał konkurencję, to przy Twoim zainteresowaniu materia, miałbyś 3 lata temu, nie za 200 a za 60zl do streamowaniem audio do stereoampaa czy z Netflixem z proxy na cały świat nie za 12 tylko za 6e. Ja ciągle tyle place, mimo UHD (pionierska stawka).
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Ja nie napisem, że Amazon jest w Polsce niedostępny, tylko ze go nie używają, bo tam nic nie ma. W PL jest ogolem mniej filmów niż w UK, czy US w 4k. Poproś kogoś żeby Ci policzyl i sam porównaj. Żałość. Jedyna rada to proxy.
Chromcast ma sens ze starszy,mi tv. Kto ma nowego smarta z vp9 i i przyzwoitym WiFi, nie będzie miał zbyt wiele z niego pożytku.
A czy ilość filmów 4k jest taka ważna?
Dla mnie ważniejsze, żeby były fajne filmy w dobrym 1080p.
Szczerze mówiąc, to wielkiej różnicy nie widzę pomiędzy steamowanym 4k i FHD.
Fajny film wczoraj oglądałem na amazonie.
Eye in the sky.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Chyba nie zrozumuales tego co napisalem. Ilosc filmow jest niezwyjke ograniczona. Kilkadziesiat moze sto-kilkadziesiat, jak doliczysz seriale. 1-2 % tego, co oferuje Netflix.
A to ze nie rozrozniasz 4k od slabszych produkcji, to juz wylacznie Twoj problem.
Wezmy 2 tytuly z Netfliksa, o ktorych sie tutaj mowi. Czyli Serie niefurtunnych wypadkow i Spektral. Jak ktos nie widzi roznicy pomiedzy nimi w jakosci obrazu, to ja wspolczuje.
 

RAF1977

Banned
Dziękuję za słowa współczucia.
Tylko, że ja napisałem, że nie ma "wielkiej różnicy" a nie "żadnej różnicy". Tak, że proszę nie przekręcać moich słów.
Może wyrażę się bardziej obrazowo.
Jeśli że streama miał bym do wyboru dwa filmy
1. z oceną 6/10 UHD
2. z oceną 7/10 FHD
To wybieram w ciemno ten drugi.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Dziękuję za słowa współczucia.
Tylko, że ja napisałem, że nie ma "wielkiej różnicy" a nie "żadnej różnicy". Tak, że proszę nie przekręcać moich słów.
Może wyrażę się bardziej obrazowo.
Jeśli że streama miał bym do wyboru dwa filmy
1. z oceną 6/10 UHD
2. z oceną 7/10 FHD
To wybieram w ciemno ten drugi.
Wlasnie dlatego Ci wspolczuje.
Ja niczego nie przekrecam. Podalem konkretne przyklady. Nie potrafie sie odniesc do Twojej oceny i co waznejsze nie zamierzam, bo nie widze w tym zadnego sensu. Notorycznie zmieniasz temat. Ja nie pisalem niczego o jakosci a o ilosci dostepnego materialu na Amazonie w Polsce. Przeczytaj jeszcze raz a moze zrozumiesz. Napisalem, ze w Polsce w tym serwisie, dostepnych jest mniej filmow ogolem, niz na rynkach podstawowych (US, UK, De etc) samych tylko pozycji 4k. Samo UHD moze Cie nie interesowac, ale innych ludzi, ktorzy byc moze placa sa usluge, tylko dla streamow UHD, juz tak.

Poza tym, nie pisalem o roznicy, tylko o kolosalenej roznicy. Jako swiezy nabywca projektora bedziesz wkrotce poszerzyc nieco horyzonty i zapatrywania w tej materii. Oczywiscie jezeli bedziesz mialnodpowiedni sprzep akompaniujacy i wiedze jak optymalnie go ustawic i uzywac.
EOT.

Albo nie zostawie Ci prace domowa w formie przykladu. Wczoraj ogladalem 2 filmy z BDUHD, Magnificent Seven i X-men Apocalipse. Oba wydania maja maksymalne oceny za jakosc obrazu. Kazdy zainteresowany moze sobie wrzucic i zobaczyc jak ciekawie wypada porownanie. Nawet na projektorze FHD (BD jako pochodna powinny wystarczyc).
Jak zrobisz takie porownanie, to moze zrozumiesz co warte dla mnie sa Twoje oceny puktowe i dlaczego.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Oceny punktowe, to był przykład do wyboru, nie interesuje mnie co są warte dla Ciebie.
Teraz piszesz o płycie UHD?
Ja pisałem tylko i wyłącznie o steamach z netflix lub Amazon nie o porównaniu płyty UHD do HD.
 

RAF1977

Banned
A to ze nie rozrozniasz 4k od slabszych produkcji, to juz wylacznie Twoj problem.
Wezmy 2 tytuly z Netfliksa, o ktorych sie tutaj mowi. Czyli Serie niefurtunnych wypadkow i Spektral. Jak ktos nie widzi roznicy pomiedzy nimi w jakosci obrazu, to ja wspolczuje.
Jak to nie pisałeś o jakości?
A to co powyżej, to o czym jest?

Jak zwykle rozmowa bez sensu.
Zapytałem, czy Chromecast ma amazona, odpowiedziałeś, nie ma.
Dzięki za odpowiedź.
Koniec tematu.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Oceny punktowe, to był przykład do wyboru, nie interesuje mnie co są warte dla Ciebie.
Teraz piszesz o płycie UHD?
Ja pisałem tylko i wyłącznie o steamach z netflix lub Amazon nie o porównaniu płyty UHD do HD.
Chcialby bardzo, zebys wiecej nie komentowal moich postow, skoro nie potrafisz, albo nie chcesz ich zrozumiec.
Wyjdzie nam to wszystkim na dobre.
Oto pelen, oryginalny tekst. Nie traktuje on o jakosci, tylko o mizerii oferty Amazona, na konkretnym rynku.
Gdyby ktos mial klopot ze zrozumieniem mojego stylu, to dekoduje. Napisane jest tam, ze w PL jest mnej filmow ogolem, niz samych tylko materialow 4k, gdzie indziej. I nic wiecej. Nie ma tam nic o jakosci.

Ja nie napisem, że Amazon jest w Polsce niedostępny, tylko ze go nie używają, bo tam nic nie ma. W PL jest ogolem mniej filmów niż w UK, czy US w 4k. Poproś kogoś żeby Ci policzyl i sam porównaj. Żałość. Jedyna rada to proxy.
Chromcast ma sens ze starszy,mi tv. Kto ma nowego smarta z vp9 i i przyzwoitym WiFi, nie będzie miał zbyt wiele z niego pożytku.

Oczywistym natomiast jest, ze interesuje mnie jakosc materialow, zwlaszcza tych, o ktore trudno gdzie indziej, czyli 4k/HDR.
Jesli w tym kontekscie nadal nie odnajdujesz sensu moich wypowiedzi, to trudno. Wiecej wyjasnien sie nie spodziewaj. Nie lubie poczucia marnowania czasu.
Co do Twoich ocen i wyborow, napisze najgrzeczniej jak moge. Nie komentuje Twoich wyborow, bo sa mi one obojetne.
Zas co do Twoich opinii, rowniez nienprzywiazuje wagi, po pierwsze dlatego iz uwazam, ze nie masz kompetencji, skoro na podany konkretny przyklad, dwoch pozycji dostepnych na Netfliksie, odpowiedziales mi jakims frazesem, z ktorego nie tylko wynika, ze nie masz mi nic do powiedzenia odnosnie zadanego przykladu, czy chocby innych, przy uzyciu ktorych moglibysmy skalibrowac swoje oceny tego, co jest dostateczna roznica w jakosci, ale przede wszystkim to, ze nie jestesmy wogole "na tej samej stronie", odnosnie tego co konstytuuje i wartosciuje lepsza jakosc.
Przyklad z 2 wydaniami plyt mial ukazac Ci problem mojego stosunku do cudzych ocen, w oderwaniu od Twojej kompetencji, bowiem oba materialy uzyskaly wszedzie oceny maksymalne, posrod videofili, a przynajmniej osob z doswiadczeniem i podejsciem, ktorego Ci brakuje. Kazdy kto obejrzy oba materialy, bedzie mogl to zrozumiec, bez komentarza, to jak w duzym stopniu ocena zalezy od preferencji, bowiem materialy roznia sie diametralnie. Sa wsrod nas tacy, a znajac ich preferencje, moge to napisac, ktorzy dadza Siedmiu wspanialym najwyzej 3/5, a Xmanow okrzykna wydaniem roku. W UHD roznica jeszcze sie powieksza.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Informacja która pewnie wielu ucieszy, bo gdzieżby inaczej.
Otóż strony pokroju PH czy RT po również bez problemu można jednym kliknięciem zrzucić na duży ekran tv. Jest ikonka.
Także programy przyrodnicze również w zasięgu ręki ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Armanig,dla mnie to są testowe popierdółki :wink:
Chcesz dobić do 20 urządzeń wyświetlających "to samo" ? :wink:

Testy Bubafata (w materii UHD) są o wiele ciekawsze (przynajmniej dla mnie) :wink:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
O czym Ty piszesz, jakie testowe popierdółki?

Mam jedno (czytaj: jedno) urządzenie pod tv który służy do wyświetlania treści z YT czy Netlixa + drugi kombajny do całej reszty (filmy itp.)

Więc o jakich Ty 20 urządzeniach piszesz?

Co ma do tego UHD? Mnie one nie szczególnie interesuje.
Byłem na prezentacjach (wiadomo gdzie) i w wielu innych miejscach, ot chociażby na prezentacji Philipsa z długą rozmową i nic mnie nie zwaliło z nóg.
Nie robi to na mnie specjalnego wrażenia.
Nie tak jak to niektórzy opisują.

HDR/UHD niczym mnie nie porwał, gdybym miał wybierać, to wolałbym odłożoną kasę przeznaczyć na większy tv FHD.

Więc dla mnie o wiele ciekawszym tematem obecnie jest to, że mogę odpalić sobie co chce siedząc wygodnie na łożu, jak to jak wygląda UHD.
Omijałem te urządzenia w ostatnich latach i zakładam, że takich jak jest wielu.
Każda informacja się przyda.
Wiem o tym, bo potem przez wiele msc. dostaje pytania na maila, a forum czyta sporo anonimowych osób.

Jest też wiele osób które zastanawia się czy brać tablet Shielda, czy Shielda tv.
Przeleć sieć to zobaczysz, ale armanig to znowy sprawdzi własnymi pieniędzmi.
Jak zwykle.

Zresztą co mnie obchodzi co Ty wolisz czytać, no zlituj się. To są dwa różne tematy.
Ty masz w ogóle na czym oglądać UHD? Czy tak piszesz, żeby sobie popisać? ;)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie ma nic lepszego od konsolki Nvidii Shield i od roku sie nie pojawilo. Q10pro ma ponoc obsluge Dolby Vision, ale nie pograsz (w chmurze, czy zdalnie na wlasnym kompie)
Nie ma innych kontendentow dla UHD.
Pod FHD to sa sprzety za 20 USD Malinka, czy S905 ( tych juz nie ma, zastapily je s905x, ktore nie bitstreamuja HD Audio) ale to temat sprzed lat. Dostatecznie wyeksplorowany.
 
Ostatnia edycja:
Do góry