Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jak przemyślisz głupotę jaką napisałeś i jakie no niesie konsekwencję wróć z wnioskami :)...

To naprowadź nie mistrzu bo jeśli masz na myśli to, że materiały 4K zostaną zdegradowane do FullHD to napisałem to wyraźnie kawałek dalej. Od razu dodam, że gdy ktoś pisze o konieczności skalowania do 4k, tzn, że odtwarzane materiały są o niższej rozdzieczości (zapewne HD/FullHD)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
GUI wszystkich aplikacji będzie powiększone 4 krotnie wszystko będzie za mgłą, rozmyte bez ostrości bo tv będzie wyświetlać obraz nie w natywnej rozdzielczości, brak Netflix w 4k bo aplikacja wykrywa rozdzielczość urządzenia, ALE owszem materiał wideo został by za to upscalowany przez TV tylko jaką cenę. :)
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Gui będzie takiej samej wielkości, materiał FullHD i niższej rozdzielczości, będzie lepszej jakości (jeśli faktycznie skaler w TV jest lepszy) a więc dlaczego miałoby być za mgłą?
A jeśli oglądasz materiały 4K na TV 4K to skaler nie jest aktywowany. Wtedy lepiej zostawić ustawienia wyświetlania 4K na shieldzie.
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
1. Mam shielda 2017, wszystko zaktualizowane, ustawienia ustawione i wydajność procesora dana na max wydajność
nic nie instalowałem oprócz Showmaxa
Internet mam podpięty kablem z routera (ma w praktyce ok 440 mega)

Drugie co mam to Tizen najnowszy w TV Samsung 55 NU80xx też internet z kabla(ten sam internet router itd.)

Na Tizenie Netflix działa bardzo szybko, sprawnie, płynnie, nigdy się nie przyciął i właściwie nie buforuje (tak szybko chyba ten mój net działa)

NA Shieldzie w Netflix mam problemy... buforuje się czasami kilkadziesiąt sekund. Przycina się co jakiś czas tzw. mikroprzyciecia podczas oglądania serialu (i to Flash sezon3 wiec chyba zwykłe HD) i ZAWSZE po zrobieniu pauzy i po uruchomieniu jest taki zacięcie.

Czego to może być wina? fakt,że Tizen wysoko poprzeczkę zawiesił z Netflixem (nie ma Showmaxa) ale na shieldzie wygląda to fatalnie.
i Wszystko jest jasne :) Przeszukałem forum i... po prostu Tizen zbyt wysoko zawiesił poprzeczkę, jeśli chodzi np. o Netflix!!!! Obsługa, intuicyjność, szybkość, brak przycięć, to wszystko jest możliwe tylko na TV Samsung. Po przesiadce na sprzęt Shield TV o kilka szczebli wyżej od TV Samsung jest... gorzej niż oczekiwałem. Kto ma telewizor firmy Samsung, wie o czym piszę.


Z plusów, w Android TV Shielda są aplikacje niedostępne dla Samsunga np. Play Now, Horizon TV, CDA.PL. Ich obsługa i jakość obrazu są zadowalające. Sztucznie dograne aplikacje -Polsat Cyfrowy i nc+GO wymagają myszki lub touchpada, albo też pilota z funkcją air mouse. Grafika (napisy) nc+GO jest nieczytelna, rozmyta, choć same filmy z tej apki o jakości średniej 720p.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
i Wszystko jest jasne :) Przeszukałem forum i... po prostu Tizen zbyt wysoko zawiesił poprzeczkę, jeśli chodzi np. o Netflix!!!! Obsługa, intuicyjność, szybkość, brak przycięć, to wszystko jest możliwe tylko na TV Samsung. Po przesiadce na sprzęt Shield TV o kilka szczebli wyżej od TV Samsung jest... gorzej niż oczekiwałem. Kto ma telewizor firmy Samsung, wie o czym piszę.


Z plusów, w Android TV Shielda są aplikacje niedostępne dla Samsunga np. Play Now, Horizon TV, CDA.PL. Ich obsługa i jakość obrazu są zadowalające. Sztucznie dograne aplikacje -Polsat Cyfrowy i nc+GO wymagają myszki lub touchpada, albo też pilota z funkcją air mouse. Grafika (napisy) nc+GO jest nieczytelna, rozmyta, choć same filmy z tej apki o jakości średniej 720p.

Zauważ, że kolega @jestemzmiast poruszał temat buforowania na Shieldzie a Ty znowu wyjeżdżasz o jakości obrazu.
Przy okazji, nigdy nie wyłapałem żadnego buforowania na Shildzie. Każdy film uruchamia mi się błyskawicznie (poniżej 1 sekundy albo nawet poniżej 0,5 sek.), to samo jest po pauzie i idzie płynnie do samego końca. Jedyne drobne mikroprzycięcia zauważyłem, jak przytrzymuję strzałkę w lewo lub w prawo i jestem na ikonach z polecanymi filmami w Netflix. W tym czasie ikonki bardzo szybko przelatują przez ekran ale co kilkunasta potrafi lekko "zadrżeć". Jak był wcześniej Android 8.0 to tego nie widziałem. Przy pojedynczym wciskaniu to nie występuje. Poza tym zupełnie nieistotnym szczegółem, nie zaważyłem nigdy żadnych przycięć.
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Zauważ, że kolega @jestemzmiast poruszał temat buforowania na Shieldzie a Ty znowu wyjeżdżasz o jakości obrazu.
Przy okazji, nigdy nie wyłapałem żadnego buforowania na Shildzie. Każdy film uruchamia mi się błyskawicznie (poniżej 1 sekundy albo nawet poniżej 0,5 sek.), to samo jest po pauzie i idzie płynnie do samego końca. Jedyne drobne mikroprzycięcia zauważyłem, jak przytrzymuję strzałkę w lewo lub w prawo i jestem na ikonach z polecanymi filmami w Netflix. W tym czasie ikonki bardzo szybko przelatują przez ekran ale co kilkunasta potrafi lekko "zadrżeć". Jak był wcześniej Android 8.0 to tego nie widziałem. Przy pojedynczym wciskaniu to nie występuje. Poza tym zupełnie nieistotnym szczegółem, nie zaważyłem nigdy żadnych przycięć.
Moje odczucia są po prostu zbieżne z tymi co zauważył przedmówca i jeszcze wcześniej ktoś na forum, a dotyczą mikroprzycięć oraz gorszej jakości obrazu na Shield TV w porównaniu ze smart TV Samsunga.
Dodam, Shield TV podpięty jest bezpośrednio do rutera a TV Samsung poprzez wi fi tej samej sieci...
 

rufi10

Member
Jestem tutaj nowicjuszem. Próbowałem sklonować aplikację Ipla z użyciem App Cloner Premium. Po zakończeniu operacji klonowania pojawia się komunikat: MODE_WORLD_READABLE no longer supported.
Jak mam sklonować Iplę, co robię nie tak?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@kola01
Żebyś***nie myślał że cię ignoruje. ale nie chce mi się tłumaczyć***podstaw jeśli nie wiesz co to jest natywna rozdzielczość i jak wyświetlany jest obraz NIE w natywnej rozdzielczości zrób sobie test włącz komputer i ustaw rozdzielczość dajmy na to x2 mniejszą od twojej zobacz co się dzieje z GUI\MENU\CZCIONKAMI obraz wideo zostaw w spokoju rozmawiamy o konsekwencjach ustawienia niżej rozdzielczości.

Nie wiem co robisz nie tak ja właśnie sklonowałem plexa w kila sekund na darmowej apk https://appcloner.app
Sterowanie aplikacja poj.. ostro tak to jest z niekompatybilnymi w 100% apkami..
 

Attachments

  • IMG_20191009_114348.jpg
    IMG_20191009_114348.jpg
    184,1 KB · Wyś: 29
  • IMG_20191009_120117.jpg
    IMG_20191009_120117.jpg
    98,9 KB · Wyś: 30
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
@kola01
Żebyś***nie myślał że cię ignoruje. ale nie chce mi się tłumaczyć***podstaw jeśli nie wiesz co to jest natywna rozdzielczość i jak wyświetlany jest obraz NIE w natywnej rozdzielczości zrób sobie test włącz komputer i ustaw rozdzielczość dajmy na to x2 mniejszą od twojej zobacz co się dzieje z GUI\MENU\CZCIONKAMI obraz wideo zostaw w spokoju rozmawiamy o konsekwencjach ustawienia niżej rozdzielczości.
Nie bardzo rozumiem, co próbujesz zakwestionować w mojej wypowiedzi.
Dobrze wiem, co to jest natywna rozdzielczość. Oczywistym jest, że jeśli jest ona inna od nominalnej rozdzielczości matrycy, to jest uruchamiane skalowanie (by obraz był na cały ekran), które dopasowuje ją do nominalnej co oczywiście objawia się utratą jakości. Ale skalowaniem może się wtedy zająć:

1. Shield, gdy ustawimy mu rozdzielczość wyjściową 4K (natywna dla TV 4K) a material leci np 1080p lub niżej
2. Telewizor, gdy w Shieldzie ustawimy obraz na FullHD a TV jest 4K a materiał leci np 1080p lub niżej

Jak widzisz, w każdym z obu ww. przypadków skalowanie jest uruchamiane i w obu wypadkach nie uzyskamy prawdziwej "jakości 4K". Oczywiście warto zawsze przetestować jedno i drugie rozwiązanie by samemu ocenić, co nam bardziej odpowiada.
W swojej poprzedniej wypowiedzi napisałem tylko, że skoro uważasz, że lepiej skaluje twój TV (a oglądasz materiały 720p/1080p), to zostaw skalowanie w TV. A jak oglądasz wyłącznie albo głównie materiały 4K na shieldzie, to żaden skaler nie jest uruchamiany i wszystko leci natywnie bez utraty jakości.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
1. Shield, gdy ustawimy mu rozdzielczość wyjściową 4K (natywna dla TV 4K) a material leci np 1080p lub niżej
2. Telewizor, gdy w Shieldzie ustawimy obraz na FullHD a TV jest 4K a materiał leci np 1080p lub niżej


1. Ładne wyraźny interfejs ponieważ urządzenia pracują na tej samej rozdzielczości 4K wszystko jest ostre i wyraźne, wideo 1080 i niżej gówniane bo shield robi upscaling.
2. TV robi upscaling wideo super mamy lepszą jakość WIDEO, cała reszta dno bo shield jest ustawiony na FHD przez co interfejs aplikacji będzie mniej wyraźny bo musi zostać powiększony z tych FHD bo musi zostać upscalowane do 4K.


Teraz pytanie czy testowałeś to o czym piszesz bo inaczej nie mamy o czym gadać bo to że coś ci się "wydaje" to wiesz ...



Tak kur .. wszystko oglądam w 4K chyba z du** mam brać te materiały wszystkie w 4K :D większość materiałów to FHD i długo tak jeszcze będzie.


A co do shield jest jaki jest ma swoje plusy i minusy, ale ATV4k niszczy go jeśli chodzi o jakość obrazu dlatego tylko na nim obecnie oglądam filmy, on również ma swoje wady co zrobić nie ma urządzeń idealnych.
 

rufi10

Member
Nie wiem co robisz nie tak ja właśnie sklonowałem plexa w kila sekund na darmowej apk https://appcloner.app
Sterowanie aplikacja poj.. ostro tak to jest z niekompatybilnymi w 100% apkami..
BINGO!!! :)

Odinstalowałem aplikację Premium, zainstalowałem wersję App Cloner od Ciebie i... śmiga jak ta lala. Wielkie dzięki za pomoc. :)


PS1 Niestety na żadnej z tych apek: https://apkpure.com/pl/connect-to-ra...cttoradiuswifi

lub tej https://apk.support/app/com.felkertech.ussenterprise


nie udało mi się zalogować do sieci... :(


PS2 Odpaliłem aplikację Amazon Prime, taką samą mam na smart TV Samsunga i... podobnie jest, jak w przypadku Netflixa tzn. na aplikacji ze smart TV obraz niemal idealny!!!


PS3 Kolejne dwie próby, tym razem na aplikacjach - Horizon TV i Play Now. Tu jakość obrazu jest jaka jest, ale obsługa pilotem Shielda jest intuicyjna, bajka w stosunku do aplikacji zainstalowanych na moim "starym" androidbox Zoomtak T8H.


PS4 Zainstalowałem na próbę apkę MyCanal, tą która ma być oferowana przez platformę Canal+. Rozdzielczość grafiki - beznadziejna, widoczne są wyraźnie kwadratowe piksele... Zwiastuny filmów i programów TV - podobnie...
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Moja opinia jest taka że wiesz czym spowodowany jest ten problem? tym że te aplikację są przeniesione z normalnego androida na androida tv, normalny android jest w telefonach! nie ma tam rozdzielczości 4k więc na telewizorze(shield tv) apki te muszą być skalowane\rozciągane itd skąd wynikają te mniejsze lub większe niedociągnięcia w grafice, nie jet to winna shield tv tylko firm które tworzą aplikację.

Co do WPA2-Enterprise masz problem o jak już pisałem takie sieci nie są obsługiwane przez shield tv.
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Jeszcze jedno porównanie, na nowym telewizorze, model 2019, smart TV Samsung - aplikacje Netflix i Amazon Prime vs. te same apki na Nvidia Shield TV.
Jakość obrazu, zwłaszcza na filmach 4K zdecydowanie na korzyść Samsung TV. Odbiór poprzez Shield TV z mikroprzycinkami tzn co jakiś czas obraz na TV na chwilę ulega zamrożeniu...
Dodam, pilot Samsunga dedykowany do odbioru - Netflixa, Amazon Prime i Rakutten - ma odpowiednio opisane trzy przyciski.
Z ciekawostek, nowy Samsung ma wgraną nową aplikację - Apple TV, której próżno szukać w sklepie Google Play, czy w Aptoide lub w necie.

PS Mam zapytanie, czy oprócz App Cloner jest inna aplikacja do klonowania. Na tej apce mogę wykonać tylko jeden klon a potrzebuję dwa. Próby robiłem także na wersji Pro, ale tu w ogóle nie mogę sklonować... Dokładnie zależy mi na sklonowaniu aplikacji Ipla, mam 3 konta.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Odbiór poprzez Shield TV z mikroprzycinkami tzn co jakiś czas obraz na TV na chwilę ulega zamrożeniu...

Najwyraźniej masz coś nie tak z Shieldem (przy okazji to może obejmować też słabą jakość obrazu o której piszesz a której ja nie stwierdzam)? Jego wydajność sprzętowa pozwala na płynne odtwarzania bardzo gęstych materiałów. Taki netflix to nawet jednego rdzenia mu nie rozgrzewa a Ty piszesz o zamrożeniach ekranu u siebie. Mam Netflixa 4K i nigdy czegoś takiego nie wyłapałem a obejrzałem lekko ponad 100 różnych filmów i seriali. Jak rozmawiam ze znajomymi to wszyscy potwierdzają wysoką jakość i płynność obrazu 4K a mają różne telewizory (głównie SONY, LG i Panasonic).

EDIT: Jedne ewentualne problemy, jakie były poruszane na forum, to brak automatycznego dopasowania klatek w Netflixie, ale to dotyczyło tylko niektórych pozycji filmowych (ja nie zauważyłem takiego problemu).
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
czy asystent google działa na nvidii? wykrywa "Ok Google"?

Nie znam się na tym, mnie się wydaje że nie.
Według mnie wykrywa proste polecenia - jak jest dzisiaj pogoda w ... lub która jest teraz godzina. Raczej wypowiadane kwestie wyszukuje w YT. Ogólnie, mało przydatna funkcja choć zapowiadano wielkie buuum!

PS Napiszcie, jakie aplikacje na Shielda polecacie.
Jaka jest najpraktyczniejsza apka do przeglądania dokumentów w pdf?
 

takpoprostu

New member
Nie znam się na tym, mnie się wydaje że nie.
Według mnie wykrywa proste polecenia - jak jest dzisiaj pogoda w ... lub która jest teraz godzina. Raczej wypowiadane kwestie wyszukuje w YT. Ogólnie, mało przydatna funkcja choć zapowiadano wielkie buuum!

A dla mnie to podstawa. A szczególnie dla mojej małej córki która łupie CDA i YT. Rozpoznawanie mowy to dla mnie na tyle istotna funkcja że wysłałem Shielda TV na reklamację bo owa opcja się zawieszała. Przestawała rozpoznawać słowo mówione po podłączeniu jakiekolwiek urządzenia. Po licznych testach i konsultacjach z pracownikiem nVidii stwierdzili że coś nie halo i kazali wysłać na reklamację - no to wysłałem i czekam.

Rozpoznawanie mowy jest ogólnie w takich urządzeniach zaje***te.
 
Do góry