Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

gordonn

Member
Czy u was w aplikacji Natflix macie opcję żeby pobierać filmy? Bo ja u siebie nie widzę takiej. W telefonie mam to.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Mulder69

New member
Czy u was w aplikacji Natflix macie opcję żeby pobierać filmy? Bo ja u siebie nie widzę takiej. W telefonie mam to.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ja tego nie mam i też tego szukałem, myślę że jeżeli nie blokuje tego sam Shield
to trzeba będzie aktywować urządzenie (Shield TV) w ustawieniach konta Netflix
ale do tego jest potrzebny kod sprzętu a takowy nie wiem jaki ma Shield
ale przyznam że pilnie tego kodu nie szukałem (pudełko,instrukcja, naklejka na Shield, internet)
więc jak Ktoś zna rozwiązanie to ja się przyłączam do zapytania.
 

Mulder69

New member
Powiedzcie mi Panowie czy u Was jest wszystko ok z dźwiękiem podczas oglądania materiałów z Netflixa? U mnie bardzo często w głośnikach surround pojawia się taki jakby metaliczny przydźwięk. Dodam, że nie ma mam najmniejszych problemów w trakcie oglądania materiałów via Kodi.

U mnie jest to samo i to słychać już nawet w układzie dwóch głośników w trybie 2.0
 

piechu

Member
Bez reklam
U mnie jest to samo i to słychać już nawet w układzie dwóch głośników w trybie 2.0
W weekend zrobię reset Shielda i zobacze czy to coś pomoże. Z amplitunerem i głośnikami jest wszystko ok bo jak pisałem wyżej Kodi działa bez problemu i Netflix via PS4 Pro także nie sprawia najmniejszych kłopotów, zatem ewidentnie to albo wina Shielda albo aplikacji od Netflixa.
 

RAF1977

Banned
Ja tego nie mam i też tego szukałem, myślę że jeżeli nie blokuje tego sam Shield
to trzeba będzie aktywować urządzenie (Shield TV) w ustawieniach konta Netflix
ale do tego jest potrzebny kod sprzętu a takowy nie wiem jaki ma Shield
ale przyznam że pilnie tego kodu nie szukałem (pudełko,instrukcja, naklejka na Shield, internet)
więc jak Ktoś zna rozwiązanie to ja się przyłączam do zapytania.
To jest tylko dostępne na urządzeniach mobilnych.
 

gordonn

Member
To trzeba pisać do supportu Shield. Może coś pomyślą. Nie po to mam dysk 1T żeby ciągnąć torrenty jak legalnie place abonament

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Kamil_89

Member
Właśnie zauważyłem i aktualizuje. Mam Shielda od wakacji i to już trzecia albo czwarta aktualizacja nie licząc tych do kontrolera i pilota. Chyba dużo ich, ale to dobrze znaczy że zależy producentowi na wsparciu.
 

Mulder69

New member
Tylko w info logu o tym update nie widzę żeby wprowadzano jakieś Wielkie zmiany a przynajmniej nie ma tu widzę info o wielu poprawkach o jakich jest
wałkowane na forum nvidii od miesiecy. Może to być taki support jak ten od
Zidoo, wprowadzają dużo ale nie te na którym najbardziej zależy użytkownikom.

Zrobiłem update dziś w nocy, teraz oglądałem jeden ep serialu na netflix i od połowy filmu materiał szedł jakby gubił co jakiś czas parę klatek. Reboot shield i idzie normalnie. Jeżeli będzie sie tak działo często to nie bardzo mi sie to podoba.
Poza tym od początku użytkowania shielda zauważyłem że prędkość transmisji video spada po około minucie-dwóch tzn puszczam film na netflixie albo amazonie w 1080p i widzę wykres ruchu na porcie w switchu do którego jest wpięty shield i przez te początkowe minuty leci 10 - 15 mbit a po tych powiedzmy dwóch minutach spada sobie do 4 - 6 mbit/s max z średnią 5 mbit/s i tak jest do końca trwania filmu/odcinka.
 

Mulder69

New member
Czy zawsze to nie wiem, od paru miesiecy mam ten sprzęt i od kiedy go mam to tak jest. Nie wiem jeszcze jak sie to ma do streamu 4k z netflixa ale niebawem się okaże.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam Shielda od wakacji i to już trzecia albo czwarta aktualizacja nie licząc tych do kontrolera i pilota. Chyba dużo ich, ale to dobrze znaczy że zależy producentowi na wsparciu.

Hmmm... To chyba jednak niedobrze, bo znaczy, że ciągle muszą poprawiać to, co koderzy w poprzedniej wersji sknocili...
 

Kamil_89

Member
Takim tokiem myślenia wszystkie produkty które otrzymują aktualizacje byłyby słabe. Ja tam wole częste aktualizacje które coś wprowadzają niż ich brak, w systemach t.j. Android czy Windows poprawki są bardzo ważne. Dlaczego Klienci cenią sobie Samsunga w flagowcach między innymi ze względu na częste aktualizacje i wsparcie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie coś pilot zamula od czasu do czasu, nie wiem czy, to nie kwestia baterii. Kiedyś działał jakby żwawiej.
 

Kamil_89

Member
Może coś zakłóca sygnał BT, przenieś Nvidie i sprawdź, u mnie prawdopodobnie dysk sieciowy zakłócał sygnał

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

roman106

New member
Pilot zawsze działał z opóźnieniem w stosunku do pada. Kiedyś opóźnienie było większe, ale w którejś aktualizacji trochę je zmniejszyli.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie pilot nie ma najmniejszych opóźnień, reaguje błyskawicznie, wręcz perfekcyjnie szybko.
Może żle się wyraziłem pisząc "zamula", miałem na myśli bardziej to, że czasami się przymrozi na 1-2s i to przy konkretnych aplikacjach.
Mam wrażenie, że to nie wina samego pilota, co aplikacji właśnie.
Generalnie nie ma co narzekać, sama w sobie obsługa Shielda i tak jest świetna.
 

Kamil_89

Member
O pilota chodzi, w chwili gdy zamuli, później "przyśpiesza" dobrze to widać przy niektórych aplikacjach jak naciskasz kilka razy bo nie reaguje a później "kilka" kilka razy, z padem i apką do telefonu tak nie ma więc to nie Nvidia ma problem a pilot. Ostatnio u mnie to nie występuje, wcześniej miał częstszy problem jak Nvidia była lekko schowana.
 
Do góry