Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kola01

Well-known member
Bez reklam
Formatowanie nic nie da. Problem małej wydajności prądowej USb 2.0 jest powszechny i dotyczy większości dysków HDD na USB 2.0, które mają długi i najczęściej marnej jakości kabel połączeniowy. Kupno krótkiego i nieco grubszego kabelka rozwiązuje ten problem całkowicie. Powyższa sytuacja ma miejsce praktycznie we wszystkich urządzeniach, nie tylko w shieldzie. U mnie na krótkim kabelku stary HDD 640GB działa wzorowo. Na fabrycznym długim, nie działał praktycznie nigdzie.
 

rufi10

Member
No jak jaką? oficjalną netflixa ze sklepu google play, to nie jest tak że pisząc rozmyte jest to jakoś***bardzo wyraźne te różnice widać dopiero jak się zobaczy apkę na xbox wszystko ostrze jak żyleta. To rozmycie występuje w całym menu apki netflixa jak i również napisów.
Widzę, że nie jestem sam z tym problemem :)
Odsądzono mnie tutaj od czci i wiary, bo jak to można krytykować Shielda TV za kiepski obraz z oficjalnej apki Netflixa???

Próbowałem wszystkie ustawienia, nawet kupiłem za 70 złotych w Komputroniku nowy kabel HDMI dedykowany m. in. do konsoli.


PS Włącz aplikację ze sklepu Android TV - vod.pl i dalej Tomasz Lis na żywo. Jakość poniżej wszelkiej krytyki...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Różnice przywołanego Netflixa opisywałem tu jako pierwszy, względem chociażby XB1X.
Różnice są marginalne, to o czym tu piszecie, to jakieś absurdy.
Shield sprawdza się wyśmienicie, a obsługa Kodi jest tu priorytetem.
Nie jest to idealny sprzęt, ale trudno o lepszy w tej cenie, a nawet jeżeli by się znalazł, to nie ma takiej społeczności jak u Nvidia, a to też dosyć istotne.

Dla mnie podstawą jest Kodi, do tego wpięte bezpośrednio 3TB HDD + połączenie z PC.
Czego chcieć więcej. Macie uwalone te Shieldy, albo ustawienia, może jakaś degradacja jak leci przez ampli. Generalnie to do czego został stworzony Shield, sprawdza się u mnie bdb. Żadnych tutaj opisywanych problemów nie mam, po za pilotem, ale i to się fajnie rozwiązało.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Widzę, że nie jestem sam z tym problemem :)
...
PS Włącz aplikację ze sklepu Android TV - vod.pl i dalej Tomasz Lis na żywo. Jakość poniżej wszelkiej krytyki...

Ale sam na pewno dobrze wiesz, że jakość materiału w serwisach streamingowych zależy od jakości źródła i jakości połączenia z serwerem zawierającym oglądany materiał. Jak połączenie z serwerem jest przeciążone (lub masz łącze słabej jakości), to finalnie zobaczysz obraz słabszej a czasem wręcz fatalnej jakości.
Akurat sam często korzystam z Netflixa, TVP VOD czy Player'a i tam obraz zawsze jest co najmniej dobry (na Netflixie nawet bardzo dobry). Z VOD.pl nie korzystam ale jeśli oferuje on, jak twierdzisz "jakość poniżej wszelkiej krytyki" to shield nie ma z tym nic wspólnego. On wyświetla tylko to co dostanie z zewnątrz.
 

cezary777

Member
Widzę, że nie jestem sam z tym problemem :)
Odsądzono mnie tutaj od czci i wiary, bo jak to można krytykować Shielda TV za kiepski obraz z oficjalnej apki Netflixa???

Próbowałem wszystkie ustawienia, nawet kupiłem za 70 złotych w Komputroniku nowy kabel HDMI dedykowany m. in. do konsoli.


PS Włącz aplikację ze sklepu Android TV - vod.pl i dalej Tomasz Lis na żywo. Jakość poniżej wszelkiej krytyki...




moja zona nawet widzi roznice na netflixie woli ogladac na apk z samsunga niż na shieldzie , ja też sie zgadzam ze na konsoli jest gorzej.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ale sam na pewno dobrze wiesz, że jakość materiału w serwisach streamingowych zależy od jakości źródła i jakości połączenia z serwerem zawierającym oglądany materiał. Jak połączenie z serwerem jest przeciążone (lub masz łącze słabej jakości), to finalnie zobaczysz obraz słabszej a czasem wręcz fatalnej jakości.
Akurat sam często korzystam z Netflixa, TVP VOD czy Player'a i tam obraz zawsze jest co najmniej dobry (na Netflixie nawet bardzo dobry). Z VOD.pl nie korzystam ale jeśli oferuje on, jak twierdzisz "jakość poniżej wszelkiej krytyki" to shield nie ma z tym nic wspólnego. On wyświetla tylko to co dostanie z zewnątrz.

To nie prawda napiszę to ostatni raz shield tv ma tragiczny upscaling tak tragiczny nawet nie mają chińskie pudełka co to powoduję? a to że jeśli materiał który odtwarzamy jest np 720p / 1080p i gdy mamy TV 4K to shield tv upscaluje obraz do tej rozdzielczości robiąc z tego jedno wielkie G.

AppleTV vs Shield vs Sony X700 vs madVR vs PowerDVD vs VLC ------> all at 444 8bits
https://slowpics.org/comparison/035a7c79-a593-4256-ac71-19539e4f1c0e
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
To nie prawda napiszę to ostatni raz shield tv ma tragiczny upscaling tak tragiczny nawet nie mają chińskie pudełka co to powoduję? a to że jeśli materiał który odtwarzamy jest np 720p / 1080p i gdy mamy TV 4K to shield tv upscaluje obraz do tej rozdzielczości robiąc z tego jedno wielkie G.

AppleTV vs Shield vs Sony X700 vs madVR vs PowerDVD vs VLC ------> all at 444 8bits
https://slowpics.org/comparison/035a7c79-a593-4256-ac71-19539e4f1c0e

Ja nie mam żadnych problemów ze skalowaniem, chociaż faktycznie mój TV to jedynie FullHD.
Nie rozumiem tylko dlaczego nie skorzystasz ze skalera w swoim TV? Ustaw Full HD w shieldzie a resztą niech się zajmie Twój TV, skoro twierdzisz, że potrafi to robić lepiej.
 

takpoprostu

New member
hej... mam problem chyba z pilotem. I chciałbym wiedzieć czy ty tez tak macie.

Wszystkie klawisze działają, jednak gdy Shield trochę pochodzi przestaje działać asystent google i w sumie jakiegokolwiek rozpoznawanie mowy. Tzn. klawisz działa, po naciśnięciu przycisku na pilocie wywołuje okno nasłuchu komend, jednak jak mówię nic się nie dziej, albo cuda pokazuje. Powiem "raz, dwa, trzy" a znajduje słowa totalnie nie związane np. "pa, pa" albo "małe myszy".. Sądzę, że to wina pilota - może zawiesza się mikrofon ? Jednak dziwne, bo gdy uruchomię urządzenie ponownie, po resecie znów pilot działa dobrze i wszystko rozpoznaje asystent - do pewnego czasu. Rozpoznawanie mowy używamy wszyscy w domu intensywnie, łącznie z córką naszą. W sumie ogólnie obsługujemy głosem Shielda (gdy działa). Więc zastanawiam się nad zmianą pilota. Myślisz że to w nim może tkwić problem ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
To nie prawda napiszę to ostatni raz shield tv ma tragiczny upscaling tak tragiczny nawet nie mają chińskie pudełka co to powoduję? ...
https://slowpics.org/comparison/035a7c79-a593-4256-ac71-19539e4f1c0e

A nie pomyślałeś, że przy słabej jakości skalerze, byłoby wszędzie źle a nie tylko w jednej podrzędnej aplikacji vod.pl? Skoro gidzie indziej jest dobrze, to jedyne wnioski jakie można wyciągnąć, to że vod.pl ma mocno skompresowane materiały lub przeciążone serwery.
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Ja nie mam żadnych problemów ze skalowaniem, chociaż faktycznie mój TV to jedynie FullHD.
Nie rozumiem tylko dlaczego nie skorzystasz ze skalera w swoim TV? Ustaw Full HD w shieldzie a resztą niech się zajmie Twój TV, skoro twierdzisz, że potrafi to robić lepiej.
Przedmówcy właśnie o to chodzi, że Shield TV robi to skalowanie źle :( Jeśli tak zeskalowany sygnał dasz na swój TV, to telewizor z g...na bata nie ukręci. Niestety :)

PS Mam pytanie, jak przenieść, jaką apką plik z pendrive do pamięci wewnętrznej Shielda? Chodzi mi o aplikację IPTV, do której chcę zapodać plik m3u. W każdym normalnym androidbox z poziomu apki IPTV wybieram plik z pendrive a tu trzeba (chyba?) wcześniej ten plik wgrać do Shielda? Ewentualnie mógłbym ten plik m3u ściagnąć za pośrednictwem przeglądarki. Pytanie, jakiej, bo w systemie nie ma a poza tym, w jaki sposób przeglądarkę obsługiwać tym śmiesznym pilotem Shielda.

Czy jest możliwość, na czas słuchania muzyki z Shielda, wygaszenia ekranu telewizora?

Dziwne, ten Shield z pilotem jest dydykowany jako przystawka do telewizora i obsługi różnych mediów, ale jak to zrobić tym śmiesznym pilotem?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
To nie tak. Jak skaler w shieldzie z 1080p zrobi 4K to TV wyświetla to 1:1. Jak Shield wyśle 1080p do telewizora 4K, to TV uruchomi swój skaler i dopasuje obraz do 4K. Skoro uważacie, że wasz TV ma lepszy skaler to korzystajcie z tego w TV. To rozwiązanie ma jednak jedną wadę, jak uruchomimy materiał 4K na shieldzie to zostanie on niepotrzebnie "zdegradowany" do 1080p.

Żeby wgrać apkę (plik .apk) do shielda, musisz zainstalować sobie ze sklepu dowolny manager plików, wsadzić pendrive'a do jego USB i korzystając z mangera plików, dostać się do pliku apk i kliknąć na niego. To jest plik wykonywalny a więc instalacja rozpocznie się automatyczne.
Przy okazji, tu masz wyszukiwarkę plików apk: https://www.apkmirror.com/
Pamiętaj tylko,że nie wszystkie apk są pod android TV (spora część ze zwykłego androida jednak działa).

A tu z kolei masz adres stronki, w której po wklejeniu linka dowolnej apki ze sklepu google play (np spod windowsa) pozwala pobrać ci jej instalator (apk). Przydaje się gdy chcesz zainstalowac apkę, któa jest w typowym google play a shield w swoim sklepie tego nie widzi (np apka nie ma certyfikatu dla Android TV ).
https://apps.evozi.com/apk-downloader/
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
To nie tak. Jak skaler w shieldzie z 1080p zrobi 4K to TV wyświetla to 1:1. Jak Shield wyśle 1080p do telewizora 4K, to TV uruchomi swój skaler i dopasuje obraz do 4K. Skoro uważacie, że wasz TV ma lepszy skaler to korzystajcie z tego w TV. To rozwiązanie ma jednak jedną wadę, jak uruchomimy materiał 4K na shieldzie to zostanie on niepotrzebnie "zdegradowany" do 1080p.

Żeby wgrać apkę (plik .apk) do shielda, musisz zainstalować sobie ze sklepu dowolny manager plików, wsadzić pendrive'a do jego USB i korzystając z mangera plików, dostać się do pliku apk i kliknąć na niego. To jest plik wykonywalny a więc instalacja rozpocznie się automatyczne.
Przy okazji, tu masz wyszukiwarkę plików apk: https://www.apkmirror.com/
Pamiętaj tylko,że nie wszystkie apk są pod android TV (spora część ze zwykłego androida jednak działa).

A tu z kolei masz adres stronki, w której po wklejeniu linka dowolnej apki ze sklepu google play (np spod windowsa) pozwala pobrać ci jej instalator (apk). Przydaje się gdy chcesz zainstalowac apkę, któa jest w typowym google play a shield w swoim sklepie tego nie widzi (np apka nie ma certyfikatu dla Android TV ).
https://apps.evozi.com/apk-downloader/
Dzięki :)

Chodziło mi o plik m3u, który nie jest wykonywalny. Chcę podobnie jak w Zoomtak w aplikacji IPTV mieć plik m3u. W Zoomtaku albo przenoszę plik m3u z pendrive do folderu download pamięci wewnętrznej albo korzystam od razu z pliku na pendrive wskazując z poziomu aplikacji IPTV plik m3u. W Shield TV nie mogę sobie z tym poradzić, bo ta aplikacja Iptv nie widzi m3u...

Jak wygasić z poziomu Shielda ekran telewizora podczas słuchania muzyki?
 

rufi10

Member
Jeszcze mam takie pytanie odnośnie tworzenia klonów aplikacji. Przykładowo mam zainstalowaną w smartfonie apkę Ipla i APP Cloner tworzę klon, ale chcę klon apki Ipla na android TV... I tu jest problem. Skąd taki klon pobrać?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie rozumiem tylko dlaczego nie skorzystasz ze skalera w swoim TV? Ustaw Full HD w shieldzie a resztą niech się zajmie Twój TV, skoro twierdzisz, że potrafi to robić lepiej.


Jak przemyślisz głupotę jaką napisałeś i jakie no niesie konsekwencję wróć z wnioskami :)


Przedmówcy właśnie o to chodzi, że Shield TV robi to skalowanie źle :( Jeśli tak zeskalowany sygnał dasz na swój TV, to telewizor z g...na bata nie ukręci. Niestety :)

PS Mam pytanie, jak przenieść, jaką apką plik z pendrive do pamięci wewnętrznej Shielda? Chodzi mi o aplikację IPTV, do której chcę zapodać plik m3u. W każdym normalnym androidbox z poziomu apki IPTV wybieram plik z pendrive a tu trzeba (chyba?) wcześniej ten plik wgrać do Shielda? Ewentualnie mógłbym ten plik m3u ściagnąć za pośrednictwem przeglądarki. Pytanie, jakiej, bo w systemie nie ma a poza tym, w jaki sposób przeglądarkę obsługiwać tym śmiesznym pilotem Shielda.

Czy jest możliwość, na czas słuchania muzyki z Shielda, wygaszenia ekranu telewizora?

Dziwne, ten Shield z pilotem jest dydykowany jako przystawka do telewizora i obsługi różnych mediów, ale jak to zrobić tym śmiesznym pilotem?
Jakoś powiem ci nie chce ci się ruszyć głową..


Menadżer plików X-plore
IPTV to sobie wczytaj plik z usb jaki problem?
Przeglądarka na android tv to np Puffin TV


Zrozum w końcu że na android tv nie jest przystosowany do aplikacji na zwykłego androida, jeśli czegoś nie widzisz w sklepie google na urządzeniu oznacza że wszystkim co wgrasz ręcznie spodziewaj się większych lub mniejszych problemów.


"Czy jest możliwość, na czas słuchania muzyki z Shielda, wygaszenia ekranu telewizora?"
Sprawdź opcję wygaszacz ekranu \ wyłącz ekran pytanie jeszcze z czego słuchasz tej muzyki... bo jeśli z amplitunera to równie dobrze możesz z palca wyłączyć tv.


https://appcloner.app/
• Android TV launcher support
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Dzięki :)

Chodziło mi o plik m3u, który nie jest wykonywalny. Chcę podobnie jak w Zoomtak w aplikacji IPTV mieć plik m3u. W Zoomtaku albo przenoszę plik m3u z pendrive do folderu download pamięci wewnętrznej albo korzystam od razu z pliku na pendrive wskazując z poziomu aplikacji IPTV plik m3u. W Shield TV nie mogę sobie z tym poradzić, bo ta aplikacja Iptv nie widzi m3u...

Jak wygasić z poziomu Shielda ekran telewizora podczas słuchania muzyki?

Jak przemyślisz głupotę jaką napisałeś i jakie no niesie konsekwencję wróć z wnioskami :)



Jakoś powiem ci nie chce ci się ruszyć głową..


Menadżer plików X-plore
IPTV to sobie wczytaj plik z usb jaki problem?
Przeglądarka na android tv to np Puffin TV


Zrozum w końcu że na android tv nie jest przystosowany do aplikacji na zwykłego androida, jeśli czegoś nie widzisz w sklepie google na urządzeniu oznacza że wszystkim co wgrasz ręcznie spodziewaj się większych lub mniejszych problemów.


"Czy jest możliwość, na czas słuchania muzyki z Shielda, wygaszenia ekranu telewizora?"
Sprawdź opcję wygaszacz ekranu \ wyłącz ekran pytanie jeszcze z czego słuchasz tej muzyki... bo jeśli z amplitunera to równie dobrze możesz z palca wyłączyć tv.


https://appcloner.app/
• Android TV launcher support
Dzięki bardzo :)


Chcę dopytać, czy app cloner będzie działał na Shield TV?
Pytanie może dziwne, ale jest problem z Wi Fi. Nie mogę się zalogować. Każde dotychczasowe urządzenie wymagało podania loginu i hasła, tu jest tylko opcja - podaj hasło...
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie używam ale masz napisane: Android TV launcher support.

Wifi i login? chyba ci coś pomieszało każde urządzenie wyświetla listę dostępnych sieci wybierasz swoją i podajesz hasło TYLE... jaki login panie...
 

Attachments

  • IMG_20191006_122943_.jpg
    IMG_20191006_122943_.jpg
    101,4 KB · Wyś: 26
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Wifi i login? chyba ci coś pomieszało każde urządzenie wyświetla listę dostępnych sieci wybierasz swoją i podajesz hasło TYLE... jaki login panie...
chodziło mi o sieć wi fi zakładową. Np. w komórce i na tablecie mam Tożsamość i Hasło. Samo podanie hasła nic nie daje, nie łączy i wykazuje problem z połączeniem...
 
Do góry