Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

MacPaul

New member
czy ktoś z forumowiczów zetknął się z wersja Shield Remote TV . Czy faktycznie to jest wersja bez pada a reszta identyczna ? Czy jeśli ja potrzebuje tylko do oglądania filmów z plików plus strumieniowanie to warto to brać ? Czy pad jest przydatny tylko do grania (nie interesuje mnie) a pilot wystarczy do sterowanie ?
 

Kamil_89

Member
czy ktoś z forumowiczów zetknął się z wersja Shield Remote TV . Czy faktycznie to jest wersja bez pada a reszta identyczna ? Czy jeśli ja potrzebuje tylko do oglądania filmów z plików plus strumieniowanie to warto to brać ? Czy pad jest przydatny tylko do grania (nie interesuje mnie) a pilot wystarczy do sterowanie ?
Jeśli nie grasz to pad jest zbędny
 

gatar

Active member
Bez reklam
czy ktoś z forumowiczów zetknął się z wersja Shield Remote TV . Czy faktycznie to jest wersja bez pada a reszta identyczna ? Czy jeśli ja potrzebuje tylko do oglądania filmów z plików plus strumieniowanie to warto to brać ? Czy pad jest przydatny tylko do grania (nie interesuje mnie) a pilot wystarczy do sterowanie ?

Witaj.
Tu https://www.nvidia.pl/shield/ jest opisane i cena aktualnie wydaje się dobra.
Jeśli nie grasz to go kupuj.
 

herman42

New member
Witam.
Znalazłem na serwisie aukcyjnym fajne urządzonko,które myślę rozwiąże problem braku wyjścia cyfrowego SPLITTER ROZDZIELACZ HDMI 1X2 EKSTRAKTOR SPDIF RCA
 

halfi

New member
Chcę zakupić Shielda i mam pytanie. Chcę używać go do odtwarzania filmów z PC, czy np VLC odtwarza prawidłowo filmy w 23fps? w innych androidowych boxach jest problem z brakiem zmiany odświeżania.
 

Mulder69

New member
Mam Shield'a tv 4k od paru dni, wszystko byłoby piekne ale zawiedziony jestem app do Netflixa.
Czy jest jakiś sposób np inna wersja tej appki albo ingerencja w konkretne jej ustawienia
żeby nie robiła tego co robi a dokładnie zamiast emitować w pełnym ekranie litery końcowe
to po pierwszych literach zmniejsza ekran właściwy do prostokącika w lewym rogu i pojawia się
reklama następnego odcinka czy podobnego filmu :/... no i jeszcze przy każdym epizodzie serialu
czy filmu jak jest początek filmu i wchodzi faza prezentacji obsady, tytułu i tp to wyskakuje kurde
okienko z info że mogę pominąć intro...
Czy są jakieś rady na to ? Sprzęt super, jakość netflixa z racji licencji na full hd i 4k jest świetna
ale z tymi kwiatkami w aplikacji netflixa to klapa :/
Przyzwyczaiłem się do app netflixa w odtwarzaczach bluray samsunga i tam nie ma takich "udogodnień"

Z góry dzieki za porady
 

gatar

Active member
Bez reklam
Mam Shield'a tv 4k od paru dni, wszystko byłoby piekne ale zawiedziony jestem app do Netflixa.
Czy jest jakiś sposób np inna wersja tej appki albo ingerencja w konkretne jej ustawienia
żeby nie robiła tego co robi a dokładnie zamiast emitować w pełnym ekranie litery końcowe
to po pierwszych literach zmniejsza ekran właściwy do prostokącika w lewym rogu i pojawia się
reklama następnego odcinka czy podobnego filmu :/... no i jeszcze przy każdym epizodzie serialu
czy filmu jak jest początek filmu i wchodzi faza prezentacji obsady, tytułu i tp to wyskakuje kurde
okienko z info że mogę pominąć intro...
Czy są jakieś rady na to ? Sprzęt super, jakość netflixa z racji licencji na full hd i 4k jest świetna
ale z tymi kwiatkami w aplikacji netflixa to klapa :/
Przyzwyczaiłem się do app netflixa w odtwarzaczach bluray samsunga i tam nie ma takich "udogodnień"

Z góry dzieki za porady

Witaj.
Mam Shielda i od niedawna mam LG OLED55B7V i jest tak samo.
Sądzę, że tak ma być. Mi to osobiście nie przeszkadza. Oglądając seriale (zwłaszcza kilka odcinków "cięgiem"), możliwość pominięcia intra jest w porządku. Napisy końcowe podobnie. Kto ogląda napisy końcowe ? :) Masz Shielda, masz androida i masz aplikacje z jego sklepu. Może są alternatywne do Netflixa, ale wątpię.
 

gordonn

Member
Czy ktoś używa innego bezprzewodowego pada niż ten oryginalny od Nvidi?Ja próbuję połączyć pada bluetooth Tracer Gamepad Ghost ale konsola rozpoznaje go jako pada od Ps3 i rząda kodu do sparowania. Nie wiem jaki mam podać. Dodam że 0000 i 1234 są nieorawidlowe. Może ktoś coś doradzić?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pany, jaka obecnie przyzwoita/dobra klawiatura do Shielda 2017, lub cokolwiek do nawigowania.
Jest w ogóle sens?
Chce podmienić Google Chromecasta, na nowego Shielda i tak się zastanawiam czy warto cokolwiek dobierac.
Głównie i tak będzie latał Netflix.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Mam Logitecha K330 (mysz+ klawiatura) bezprzewodowego i działa bez problemów, ale ... właściwie nie używam. Pilot , jak dla mnie jest bardzo ergonomiczny , no i mikrofon w nim. Dużo można "załatwić" mikrofonem. Moim zdaniem klawiatura nie jest konieczna.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pany, jeszcze raz.

Jest Nvidia Shield 2017 i PC pełen filmów.
Wszystko naturalnie wpięte do routera.

1.Chce za pośrednictwem Shielda obejrzeć film który mam na PC.
Co konkretnie mam ustawić w PC i w Shieldzie.
Krok, po kroku.

Druga opcja.
1. Jak wyżej, z tą różnicą, że mam wpięty HDD do Shielda.
Chcę zrzucić, lub bezpośrednio pobrać plik za pośrednictwem PC na dysk podpięty do Shielda.

Jak komuś się będzie chciało, niech wrzuci krótki tutorial.
Uczciwie przyznam, że zwyczajnie nie mam czasu na zabawy i "testy".
Tutoriali jest pełno w sieci, ale trzeba siąść i się tym pobawić, a jak pamiętam, trochę mi zeszło swojego czasu. Na dzień dzisiejszy zupełnie wyrzuciłem z pamięci co i jak na rzecz PC wpiętego bezpośrednio do ampli.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę, że wrze ;) Powtórzę się.

Ok, niech mi ktoś powie, jak z poziomu PC dostać się do zewnętrznego HDD Shielda (2TB)?

Coś tam poustawiałem w Shieldzie i widzę jego zawartość na moim PC.
Tylko co z tego, jak nie mogę nic przerzucić z PC.
Co i jak pozmieniać żebym mógł wrzucać bezpośrednio z PC na dysk wpięty do Shielda? Teraz muszę latać z dyskiem po pokoju.

Druga sprawa, jak z poziomu Shielda dostać się do zawartości PC (filmy).

Sam Shield rewelacyjna sprawa (YT, Netflix - bomba), ale już oglądanie filmów (które mam na PC), bez porównania lepsze bezpośrednio z PC (wystarczy 2 kliki i mam wszystko na tv/proj., a tu jak widać mam zabawe).
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja streamuje z NASa. Ale jaki to problem zapytac wujka google?
nvidia twierdzi ze mozna zapisywac jedynie na wewnetrznej pamieci a na zewnetrznych dyskach jedynie w katalogu NVIDIA_SHIELD utworzonym w katalogu glownym
dysku How to write to USB shared storage on SHIELD | NVIDIA.
Jak to to jest w praktyce, tego nie wiem, z powodu opisanego w pierwszym zdaniu. Co do uniwersalnego udostepniania multimediow z komputera, to albo serwer DLNA albo "windowsowe udostenianie" via SMB. Zwlaszcza, ze masz 2 o optymalne opcje klienta, czyli PLEX albo KODI. Zakladam, ze celujesz w kodi, a to zje i wypluje wszystko po SMB, wiec niczego poza "udostepnianiem windowsowym" foderow czy dysku, prawdopodobnie nie potrzebujesz.
 
Do góry