Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

bubafat

Active member
Bez reklam
Armanig.
Jak nie potrzebujesz kombajnu ktory ma udzwignac najnowsze Kodi (na androidzie) z ciezka skorka, bistreamem Hdaudio x265, 10bit, 60fps i przyzwoita jakoscia obrazu, to zostan przy opcji Chromcast i BubbleUPnP+ biblioteka na kompie.
Jak chcesz miec player z prawdziwego zdarzenia, grajacy wszystko ze smartem, to szkoda czasu na probowanie. Uwierz mi zjadlem na tym zeby.
W 2012, jeszcze nie bylo Chromecasta, GooglelTv i KODI w telewizorze (sammyGo cos tam juz tam proponowal), a wszystko to co teraz odkrywasz, czy do czego darzysz,bylo juz na porzadku dziennym. Zobacz sam

http://CIENKIURL/z2rm3ey

Uwierz mi zjadlem zeby na HTPC, tinyclientach, androidowych donglach. Teraz te rzeczy nie maja znaczenia. Nie dla Twojego, czy mojego profilu uzytkownika. Nie chce zabierac Ci frajdy, ale to na obecna chwile strata zasobow, tj czasu i kasy.
Androidowe pudelka generalnie nie oferuja jakosci obrazu. Te ktore oferuja i sa popularne na tyle aby scena w nich grzebala dostatecznie dlugo, a na dodatek spelniaja dzisiejsze standardy, mozna policzyc na palcach.
Komputer to zabytek, a taki ktory spelnia standardy UHD, bedzie kosztowal. Bedzie, bo jeszcze go nie ma.

Ps. Jak nie dazysz? Przeciez czytam co piszesz. Jak chcesz wygodnie obslugiwac biblioteke multimediow i ip streamow. Bedziesz do tego uzywal 3 urzadzen, kiedy mozna jednego?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Buba,
Ja do niczego nie dążę.
Do filmów mam stacjonarny player i PC.
Kombajn mi nie potrzebny, chciałem w ramach testu pobawić się nowymi zabawkami. Ot, tyle.
Od dawna chodziło mi to pogłowie, a lata temu przerabiałem popcorna którego w konsekwencji uznałem za badziew. Stwierdziłem, że nie dla mnie taka zabawa.
Teraz? Odpalić YT i być może pobawić znowu Kodi, a już wiele razy robiłem do niego podchody.
Chodzi też o domowników i prostotę obsługi, a że Shield oferuje przy okazji strumień gamingowy, to ja jako gracz chętnie wykorzystałbym może i tą opcje. Tyle.

Piramida,
To zajrzyj do starych wątków, jak zmieniałem tv co roku i pisałem o local dimming jako jeden z pierwszych posiadaczy, plazmach i wielu innych tv które miałem. Teraz mam to gdzieś.
To co chce wiedzieć wiem i widziałem na własne oczy (nie piszę o sklepach) i nie widzę powodu żebym miał o tym pisać.
To samo było z monitorami, zresztą pisałeś ze mną przez niemal rok na ich temat jak robiłem zestawienia. Co tu więcej do pisania.
Teraz tylko oglądać i się cieszyć treścią ;)
 
Ostatnia edycja:

kuba378

Active member
TV UHD z HDR zwala z nóg, pod warunkiem że przesiadasz się z TV CRT ;)

Między TV Full HD a UHD przynajmniej dla mnie nie było efektu WOW, może będzie w 8K :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ps. Jak nie dazysz? Przeciez czytam co piszesz. Jak chcesz wygodnie obslugiwac biblioteke multimediow i ip streamow. Bedziesz do tego uzywal 3 urzadzen, kiedy mozna jednego?

Teraz doczytałem.
No zrozum Buba, że mam odpalone 4 "ekrany" pod PC, a ten jest załączony niemal nonstop jak jestem w domu.
Więc odpada argument uruchamiania systemu, chociaż i ten u mnie z załączony fastboot'em momentalnie się odpala.
1. Monitor DP
2. Ampli
a) tv
b) proj
3. lcd dotykowy w HTPC

Załączając w ampli żródło PC załącza mi się momentalnie dodatkowy na tv pulpit z PC, a na nim wszystkie foldery z filmami, muzyką, zdjęciami czymkolwiek. Ja wiem, że to nie wygląda tak "bajerancko" jak na Kodi, ale już mi to lotto.
Myszką (beprzewodową) otwieram w momencie co chce i jak chce.
A po za tym, jak wspomniałem - zmniejszam często okno i dzielę ekran na 2.
Takiej dowolności nie da mi żadne urządzenie. Nie podejrzę sobie monitoringu przy odpalonym obok filmie, a na 80" czy 120" to żaden problem. Szczególnie jak smęcą na filmie.

Więc co ja mogę chcieć więcej. Tak na dobrą sprawę, to i strumień z pc mi nie potrzebny.
Przydałby się gdybym miał dedykowaną salkę czy pc gdzieś na drugim piętrze (do routera nic nie podepnę).

Malinkę chciałem, ale do muzyki i projektu zabudowy klocka-audio z ekranem.
Takie tam DIY, a Kodi byłby przy okazji. Odstrasza tylko czas uruchamiania.
To jest osobny projekt do którego wrócę.

Urządzenia typu "mini-box" są bardzo ok i mam dalej chęć je testować, w myśl powiedzenia - od przybytku głowa nie boli, ale głównie zależało mi na prostych funkcjach typu YT/Nerflix, a w tych mój tv jest ograniczony. Do tych aplikacji nie potrzebuje załączać domownikom PC.
To prozaiczne przykłady, ale są codziennością.

To, że zainstalowałbym Kodi i pewnie skonfigurował, to już inna sprawa.
Pewnie na zmianę z PC wykorzystywałbym, ale to nie jest coś do czego dążę.
Głośno myślę i przy okazji testuje zgodnie z moimi oczekiwaniami.
Tak samo było niemal ze wszystkimi aplikacjami do sterowania sprzętem domowym.
Lata temu opisywałem wiele z nich, ale i z tego zrezygnowałem.
Jak będzie duży dom, to zrobi się z niego "inteligentny" na iPadzie, ale to nie ten etap i lokalizacja.

Co do PC, to tutaj poczyniam inwestycje i nie zamierzam z tego rezygnować.
Będę zmieniał monitory i będę dopieszczał (uprgejdował) komponenty.
Spełnia mi wiele funkcji, zarabia też kase, a przy okazji mnie cieszy.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Nabyłem to urządzenie miesiąc temu i podzielę się uwagami.
Na początek ... były restarty :-(
Po konsultacjach z serwisem, z ich strony sugestia, "winny" zasilacz. Po ok tygodniu otrzymałem od nich 2 :) nowe zasilacze. Poprawa zasadnicza.
Na początku jeden restart i od ponad 2 tyg. brak tej dolegliwości, przy dość intensywnym użytkowaniu tegoż urządzenia.
Instalacja i konfiguracja Kodi, wtedy v16.3. Ogólnie działało, ale po automatycznej aktualizacji do v. 17.0 problem z video , przycinanie się i takie tam. Jeśli ustawiłem ręcznie w Kodi i na Shieldzie 23.976 fps to działało. Problem "rozwiązany". 16-19.02 "poszła" aktualizacja do Shielda do v5.1 i problem zniknął. Z urządzenia jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Po początkowych problemach (wiek niemowlęcy :) ), działa szybko i odtwarza wszystko czego potrzebuje. No i ten malutki znakomity pilot. :)
 

frend30

New member
Przeczytałem cały wątek i ponieważ mam shield tv więc postanowiłem coś naskrobać.
Nie ma w tej chwili lepszego - moim zdaniem - pudełka na androidzie niż to "maleństwo".
Google play nas nie ogranicza zupełnie, wystarczy zainstalować "aptoide tv" i mamy dostęp do prawie wszystkich aplikacji na andka.
Urządzenie jest tyle warte ile wsparcie programistów dla niego dedykowane ,a w tym przypadku możemy spać spokojnie.

SPMC to nic innego jak Kodi fork stworzony i dedykowany dla androida a szczególnie dla shield tv. Cytat z wypowiedzi jego twórcy:
As far as I’m concerned, Nvidia Shield has basically cornered the market, so is my main development device. More generally, Android TV devices, amlogic devices and Amazon FireTV might be getting some love ;)

Używam wersji SPMC 16.6 instalowanej bezpośrednio z git hub i nie ma z nią żadnych problemów. Zero zwiech, restartów, wszystko działa super, stabilnie i szybko. Mam zainstalowanego build'a Kodi No Limits Magic ze spolszczeniem i kilkoma dodatkami, których w nim nie było.
Natomiast na wersji Kodi 17.0 ze sklepu Google Play zainstalowałem builda Spinz-tv Hard Nox i zdarza się zwiecha lub restart aplikacji.

Wahałem się długo i zastanawiałem nad wyborem co kupić. Wybór padł na Nvidia i nie żałuję ani złotówki, którą ciężko zarobiłem i następnie wydałem.
Oczywiście to nie jest łatwa decyzja przede wszystkim z racji ceny i każdy powinien podjąć ją samodzielnie i świadomie. Dla ułatwienia cytat z forum Kodi:

I don't care about price, I want versatile Audio & Video playback in a fast, powerful Kodi media player?

i odpowiedź:
nVIDIA Shield
Intel I series NUC's & Apple Macs

trafnych wyborów życzę
 

Alf2

New member
Witam,

Postanowiłem rozszerzyć mój zestaw audio-video (Plazma TX-P42S10ES, HK AVR147+HKTS11, Xtreamer SideWinder 3, pilot Logitech One, nc+) o odtwarzacz umożliwiający "bezproblemową" obsługę Kodi, w budżecie powiedzmy w okolicach 1300 PLN.
Coraz więcej osób poleca Shielda i zamówiłbym go, natomiast okazuje się, że dźwięk jest przesyłany przez HDMI, ktorego to mój amplituner HK nie obsługuje.
1. Support Nvidi doradził, że mogę przez HDMI połaczyć się z TV, a z kolei przez wyjście S/PDIF out w plaźmie przesłać dźwięk do ampli- czy to zadziała? Uzyskam efekt 5.1 w ten sposób?
2. Gdzieś wyczytałem, że istnieją w shieldach problemy z różnymi standardami HDMI (1,4 vs 2.0 między ampli i TV)- czy mój stary TV obsłuży w ogóle obraz HD z shielda?

Wciąż myślę o odtwarzaczu Himedia q10 pro, ktory ma s/pdifa, mogę go obsługiwać pilotem uniwersalnym Logitech (IR, nie bluetooth), jest tańszy,itp. natomiast lecz jeśli by się udało skonfigurować jakoś nvidię pod mój stary zestaw, który nie chce się popsuć :), to poszedłbym w to rozwiązanie- po lekturze wątku o himedii, nvidia wydaje się na "pierwszy rzut oka" trochę mniej "pracochłonna" jak chodzi o konfiguracje/aktualizacje systemu i samego KODI, na którym najbardziej mi zależy...

Proszę o wasze uwagi/sugestie/ doświadczenia....

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Tak , wiem, ale do momentu wymiany amplitunera (następny zakup po odtwarzaczu kodi) DD by mi wystarczyło.

Czy jest ktoś, kto używał wcześniej Himedię q10 pro i mógłby mnie utwierdzić w przekonaniu, iż wybór shielda jest lepszą opcja?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Alf2

New member
Poczytałem trochę i zdecydowałem się na wersję 16GB (będzie brakować mi możliwości sterowania pilotem uniwersalnym Logitecha, ale wydaje mi się że dopłata 500zł do dysku HDD, a nie SSD nie jest opłacalna- lepiej chyba dokupić jakiegoś pendriva USB 3.0 128GB).

Mam jeszcze kilka pytań do użytkowników.
- czy do konsoli mogę podpiąć na raz 2 pady xbox 360 przez USB i w ten sposób umożliwić dzieciakom grę np. w FIFĘ 17 uruchomioną z Origina na PC?
- czy będzie działać dowolny hub USB w własnym zasilaniem (chodzi o podpięcie dongla IR i zewnętrznego dysku USB 2,5 cala z filmami oraz 2 pady xboxa)?
- czy można użyć ipada lub iphona do wpisywania tekstu np w Youtubie lub Kodi?

Dziękuję za info...
 

mydrek

New member
Witam, konsolę mam ponad pół roku, denerwuje mnie kodi który po aktualizacji do v.17 nie przesyła dźwięku. Passthrough nie działa, próbowałem już różnych ustawień. Muszę używać starszej wersji 16. Ktoś spotkał się z tym problemem ?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Witam, konsolę mam ponad pół roku, denerwuje mnie kodi który po aktualizacji do v.17 nie przesyła dźwięku. Passthrough nie działa, próbowałem już różnych ustawień. Muszę używać starszej wersji 16. Ktoś spotkał się z tym problemem ?

Dziala, dziala.
Po pierwsze na v17, po drugie na nowszej 17.1 (z Google Playstore).
Moze po prostu przeinstaluj, kasujac stare setingsy.
Pytanie pomocnicze - jaki masz F.W w konsoli?
 

Alf2

New member
No to kupiłem wersję 16 GB [emoji106], walka z konfiguracją trwa, ale na razie przed monitorem, bo remont mieszkania w trakcie...
Czy ktoś kupował i może polecić konkretny model odbiornika IrDA usb, aby można było sterować konsolą przy pomocy pilota Logitecha?
Mam nadzieję że brak zainteresowania wątkiem spowodowany jest tym, że wszystko wszystkim działa....[emoji6]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

mydrek

New member
No to kupiłem wersję 16 GB [emoji106], walka z konfiguracją trwa, ale na razie przed monitorem, bo remont mieszkania w trakcie...
Czy ktoś kupował i może polecić konkretny model odbiornika IrDA usb, aby można było sterować konsolą przy pomocy pilota Logitecha?
Mam nadzieję że brak zainteresowania wątkiem spowodowany jest tym, że wszystko wszystkim działa....[emoji6]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Nie potrzeba odbiornika, konsola ma wbudowany odbiornik podczerwieni. Mam harmony 650 i działa w miarę dobrze.:wink:
 

piechu

Member
Bez reklam
Czy komuś z posiadaczy Shield TV udało się zainstalować aplikację player.pl? Wiem, że można playera "zawtyczkować" pod Kodi ale tam z tego co się orientuję player chodzi w 720p i jakość obrazu jest dość mizerna - przynajmniej na podstawie moich doświadczeń z KODI na PC.
Pytanie kolejne - czy da się sparować i normalnie używać bezprzewodowego pada X360?
Biję się z myślami czy postawić na przyzwoitego i taniego Mi Boxa 4K czy chromolić kompromisy i pójść w Shield TV.
 
Do góry