Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

bl4ck

Active member
Bez reklam
Czyli masz taką jak ja porównaj sobie z moim pierwszym zdjęciem.
Ja do puki nie widziałem apek w apple tv 4k i xboxie nie zwracałem na to uwagi a teraz mi to przeszkadza :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zdjęcia może i wyglądają podobnie ale na żywo jest wszystko OK. A już tym bardziej z miejsca gdzie oglądam.
Proponuję oglądać filmy a nie czcionkę w menu :)

Teraz zrobiłem test i pyknąłem zdjęcie idealnie ostrej jak żyleta czcionki z mojego monitora. Na zdjęciu też wygląda na lekko rozmazaną (podobnie jak na zdjęciach z Shielda) a przecież rzeczywistość jest inna.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wyszedł właśnie updated który naprawia sporo błędów.
Sprawdź @rufi10 może naprawia u ciebie problem z HDR.

@kola01
Dlatego oglądam na atv 4k to dużo lepsze jeśli chodzi o jakoś obrazu urządzenie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ale ja nie narzekam na jakość obrazu. Wręcz przeciwnie, uważam, że jest bardzo dobry. U mnie też weszła nowa aktualizacja shielda 8.01. Po restarcie nie dane mi było jednak zapoznać się z info o zmianach bo Shield tylko na ułamek sekundy wyświetlał ekran z tekstem i tak sobie tylko mrugał co chwilę. Oczywiście teraz wszystko działa ok

Ma ktoś jakieś info o zmianach? Od kiedy jest android TV 9.0 zauważyłem drobne przycinki w menu Shielda a także i menu Netflixa.
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Ale ja nie narzekam na jakość obrazu. Wręcz przeciwnie, uważam, że jest bardzo dobry. U mnie też weszła nowa aktualizacja shielda 8.01. Po restarcie nie dane mi było jednak zapoznać się z info o zmianach bo Shield tylko na ułamek sekundy wyświetlał ekran z tekstem i tak sobie tylko mrugał co chwilę. Oczywiście teraz wszystko działa ok

Ma ktoś jakieś info o zmianach? Od kiedy jest android TV 9.0 zauważyłem drobne przycinki w menu Shielda a także i menu Netflixa.


Nic te "zmiany" nie wniosły. Tak jak pisał przedmówca, jakość obrazu podczas odtwarzania filmów na Netflix jest porównywalna, choć nieco gorsza na Shield TV a powinno być na odwrót!!! Telewizor ma raptem 4 rdzenie i jakąś tam kartę graficzną i... daje radę, po Wi Fi. Samo menu ekranowe i napisy na Shield TV, to tragedia!!! Wiem co piszę, bo mam porównanie do TV Samsung (bajka). Kto ma wie o czym piszę.

Shield TV (ta wersja TYLKO z pilotem) kupiłem wyłącznie do VOD, kodi i ogólnie odbioru programów TV; gry mnie nie interesują. Dziwię się, że do tej pory nikt tych felerów nie wychwycił, wszyscy tu obecni piszą tylko w samych superlatywach.
Inne aplikacje np. Arte, VOD Onetu - porównajcie na smart TV tizen Samsunga.
Próbowałem tak jak sugerujesz wprowadzić zmiany ustawień w telewizorze. Trochę pomogło, niewiele.
Co zauważyłem, a miałem wcześniej Zoomtak T8H - na plus prędkość działania i samego uruchamiania i Google asystent, choć nie działa we wszystkich aplikacjach.
Minusy - tu cała litania, ale naklejka Shield widocznie wielu osobom przesłoniła oczy:
- PILOT - od Samsunga idealnie leży w dłoniach, wyważony, intuicyjne wybieranie a ten Shielda mały, lekki, kanciasty. Co tam, grunt że tu piszący pieją z zachwytu :) W obu (Samsung, Shield TV) pilotach brakuje funkcji air mouse, dlatego dokupiłem do androidboxa Zoomtak takiego małego pilota z air mouse. I tu zonk, bo tylko jedno z gniazd USB Shielda go znalazło, ale... nie mogę tym pilotem wpisywać tekstu????? Przykład - doinstalowałem Firefoxa i pilotem air mouse muszę wskazać pole wyszukiwarki, ale do wpisania tekstu muszę użyć pilota Shielda!!!
Pisać można sporo, ale dodam - pilot air mouse (ten za ok. 50 zł od Zoomtaka) działa idealnie, wskazuje szybko, to co potrzebne, ładowany przez mikrogniazdo USB.


- APLIKACJE - temat rzeka. Np. aplikacja Webcamera (chyba jakoś tak) - na Samsungu i Shield TV. Kto ma, wie o co chodzi.
Brak porządnej aplikacji "muzycznej". W Samsungu kilka "radiowych" jest, są wszystkie trzy Tidal, Spotify, Deezer. Resztę miałem na Zoomtaku, w tym z potężnym archiwum aplikację Polskiego Radia.
Aplikacje dograne sztucznie, jakość obrazu beznadziejna. Nc+GO - Grafika, czcionka nieakceptowalna, rozmyta, nieczytelna. Może to wina wersji, ja wgrałem wersję na tablet, z tym że nie wiem dlaczego na Zoomtaku była do zaakceptowania???


- PROBLEMY Z WGRANIEM APLIKACJI spoza sklepu Google. Wersja TVP VOD z reklamami, nawet po zalogowaniu się do niej!!! Brak ikon-skrótów do aplikacji. Jakąś protezą jest umieszczenie aplikacji spoza sklepu w sztucznie stworzonym folderze. Oczywiście, nikt na to nie zwraca uwagi, bo i po co?


- TYLKO 2 GNIAZDA USB!!! - pod jedno wpiąłem dodatkową pamięć wewnętrzną, pod drugie odbiornik bluetooth od pilota air mouse a trzeciego...? Nie ma trzeciego, nie ma miejsca na karty micro USB...


- Nie wykrywa mojego dysku zewnętrznego - dysk ma klika lat, pecet z Windą XP też nie wykrył, Zoomtak też nie a... telewizor smart Samsung od razu zauważa :) :) :)


To na razie tyle uwag. wszędzie, gdzie zaglądam na forum, czy teksty z opiniami, minusów nikt nie widzi, liczą się gry i częste aktualizacje. Dobrze, że producent dba o klienta, ale powinien naprawić błędy, te które cały czas są a o których trudno by szukać. Potencjalny klient, tak jak ja, wczytując się w opinię choćby tego forum ma w głowie same plusy :)


PS Możecie polecić jakieś dobre aplikacje na android TV? Dotychczas, na androidzie mobilnym, wgrywałem aplikację, sprawdzałem, czy mi odpowiada i tak po kolei. Tu trzeba się nagimnastykować.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Jakość obrazu z shield tv jest gorsza ponieważ shield tv ma tragiczny upscaling czyli np jak odtwarzasz coś***co ma rozdzielczość 1080p i on to upscaluje do 4k robi to ujowo tak bardzo że chińskie pudełka robią to lepiej :)
Obraz 4k powinieneś mieć "porównywalnej" jakości na shield tv vs tv.

Zoomtak T8H to urządzenie na "normalnym" androdzie a shield tv to urządzenie z androidem TV to są inne systemy nie kompatybilne ze sobą,nie wymagaj żeby aplikację z normalnego androida działały na androida tv.
Tidal, Spotify, Deezer to wszystko jest na andoida tv w oficjalnym sklepie google.

"Nie wykrywa mojego dysku zewnętrznego" sfomatuj w takim formacie żeby widziały go wszystkie systemu.
"TYLKO 2 GNIAZDA USB" ja mam dwa wolne może ci oddać :)
 

rufi10

Member
Jakość obrazu z shield tv jest gorsza ponieważ shield tv ma tragiczny upscaling czyli np jak odtwarzasz coś***co ma rozdzielczość 1080p i on to upscaluje do 4k robi to ujowo tak bardzo że chińskie pudełka robią to lepiej :)
Obraz 4k powinieneś mieć "porównywalnej" jakości na shield tv vs tv.

Zoomtak T8H to urządzenie na "normalnym" androdzie a shield tv to urządzenie z androidem TV to są inne systemy nie kompatybilne ze sobą,nie wymagaj żeby aplikację z normalnego androida działały na androida tv.
Tidal, Spotify, Deezer to wszystko jest na andoida tv w oficjalnym sklepie google.

"Nie wykrywa mojego dysku zewnętrznego" sfomatuj w takim formacie żeby widziały go wszystkie systemu.
"TYLKO 2 GNIAZDA USB" ja mam dwa wolne może ci oddać :)
Po to kupiłem wypasiony, drogi sprzęt, żeby oglądać TV w porządnej jakości! Zresztą ten wariant, z pilotem i przydomkiem TV naiwnie myślałem, że służy do odbioru TV. Myślałem, skoro udźwignie zaawansowane gry, to filmy z palcem... Masz rację, filmy 4K np. na Netflix są w miarę dobrze wyświetlane, choć nie dorównują tym z tizena telewizora Samsung! I tu jestem mocno zawiedziony, bo miało być lepiej. Tu na forum radzą mi aktualizację, ustawienia obrazu na samym TV. To wszystko są protezy. Po zakupie, po podłączeniu, byłem w szoku, bo grafika poszczególnych "plansz" była śliczna, wyrazista a potem... zonk.
Wcześniej przekopałem to forum, ale wszyscy, no może poza Tobą, wmawiali, że nie ma lepszego sprzętu niż Nvidia Shield TV.



Co do dysku zewnętrznego, nie sformatuję, mam dane sprzed 6 lat :) Myślę, że znam przyczynę. Otóż gniazdo USB telewizora daje większy prąd, tak i większą moc i jest w stanie udźwignąć starszy dysk zewnętrzny.


PS Może masz lepszą wersję nc+GO? Ta moja, tabletowa jest beznadziejna, ale chińczyk sobie doskonale z nią radził. Zainstaluj, sprawdź i będziesz mocno zaskoczony. Tak spieprzonej grafiki nie widziałem na żadnej aplikacji. trochę mi szkoda, bo mam w domu nc+ i dostałem dostęp do aplikacji nc+GO. Przez 3 lata używania Zoomtak nie było z nią najmniejszego problemu, tym bardzie że jak wspominałem mam pilot air mouse. Teraz w tym "zaawansowanym" Shieldzie muszę używać dwóch pilotów. Nikt nie pomyślał, żeby to proste rozwiązanie zastosować w Shield TV.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie mam nc+GO bo nie korzystam z tego co widzę to nie ma tej aplikacji na androida tv.
Więc w teorii żadna nie ma prawa działać.
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Member
@rufi10 z Twojego postu wynika, że wszyscy użytkownicy Cię oszukali. Owszem konsolka nie jest idealna ale to i tak nadal numer jeden wśród media playerów. Netflix wygląda gorzej niż na TV, to używaj telewizyjnego (u mnie na LG B7 też jest lepszy). Pilot od Samsunga lepszy, to czemu nie ustawisz go do sterowania po HDMI CEC? Nie będzie problemu z klawiaturą. Brak ikon aplikacji spoza sklepu Play (znasz w ogóle ograniczenia AndroidTV?) - zainstaluj inny launcher.
Żeby nie było, Shielda potrzebuję w zasadzie tylko do Kodi i odtwarzania filmów 4k HDR z bezstratnym dźwiękiem. Fajna jest też współpraca z Google Home. Uważam, że Tizen i WebOS są o wiele lepsze od AndroidTV.
Wydaję mi się, że u Ciebie lepiej się sprawdzi porządny "chińczyk", którego kupisz za 25-30% ceny Shielda.
 

rufi10

Member
zainstaluj inny launcher.
Wydaję mi się, że u Ciebie lepiej się sprawdzi porządny "chińczyk", którego kupisz za 25-30% ceny Shielda.
Masz większe doświadczenie z Shield TV. Który z używanych przez Ciebie okazał się najlepszy?
Mam w domu "chińczyka", sprawdził mi się na wielu aplikacjach, ale na kodi nie do końca, dlatego wybór Shielda TV. Nigdzie nie było większych uwag odnośnie aplikacji spoza sklepu, więc uważałem, skoro sprawdził się na Zoomtaku, to i Shield TV udźwignie...


Nikt z Was mnie nie oszukał, chodzi mi o co innego. Gdziekolwiek poczytasz o Shield TV, to NIKT nie ma większych zastrzeżeń. Mało to, wszyscy nad nim się rozpływają. W opiniach ze sklepu, gdzie kupiłem jest podobnie, żadnych minusów - https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-multimedialne/nvidia-shield-tv.bhtml#opinie
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Co do dysku zewnętrznego, nie sformatuję, mam dane sprzed 6 lat :) Myślę, że znam przyczynę. Otóż gniazdo USB telewizora daje większy prąd, tak i większą moc i jest w stanie udźwignąć starszy dysk zewnętrzny.

Problem z zasilaniem dysków USB istnieje od samego początku. W 99% pomaga bardzo proste rozwiązanie jakim jest użycie kabla o jak najmniejszym oporze czyli najkrótszego i najlepszej jakości. Z moim shieldem dysk działa bardzo dobrze ale podpinam go kablem mcro USB-USB, któy był kiedyś dodawany do telefonów Nokii (ma ok 15 cm długości). Na oryginalnym kablu do dysku, nie mógł on
rozkręcić talerzy i się restartował.
Oczywiście dyski USB 3.0 podpięte kablem USB 3.0 działają ok ale też bym sie nie rozpędzał z długością przewodu. USB 3.0 ma większą wydajność prądową ( 900 mA) ale nie zapominajmy o jednym, że w USB jest tylko 5V i niewielki spadek napięcia spowodowany stratami w kablu jest stosunkowo duży.

Przy okazji, do niedawna korzystałem z HBO Go na shieldzie. Nie miałem żadnych problemów z instalacją, choć trzeba było ją zrobić ręcznie (plik apk pobrany z neta i zainstalowany z pendrive na shiedzie). Apka działała u mnie bardzo dobrze prawie rok. Wywaliłem ją bo przesiadłem sie na Netflixa.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
... pilotach brakuje funkcji air mouse, ...

A po co ci air mouse???. Cały urok shielda, czy ogólnie android TV polega na tym, że używa się kursorów na pilocie, co jest bardzo wygodne a nie myszki czy tym bardziej pilota z air-mouse.

.
- APLIKACJE - temat rzeka. Np. aplikacja Webcamera (chyba jakoś tak) - na Samsungu i Shield TV. Kto ma, wie o co chodzi.Brak porządnej aplikacji "muzycznej". ...
Nie bardzo cię rozumiem. Shield to android TV i instalujesz na nim wszystkie aplikacje dostępne dla android TV (są to wszystkie aplikacje widoczne przez shielda w Google Play)+ znaczną część aplikacji ze zwykłego androida znanego z telefonów. Większość znanych apek muzycznych znajdziesz po prostu w sklepie google, dostępnym bezpośrednio shielda. Jest tam Tidal, Sptyfi, Deezer i masa innych.

- PROBLEMY Z WGRANIEM APLIKACJI spoza sklepu Google. Wersja TVP VOD z reklamami, nawet po zalogowaniu się do niej!!! Brak ikon-skrótów do aplikacji. Jakąś protezą jest umieszczenie aplikacji spoza sklepu w sztucznie stworzonym folderze. Oczywiście, nikt na to nie zwraca uwagi, bo i po co?
Tu pretensje miej do TVP, że każą oglądać reklamy przed obejrzeniem filmu (w trakcie ich już nie nie ma). Ikony skrótów dodajesz sobie ręcznie dwoma kliknięciami. Banalnie proste. To już pod Windowsem jest dużo więcej roboty. A samo TVP VoD wgrywasz wprost ze sklepu Google Play.

- TYLKO 2 GNIAZDA USB!!! - pod jedno wpiąłem dodatkową pamięć wewnętrzną, pod drugie odbiornik bluetooth od pilota air mouse a trzeciego...? Nie ma trzeciego, nie ma miejsca na karty micro USB...
A to nie wiedziałeś o tym przed zakupem? Osobiście używam tylko jedno USB (czasem podpinam dysk lub pena a od kiedy mam Netfixa to już nic nie podpinam - oba USB mam wolne).
Jak potrzebujesz mysz czy klawiaturę to możesz sobie na bluetooth'a kupić. Działają też huby USB.

PS Możecie polecić jakieś dobre aplikacje na android TV? Dotychczas, na androidzie mobilnym, wgrywałem aplikację, sprawdzałem, czy mi odpowiada i tak po kolei. Tu trzeba się nagimnastykować.
Z czym się gimnastykować? Setki aplikacji masz dostępne w sklepie google i instalujesz je dokładnie w taki sam sposób jak w telefonie.


Proponuję, żebyś najpierw trochę ochłonął, potestował, poinstalował co trzeba i dopiero wydawał opinie, bo jak na razie 95% z nich jest całkowicie chybiona.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nic te "zmiany" nie wniosły. Tak jak pisał przedmówca, jakość obrazu podczas odtwarzania filmów na Netflix jest porównywalna, choć nieco gorsza na Shield TV a powinno być na odwrót!!! Telewizor ma raptem 4 rdzenie i jakąś tam kartę graficzną i... daje radę, po Wi Fi. Samo menu ekranowe i napisy na Shield TV, to tragedia!!! Wiem co piszę, bo mam porównanie do TV Samsung (bajka). Kto ma wie o czym piszę.

Ja mam i nie widzę tego o czym piszesz o_O Ktoś jeszcze potwierdzi?

Shield TV (ta wersja TYLKO z pilotem) kupiłem wyłącznie do VOD, kodi i ogólnie odbioru programów TV; gry mnie nie interesują. Dziwię się, że do tej pory nikt tych felerów nie wychwycił, wszyscy tu obecni piszą tylko w samych superlatywach.
Inne aplikacje np. Arte, VOD Onetu - porównajcie na smart TV tizen Samsunga.
Próbowałem tak jak sugerujesz wprowadzić zmiany ustawień w telewizorze. Trochę pomogło, niewiele.

Z Shield korzystam tylko do Kodi, Netflix i YouTube i tam się sprawdza świetnie i nie znam drugiego playera, który da radę odtworzyć wszystko jak Shield. Reszta aplikacji w ogóle mnie nie interesuje.

Co zauważyłem, a miałem wcześniej Zoomtak T8H - na plus prędkość działania i samego uruchamiania i Google asystent, choć nie działa we wszystkich aplikacjach.
Minusy - tu cała litania, ale naklejka Shield widocznie wielu osobom przesłoniła oczy:
- PILOT - od Samsunga idealnie leży w dłoniach, wyważony, intuicyjne wybieranie a ten Shielda mały, lekki, kanciasty. Co tam, grunt że tu piszący pieją z zachwytu :) W obu (Samsung, Shield TV) pilotach brakuje funkcji air mouse, dlatego dokupiłem do androidboxa Zoomtak takiego małego pilota z air mouse. I tu zonk, bo tylko jedno z gniazd USB Shielda go znalazło, ale... nie mogę tym pilotem wpisywać tekstu????? Przykład - doinstalowałem Firefoxa i pilotem air mouse muszę wskazać pole wyszukiwarki, ale do wpisania tekstu muszę użyć pilota Shielda!!!
Pisać można sporo, ale dodam - pilot air mouse (ten za ok. 50 zł od Zoomtaka) działa idealnie, wskazuje szybko, to co potrzebne, ładowany przez mikrogniazdo USB.

Miałem AirMouse w LG OLED i... nie używałem tego w ogóle :E Masz bardzo specyficzne wymagania.


- APLIKACJE - temat rzeka. Np. aplikacja Webcamera (chyba jakoś tak) - na Samsungu i Shield TV. Kto ma, wie o co chodzi.
Brak porządnej aplikacji "muzycznej". W Samsungu kilka "radiowych" jest, są wszystkie trzy Tidal, Spotify, Deezer. Resztę miałem na Zoomtaku, w tym z potężnym archiwum aplikację Polskiego Radia.
Aplikacje dograne sztucznie, jakość obrazu beznadziejna. Nc+GO - Grafika, czcionka nieakceptowalna, rozmyta, nieczytelna. Może to wina wersji, ja wgrałem wersję na tablet, z tym że nie wiem dlaczego na Zoomtaku była do zaakceptowania???

Przecież Spotify, Tidal i cała reszta jest dostępna z poziomu Google Play...


- PROBLEMY Z WGRANIEM APLIKACJI spoza sklepu Google. Wersja TVP VOD z reklamami, nawet po zalogowaniu się do niej!!! Brak ikon-skrótów do aplikacji. Jakąś protezą jest umieszczenie aplikacji spoza sklepu w sztucznie stworzonym folderze. Oczywiście, nikt na to nie zwraca uwagi, bo i po co?

Nie zwraca, bo może nie potrzebują innych aplikacji :E

- TYLKO 2 GNIAZDA USB!!! - pod jedno wpiąłem dodatkową pamięć wewnętrzną, pod drugie odbiornik bluetooth od pilota air mouse a trzeciego...? Nie ma trzeciego, nie ma miejsca na karty micro USB...

Nie używam ani jednego USB. Pewnie jak 90% użytkowników Shielda :D Kup sobie Huba.

To na razie tyle uwag. wszędzie, gdzie zaglądam na forum, czy teksty z opiniami, minusów nikt nie widzi, liczą się gry i częste aktualizacje. Dobrze, że producent dba o klienta, ale powinien naprawić błędy, te które cały czas są a o których trudno by szukać. Potencjalny klient, tak jak ja, wczytując się w opinię choćby tego forum ma w głowie same plusy :)

Ogólnie dobrze, że napisałeś te minusy, może te 1% osób, które chce kupić Shielda do podobnych zastosowań co Ty zastanowi się dwa razy :D

"Potencjalny klient, tak jak ja, wczytując się w opinię choćby tego forum ma w głowie same plusy :)"

Bo co ma napisać osoba taka jak ja, która używa Shielda tylko do Kodi, YouTube i Netflix? Nie podłącza nic do niego, nie instaluje innych aplikacji, nawet nie podłączałem nigdy dysku twardego. Do moich potrzeb działa idealnie, więc trudno, żeby nie pisac samych dobrych rzeczy. Mam w domu 2x Samsung TV i 2x Shield TV + Amazon Fire Stick 4K, a wcześniej Xiaomi Mi Box.
 

rufi10

Member
Przykład, obraz z dwóch oficjalnych apek android TV - vod.pl i TVP VOD :) między literami "a" i "e" białe braki, broda Stuhra i czcionka postrzępione. Może Wy tego nie widzicie?
Apka WebCamera okrojona z najciekawszych funkcji dostępnych na tizenie.
Pilot air mouse choćby do obsługi CDA, Polsatu Cyfrowego z kolekcją filmów HBO i dostępem do samego kanału HBO.......... :)
 

Attachments

  • 20191002_224516.jpg
    20191002_224516.jpg
    571 KB · Wyś: 39
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jasne, rozumiem Cię, ale tak jak pisałem wcześniej nie korzystam z aplikacji przez Ciebie wymienionych, więc dla mnie te minusy nie istnieją.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
@Rufi, masz jakiś problem z telewizorem, z połączeniem z nim albo gdzieś jeszcze indziej. Na moim shieldzie, ma żadnego z wymienionych przez Ciebie problemów. Żadnych braków liter, postrzępionej czy rozmazanej czcionki. Wszystko jest idealnie i tak wyraźnie, że aż kuje w oczy.
 
Ostatnia edycja:

Bluncik85

New member
Ja uzywam dysku zewnętrznego 1500mb i nie ma zadnego problemu, wszystko wczytywane jest blyskawicznie a dysk tez jest sprzed 5 lat. Moze sformatuj swoj dysk do innego formatu, u mnie jest to np. NTFS
 
Do góry