Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Piter_kr

New member
Witam. Mam zamówione to ustrojstwo ale jak czytam to słabo spisuje się do przeglądania internetu...
Instalował ktoś na tym TIDAL-a łącząc po usb z DAC, jakie max audio wychodzą po usb?
 

Piter_kr

New member
Witam. Mam zamówione nvidia shield tv, ale jak czytam to słabo spisuje się do przeglądania internetu...
Instalował ktoś na tym TIDAL-a łącząc po usb z DAC, jakie max audio wychodzą po usb?
 

piechu

Member
Bez reklam
Tidal od niedawna jest dostępny na shieldzie jako natywna aplikacja android tv. Po podłączeniu pod dacmagic 100 wyplul
sygnał o gęstości 96. Być może tidal i shield są w stanie przesłać 192 ale akurat dacmagic z tego co się orientuję aby przyjąć taki sygnał wymaga sterownika.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Piter_kr

New member
Tidal od niedawna jest dostępny na shieldzie jako natywna aplikacja android tv. Po podłączeniu pod dacmagic 100 wyplul
sygnał o gęstości 96. Być może tidal i shield są w stanie przesłać 192 ale akurat dacmagic z tego co się orientuję aby przyjąć taki sygnał wymaga sterownika.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Dzięki za info piechu, miałem już odpuścić ale jeżeli pokazało Ci 96 kHz to jutro go jednak odbiorę i trochę go pomęczę .
 

poizon71

New member
Witam. Odebrałem mojego shield tv. Niestety zauważyłem że łapie zawiechy na ekranie głównym i w aplikacjach. Pilot potrafi nie reagować przez kilka sekund albo traci na płynności przełączanie między kafelkami. Dodatkowo jak nacisnę mikrofon na pilocie to shield słucha i rozpoznaje mowę dopiero po 5-6 sekundach. Co jest bardzo irytujące. Nie wiem czy to problem z boxem czy z pilotem. Restart nic nie pomógł. Też tak Wam się zdąża? Macie podobne objawy?
 

ukauka

Member
Pokombinuj z miejscem w którym trzymasz NvS. U mnie gdy leżała na amplitunerze, robiło się tak jak u Ciebie, gdy postawiłem pionowo obok wszystko jest ok.
 

piechu

Member
Bez reklam
Witam. Odebrałem mojego shield tv. Niestety zauważyłem że łapie zawiechy na ekranie głównym i w aplikacjach. Pilot potrafi nie reagować przez kilka sekund albo traci na płynności przełączanie między kafelkami. Dodatkowo jak nacisnę mikrofon na pilocie to shield słucha i rozpoznaje mowę dopiero po 5-6 sekundach. Co jest bardzo irytujące. Nie wiem czy to problem z boxem czy z pilotem. Restart nic nie pomógł. Też tak Wam się zdąża? Macie podobne objawy?

Mam podobny problem. Na te bolączki chwilowo pomaga: Ustawienia/Aplikacje/Aplikacje systemowe/ Udostępnianie Bluetooth/Wyczyść dane.
Dodatkowo podpięcie pod Shielda dowolnego nośnika USB powoduje zacinanie systemu przy sterowaniu pilotem. Dodam, że w tym samym czasie sterowanie przy pomocy gamepada przebiega bezproblemowo. Kontaktowałem się już z serwisem Nvidia i będę reklamował pilota.
 

poizon71

New member
Dzięki za podpowiedź. Jeśli to problem pilota to oddam sprzęt póki mam jeszcze taką możliwość. Też mam wrażenie że z padem działa płynniej.
 

piechu

Member
Bez reklam
Ja jak pisałem oddaję samego pilota na reklamację i jeśli wróci z serwisu (nie wiem czy Nvidia bawi się w naprawy czy po prostu wymienia) i nic się nie zmieni wtedy będę uderzał do sprzedawcy w ramach rękojmi i niezgodności towaru z umową. Sam Shield jako streamer/odtwarzacz działa wyśmienicie i trudno byłoby mi się z nim rozstać.
 

Piter_kr

New member
Odebrałem w dniu dzisiejszym Nvidia Shield TV.
Po krótkim teście moje wrażenia:
-działa dobrze tzn płynnie również w 4k ,ale nie polecam do TIDAL -marny dźwięk pomimo ,że CA851n połączony przez usb pokazuje na stałe 192kHz nawet gdy ustawię jakość normalną dźwięku... , brak wielu ustawień dźwięku które mam dostępne na minix pod windows.
-słabo nadaje się do przeglądania internetu, brak przeglądarki
W sumie ustrojstwo chyba dla graczy...
Będę szukał czegoś lepszego co pociągnie 4k i doskonale obsłuży TIDAL
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Moim zdaniem Shields to bardzo dobry odtwarzacz strumieniowy video, dość dobre urządzenie do giercowania i poprawny odtwarzacz strumieniowy audio.
Osobiście używam do video. Do audio mam osobne urządzonko. Tidal mnie nie interesuje. Do posłuchania mam Deezera, a do słuchania swoją "płytotekę" we flacach :)
 

piechu

Member
Bez reklam
Jak tak sobie czytam to mam wrażenie, że gros kupujących Shielda nie ma pojęcia tak naprawdę czym Shield jest i do czego służy a czym nie jest. Wielu wymaga od niego aby miał możliwości komputera z windowsem chociaż wiadomo wszem i wobec, że jest to urządzenie oparte na androidzie i nie androidzie znanym z komórek czy tabletów a Androidzie TV. Wymaganie zatem od tego urządzenia funkcjonalności znanej z urządzeń opartych na Windowsie jest olbrzymim nieporozumieniem. Shield jest aktualnie (moim zdaniem) najlepszym streamerem/odtwarzaczem treści wideo na czele z 4K HDR. Jeśli ktoś szuka urządzenia do obsługi Netflixa, Youtuba (znowu oprócz tych, którym marzy się obsługa YT z poziomu przeglądarki) i Kodi to lepszego urządzenia i bardziej wydajnego nie znajdzie. A co do grania, nie znam nikogo kto kupił Shielda z myślą o traktowaniu go jako pełnoprawną czy okazjonalną konsolę do gier. Mając PS4 spoglądam na Shielda z tej perspektywy z pewnym politowaniem.
Podobnie jak w przypadku kolegi @gatar Shielda wykorzystuję tylko i wyłącznie do konsumowania treści wideo i pod tym właśnie kątem był z pełną świadomością kupowany. Do gier mam PC + PS4 PRO a do muzyki służy mi Tidal postawiony na Daphile'u.

Reasumując - narzekania niezadowolonych biorą się z nieświadomości i małej wiedzy nt. tego urządzenia przed jego zakupem.
 
Ostatnia edycja:

Piter_kr

New member
Jak tak sobie czytam to mam wrażenie, że gros kupujących Shielda nie ma pojęcia tak naprawdę czym Shield jest i do czego służy a czym nie jest. Wielu wymaga od niego aby miał możliwości komputera z windowsem chociaż wiadomo wszem i wobec, że jest to urządzenie oparte na androidzie i nie androidzie znanym z komórek czy tabletów a Androidzie TV. Wymaganie zatem od tego urządzenia funkcjonalności znanej z urządzeń opartych na Windowsie jest olbrzymim nieporozumieniem. Shield jest aktualnie (moim zdaniem) najlepszym streamerem/odtwarzaczem treści wideo na czele z 4K HDR. Jeśli ktoś szuka urządzenia do obsługi Netflixa, Youtuba (znowu oprócz tych, którym marzy się obsługa YT z poziomu przeglądarki) i Kodi to lepszego urządzenia i bardziej wydajnego nie znajdzie. A co do grania, nie znam nikogo kto kupił Shielda z myślą o traktowaniu go jako pełnoprawną czy okazjonalną konsolę do gier. Mając PS4 spoglądam na Shielda z tej perspektywy z pewnym politowaniem.
Podobnie jak w przypadku kolegi @gatar Shielda wykorzystuję tylko i wyłącznie do konsumowania treści wideo i pod tym właśnie kątem był z pełną świadomością kupowany. Do gier mam PC + PS4 PRO a do muzyki służy mi Tidal postawiony na Daphile'u.

Reasumując - narzekania niezadowolonych biorą się z nieświadomości i małej wiedzy nt. tego urządzenia przed jego zakupem.

Właśnie w tym celu są fora żeby dzielić się informacjami by dokonywać właściwych wyborów.
W instrukcjach i sponsorowanych testach nie wszystko znajdziesz.
Na szczęście produkty kupione w internecie można zwrócić, ciekawe kiedy producenci i dystrybutorzy zaczną dostrzegać, że opłaca się przekazywać pełną informację na temat produktu.
 

piechu

Member
Bez reklam
To prawda. Ale informacji na forach, w testach itp. nt. Shielda jest od groma i ciut ciut. Wszystko już zostało wielokrotnie napisane nt. tego urządzenia a niestety nadal gros użytkowników oczekuje od tego urządzenia możliwości, których ono spełnić nie może i nie będzie spełniać.
 

Piter_kr

New member
To prawda. Ale informacji na forach, w testach itp. nt. Shielda jest od groma i ciut ciut. Wszystko już zostało wielokrotnie napisane nt. tego urządzenia a niestety nadal gros użytkowników oczekuje od tego urządzenia możliwości, których ono spełnić nie może i nie będzie spełniać.

W kwestii odtwarzania Tidal to chyba Ty pisałeś

Tidal od niedawna jest dostępny na shieldzie jako natywna aplikacja android tv. Po podłączeniu pod dacmagic 100 wyplul
sygnał o gęstości 96. Być może tidal i shield są w stanie przesłać 192 ale akurat dacmagic z tego co się orientuję aby przyjąć taki sygnał wymaga sterownika.

Niestety brak wzmianki ,że ta "natywna aplikacja" ma tak ograniczoną funkcjonalność czyli np brak plików masters i bardzo ograniczony względem pc interfrejs...
Trochę czytałem po forach i testach i wcale takich informacji nie znalazłem.
Ale spoko ,pobawię się-bo w 4k fajnie śmiga, i zwrocik bo jednak osobiście oczekiwałem więcej od urządzenia "multimedialnego" , Wiem ,że kasa nieduża ale zbyt wielu funkcji brakuje .
 

piechu

Member
Bez reklam
Tak, to pisałem ja. Podpiąłem specjalnie dla Ciebie shielda pod DACa bo jak pisałem, shield z założenia nie miał mi służyć jako streamer muzyki. Do tego mam inne urządzenie, które spisuje się znacznie lepiej.
A moje informacje nt. Tidala to była tylko i wyłącznie informacja na zadanie przez Ciebie pytanie, które dokładnie brzmiało:
Instalował ktoś na tym TIDAL-a łącząc po usb z DAC, jakie max audio wychodzą po usb?
Nie pytałeś o interfejs, nie pytałeś o obsługę plików masters. A jeśli takich informacji nie znalazłeś to znaczy, że szukałeś zalbo za słabo albo nie tam gdzie trzeba. Ja już przed zakupem shielda wiedziałem, że do streamowania muzyki nadaje się albo słabo albo wcale.

Kończąc przepychanki (bez żadnej złośliwości z mojej strony) jesteś niezadowolony z urządzenia i jak najbardziej to rozumiem. Tyle tylko, że Twoje niezadowolenie nie powinno wynikać z ograniczeń i możliwości tego sprzętu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry